Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

Honnan tudható hogy Ugandába készült a készülék? :) (a leglényegesebb kérdés jutott eszembe ugye? :D )

(#2) Rusi válasza kcsa (#1) üzenetére


Rusi
senior tag

Onnan, hogy a dobozán lévő matricán jelölve volt, hogy Kelet-Afrikába szánták és a gyári garancia Ugandában érvényesíthető. :D
Ezen felül angol, német és francia, valamint egy beazonosíthatatlan nyelv volt benne, gondolom az utolsó valami helyi törzsnek készült. :D

Mobilaréna (2010-2017)

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Ahova szánták, oda jó is. Csak az a gond, hogy az itteni telefonok sem remekelnek.

(#4) atoth


atoth
aktív tag

"... van egy gyártó, ahol meglehetősen nagy a „csönd”. Igen, a Nokiáról van szó, ahol mint ha kicsit megállt volna az idő."
Nem tudom, a szerző olvassa-e a Mobilaréna site-ot: Nokia 500, 600, 700, 701, N9, 801, 703, Symbian Anna megjelenés, Belle bejelentés, hogy csak az utóbbi hetek híreit említsem.

[ Szerkesztve ]

(#5) kcsa válasza atoth (#4) üzenetére


kcsa
veterán

Igazad van, de én is úgy érzem, hogy nincs nagy durranás, relatíve csend van... Pedig úgy reménykedtem hogy elsején jönnek a mangós telefonok, hát mégse :/

(#6) Rusi válasza atoth (#4) üzenetére


Rusi
senior tag

Igen, olvasom, te viszont rosszul értelmezted a mondatot. Nyilván nem arról van szó, hogy a Nokia mondjuk egy éve nem mutat be semmit. A gond ott van, hogy bemutat valamit és mégis mindenki a konkurenciát veszi és arra pörögnek. A Symbiant először hagyták volna meghalni, aztán mivel az MS együttműködés szokásosan lassan halad, így most mégiscsak tolják előre, de sajnos ez nagyon kevés. Ráadásnak meg itt vannak a zárt rendszerű telefonok, ahol már rég elhúztak a Nokia mellett, de legalábbis minimum azonos szintet hoznak, alacsonyabb áron. Most azért nehogy hasra essek az új Symbian telóktól, egyedül az N9, ami tényleg egy komolyabb dolog, csak kár, hogy azt meg amolyan "dísznek" szánják.

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#7) Jassz


Jassz
tag

...és ha most valaki azt mondja hogy drága és vacak, az csak divatból szidja a Nokiát ugye? :)

(#8) atoth válasza Rusi (#6) üzenetére


atoth
aktív tag

A mondatot úgy olvasom, ahogy oda van írva. Ha nem ezt akartad írni, akkor nem ezt kellett volna írni.
Elhiszem, hogy nehéz túllépni a bevált Nokiát szidó sztereotípiákon, de azért már ideje lenne.

(#9) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Elolvastam a C2-02 cikket, de abból nagyon nem jött le nekem, hogy az egy szar telefon lenne, mint amire a mostaniban utalsz.

(#10) sanyci


sanyci
senior tag

Rusi! Miért mondjátok az új Nokiákra, hogy nem tölthetők microUSB-ről, mikor eddig mindegyik tölthető volt, amit próbáltam???
A 2mm-es Nokia töltőcsati azért van még mindig rajtuk, mert sokunknak van régi töltője, ami jó lesz az irodába, nagyihoz, stb.,
Én személy szerint jobban is szeretem este a kerek izét bedugni félálomban, mint keresgélni, hogy a microUSB-t milyen irányból fogadja a töltőt csatlakozót, de attól még tölthető mind microUSB-ről!!!
Ha nem vesz fel töltést USB-n, akkor két dolog lehetséges:
1. HUB-on keresztül csatlakozol, ami sokszor nem elég a töltéshez.
2. Az akku még eléggé tele van ahhoz, hogy ne akarja USB-s töltéssel zargatni az elektronika, mert ugye az sokkal lassabb töltési mód, ha PC-re dugod... De dedikált USB-s töltőnél azonnal tölteni kezd, az akku állapottól függetlenül!

