Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) atomjani válasza BladePocok (#150) üzenetére


atomjani
csendes tag

BladePocok!
1. Óra. Van ugye az automatikus billentyűzet zár. Ha ilyenkor megnyomja a piros gombot, akkor előjön az idő és szépen látható. Próbáljátok ki. Ha túl hamar elmenne így is(előfordulhat), akkor többször gyakrabban kell megnyomni és akkor addig nem megy el, amíg nem tudta leolvasni.
2. Beszélő óra. Van ugye a kezdő oldal, alul látod, hogy "Menü" és "Ugrás". Billentyűzetzár feloldása után megoldható, hogy a jobb gombot megnyomja("Ugrás") és a listában rögtön ott lesz az elején a beszélő óra. Na mondom, hogy hogyan lehet beállítani:
- Rámész az "Ugrás"-ra(jobb felső gomb). Ekkor a "Kedvencek" listába kerülsz.
- Nyomsz egy felfele iránygombot, így mindjárt a lista aljára kerülsz. "Jobb vál.gomb"-ot válaszd.
- Ezután először menj a "Lehetőségek" menüpontba, a 6. sorban ott a "Beszélő óra", ami legyen bejelölve. Ha be van rakva, akkor "vissza". Ha nincs berakva, akkor "kész", majd mentés.
- Ezután menj az "Átrendezés" menüpontba. Megkeresed a "Beszélő óra"-t, aztán ""Áthelyez" gombot nyomod meg. Kiválasztod, hogy az elejére rakja. Aztán vissza mész és mented a kérdésre.
Innentől kezdve elég az "Ugrás" gombra mennie és rögtön elindítani a "Beszélő órát".
Ezt a beszélő órát csak így lehet megoldani. Billentyűzár ki, ez ugye két gomb. Aztán először megnyomja a jobb felső gombot, majd a bal felső gombot. Összesen 4 gomb.

Nem minden logikus.

(#152) BladePocok válasza atomjani (#151) üzenetére


BladePocok
tag

Köszönöm a segítségedet,ez is több mint a semmi :)

(#153) meroly válasza atomjani (#151) üzenetére


meroly
veterán

Személyre szabásban a jobb választógombot nem lehet a kedvencek helyett másra állítani?

Impossible is nothing

(#154) atomjani válasza meroly (#153) üzenetére


atomjani
csendes tag

Nem találtam erre vonatkozó lehetőségeket. Még a nyílgombok vagy más gombok hosszú megnyomása sem eredményez beszélő órát és ezeket még nem tudtam átállítani. Vagy nagyon el van dugva(amit kétlek) vagy nincs erre lehetőség(a hosszú keresgélés után ez tűnt valószínűnek, a használati leírásban sem volt ilyesmikről szó).
Szerintem az egyetlen ilyen testreszabható rész ez a "Kedvencek". Ha találok más megoldást, akkor persze megírom.

[ Szerkesztve ]

Nem minden logikus.

(#155) margithid


margithid
veterán

Csütörtöktől 2000 Ft-ért lesz telenoros 400 vagy 500 Ft-os lebeszélhetőséggel a panny marketben.
Azt hiszem ennyiért megéri tartaléktelefonnak:)

(#156) sanyci válasza margithid (#155) üzenetére


sanyci
senior tag

Hol láttad az akciót?

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#157) margithid válasza sanyci (#156) üzenetére


margithid
veterán

Ma jött az újság.
Boltonként 6 db lesz, úgyhogy lehet érdemes korán menni.

(#158) meroly válasza margithid (#157) üzenetére


meroly
veterán

Ha valakinek esetleg összejön, 2500-ért átveszem ;]

Impossible is nothing

(#159) prsq


prsq
tag

Én vettem egyet keresztanyámnak (80 éves, a Nokia 1200 után, aminek már púpos a billentyűzete).
Volt még vagy 8 (Szeged, Víztorony tér). Igen, tudom, hogy 6-ot írtak, de itt volt ennyi.

(#160) meroly válasza prsq (#159) üzenetére


meroly
veterán

Hogy nálunk miért nincs penny és miért nem a t-mobile dobálja ennyiért :F :(

Impossible is nothing

(#161) gaborba81 válasza meroly (#160) üzenetére


gaborba81
tag

Akkor menj el pénteken a T hipermarketbe,ott lesz T-mobile akció 3000ft.

