Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peczek


Peczek
aktív tag

Szeretnék egy ilyet. Szerintem a fotózás a fullframe-nél kezdődik.
De ez az árcédula egy ideig még elriaszt.

[ Szerkesztve ]

(#2) Cancer


Cancer
senior tag

Ez a gép, (látszatra) ugyanannyiért többet nyújt, mint a Canon 6D-je, de az biztos, hogy csak az USA-ból szerezném be...
Mondjuk, szép meg jó, de vonzza magával az FF-es objektívparkot is, ami újabb vagyon...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#3) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Akkor már inkább a D800. Annyival itthon nem kerül többe...

(#1) Peczek:
Egy használt D700 majdnem fel ennyiért beszerezhető.

(#4) weiss válasza Peczek (#1) üzenetére


weiss
addikt

Szerintem a fotózás a fullframe-nél kezdődik.

Miért is?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#5) domerator


domerator
veterán

A tesztképek alapján ezzel a Nikonnal is mínusz egyharmad-kétharmad expókorrekcióval fotóznék...

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#6) Peczek válasza weiss (#4) üzenetére


Peczek
aktív tag

Nagyobb érzékelő, nagyobb pixelméret, szebb kép. Inkább, mint a pixelszám fétisizmus.
Ja és régen, a középformátumú filmes gépek, azok egy klasszissal jobbak voltak a Leica méretnél. A FF valamit visszahoz ebből a minőségből - szerintem.

(#7) tabu3x


tabu3x
tag

nem ájultam el a tesztképektől, szerencsére. milyen szar is lenne, ha az árának esését kellene lesnem nap mint nap, mígnem beesik a fájdalomküszöb alá...:-)
persze, lehet, hogy csak én nem találtam meg azt a pontot a képeken, ahol azért brutál élesnek kellene lennie (100%-os nézetben)...
rosszul gondolom, h egy FF géptől extra élességet is el lehet várni (aps-c-hez mérten) az extra alacsony zajszinten túl? :F

(#8) Cancer válasza bigmasterg (#3) üzenetére


Cancer
senior tag

Akinek megéri 175e-ért egy kis utána járás, annak is érdemesebb az USA-ból...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#9) MLaca válasza tabu3x (#7) üzenetére


MLaca
őstag

azért nézd meg a képét valami prémium obival, a tesztgépek elég ütött-kopottak helyenként..

http://mlzphoto.hu/

(#10) Kleroo válasza tabu3x (#7) üzenetére


Kleroo
veterán

Ezek a tesztképek nem lettek valami jók.
De hogy mentsem Mlacát: xy képeket nem egyszerű nagyon szűkös határidővel gyártani.
A JPEG motor egy fosrakás.
Ha valaki élességbuzi,akkor: Raw képet brutálisan élesíteni,majd élesítéssel fele méretre leméretezni. Szétvágja a monitorod :D

Egyébként igen,elvárhatsz extra élességet. A pixelsűrűség kisebb mint a DX tesókon,tehát egy jó kis FF obi szépen kirajzolja. Míg pl a D3200 DX 24MP-e szerintem már a legjobb obikkal is csak épphogy kirajzoltatható.
És mit várhatsz még? : Sokkal jobb Magas ISO-t, plusz 1 FE bokeh-t, sokkal nagyobb keresőt, nomeg dinamika, színek, blabla :)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#11) tabu3x válasza MLaca (#9) üzenetére


tabu3x
tag

kíváncsian várom a nem "béta" tesztképeket prémium obival :-)

(#12) MLaca válasza tabu3x (#11) üzenetére


MLaca
őstag

hát igen, meg - ugye - az af rendszert is kéne nyüstölni majd kicsit.

http://mlzphoto.hu/

(#13) tabu3x válasza Kleroo (#10) üzenetére


tabu3x
tag

ezek szerint tényleg nem ördögtől való gondolat több részletet várni a D600-tól, mint egy APS-C géptől. no, majd meglátjuk hogy alakulnak az újabb tesztképek, és nem mellesleg az árak idővel...

(#14) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Nem semmi képeket készít az biztos ...