Próbáld ki! Ha nem így lenne nagyot csalódnék!

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#11) Misály válasza Rusi (#6) üzenetére


Misály
addikt

"Most azért nehogy hasra essek az új Symbian telóktól, egyedül az N9, ami tényleg egy komolyabb dolog, csak kár, hogy azt meg amolyan "dísznek" szánják."

Es miert a szubjektivitasodrol kell olvasni egy "szakmai" lapon ahelyett hogy mondjuk egy weblogban irogatnad ezeket? Mert ilyen hangnemben tesztet irni korulbelul a gizmodo-n lehet, azoknak meg aztan ismerjuk a hozzaertesuket. Kurvuljatok csak az kell a nepnek.

Es mielott megkoveznenek a site rajongoi, nem csak EGY adott markanal veheto eszre a troger hozzaallas...

(#12) Bog válasza atoth (#8) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Elhiszem, hogy minden Nokia fanboynak nehéz túllépni azon, hogy az imádott gyártó az utóbbi időkben szart sem csinált, de azért ideje lenne.

Egészen megdöbbentő, hogy egy kétségtelenül nem túl jól sikerült telefon tesztjénél már az első 10 hozzászólásban felbukkan egy tehetség, akinek fáj, hogy megérdemelten le van húzva egy Nokia.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#13) Bog válasza sanyci (#10) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hali,

én próbáltam a C2-02-nél Mac-ről (semmi) és szabványos microUSB töltővel is (semmi).

bog

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#14) Bog válasza Misály (#11) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nézd, neked örökké bajod van itt mindennel. Tényleg. Akkor minek vagy még itt?

Btw: a "szakmai" lapon humanoid szerzők írogatnak, akiknek nem megengedett a személyes vélemény hangoztatása. Hanem kifejezetten elvárt. Mi így dolgozunk.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#15) Misály válasza Bog (#12) üzenetére


Misály
addikt

Tortenetesen megneztem az egykartyas verzio videobemutatojat majd elolvastam a tesztet, nem kis kulonbseg van hangnemben... pedig a keszulek nem valtozott semmit.

Arrol nem is beszelve hogy hogyan vegyek komolyan ( objektivnek ) egy embert aki android logoval hasonlit a forumban.

(#16) Rusi válasza sanyci (#10) üzenetére


Rusi
senior tag

Nagyon egyszerű a válasz:

Azért írtam ezt, mert NEM vesz fel töltést róla, ilyen egyszerű. Nyilván te sem gondolod, hogy nem próbáltam ezt ki, főleg úgy, hogy ott a Nokia töltőcsati is, és ilyenkor automatikus a gyanú, hogy csak azon tölthető. Nem töltődött számítógépről sem, valamint egy Motorola microUSB hálózati töltővel se nyikkant meg, szerencsére a családban van két vékonytöltős Nokia, azzal rögtön ment.

Mobilaréna (2010-2017)

(#17) Bog válasza Misály (#15) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Történetesen ez így van jól. Egyrészt adott embernél kihúzhatja jobban a gyufát valami (én pl kifejezetten szeretem a touchandtype platformot), másrészt pont az a lényeg, hogy más nézőpontból is szülessen vélemény.

Egyébként engem se vegyél komolyan, csak a Mátrixban létezem.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#18) Rusi válasza Misály (#15) üzenetére


Rusi
senior tag

Nos, az, hogy nekem épp egy olyan kép az avatarom, ami, annak kb. nulla köze van az itteni munkámhoz. Való igaz, szeretem az Android platformot, ezt sosem tagadtam, ám ez nem befolyásol a cikkírásban. Nézd meg pl. a Nokia E7, E6, Dell Venue Pro írásokat vagy épp a BlackBerry Pearl 9105-öt. Egyik sem Android, mégis mind olyan készülékek, amik jók, tetszettek és ezt persze a cikkben is leírtam.
Mellesleg a C2-03 áráért kapsz Samsung Star II DuoS-t is, ami kb. három nagyságrenddel jobb készülék ennél.

