Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) helixP


helixP
nagyúr

Azért ez erősen szubjektív értékelés szerintem.... :U

(#2) Lawrence74


Lawrence74
tag

Pont tegnap vettem egyet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel...

(#3) tuskooo


tuskooo
addikt

Konkurensek nélkül nehéz nyerni :U

(#4) Karma


Karma
félisten

Fizetett hirdetésünket hallották... :W

“All nothings are not equal.”

(#5) copin válasza Karma (#4) üzenetére


copin
őstag

Az konnyen elofordulhat. :D

(#6) nrgia válasza Lawrence74 (#2) üzenetére


nrgia
őstag

És milyen az első "benyomás" :DDD

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#7) ALI_G


ALI_G
veterán

Lehet a szerkesztőnek az 5800 az első mobilja :DDD

(#8) iknight


iknight
senior tag

Szerintem teljesen jogos a cim. Légyszives mondjatok már még egy telót ami újonnan 80 ezerbe kerül, kártyásan, de már gyári függetlenül is megkapni ennyiért, vagy még olcsóban. Ahol ennyiért kapsz egy ekkora kijelzőt, gps-t, wifi, 3g-t, jó kamerát stbstb. Szerintem ár/ érték arányban verhetetlen. Mi jöhet helyette? Iphone 3g? Majdnem kétszer ennyibe kerül, és pl a kamerája is gyengébb. LG Arena? Samsung pixon stb? NEm bővithető... HTC Touch HD? 160 ezer HUF, plusz a winmobil nemigazán a multimédiára van kihegyezve.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#9) Steven


Steven
addikt

Én is az ára miatt vettem ,legjobb árérték arány ,ez tény....

többi telefon is jó lenne ha ennyiért vesztegetnék... :K

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#10) Lawrence74 válasza nrgia (#6) üzenetére


Lawrence74
tag

Első "benyomásra" tetszik. Pedig van mellette egy Kaiser-em meg egy Touch Pro-m is. Mint mobil f***a.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel...

(#11) ClioRS


ClioRS
őstag

Én csak azt nem értem, hogy miért kéne mindig a drágább konkurensekkel összehasonlítani? (ha egyáltalán konkurencia egy felsőkategóriás mobilnak) :U

Egy drágább telefon persze, hogy jobb, több mindent tud stb...

(#12) Metalfan válasza Steven (#9) üzenetére


Metalfan
senior tag

Azért az olcsóbbak maradjanak csak a helyükön ;) :D

(#13) -XadAnuX+ válasza Steven (#9) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Így van nagyon jó, ár-érték aránnyal bír, más kérdés, hogy nem tolonganak a konkurensek. :K

(#14) neptun78 válasza helixP (#1) üzenetére


neptun78
csendes tag

Szerintem minden értékelés szubjektív. Ha más értékeléseket is olvasol különböző magazinokban, internetes portálokon, azok mind-mind szubjektív vélemények, és nem feltétlenül csak a mobil világra gondolok, hanem akár turisztikaira is. Egyik szerkesztőnek ez tetszik, másiknak meg az.
Viszont az kétségtelen, hogy ha a belső tulajdonságokat is vizsgáljuk, ahogyan ez a lap is tette, már lehet érdekes eredményekre rávilágítani.
Gondolom, nem véletlen a rangsor...
Kiváncsi lennék mi különbség a telefonok tekintetében az objektív és a szubjektív vélemények között;)

(#15) vehement69


vehement69
senior tag

az a gáz, ha a Nokiának is ilyenekhez kell már nyúlnia.. semmivel sem jobb már ez a cég sem se a Microsoftnál, se az Applenél.. pedig régen de szép/újszerű dolgokat csináltak, most meg már ilyenekkel kell nyomatni egy félig-meddig bevallottan elszabott terméket..