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#15) h1ght3chzor válasza Cancer (#8) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Sajnos drága itt mo-n. :(

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#16) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Hát igen, Laca szereti a virágokat, mint minden fényképezőgép tesztelő. :D

Egyébként érdemes DxO-n ránézni a mért értékekre... élesség, zaj, dinamika... szinte csak 2-3% a lemaradása a D800-hoz képest ami gyakorlati használat során garantáltan nem tűnne fel még a hozzáértő szemnek sem. Ez azért elismerésre méltó.

Kíváncsi vagyok a Canon EOS 6D-re is... vajon a Canon kispórolta belőle a képminőséget, mondván, hogy ez úgyis belépő szint? :D

Szerk: Tényleg drága lett. Pedig amíg csak pletykákban létezett a gép akkor még motyogtak 1600-1800 dolláros árakat is. Viszont a hazai forgalmazók is kicsit érdekesen váltották forintra a 2100 dollárt... mert külföldön nagyobb az árkülönbség a D600 és a D800 között... nálunk a D600 kicsit túl lett lőve. 580-600k körül lenne a reális.

[ Szerkesztve ]

(#17) Kleroo válasza Stauffenberg (#16) üzenetére


Kleroo
veterán

Tesztlaborban "mért" képminőségben sosem domborított a Canon.
D600,és főleg a zseniális D800 szintjét ugatni sem fogja a 6D.
De ismétlem,ezek "csak" labormérések. Ilyen aspektusban pl egy D70-et már a kukába is ciki dobni. De mégsem biztos,hogy sokan megmondanák egy szépen utómunkázott jó képről 12x18 méretben,hogy melyik melyikkel készült.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#18) Stauffenberg válasza Kleroo (#17) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Csak azért azt vedd figyelembe, hogy egy részletgazdagabb fotó, szélesebb dinamikával, jobban utómunkázható, mint egy bénább géppel készült fotó. Meg persze manapság nagyon magabiztosak vagyunk abban, hogy Photoshoppal mindent lehet, de azért ne hagyatkozzunk teljesen rá.

Meg ugye a 12×18 az nem feltétlenül az a szint amire egy profi full frame DSLR való. Mert akkor ide vehetnénk egy Hasselbladot is, ha azt is ekkorában nyomtatjuk azon sem mondod meg, hogy mivel készült.

Szó se róla, nem fikázom a Canont, én csípem a gépeiket, van egy egyedi színviláguk a Canon fotóknak ami nekem szimpatikusabb, mint a Nikoné. De persze ha arra alapozunk, hogy majd úgyis szétmaszatoljuk Photoshopban akkor meg kár a profi gépekről beszélni, vegyünk belépő szintű gépet 150 ezerért és akkor az is mindenre elég, ha a Photoshop önmagában prekoncepció.

(#19) Kleroo válasza Stauffenberg (#18) üzenetére


Kleroo
veterán

Aki Rawban fotóz,az gyakorlatilag kizárólag csak utómunkázik. :)
Nem kell egyből szétPS-elésre gondolni. :)

Ezzel csak azt akartam mondani,hogy alapvetően mindkettővel lehet szájtátós képeket csinálni. Én ha nézelődök albumokban,flickeren,mindig rádöbbenek mennyire tökmindegy 1-1 ilyen mért adat. Persze nyilván nagyon sokat számít a dinamika,ISO,színek.
De azért közel sem akkora ez a difi,hogy ótvarhulladék vs űrtechnika,mint ahogy az adatok,értékelés mutatják. :)

Azért 12x18-at dobtam be,mert az egy jó, általános méret az igényesebbeknek. A4-et azért ritkán hívat elő az ember csak úgy nézegetni. De jó laborban ott azért már látszik a 36MP vs 6MP ha valaki erre izgul. :)

És persze egy jó ellenpélda is: Amikor ISO-val pótolja az ember a fényt,akkor tényleg hatalmas a difi.

Összességében csak erre akartam rávilágítani: Hatalmas számbeli különbség ellenére sokszor marhára nem lehet megmondani mi mivel készült. :)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#20) fattyu


fattyu
veterán

mindig megdöbbenek hogy a 2096 dollár az 670 ezer forint.... Pofám leszakad.

szerk:
ez még az egyenes átváltás 2100 euróból sem jön ki :S az is max 560 lenne. Pofám leszakad. Persze jó szokás szerint egy darabon kívánja megtermelni a havi rezsit a forgalmazó....