Mobilaréna (2010-2017)

(#19) sanyci válasza Bog (#13) üzenetére


sanyci
senior tag

sajnos a gyári kompatibilitási lista nem elérhető, így - amíg nem kerül egy a kezembe - nem tudok jobban utána nézni... :(

Viszont, ha nem tölt microUSB-ről, akkor épp ideje feljelenteni a Nokiát az EU illetékes hatóságainál, mert 2011. január 01-től kötelező, vagy még tart a türelmi idő???

[ Szerkesztve ]

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#20) Bog válasza sanyci (#19) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

De izé, figyu, ez nem úgy van a microUSB-nél, hogy kompatibilitási lista, hanem úgy, hogy szabvány. Azaz minden ilyen izével kéne működnie, ahogyan az egyéb telefon zöménél ilyen gond nincs is.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#21) atoth válasza Bog (#12) üzenetére


atoth
aktív tag

OK, én vagyok a hülye, hogy megjegyzést tettem egy tényszerűen nem igaz mondatra.

(#22) rainmen


rainmen
aktív tag

Hát ez így tényleg nem lesz jó a Nokiától. Még fenntartja az érdeklődést maga iránt, de eléggé negatív a felhang és mindenki a WP7 hibáit fogja keresni és felhozni nem az előnyeit (ha egyszer végre piacra kerül). Ezt viszont csak magának köszönheti a gyártó.

Bog: a Moto USB töltőin csak 3,7 V jön ki. Lehet, hogy az kevés és azért nem tölti?

[ Szerkesztve ]

(#23) fateless válasza Bog (#17) üzenetére


fateless
veterán

Én pedig a mestered vagyok. hogy tudj kung fu-zni :DDD

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#24) tothmaxy182 válasza atoth (#21) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Attól, mert Te tényszerűen nem tartod igaznak a mondatot, még nem biztos, hogy az így is van... :P

Minden szavam magánvélemény!

(#25) sompetike


sompetike
aktív tag

amugy meg szidjátok nyugodtan a nokia-t, még mindig ö adja el a legtöbb telefont,akkor csak tudnak vmit....
mostanában nagyon divat fikázni egyre jobban ez jön le a ma-rol is...

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#26) Misály válasza Bog (#17) üzenetére


Misály
addikt

Majd ha Neo gyart oprendszert akkor nem foglak ( habar az elcsepelt poenjaid miatt igy is nehez ;) )

Rusi: sokadjara irom le de ugy latszik a logika nem erossege a kozossegnek, araknak hivatalos gyartoi arakat nezzuk, az hogy a szurkeimportos pincegsm mit mond itthon, az nem szamit ( mivel tobbek kozt nem ide szantak a keszuleket, meg lokalizacio sincs elvegre ) es tortenetesen a samsung es a nokia emlitett ket keszuleke kozott 1500 rupia ( 6500 huf ) van a celpiacon... erdekes modon a 400k-s iphone-nal ezt valahogy figyelembe lehetett venni...

sanyci: a telefont nem europaba szantak...

[ Szerkesztve ]

(#27) Rusi válasza rainmen (#22) üzenetére


Rusi
senior tag

Nem ez a gond, ugyanis ugyanezen töltővel már kb. 50 másik telefont töltőttem USB-n keresztül és mindegyiket hibátlanul feltöltötte. Ez viszont meg se nyekken rá, ugyanúgy, ahogy anyám 7020-asa sem, csak hát az kissé régebbi cucc és gondoltam, ez már menni fog. Tévedtem.

Misály:

Nézd, az most egy dolog, hogy ez a konkrét példány épp Ugandába ment volna, ettől függetlenül mi a magyar árakat szoktuk nézni. Itthon az XXL-nél 32 ezerbe kerül ez a teló és az egyik korábbi hozzászólásomban említettem a Samsung Star II DuoS-t, ami pontosan egy ezressel több, miközben kb. egy más világ ehhez képest. De hogy ne érhesse szó a ház elejét, a magyar Nokia Webshopban már előrendelhető a C2-03, mégpedig 32 ezer forintos áron. Ez pedig gyári gari ide vagy oda, de sok.

