Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) eXodus válasza skajwa (#150) üzenetére


eXodus
őstag

"Az a gond hogy a kezelőfelület soha nem lesz olyan mint egy iphone-ban."

Nagyon remélem h soha nem lesz olyan....

(#152) Ricardo válasza skajwa (#150) üzenetére


Ricardo
félisten

"Az a gond hogy a kezelőfelület soha nem lesz olyan mint egy iphone-ban. "
Majd kiderül. Nokiáék még csak most fognak belendülni.

"Ez viszont a külseje és az android alapvető hibái miatt felejtős."
Erre térjünk vissza egy év múlva :U

(#153) Depression


Depression
veterán

Évek óta az első Nokia, ami tetszik.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#154) skajwa válasza Ricardo (#152) üzenetére


skajwa
senior tag

Mind2 megállapításom a jelenre vonatkozott és szerintem jelen pillanatban helytállóak is. A Nokia magával szúrt ki, hogy nem csinált időben érintős telefont. A Samsung és az LG elsőként adott ki ilyen készülékeket, így is kellett nekik 1 év mire sikerült egy jól kezelhető telefont alkotniuk. A görgetést most sem tudják még Apple szintre hozni.

Azzal is tisztában vagyok hogy az Android fejlődni, sőt nagyon remélem is hogy fog. Minél jobb és megbízhatóbb lesz, annál több gyártó fogja kipróbálni ezt az OS-t, annál több lesz a választék.

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#155) Ricardo válasza skajwa (#154) üzenetére


Ricardo
félisten

Akkor félre értettem a "soha nem lesz olyan mint egy iphone-ban" mondatot ;)

A Nokia csinált ilyet anno a színes kijelzőkkel is. Amikor a többiek már javában "ontották" a 262K-s kijelzőket a Nokia még a 4096 színt erőltette. Aztán behozta a lemaradást.
Nem tudom mi az oka annak hogy ilyen későn indultak rá a dologra. Jelenleg le vannak maradva de hogy soha nem lesz olyan mint az almafon az erős.

(#156) #16820480 válasza Ricardo (#155) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem azért nem lesz olyan "soha", mert direkt nem olyanra csinálják. ahogy a RIM, úgy ők is kicsit más megközelítést vettek az érintőképernyőnél. például a dupla kattintásos dolog (első kijelöl, második aktivál). ez olyankor jó, ha mondjuk szövete, linket, akármit akarsz kijelölni, és másolni/beszúrni.
de én mondjuk jobban díjazom az olyan megoldást, hogy az egyszeri érintés aktivál, a nyomva tartás kijelöl. szerintem sokkal gyakrabban kattint az ember, mint hogy kijelölget.

az inertia scrolling meg megint más tészta. vannak helyek, ahol jó (talán playlistben, weblapoknál, ebookban), de például a kontakt listában tök felesleges, ha tudsz név szerint keresni is. persze jól néz ki, az igaz.

(#157) skajwa válasza Ricardo (#155) üzenetére


skajwa
senior tag

Akkor helyesbítek: nem mostanában lesz olyan. :)

Még mielőtt megkapnám: Nem almafont használok, hanem Nokiát, tehát nem az elfogultság beszél belőlem.

[ Szerkesztve ]

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#159) #16820480 válasza #23005952 (#158) üzenetére


#16820480
törölt tag

ezért írtam, hogy inkább poénnak jó, mert annak gyakorlati haszna nincs, hogy képernyőváltás közben is tovább gördül :) meg annak sem, ha 2 másodperc alatt végigszaldsz a miniatűrákon, mert akkor nem sokat láthatsz belőle.

(#161) ShadowMan05


ShadowMan05
csendes tag

Nem értem mi a probléma azzal,hogy a Nokia később lépbe az érintő képernyős piacra. Pont ez a jó mert így neki még vannak tartalékai amit kihasználhat és fejleszthet, a többi mobilgyártó már nem tudja hova tuningolja mert tulvannak az érintő képernyőn.Nomeghát aki a Nokiába helyezte a bizalmát és várt az érintőképernyőre az szerintem jól fog járni:)
Félreértés ne essék nincs bajom az iPhonnal sem, csak azért 2 generáció után még szerintem azért nem kell hasra esni. A nokia picit több gent, és időt tudhat maga mögött. :))

A tanga olyan mint a láncfűrész, ha megcsúszik a kezed az ujjad mehet a p..ba!