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#162) meroly válasza gaborba81 (#161) üzenetére


meroly
veterán

És az gondolom csak bpn van.

Impossible is nothing

(#163) gaborba81 válasza meroly (#162) üzenetére


gaborba81
tag

Gazdaságos áruház elég sok van az országban,ahol a kicsi is számít!

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#164) meroly válasza gaborba81 (#163) üzenetére


meroly
veterán

Ja hogy tesco hipermarket, azt hittem a T-mobile-nak van valami hipermarkete vagy mi :N :DDD
Ott múltkor 5k volt, akkor azt leakciózzák 3-ra?
Kösz a tippet :R

Impossible is nothing

(#165) sanyci válasza meroly (#164) üzenetére


sanyci
senior tag

A Tesco-ban most 4.000 T-s Domino-kártyával

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#166) gaborba81 válasza sanyci (#165) üzenetére


gaborba81
tag

Akkor 4 ezer :D

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#167) meroly válasza gaborba81 (#166) üzenetére


meroly
veterán

Há' nem mindegy :DDD

Impossible is nothing

(#168) Packersbay


Packersbay
tag

Tudnék venni 1 ilyen telőt 2000-ért csak 1 kérdésem lenne. Be lehet állítani a képernyő zár feloldásához kódot??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#169) prsq válasza Packersbay (#168) üzenetére


prsq
tag

Ezt most csak emlékezetből írom, így ne vedd 100%-nak, de úgy rémlik, hogy nem.

(#170) Packersbay válasza prsq (#169) üzenetére


Packersbay
tag

Értem,hát az nem jó :( ,ha meg tudnád nézni vagy esetleg valaki más azt meköszönném

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#171) meroly válasza Packersbay (#168) üzenetére


meroly
veterán

Biztonsági billentyűzárra gondolsz?
Szerintem lennie kell. :K

Impossible is nothing

(#172) atomjani válasza Packersbay (#168) üzenetére


atomjani
csendes tag

Packersbay, nekem sikerült. :)
Menű/Beállítások/Telefon beállítások/Billentyűzár beállításai/Billentyűzár kódja/
Ezután kéri a biztonsági kódot, ami alapértelmezetten 12345. Aztán bekapcsolod.
Ez így végig működött nálam, végig csináltam. A billentyűzár feloldásához kérte a biztonsági kódot.
A kód megváltoztatása:
Menű/Beállítások/Biztonsági beállítások/Biztonsági kód módosítása/
Kéri a régit, ami 12345, aztán kéri az újat, ami gondolom szintén csak 5 jegyű lehet. Ezt még nem teszteltem.

[ Szerkesztve ]

Nem minden logikus.

(#173) Packersbay válasza atomjani (#172) üzenetére


Packersbay
tag

Erre gondoltam,köszi :R akkor ma vagy holnap el is ugrok megvenni.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#174) prsq válasza Packersbay (#170) üzenetére


prsq
tag

Szerencsére rosszul emlékeztem. :)

(#175) Packersbay


Packersbay
tag

Tegnap végül sikerült megvennem és ingyen is volt :DDD Köszi a segítséget már be is állítottam a billentyű zár kódot.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#176) meroly válasza Packersbay (#175) üzenetére


meroly
veterán

Ejha.... hol osztogatják? ;]

Impossible is nothing

(#177) Packersbay válasza meroly (#176) üzenetére


Packersbay
tag

Telenor-nál :DDD annyi bónuszpontom volt,hogy ideadták plusz 1 simkártyával együtt

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#178) atomjani


atomjani
csendes tag

Örülök, hogy sikerült a billentyűzár kóddal.
Közben rájöttem, hogy a telefonszámokat hozzá lehet adni szűrt listához és hogy ez micsoda. Annyit csinál, hogy ha Pista erre rákerül és hív, akkor nem szólal meg csengőhang, nem rezeg. Valamint a kijelzőn is látható egy stop jel, ez is utal arra, hogy szűrt listába raktuk. Ha akarjuk, felveszük vagy megszakítjuk.

Nem minden logikus.