I am cancer in your bones

(#16) vehement69 válasza Steven (#9) üzenetére


vehement69
senior tag

hmm én ezt kapásból megcáfolnám, de nem offolok :)

I am cancer in your bones

(#17) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Erősen fizetett teszt lehetett. Tehát megvette ezt a címet a Nokia az 5800 számára :)

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#18) ^Clown válasza iknight (#8) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Abszolút igazad van. De azoknak is, akik azt mondják, hogy nincs igazi konkurense. Eltalálta ezt a kütyüt a Nokia, de nagyon.

(#19) Inarus válasza iknight (#8) üzenetére


Inarus
addikt

"A legjobb multimédiás okostelefon" címnél azért eléggé előnyös, ha a rangsorolt készülékek mind okostelefonok... :DDD

Tényleg jó készülék,jó ár/érték aránnyal, bár a multimédiás mindenttudás is csak szubjektív lehet. (Konvertálatlan divx filmeket viszi? Mert egy marvell procis wm mobil pl igen. :) ) A multimédián belül is lehetnek eltérő igények, így ez azért eléggé szubjektív dolog marad egy ilyen kijelentés...

(#20) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Nem lehet rossz a cucc, de ez kb olyan, mint amikor tavaly vagy tavalyelott a W910i-t hoztak ki a legjobb mobilnak:) (w910i-m van, de nem ezert oc)
A masik meg, h ha aszondanak, h arkategoriajan belul a legjobb multimedias okostelefon, aszondom ok... de nem a teljes mezonyben...

(mellesleg a dragabb jobb elv nem feltetlen ervenyesul)

(#21) South Velen válasza iknight (#8) üzenetére


South Velen
addikt

És ki mondta, hogy a táccsszkrín feltétel?
Nem értem például, hogy az innov8 miért is nem szerepelt egyáltalán az esélyesek között.

[ Szerkesztve ]

(#22) plus44


plus44
veterán

Ez csak 2 újság értékelése, ami ugye... :)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#23) asadasad22 válasza vehement69 (#16) üzenetére


asadasad22
őstag

mutass csak egy független 80k alatti telót, ami jobb lenne az 5800-nál.

(#24) Magimano


Magimano
aktív tag

nos nem tom mi a baj:)
az összes ilyen teszt ami úgy végződik hogy " ez a legjobb" az 99% fizettet cucc.
nincs olyan hogy legjobb, max. azokhoz képest jobb de nem a legjobb.
minden telefonon ki lehet valamit találni ami miatt az lenne a legjobb. de ha az összes tulajdonságot nézzük akkor nincs legjobb

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#25) Magimano válasza asadasad22 (#23) üzenetére


Magimano
aktív tag

relatív.

kinek mi a fontos. de egy sima 10000 ft-s telcsi is lehet jobb. pl. kibírja az 5800 normál használat mellet egy hetet? nem. az 1100 Nokia simán. ennyi. mindenkinek más miatt jobb vagy rosszabb egy telefon. ha a készenléti idő a lényeg akkor az 5800 csúnyán elvérzik. ha a kijelző? akkor már az a jobb...

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#26) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Nokia e51-et a népnek!!! És mellé egy ipodot!!! Nah akkor ki lesz a győztes??!! ;]

[ Szerkesztve ]

meg

(#27) Karma válasza peugeotmate (#26) üzenetére


Karma
félisten

Legjobb :R Sokáig használtam ezt a kombót :DDD

asadasad22: N82, házon belül.

“All nothings are not equal.”

(#28) asadasad22 válasza Karma (#27) üzenetére


asadasad22
őstag

ez elég szubjektív, az N82 a legtöbb user szemében márcsak a kijelző mérete/felbontása miatt sem jön szóba semelyik touchos teló mellett. bár tény, hogy van bőven előnye. akkor inkább úgy fogalmazok, hogy jobb touchos telót mutass ennyiért. az sztem is bőven túlzás, hogy az 5800 a legjobb multimédiás teló úgy mindenestül, az árkategóriájában annyira viszont már nem hülyeség a dolog.