(#162) skajwa válasza ShadowMan05 (#161) üzenetére


skajwa
senior tag

Pont a több tapasztalat miatt kellett volna a Nokiának már elsőre is tökéletest alkotni. Igaz hogy az iphone-nak csak 2 generációja van, de már a legelső almafonban is tökéletes volti a touch. :DDD

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#163) ShadowMan05 válasza skajwa (#162) üzenetére


ShadowMan05
csendes tag

Hjam akkor a figyelmedbe ajánlanám a különböző nagy IT hír oldalakat ahol írnak az iPhone elég szembetűnő és gáz hibáiról..Pl Bluetooth-on nem lehet semmit küldeni !? na itt ütközik ki az a sok éves tapasztalat :))

A tanga olyan mint a láncfűrész, ha megcsúszik a kezed az ujjad mehet a p..ba!

(#164) Magnum_ válasza ShadowMan05 (#163) üzenetére


Magnum_
nagyúr

basszus, tényleg??? az mms-ről nem tudsz vmi infót? :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#165) g.péter


g.péter
csendes tag

Nem véletlenül nincs bluetooth az Iphone-ban a szemét apple mindenért pénzt akar kérni és bluetooth-al ugye ingyen lehetne cserélni sokmindent.

Ucs

(#166) Baleey


Baleey
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek ezen a masinán lehet majd futtatni garmin xt-t vagy hasonló naviprogramot, vagy csak a nokia saját navijára hagyatkozhatunk?
Üdv
Balázs

(#167) Viktor0610 válasza Baleey (#166) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Garmin valószínűleg futtatható lesz.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#168) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Soha nem értettem, hogy a fanatizmus miként lehet egy személyiség alapja. :U

(#169) runner 125


runner 125
nagyúr

Fu skacok,szép db.
Első ránézésre az 5800 + qwerty.. :)
Korrekt.
Áráról tudni már vmit?
Üdv.M

mod.: Nár ezt a csúszkás megoldást a Kaiser már rég tudta. :))

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#170) Jadro válasza runner 125 (#169) üzenetére


Jadro
veterán

Az ár sok + még egy kicsi mire ideér. :) Volt egy hír, abban azt írták előrendelhető valami külföldi helyen 150k körül.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#171) Hobbbyt válasza Magnum_ (#164) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ami nincs arról infó sincs ;]

Egy Symbiant nemlehet összehasonlítani az Iphonnal... Tudás szinten az iphon még ovis.. a Symbian meg tavaly éretségizett :D

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#172) Karma válasza Hobbbyt (#171) üzenetére


Karma
félisten

Érdekes, én meg pont fordítva látom ;]

“All nothings are not equal.”

(#173) Teaway válasza Hobbbyt (#171) üzenetére


Teaway
veterán

"Egy Symbiant nemlehet összehasonlítani az Iphonnal."

Persze hogy nem lehet.
Az egyik egy operációs rendszer, a másik meg egy mobiltelefon.

Nincs itthon csokid??

(#174) Muton válasza Hobbbyt (#171) üzenetére


Muton
addikt

jó lesz az bölcsisnek is :DD

fm transmitter van benne?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#175) komo95


komo95
csendes tag

nem gyenge :R
szívesen elfogadnám ;]

(#176) nrgia


nrgia
őstag

Nekem nagyon bejön...bár az ára elretentő egy átlagos felhasználónak(szerintem).

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#177) Hobbbyt válasza Teaway (#173) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Jóó.. igazad van :) Deh nemigazából tudom ,hogy az Iphonben miféle oprendszer van. Hallottam már sokfélét.. és mivel lényegében csak 1 féle Apple mobil van 2 készülékházban.. így szóval nah :D Aki akarta megértette ;)

Nekem az N97 ből csak 1valami szúrja a szemem. Vagyis annak hiánya.. a 3D gyorsító chip. Sztem illene olyan procit használni ami tudja Vagy a meglévő proci mellé egy társprocit ami erre van kihegyezve.. Ha már Tudjuk ,hogy lehetséges.. pl N82, N95, N93 E90 stb-stb

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#178) ShadowMan05


ShadowMan05
csendes tag

Egy a baj,hogy kb nyárra ér idehaza:D :O

A tanga olyan mint a láncfűrész, ha megcsúszik a kezed az ujjad mehet a p..ba!

(#179) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Nekem volt egy rövid ideig Nokia 5800, és abszolute elégedett voltam a telefon tudásával, képességeivel, viszont az anyaghasználat, illesztések borzasztóra sikerültek!