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#28) atoth válasza tothmaxy182 (#24) üzenetére


atoth
aktív tag

Aha, tehát igaz az az állítás, hogy az elmúlt napokban, hetekben, nem jelent meg hír a Nokiával kapcsolatban ("nagy a csönd") és nem adtak ki újabb modelleket, frissítéseket ("szart se csinál")? És nem a Mobilarénán szoktam ilyenekről olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#29) sanyci válasza Bog (#20) üzenetére


sanyci
senior tag

Én arra gondoltam, ha a kompatibilitási listában van BÁRMILYEN microUSB töltő, vagy pl. régi 3,5mm-microUSB adapter, akkor mennie kéne MINDEN/BÁRMILYEN microUSB-s töltővel, a fent jelzett korlátokkal (majdnem teli akksi, HUB, stb.)

Pl. soakn mondják az S^3-as telókra, hogy nem lehet őket microUSB-ről tölteni, pedig csak arról szól a dolog, hogy ha szinkronizálásra, vagy MassStorage-re rádugod a gépre, és még szinte teli az akksi, akkor nem kezd el tölteni, mert várható, hogy hamar lehúzod, amint végeztél a szinkronnal/másolással. De ha már porzik az akksi, akkor mindenképp tölteni kezd.

De egyes HTC-k is így viselkednek, bár ott mág fennál az is, hogy 650-800mAh óra alatt az Android-os kürtyük észre se veszik, hogy töltőn vannak, míg a Symbianos már 350mAh-tól tölt, ha "éhes"...

DE ha már él az EU szabvány, de a Nokia figyelmen kívül hagyná, az azért elég gáz lenne!

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#30) Bog válasza fateless (#23) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Le is vertelek simán, mester :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#31) Bog válasza sompetike (#25) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ez éppenséggel nem igaz... :U

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#32) rainmen válasza Rusi (#27) üzenetére


rainmen
aktív tag

Akkor viszont készülék-szoftverhiba a töltés fel nem vétele. :K

(#33) Bog válasza Misály (#26) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nekem úgy rémlik, hogy amikor legutóbb rákérdeztem a Nokiánál, azt mondták, hogy a de, ezeket a dual SIM cuccokat akarják hozni Európába is. Azóta persze lehet, hogy változott.

Egyébként - a tényeknél maradva - nincs arról szó, hogy a Nokia ne igyekezne. A Symbian sorozatuk is lehet versenyképes egy normális árral, október 26-án pedig hivatalosan is bemutatják a WP7 kollekciót (reméljük nem csak egy modell lesz) Londonban, ott leszek. Arról van szó, hogy az utóbbi közel egy évben nem nagyon volt komoly dobásuk az N9-et leszámítva, amit sajnos nem akarnak folytatni. Nekem most az a benyomásom, hogy épp összeszedik magukat és jövőre megint tényezők lehetnek - most nem azok, legalábbis a már piacra került és kapható modelljeik alapján.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#34) Misály válasza Rusi (#27) üzenetére


Misály
addikt

"Ez pedig gyári gari ide vagy oda, de sok"

Ebben egyetertunk. Indiaban pl 5000 rupia ami tortenetesen 21000 forint, ugy meg a talan kategoria, bar par okos ugyis elkezdi hogy azert kapsz hasznalt ZTE-t.

Bog:

"Egyébként - a tényeknél maradva - nincs arról szó, hogy a Nokia ne igyekezne. A Symbian sorozatuk is lehet versenyképes egy normális árral, október 26-án pedig hivatalosan is bemutatják a WP7 kollekciót (reméljük nem csak egy modell lesz) Londonban, ott leszek. Arról van szó, hogy az utóbbi közel egy évben nem nagyon volt komoly dobásuk az N9-et leszámítva, amit sajnos nem akarnak folytatni. Nekem most az a benyomásom, hogy épp összeszedik magukat és jövőre megint tényezők lehetnek - most nem azok, legalábbis a már piacra került és kapható modelljeik alapján."