(#179) Vamp


Vamp
senior tag

Vettem egy ilyet, egy HTC One X után:D. Kellemes felüdülés ez a teló, a régi Nokiákat idézi. Boot-idő kb 5-6 sec, én beleraktam egy nagyobb akkut (1080mAh), ezzel nálam másfél hetet bírt töltés nélkül, a legelső feltöltés óta. Megnéztem, összesen 4 órát telefonáltam ezalatt. Ez azért nem rossz.

A 101-esről lenne pár kérdésem, ha van esetleg valakinek. Mennyi memóriája van gyárilag, microSD megy bele? Hangminőségre mit várjak? Lehet veszek egy olyat, ez meg megy a faternak, mert neki nagyon bejött.

(#180) meroly válasza Vamp (#179) üzenetére


meroly
veterán

Megy bele microSD, a többi paraméter szerintem egyezik a 100-aséval.

Impossible is nothing

(#181) TomPack


TomPack
őstag

Nálam akksi időben a Samsung GT-E1170 van a toppon. 3 hét, de akkor beszélek is rajta elég rendesen. :DD

(#182) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy lehet valahogy a készüléket csatlakoztatni a PC-hez?
SMS-ek számok lementése?

:R

(#183) atomjani válasza akom (#182) üzenetére


atomjani
csendes tag

Nem tudok ilyesmiről. Hacsak nincs a szervizeseknek valami speciális adatkábelük. Azt max oda tudják bedugni, ahol tölteni lehet, illetve a fülhallgató kimenetére.
A legjobb mindent a sim kártyára menteni. Nekem még az sms-eket is áthozta a Nokia 100-asra.

Nem minden logikus.

(#184) atomjani


atomjani
csendes tag

A hátlap néha megcsúszik, amikor a zsebemből veszem ki. 10 alkalomból talán egyszer. De ez lehet, hogy csak nálam van így. Különösen nem is zavar, max visszacsúsztatom.

Nem minden logikus.

(#185) akom válasza atomjani (#183) üzenetére


akom
senior tag

Köszönöm a válaszodat. :R

(#186) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenki!
Lenne pár kérdésem, a rosenheimi MM-ban vettem egy ilyen készüléket 19€-ért függetlenül, a német számomnak megfelel!
- Olyat hogy lehet beállítani, h lefele nyíllal csak a telefon memóriáját hozza be? Be van állítva alapértelmezettnek, de egyszerre mutatja a telefon memóriájában lévő kontaktokat és a SIM tartalmát is....
- SIM SMS-eket át lehet másolni/megnézni valahogy?
Köszönöm! :R

(#187) meroly válasza zolikaDB (#186) üzenetére


meroly
veterán

Első kérdésre a névjegyzék beállításoknál nézd meg hogy nincs-e mind a kettő beállítva.
A másodiknál pedig az üzenetek menüpontban nyomj egy opciókat és ott lesz olyan hogy sim üzenetek.

Lehet egyik se jön be, mert ezt S40-ből tudom, S30-nál lehet másképp mennek a dolgok.

Impossible is nothing

(#188) zolikaDB válasza meroly (#187) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem jött be, S40 is van nekem, de az más.
Viszont a hangminőség nagyon jó! Már-már azt hittem, ki vagyok hangosítva! Eddig respect a kis telefonnak!

(#190) AusWolf


AusWolf
őstag

Nemrég vettem egy Telenorosat a Tesco-ban valami potom 3000 Ft-ért. Rockmaratonra kellett partyfonnak az Xperia mini pro helyett. Teljesen bevált, úgyhogy ezentúl is szolgálatba állítom, ha valami "veszélyes" helyre megyek. :)

Ami a legjobban tetszik benne, az a készenléti idő. Kibírta az egyhetes fesztivált töltés nélkül, pedig végig ki se kapcsoltam, és napi szinten telefonáltam is. A térerő is lényegesen jobb volt, mint némely haverom okostelefonján.
Az egyetlen dolog, amit kifogásolok az, ha a kezdőképernyőn rányomok a zöld gombra, akkor nem a teljes híváslistát adja, hanem csak az általam legutóbb hívott számokat.

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#191) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Ez az oldal azt írja, hogy MiniSIM kártyát támogat. Rendes normál méretű SIM kártyát nem lehet beletenni?