A vodánál elkérnek érte 80 ezret vitamax-al, megveszed a telefont és azt tapasztalod hogy nyikorog-nyekereg, a hátlapi illesztés még jónak mondható, de az előlap az siralmas műanyag vacak :(

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#180) joey04


joey04
titán

qwety nem azért kell mert az érintőképernyőn kicsi lenne a klavi hanem a fizikai gombsor megléte miatt... lehet az bármekkora kijelző.
És a Samu S8300 mivel jobb?
nem egy kategória. a samsungnál az bőven nem csúcskategória.

Mindegy, kajáld csak be a marketing dumát, hogy az n97 szuperszámítógép meg kutyaf@sza
szuperszámítógép a nagy ***-t.
csak igenis ütős modell lesz,bár közel sem hibátlan.

látom tényleg ennyire fáj hogy vergődik a SE. mondom seria.hu. segít a lelki panaszokon

előzmény

(#181) #16820480 válasza joey04 (#180) üzenetére


#16820480
törölt tag

na azért ne mondd már... :U

már jelenleg is van ilyen felbontású telefon házon belül, ami középkategóriás. a piacon meg egy rakás telónak van nagyobb felbontású (X1, Touch HD, HTC 4G, Swift, Toshiba G900/G910/G920, TG01), fizikailag meg szintén nem kiemelkedő, olyan telóból még több van, aminek legalább 3,5"-os kijelzője van.

az egy dolog, hogy nálunk még a hsdpa is akadozik, meg korlátosak a csomagok, de ugye egy gyártó nem Mo-ra gyárt telefonokat (még szerencse), így lassan már bele lehetne tenni a zászlóshajóba a nagyobb sebességű átvitelt is.

a kamera szintén nem kiemelkedő. az N95-ben még az volt, úgy 2-2,5 évvel ezelőtt. azóta kb ugyanazt erőltetik. ez van.

arról nem is beszélve, hogy a konkurencia nagyjából 100%-a jobb anyagminőséget kínál a készülékeivel, amik többsége már kapható egy ideje, míg az N97 csak jönni fog valamikor. nagyjából egy időben a Palm Pre-vel, meg néhány androidos és wimo-s telefonnal, amik mellett hardveresen (de van ami mellett szoftveresen is) már csak beolvadni tud a tömegbe, kiemelkedni aligha.

(#182) joey04 válasza #16820480 (#181) üzenetére


joey04
titán

kamerára nem is írtam hogy kiemelkedő. :U
kijelző: azért a 3.5 nem olyan mindennapos, a minőséget meg kell várni, nem minden a felbontás, szerintem VGA és közeli valamint a 840*480 között ekkora méretben nem lesz nagy különbség, sőt.

anyagminőséget már kitárgyaltuk sokszor. gyenge.

szerintem akkor is nagy hülyeség azt írni hogy nem kiemelkedő.pont azért tartom jónak amiért régen az N82-t. nem sok olyan dolog van amiben a legjobb, de mindenben nagyon jó.és ezzel emelkedik ki. nem úgy mint egy gagyi X1 ami kapott egy nagyfelbontású kijelzőt viszont fizikailag kicsi, meg lassú az egész úgy ahogy van.

mindegy úgyse fogjuk meggyőzni egymást

(#183) #16820480 válasza joey04 (#182) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, akkor összességében nem kiemelkedő :)
igazából nekem a kijelző képaránya nem tetszik. bár az N97-nél még elmegy, mert van fizikai qwerty, de ha azt is ki kéne féretni a kijelzőre, akkor már elég keskeny lenne. a nagy felbontás azért jó, mert például netezésnél töb fér ki. amikor megláttam a Meizu vs. 5800 tesztet, akkor döbbentem le, hogy mennyire kicsi netezéshez a a nokia kijelzője. vagy lehet, hogy a böngésző baja, de elég vacakul nézett ki.

de persze lehet, hogy ennyire mások lennének az igényeink. minden esetre amikor olvastam az N97 specifikációit, akkor nem volt benne semmi olyan, ami megfogott. aztán mellé képzeltem az S60 rendszert, meg a "minőséget", és máris lefelé görbült a smiley :(

(#184) Lirion


Lirion
addikt

Az n82 sokkal kiemelkedőbb volt, még én is elgondolkodtam a vételen, pedig nagyon nem szeretem a nokiákat. Annak a tudása mindenben felsőkategóriás volt a megjelnéskor, az n97 viszont csak belső tárhelyben ilyen. Már felsoroltam, miket tartok vagy lesznek várhatóan gyengébbek a konkurencia csúcskészülékeinél, nem teszem meg még egyszer, az álláspontom pedig nem változik. Ahogy az iphone-tól, ettől sem vágok hátast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.