Ebben is tokeletesen egyetertek...

scyrallus :

"Berögzült egy kép sokak fejébe, amit kialakított magáról a gyártó (sok, tényleg kitűnő készülékkel), és megszokásból meg sem nézik más gyártó készülékeit. Csak közben eltelt az idő..."

khm ... andorid = okostelefon most ez a sztereotipia el, ez ilyen

[ Szerkesztve ]

(#35) scyllarus válasza sompetike (#25) üzenetére


scyllarus
veterán

"amugy meg szidjátok nyugodtan a nokia-t, még mindig ö adja el a legtöbb telefont,akkor csak tudnak vmit...."
Nem, sajnos nem tudnak. Nekem is van olyan ismerősöm, aki telefoncserére készülve azt mondta: valami Nokiát veszek, a Nokiák jók, nem?
Berögzült egy kép sokak fejébe, amit kialakított magáról a gyártó (sok, tényleg kitűnő készülékkel), és megszokásból meg sem nézik más gyártó készülékeit. Csak közben eltelt az idő...
Én nagy reményeket fűztem a T&T-hez a bejelentésekor, nagyon tetszett a koncepció. A megvalósítás már kevésbé, kitűnő példa ez a telefon is. Igenis tudomásul kell(ene) venni, hogy hasonló vagy jobb készülékek kaphatók más gyártóktól hasonló áron. Erre a Nokiánál is rájöttek különben, mert 10% árcsökkenést ígértek világszerte (nem tudom, megvalósult-e végül).
Vajon miért lett divat fikázni? Nem lehet, hogy okot adott rá a gyártó? Én a magam részéről sajnálom, hogy így van, az első telefonom is N5110 volt, később is használtam igazán jó készülékeiket. Mostanában fel sem merül bennem, pedig csere előtt vagyok.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#36) Karma válasza sanyci (#29) üzenetére


Karma
félisten

A Nokiáknál egyébként az a helyzet, hogy a legtöbb USB-s töltő nem tölti a telefont, mert a D+/D- vezetékek el vannak vágva. A talk.maemo.org-on épp most mondta valaki, hogy ha az ember rövidre zárja ezt a két pint, akkor elkezdenek tölteni a Nokiák is.

Így viselkedik az N8, az N900 és az N950 például, és ezért nem sikerült összehoznom őket pl. a Just Mobile Gum Plusommal vagy az Apple töltőkkel se. Viszont a BB falitöltő jó.

Persze ha a saját kábelével, számítógéppel nem megy, akkor az para (még nem olvastam a tesztet). Mondjuk a Nokia múltját és a hozzáállást ismerve még az se nem lepne meg, ha az olcsó szériából kihagyják az USB töltést.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#37) Bog válasza Karma (#36) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hm. Jó lenne tudni, hogy ez miért van így.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#38) Karma válasza Bog (#37) üzenetére


Karma
félisten

Szerintem ez valami védelmi funkció lehet, pont hogy elkerüljék a szegről-végről szedett USB töltők miatti lehetséges károkat (az USB legalább stabil max. 500mA).

“All nothings are not equal.”

(#39) sanyci


sanyci
senior tag

OFF:

Bocs az elgépelésekért, de közben vagy 4x hívtak... ;)

A Nokia-kesergésről meg annyit, hogy én úgy érzem, hogy az egy dolog, hogy a Nokia "lefelé száll", de sajna senki nem akar a helyébe lépni...

Sok mindent kipróbáltam Symbian helyett, mert már tényleg nem a top, de eddig minden más elvérzett nálam pár dolgon:

1. Ébresszen, ha ki van kapcsolva
2. Bírjon ki egy napot (Desire-k, Galaxy-k nálam elvéreztek délután kettőre, pedig ugyan annyi volt a terhelés rajtuk, mint a C7-emen)
3. Kezelje TÖKÉLETESEN a bluetooth profilokat (Desire-k, és Galaxy-k zavarba jönnek, ha A2DP-s zenehallgatás mellett a navi és az esetlegesen bejövő hívás beszéd hangját kell kitenniük egy időben az autóhifire... Jellemzően a csörgés még átjön, a beszélgetés meg marad a készüléken)
4. Legyen rá ingyenes, és tökéletes lefedettségű navigáció
5. Legyen minimum OLED, de inkább CBD-OLED szintű a kijelző
6. Ne csak microUSB-n lehessen tölteni (nekem jó az indukciós is, vagy az iPhone dock is, de csak egy mozdulat legyen a töltőre helyezés)

Aki erre tud más választ, mint a jelenlegi S^3-as telók, az szóljon, mert tényleg ki akarom próbálni!

