Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Soybex


Soybex
őstag

Köszi a tesztet, remélhetőleg a Nokia 5-ről is lesz teszt :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Köszi a tesztet és a beszédhangszóró részletezését is. :R
Nagyon vártam a telefont, hiába. Választok majd a Huawei Y6_2 Compact, J5 2016 között. Esetleg, ha mégis hosszabbítok előfizut, akkor az A3 2017 lesz terítéken.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Eleg gagyi lett szegeny. A nagyobb tesok remelem jobban sikerultek.

(#4) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Sokáig használtam a Nokia N8-at, listába beraktam volna. Ismerős már Galaxy S2-vel vagizott, ami szerintem rosszabb volt. Majd egy Xperia T-t vettem, mint első Androidos teló. Sok minden furcsa volt, főleg hiányzott az FM transmitter, Xenon vaku, képernyő kímélős óra, stb. Kár hogy nem fejlesztették tovább.

Ez a 3as Nokia mai felhozatalban már csak egy a sok közül. Neve talán eladja idősebbek számára, vagy akik nem jártasak a telefonokban. Mert ugye Nokia. Várjuk a csúcskészüléket!

[ Szerkesztve ]

(#5) RaveForce


RaveForce
veterán

Ez ennyiert... ilyen konkurencia mellett... :( Keszul az a kovetkezo orbitalis mobilipari bukta szepen-lassan... vajon ha sokadjara is meghurcoljak es lejaratjak a nevet, ezuttal androiddal a kinaiak, vajon lesz meg vki akik gombokert licencelik meg valaha? Esetleg a bluboo? ;] :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#6) Swinegod


Swinegod
őstag

Többre számítottam, pláne ennyiért. Most komolyan, 50k-ért nem túl combos az az MT6737, a minimum egy S430/435 vagy egy MT6750/P15 elfért volna

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#7) Luck Dragon

Mindenre gondoltam csak a rendszer kevésbbé optimalizálását nem. Kár érte. De inkább egy R4X-et választanék.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Jellegtelen, nagy, hurka az akksija és a kamerája is gyenge, ennek tetejében még drága is. Felejtős.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#9) Bogyi007 válasza Swinegod (#6) üzenetére


Bogyi007
veterán

Másodmobilnak sem kellene a HTC Desire 626-om mellé - de a Lumia 625 helyett sem kellene (inkább megcsináltatom annak az USB csatiját) ez a telefon...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#10) janeszgol válasza Swinegod (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Engem az nem zavar, de a kijelző és a kamera bénasága hatalmas mínusz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) rep3at


rep3at
őstag

Számomra a Nokia egyet jelentett a minőséggel. Végülis úgy tűnik ez meg is van, viszont el kéne végre felejteni ezt a hardvert a belépőszinten (nem a 2 GB memóriáról van szó, az még belefér). A baj az hogy a nép hozzászokott a kitűnő ár/érték arányú belépőszintű Nokiákhoz, így félő hogyha szolgáltatói kínálatban meg is kapja mondjuk ezt a modellt 0 Ft-ért valaki, hatalmasat csalódik. Arról nem is beszélve hogy a WP korszakban még az különböztette meg a márkát a többitől hogy rengeteg extra szoftvert tartalmazott, amik (részben) hasznosak is voltak. Persze nincs bajom a tiszta droiddal, de ahogy a cikkíró is említette, akkor legalább hasítson ilyen árazás mellett. Kívülről nagyon tetszik, ennyi az összes pozitívum amit el tudok mondani. Sajnos ez így kevés lesz..

Forward thinking. كرر

(#12) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Ennyiért rossz vicc

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#13) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Ezt 30 alatt kéne adniuk, hogy sikeres legyen, most 35 ért már ott van pl. a [Redmi Note 4X 4G] S625-el.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#14) moleculez


moleculez
veterán

Megnézték ezek, mibe ugranak bele??!

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#15) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez ennyiért nagyon gyenge.A vas kb fele olyan erős mint a konkurencia hasonló árú termékeiben.
Gyenge kijelző, felejthető kamera.
az egyetlen pozítívum a kiválóan összeszerelt, minőségi ház.

