Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) Stauffenberg válasza Kleroo (#19) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én meg azért mondtam, hogy a 12×18 nem egy hatalmas méret, mert itt azért (főleg a D800 vagy az 5D Mark III esetében) mégis csak munkagépekről van szó. Nálunk a cégnél akad D800E és egy széles formátumú ImagePROGRAF nyomtató amiből jóformán az A3 a legkisebb formátum ami kiesik (kisebb miatt nincs értelme beindítani, mert itt egy nyomat már több ezer forint csak anyagköltségen).

A D600 meg a szenzor képességeit nézve abszolút pariban van a D800-zal, szóval ha 36 megapixelre (és egyéb fejlettebb funkciókra) nincs szükség akkor elég egy D600 is.

De az 5D Mark III a DxO laborjában teljesített 11,5 EV dinamika tartományt, míg a D800/D800E/D600 mind 14 EV felett vannak. Ez azért már olyan különbség amit én érzek és látok a gyakorlatban is (volt nálunk pár hétig 5Dmk3 is).

Az utómunka persze egy olyan dolog ami elmossa a különbségek nagy részét, de például a D800 képe nehezebben bukik be vagy éppen ég ki. Ezt utómunkával sem tudod korrigálni.

Ennek ellenére az én szívem az 5Dmk3 felé húz. Az ő fotóinak valahogy másabb a hangulata, hozzám közelebb áll. Meg talán az objektíveik is teltebb, kontrasztosabb képet adnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.