ON

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#40) Karma


Karma
félisten

No, a C2-03 egyedi hibáját rövidre zárva: nem tölt USB-ről, hiszen különben ott lenne az USB Charging a Power Management szakaszban (mint pl. az N8-nál).

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#41) sanyci válasza Karma (#36) üzenetére


sanyci
senior tag

Nem tudom így van-e de az tuti, hogy nekem pl. a HTC Desire-t nem sikerült root-olni a saját gyári HTC-s kábelével, de a Nokiá-s kábellel igen.
Utána kipróbáltam, bármelyik Nokiá-s kábellel ment a root és a töltés, de a saját HTC-ssel továbbra sem.
Egy haveromnál szintúgy, csak ott a Motorola kábellel ment a HTC helyett...
És mintha Samsungnál is lett volna valami hasonló gondom...

Ez azért furcsa, mert ezek szerint a Nokia/Motorola ad szabványos kábelt, míg a többi cég (pl. Samsung, HTC) pedig nem???

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#42) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az alsó/közép kategóriás okostelefonoknak muszáj egyformának lenni? Hihetetlenül unalmas a kinézetük...bár a nagyobb tesók se jobbak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43) #95590400


#95590400
törölt tag

kb. annyit tud, mint a samu E2652W (ebben a nokiában van egyáltalán qwerty?), cserébe majd' egy 10-essel drágább, sőt, egy picivel többért van szintén samu starII dualsim. de legalább van csuszka, funkcionalitását tekintve meg... hátö.
ez tényleg csak echte nokiásoknak való.

[ Szerkesztve ]

(#44) fateless válasza Bog (#30) üzenetére


fateless
veterán

Tehát tényleg profi coach vagyok :C

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#45) homonovus


homonovus
csendes tag

Köszönet a tesztelőnek azért, hogy külön kitért arra, hogy ez nem dual active sim-es készülék [lásd: „Fontos megjegyezni, hogy a két kártya egyszerre aktív, viszont ha az egyiken beszélgetünk, akkor addig a másik nem elérhető.”]

(#46) viszta99


viszta99
tag

Gagyi ,s gyenge.2 MP?Úristen,hol él a Nokia?!!!

(#47) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

"elhalt Symbian S60"

Attól még, hogy a felső-kategóriás telefonokban már nem lesz, miért lenne elhalt?
...

[ Szerkesztve ]

(#48) Bog válasza Fancy-boy (#47) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mert a Nokia deklaráltan még max két évig akarja tolni a platformot. Aztán over.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#49) Szelley


Szelley
senior tag

Talán azért lehetne "szidni" a Nokiát, mert szánalmas amit művel. Kijött az N900, kikukázták...Kiadták a "MeeGo" Harmattant, ami tudtommal nem a normális MeeGo 1.2, hanem a kikukázott Maemo6-ra húztak egy jó gui-t. Bejelentik hogy az N9-et csak a putri országokba teszik elérhetővé, aztán kihátrálnak a rendszer mögül. Értem én hogy f*s színes csempéket akarnak csinálni, plusz az N9 keresztbef*sta volna az összes jövendőbeli WP7-es mobiljukat, de vicc kategóriába sorolható lassan a nokia... vannak jó ötleteik, pl. FM Transmitter, N900-on távirányítóként működő infra, USB Host mode stb. Ha picit komolyabba vették volna a Maemo rendszert, szerintem elég komoly ellenfele lenne most a droidnak és az ios-nek! :U

(#50) Fancy-boy válasza Bog (#48) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Értem a logikát. Ami 2 év múlva esetleg kimúlik, az jelenleg halottnak tekinthető.

Nekem csak az nem tettszik, hogy ezekkel a kijelentésekkel azért sok embert megtévesztetek, akik nincsenek annyira a témában.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.