(#16) Swinegod válasza -=MrLF=- (#13) üzenetére


Swinegod
őstag

A Note 4X-nél gyakorlatilag nincs jobb ár-értékes telefon ebben az árban a piacon, szóval azzal nem fair összehasonlítani

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#17) Bossyy


Bossyy
tag

Várható volt, hogy nem a legolcsóbb újdonság fog Waoooo-érzést kiváltani. Talán csak az előlapi kamera autófókusza ami egyedi, de az meg pont nem látható, az amúgy szerintem Lumia 925-re hajazó külsőn.
Az HD videofelvételt már a Nokia C7 is tudta 7 (!!!!) évvel ezelőtt...nem látok ilyen téren nagy fejlődést :-)
A micro USB-t sem értem. Néhány éve pont azért volt a nagy egységesítés, hogy ne kelljen mindenkinek ilyen - olyan töltőkért szaladgálni, erre fel most 2017-ben is bőven jönnek ki a Micro USB-s csatlakozókkal ellátott készülékek és így megint egyre töredezettebb lesz a piac ilyen szempontból. Itt vannak ugye a Type C- k , a micro USB -k és még az Apple csaját csatlakozói is.
Ja, én szeretem az alkoholmentes sört (is) :-)

(#18) Fred23


Fred23
nagyúr

Olyan, mint egy régi Sony, egyébként meg nagyon túl van árazva a tudásához képest! Ez a Nokia már nem az a Nokia.

(#19) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Röviden-tömören: Ennyiért ár/érték arányban hulladék! Pedig kíváncsi voltam hogy muzsikál a kisebbik Nokia. :(

Sic Parvis Magna

(#20) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

"Kamerában még mindig a Lumia 1020 az etalon "
Dehogy is...

Abe due dembella

(#21) #78600448 válasza kovaszoskeny (#20) üzenetére


#78600448
törölt tag

Tudsz jobbat? :U Én még az S6-7-l szemeztem kamerák terén amik nekem be is jönnek.

(#22) Ádám16


Ádám16
addikt

A dizajn legalabb jol sikerult, es az anyaghasznalat sem rossz, de itt kifujtak a pozitivumok.

(#23) b0bcat


b0bcat
addikt

Furcsa, mert az MT6737 (pláne 2 giga memóriával) simán elbánik a HD felbontással az olcsóbb kínai készülékekben.

Az Oukitel U20 Plus-ban az MT6737T a full HD felbontástól sem ijedt meg, pedig ott jelentősen nagyobb a hardverigény.

Azt gyanítom, hogy szoftveresen lett eltolva valami itt... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#24) jUUh


jUUh
addikt

Külsőre még elmegy nálam, de mi ez az árazás, meg úgy en bloc a telefon???

Samsung Galaxy S23+

(#25) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ha 25-30e ft lenne, akkor azt mondanám, hogy nem rossz teló. De így elég felejtős.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#26) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Ez lehangoló volt, pedig ezt a telefont néztük ki a gyereknek.Így marad a kínai vonal(Huawei, Xiaomi).

(#27) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Nem ájultam el tőle, remélem a nagy tesók eredményesebbek lesznek, ez így sajnos kevés. De legalább jól néz ki.

A gombok háttérvilágítása az egyedüli, amit nem érzek olyan eget rengetően nagy hibának, sok telefonom volt már, ami "három gombos", egyedül a KP500-nak volt háttérvilágítása, sem a Wave723-nak, sem a L625-nek, sem a Honor 4X-nek nem volt és igazából nem is hiányzott soha.

(#28) atike


atike
nagyúr

Ebbe kár volt energiát fektetni. Mármint megtervezni (? :DDD ), legyártani, árulni. Csak a neve nem fogja eladni.

(#29) 30z.Samu válasza ProEvoFan (#26) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez is kínai. ;]

Sic Parvis Magna

(#30) debrecenikri


debrecenikri
tag

Ha valaki elkap egy szép, használt xperia z3-at, az kb ilyen árban jobb telefont kap, és még a formatervről sem kell lemondania :D Tudom, mindenben sanyit látok, de ez nagyon khmm... "ihletmerítés" szagú. Am nem hinném, hogy ne tudnák eladni, sajnos, mert tényleg gyenge az összkép :(

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#31) .Szaki. válasza debrecenikri (#30) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szerintem inkább hajaz a régi Lumiákra, mint a Sonykra. :)

(#32) batai15


batai15
félisten

Hulladék telefon ,nem is tudom ki várt mást hogy csak nevében Nokia.

(#33) AxBattler válasza ProEvoFan (#26) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát ja, vártam az alsó kategóriás Nokia-kat, de ez alapján valszeg' az 5-ösről sem fog a MA örömódákat zengeni. Marad a Moto, Xiaomi, stb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34) speedy87


speedy87
csendes tag

Ez nem érdemli meg a Nokia nevet sem. Anno volt Lumia 520-am, na az egy jól összerakott, stabil telefon volt, és a WP-t is szerettem. Ebben a kategóriában nem lehet versenyezni a Redmi 4x-szel.