(#29) iknight válasza South Velen (#21) üzenetére


iknight
senior tag

Senki nem mondta, hogy feltétel, de a tácsszríknes telóknagy nagyobb a kijelzője, ami egyértelmű előnyt jelent pl webböngészésnél, és filmnézésnél is.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#30) iknight válasza Inarus (#19) üzenetére


iknight
senior tag

Igazából nem ástam bele ebbe a témába magam, de szerintem van rá progi amivel eltudja futtatni.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#31) Karma válasza asadasad22 (#28) üzenetére


Karma
félisten

Na igen, csak akkor marad jó telefon, ha az árát is beleszámítjuk. Én mondjuk úgy mondanám, hogy az ára az egyetlen előnye. De az meg piacfüggő, szóval miről is beszélünk? :DDD

iknight: Igen, a SmartMovie néha-néha le tudja játszani, ha éppen nem fossa össze magát javíthatatlanul (lásd 5800 topik). Szóval nem tudja.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#32) iknight válasza Karma (#31) üzenetére


iknight
senior tag

A samrtmovie is idő kérdése, winmobil van már sok sok éve, volt idő rá kifejleszteni a progit, tácssymbian pedig még 1 éve sem, ami késik nem múlik. Egyébként ezt nem hoznám fel hiányosságnak, mert a gyári állapotában egyik okosteló sem tudja, ha jók az értesüléseim. A másik dolog, hoyg gyári állapotában melyik telefon van olyan jól ellátva softverekkel mint az 5800?

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#33) Karma válasza iknight (#32) üzenetére


Karma
félisten

Mindegyik. Kivéve, ha azt a gagyi Bounce játékot is ellátott alkalmazásnak nézed, na az csak itt van :U

“All nothings are not equal.”

(#34) iknight válasza Karma (#33) üzenetére


iknight
senior tag

pl szótár stbstb.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#35) <NewL> válasza iknight (#32) üzenetére


<NewL>
addikt

Blackberry Bold :B (A telefon alapból támogatja a DivX/XviD, H.263 valamint H.264 tömörítési formátumokat)

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#36) vehement69 válasza asadasad22 (#23) üzenetére


vehement69
senior tag

okés, én néztem el pár hónappal az árlistát! :) de ha valakinek már van havi 5-10 ezres előfizetése, akkor csakazértis tudok xDD boccs mégecce!

//gonosz mód on: viszont Karma mondta ki a nagy igazságot, az ára a legjobb tulajdonsága az 5800-nak.. talán nem véletlen ilyen olcsó.. //gonosz mód off

[ Szerkesztve ]

I am cancer in your bones

(#37) majom2 válasza vehement69 (#36) üzenetére


majom2
senior tag

tényleg így van. nagyon olcsó, és ezzel nálam el is fogytak az előnyei.

(#38) asadasad22 válasza vehement69 (#36) üzenetére


asadasad22
őstag

akinek van havi 5-10ezres előfizetése 2 évre, annak van +120ezer vagy +240ezer forintja rá. akinek ez megéri, oké, én ezek közül a kisebb variánsnak sem költhettem el a harmadát sem összesen ilyesmire, >6 év alatt.
azt meg nemtom, hogy mire megy itt az utalgatás, de ilyen elvvel még kisebb túlzással is azt lehet mondani, hogy a iphone egyetlen előnye a vásárlói 90%-a számára a trendi alma logó rajta, és semmi több. alapvető funkciói hiányoznak, még az se egyértelmű, hogy mi alapján lehet egyáltalán okostelefonnak hívni, amikor olyan apróságok hiányoznak, mint multitasking támogatás.

(#39) Karma válasza asadasad22 (#38) üzenetére


Karma
félisten

Most a multitasking az új MMS? :W

“All nothings are not equal.”