Kösz!

(#192) sanyci válasza batagy (#191) üzenetére


sanyci
senior tag

Csak rendes méretűt lehet, meg bármilyen másmilyent a megfelelő adapterrel...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#193) meroly válasza batagy (#191) üzenetére


meroly
veterán

A minisim az a normál méretű. Amire te gondolsz az microsim. Régen voltak teljes telefonkártya méretű sim kártyák, amikor a kis kitörhető rész lett a sim kártya azt nevezték el minisimnek.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#194) batagy válasza meroly (#193) üzenetére


batagy
őstag

No, ezt nem tudtam. A normál méretű SIM-re én arra gondoltam, mint amit pl. Nokia 6230i-be is lehet rakni. Ezek szerint ez a miniSim.

MicroSim meg a kicsi, amihez adapter kell.

OK, kösz! :R

(#195) meroly válasza batagy (#194) üzenetére


meroly
veterán

Így van :K

Impossible is nothing

(#196) atomjani


atomjani
csendes tag

Kipróbáltam biciklizés közben kora reggeli sötétben a lámpát a bicikli úton. Lehet használni, érdemes kipróbálni. Másokéhoz viszonyítva 60-80%-a a fényereje és talán picit jobban szórja a fényt. Bár én lámpa nélkül is bicikliztem reggel a sötétben holdfénynél, csillagok fényeinél, a lámpával persze jobb. De hogy kinek mennyire jó ezzel, azt nem tudom. Érdemes tesztelni és az alapján mellette vagy erősebb lámpa mellett dönteni.

Nem minden logikus.

(#197) alevan


alevan
őstag

Édesanyámnak lejárt szolgáltatói szerződése, így mentünk hoszabbítani és telefont venni. Neki egy sima telefon kelett, amivel tud telefonálni. Én ezt ajánlottam neki (vakra, mert Nokia :D). Át is cseréltem neki a kártyát, és épp néztem a telefonomon a pontos időt, amikor megszólalt a kezembe (hívták). Annyira megijedtem a hangjától és a rezgésétől (mintha egy bomba robbant volna a kezemben), hogy leejtettem. Édesanyám azóta is boldog, mert a táskája legmélyebb bugyraiból is elég hangerővel értesíti hívás esetén.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#198) meroly válasza alevan (#197) üzenetére


meroly
veterán

:R

Impossible is nothing

(#199) Latsza


Latsza
aktív tag

Nekem nem rég óta a földhöz koccolt Xperia U-mat helyettesíti, pont arra kellett, hogy tudjak róla hívni és sms-t küldeni, semmi több, a LED-lámpa külön meglepetés volt számomra, éjszakai zárkereséshez az ajtón pont megfelel :D És persze hogy napokig bírja egy töltéssel, hát az fantasztikus :C
25€-ért függetlenül szerintem tökre megérte azonnali pótlékként..

(#200) Gábor0 válasza TomPack (#181) üzenetére


Gábor0
tag

1000 mAh-s akksival? :) Még jó hogy!
Bármelyik fapados teló elketyeg ennyi ideig egy ekkora akkuval.
(Ha belefér.)

[ Szerkesztve ]

(#201) tzimash


tzimash
őstag

Hali! Búék!

Anyám Nokia 100-asa egyik napról a másikra nem ismeri fel a sim kártyákat. Telenor függő, 2 kártyával próbáltam, amelyek más telókban gond nélkül működnek. Valami telenoros sms után történt ez (elmondása szerint). Lehet összefüggés? gondolom szerviz lesz belőle... vagy van valami trükkje esetleg?

(#202) atomjani válasza tzimash (#201) üzenetére


atomjani
csendes tag

Az SMS tartalom tudásának hiányában csak találgathatunk. Így szerintem is a szervíz lesz a legjobb megoldás.
Enyém is Telenoros és még nem volt bajom vele.

Nem minden logikus.

(#203) tomiii.


tomiii.
aktív tag

sziasztok

néhol olvastam, hogy csak egy hangszóró van a telefon hátuljánál, ez igaz?

(#204) atomjani válasza tomiii. (#203) üzenetére


atomjani
csendes tag

Meg egy a képernyő felett telefonálásra. Meg alul hozzá a mikrofon része.