(#35) aprokaroka87 válasza b0bcat (#23) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azokon minden esettben Android 7 fut?

(#36) Cifu


Cifu
nagyúr

Hát ez így gyenge. Legalább 10-15e Ft-vel alá kéne lőni az árat a jelenleginek, a szoftveres oldalról meg rendberakni. Itt feltehetően tényleg optimalizáció terén szúrtak el valamit. A ház, a védőüveg ok, de a belbecs és a szoftver gyengus. Kár érte...

Azért nem feltétlenül kellene egyébként a Xiaomi Redmi Note 4X mellé rakni, mert abban pl. Gorilla Glass sincs.

@aprokaroka87: Az Android 7.0 mennyit tesz hozzá egy belépő szintű 2/16-os telefonon a használhatósághoz? A tapasztalatom szerint nem sokat. :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37) Orosz Mérnök


Orosz Mérnök
tag

És még ki akarnak hozni egy ennél is gyengébb telefont. Vicc.Tényleg csak a névvel akarnak keresni. Marad az öreg L735-ös,még fel nem dobja a talpát.

(#38) HKorn


HKorn
addikt

Ez valóban nem tűnik jónak, de ezt valahol sejteni is lehetett a specs-ből, viszont a Nokia 5-re kiváncsi leszek, az nem tűnik rossz vételnek egyelőre.

Run&Ride

(#39) aprokaroka87 válasza Cifu (#36) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát van egy olyan sejtésem hogy inkább elvesz.

Nem lepődnék meg ha egy gyenge hardveren sokkal jobban terheli alapból a hardvert, mint az 5 és 6-os Droid.

(#40) janeszgol válasza Cifu (#36) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez személy függő. Lehet csak egy dolgot, de ha az fontos? Meg az élettartatában is számít. Jó tudom, addigra ki lesz dobva.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#41) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

A teszt jó, viszont a telefon borzalom lett sajnos.

(#42) HKorn


HKorn
addikt

Én azt nem értem egyrészről, ha a natúr android akkora nagy szám, ahogy minden ilyen telefonnál ezt előnyként említik, akkor a gyártók miért nem inkább ezirányba mennek a saját UI erőltetése helyett?

Másrészt, hogy maradjunk ennél a telónál, hogy lehet ennyire elcseszni az optimalizálást ha egyszer stock droid fut rajta?

Kiváncsi leszek az 5-ös tesztre, ott már jobb a hardver.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#43) Redneck


Redneck
veterán

A telefon nem jó, de nem féltem a Nokiát. A drágább modellek jónak és Nokiásabbnak tűnnek látatlanban. Bízom bennük, remélem 1-2 éven belül komoly tényezővé válnak az Androidos mobilok között. Egy jó stock Androidos Nokiáért (Carl Zeiss optika, AMOLED, jó üzemidő és minőség) adnék pénzt.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44) joey04


joey04
titán

A 7.0-s Android akad, a böngészés dadogós, a 3D-s játék szaggat, az alkalmazáskezelés lomha, néha alapvető műveletekre is másodperceket kell várni

Sorry Bone, ne vedd magadra, de eddig olvastam a cikket. Hulladék egy készülék.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) Redneck válasza joey04 (#44) üzenetére


Redneck
veterán

Az hát! :K Nem is értem a Nokia ezt miért engedélyezte, most amikor piacot akarnak nyerni!?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#46) b0bcat válasza aprokaroka87 (#35) üzenetére


b0bcat
addikt

Nem. Azokon 6-os Android fut.

Az újabb Droidon nem jobban kellene futnia ugyanannak a hardvernek? :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#47) Máté94


Máté94
addikt

Nem értem az MTK használatot. A Nokia 2-be bezzeg fognak tudni tenni Snapi 427-et? :F
Agyrém. Na, mindegy. A következő majd jobb lesz. :))

(#48) Crafter32


Crafter32
őstag

Szomorú. Hol vagy Nokia?

(#49) Ricardo válasza joey04 (#44) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezen a vason a passziánsz is akadna.

(#50) Soleco


Soleco
tag

Pedig van fantázia a Nokiában, de ha nem azt adják amit az emberek várnak tőle akkor semmi értelme ezt csinálni. Remélhetőleg tanulnak a hibáikból, bár őszintén kétlem. Ez így csak egy becsapás, a Nokia ami bizalmat felépített most visszaváltják pénzbe a lehető legegyszerúbb úton..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.