(#40) majom2 válasza asadasad22 (#38) üzenetére


majom2
senior tag

én meg azt mondom h egy okostelefonhoz/pda-hoz alap a mobilnet, mivel így lehet ezeket a készülékeket normálisan (ki)használni. ha erre nincs pénz (vagy igény) akkor sztem sok esetben pazarlás egy ilyen kaliberű telefon. egy mobilnetes előfizu meg 5e-nél kezdődik... (és akkor máris jóval szélesebb a választék is)

(az okostelefon definíciójának jobb ha utánanézel)

[ Szerkesztve ]

(#41) <NewL> válasza majom2 (#40) üzenetére


<NewL>
addikt

van wifi ;)

There's an app for that

(#42) majom2 válasza <NewL> (#41) üzenetére


majom2
senior tag

ez igaz, de az alig használható "menet közben". nyitott hotspot is mint a fehér holló. de az biztos h soha nem találsz akkor amikor nagyon kellene.
én kb 2 hónapig birtam idegekkel, aztán gyorsan befizettem egy mobilnetre - pedig akkor még nem voltak ilyen jó kis csomagok - és nem bántam meg mert végre normálisan ki tudtam használni a (drága) telefont.

(#43) asadasad22 válasza Karma (#39) üzenetére


asadasad22
őstag

viccelsz? az mms-hez hasonlítod a multitaskingot? te igazán tudhatod, hogy egy okostelefonnak, vagy bármilyen okosabb oprendszernek milyen triviális dolog, hogy tudjon multitaskingot. ez kb olyan, mintha neumann-al kezdenél vitatkozni, hogy minek kijelző, miért nem jó a papírra nyomtatós megjelenítés. :U
most lehet mondani, hogy a felhasználók nagy része úgysem használná. de pont ezek azok a felhasználók, akiknek okostelefonra sincs semmi szüksége, pont emiatt.

(#44) iknight válasza <NewL> (#35) üzenetére


iknight
senior tag

DE mintha ott nem lenne wifi :U

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#45) majom2


majom2
senior tag

:( flame on? :(

(#46) Karma válasza asadasad22 (#43) üzenetére


Karma
félisten

Igen, ahhoz hasonlítom. Eddig mindössze két olyan use case-et hallottam, amihez a hagyományos multitasking lenne szükséges: a netrádió (ez alap) és a navigálás közbeni telefonálás (erdoke). Azért, mert csak, még nem lesz szükség a több program egyszeri futására.

Az okostelefon létét a 35000 alkalmazás elég simán kipipálja. (És nem, nem mindegyik fingó alkalmazás).

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#47) asadasad22 válasza Karma (#46) üzenetére


asadasad22
őstag

az a két példa is amit írtál, rávilágít, hogy milyen alapvető helyzetekben is megáll az élet, amikor nincs multitasking. akinek pedig okostelóra van szüksége, ilyeneknél "kicsit" komplexebb problémák kezelésére is szüksége lehet.
az meg lehet, hogy az alkalmazások nem mindegyike fingó alkalmazása, de a fele minimum igen :DDD (legalábbis többre nem hivatott:) )
javás telefonokra is programok tízezrei elérhetőek, ettől még nem lesznek okosak.

(#48) Karma válasza asadasad22 (#47) üzenetére


Karma
félisten

Ugyan mondj már egy példát. Vagy Neked sincs szükséged okostelefonra?

“All nothings are not equal.”

(#49) asadasad22 válasza Karma (#48) üzenetére


asadasad22
őstag

az a baj, hogy nem tudom, hogy pontosan mit enged az apple és mit nem, ezért jó példát sem biztos, hogy kapásból mondani fogok. már az is multitasking, hogy böngészel [kizáró vagy] képnézegetsz, közben hívnak és felveszed. gondolom ennyit azért enged az apple. futhat a háttérben is zene, gondolom ezt is engedi azért. azt most meg nem mondom, ha pl böngészel és hirtelen szükséged van egy telefonszámra, a telefonkönyvet meg tudod-e a nyitni, hogy kinézz belőle egy számot. vagy pl nézel egy filmet [kizáró vagy] játszol valamivel és közben valaki felhív, és hirtelen meg kell nézned a neten egy információt. kismillió helyzetet el tudok képzelni, amit multitasking nélkül minimum nagyon kényelmetlen, de több esetben lehetetlen kivetelezni.

(#50) <NewL> válasza iknight (#44) üzenetére


<NewL>
addikt

Ezt nem ertem.
(Van wifi a Boldban)

There's an app for that

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.