Nem minden logikus.

(#205) tomiii. válasza atomjani (#204) üzenetére


tomiii.
aktív tag

megnyugodtam, azt írták itt páran, hogy a hátsó hangszóró szól sima telefonáláskor is. mennyire hangos és tiszta a beszédhangszórója? nagymamám már elégge nagyott hall, neki kellene valami olcsó teló

(#206) tomiii.


tomiii.
aktív tag

megérkezett a telefon, háát a 7000ft-os blackberry utan is elég gyenge es halk a a beszed hangszoroja, recseg, ropog, de világít ha ejszaka kell hirtelen valamit bütykölni a sötétben és nem kell sajnálni az olajos kesztyűtől :D a 2800ft-ot postával végülis megérte.

(#207) arkades


arkades
aktív tag

Kaptam egy ilyen telefont de hívásnál, csak a hívó számát írja ki, a nevét nem. Mi lehet a gond? Valószínűleg én rontok el valamit a beállításoknál, csak nem tudom, hogy mit.

Каждый дрочит как он хочет.

(#208) meroly válasza arkades (#207) üzenetére


meroly
veterán

+36-al kell elmenteni a számot, akkor ki fogja írni.

Impossible is nothing

(#209) arkades válasza meroly (#208) üzenetére


arkades
aktív tag

Köszi szépen. Közben megkérdeztem már a retro topicban is, ott előbb írtak ;)
Ez egyébként minden újabb op rendszer nélküli Nokiánál így van?

Каждый дрочит как он хочет.

(#210) meroly válasza arkades (#209) üzenetére


meroly
veterán

Igen, újabban így van.

Impossible is nothing

(#211) arkades válasza meroly (#210) üzenetére


arkades
aktív tag

Hát nem biztos, hogy rájöttem volna.

Каждый дрочит как он хочет.

(#212) kezdonokia


kezdonokia
csendes tag

függetlent keresek vagy telenorost kártyásan olcsón újat.tudja valaki hol lehet most megvenni 5000 ft alatt?

(#213) kezdonokia


kezdonokia
csendes tag

milyen a hangereje beszéd közben?jól lehet hallani azt aki felhívott?

(#215) kezdonokia válasza meroly (#214) üzenetére


kezdonokia
csendes tag

Kösz.Épp erre van szükségem másodtelefonként semmi extrára.Már csak tudnom kéne hol lehet olcsón venni újat.

(#216) meroly válasza kezdonokia (#215) üzenetére


meroly
veterán

Mintha a tesco iskolakezdési katalógusában láttam volna, de már nem találom a katalógust sem.
Árgép szerint 10-11eFt körül van, 11-ér meg már 112-t kapsz másfélszer olyan erős akkuval.

[link]

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#217) kezdonokia válasza meroly (#216) üzenetére


kezdonokia
csendes tag

Köszi szépen én egy olcsóbbat keresnék ezért gondoltam a 100-asra.

(#218) meroly válasza kezdonokia (#217) üzenetére


meroly
veterán

Volt már 5500 is az ára, de most 10-11 körül találtam csak 100-ast.

Impossible is nothing

(#219) kezdonokia válasza meroly (#218) üzenetére


kezdonokia
csendes tag

Igen nézegettem én is a neten ilyen áron megy ha még lehet kapni.

(#220) Fecogame


Fecogame
veterán

Nagyjából egy éve vettünk két ilyen telefont.

Előnye, hogy nagyon sokáig ( értsd: akár 2 hét ) bírja egy töltéssel, leejtésre érzéketlen, könnyű maga a készülék. Telefonálásra, SMS-ezésre megfelelő.

Hátránya, hogy az egyik készülék folyton ( néhány naponta ) kikapcsol, a másik pedig elveszti a térerőt ott, ahol az összes többi telefonnak van.

Mindkettőnél tapasztalható a hangszóró gyengesége, buszon nem is lehet hallani azt, amit a vonal másik végén mondanak.

Egyébként ezért az árért tökéletes telefon annak, aki a telefont tényleg telefonálásra használja, semmi másra.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#221) Tonoic


Tonoic
tag

Sziasztok!

A mester kódot hova kell beírni ?
#pw+CODE+1# < így kell ?

Nope.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.