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#21) Cancer válasza fattyu (#20) üzenetére


Cancer
senior tag

Pedig simán kijön.

2100$ * 1,1 (10% vám) * 1,27 (áfa) * 218 = 640.000 --> így már csak 7% a különbség a 670e és e között.
Persze fura lenne, ha külföldi kisker áron szereznék be a hazai forgalmazók. Ha visszafelé megyünk, akkor minden, ami 2660$ alatt van (beszerzési ár) az bizony a hazai haszon. Így nem is csoda, hogy (a példálózás szerint) évi 5-8 gépből kell kitermelni az egész éves fenntartási költséget... Mi ez Bentley?? :Y Meg mintha más nem is esne a tevékenységi körbe...
Az okaosak biztos tudják, mennyi a nagyker beszerzési ár.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#22) fattyu válasza Cancer (#21) üzenetére


fattyu
veterán

Vagy mégsem....

ez epillanatban a paypal szerint 554,613. De ja támogasd a magyar kereskedőt.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23) tabu3x válasza fattyu (#20) üzenetére


tabu3x
tag

ebay-en, Németországból 24-85 obival 680-ért is láttam. mivel EU, nincsenek addicionális költségek a szállításon kívül.

(#24) Cancer válasza fattyu (#22) üzenetére


Cancer
senior tag

Nem az ő védelmükben írtam. Pont ellenkezőleg. Szerintem is túlzás.
Nekem, ha ilyenem lesz, akkor az USA-ból 2600$-ért 24-85-tel. (570e Ft)

(szerk.:)
Nem ide tartozik, de ha már elkanyarodtunk. Sokan úgy hirdetnek aukciós oldalon (Vat) egy-egy terméket, hogy konkrétan megírják, hogy külföldről jön, ha befizeted a zsét, vársz 2-3 hetet és utána mehetsz az áruért. Lényegében 2,5x-es árért megrendelik neked e-bay-ről a cumót...
Szerintem ezért haldoklik a gazdaság, mert (majdnem)mindenki aki vállalkozik 1 adás-vételből akarja megcsinálni a "millós bevételt"...Ezek nem vállalkozók, hanem nyerészkedők. Mert a rendes vállalkozók vállalkozást működtetnek tisztességes módon!

[ Szerkesztve ]

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#25) Ed Parker válasza weiss (#4) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Próbáld ki,és meglàtod.

Épp ma próbáltam én is ezt a vàzat,ugyanezzel az obival.
Fasza kis gép.

(#26) Stauffenberg válasza Kleroo (#19) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én meg azért mondtam, hogy a 12×18 nem egy hatalmas méret, mert itt azért (főleg a D800 vagy az 5D Mark III esetében) mégis csak munkagépekről van szó. Nálunk a cégnél akad D800E és egy széles formátumú ImagePROGRAF nyomtató amiből jóformán az A3 a legkisebb formátum ami kiesik (kisebb miatt nincs értelme beindítani, mert itt egy nyomat már több ezer forint csak anyagköltségen).

A D600 meg a szenzor képességeit nézve abszolút pariban van a D800-zal, szóval ha 36 megapixelre (és egyéb fejlettebb funkciókra) nincs szükség akkor elég egy D600 is.

De az 5D Mark III a DxO laborjában teljesített 11,5 EV dinamika tartományt, míg a D800/D800E/D600 mind 14 EV felett vannak. Ez azért már olyan különbség amit én érzek és látok a gyakorlatban is (volt nálunk pár hétig 5Dmk3 is).

Az utómunka persze egy olyan dolog ami elmossa a különbségek nagy részét, de például a D800 képe nehezebben bukik be vagy éppen ég ki. Ezt utómunkával sem tudod korrigálni.

Ennek ellenére az én szívem az 5Dmk3 felé húz. Az ő fotóinak valahogy másabb a hangulata, hozzám közelebb áll. Meg talán az objektíveik is teltebb, kontrasztosabb képet adnak.

(#27) weiss válasza Peczek (#6) üzenetére


weiss
addikt

Nincsenek statisztikáim, de gyanítom, hogy a képek 80 %-a ISO 100 - 400 között jön létre, ahol ember legyen a talpán, aki megmondja a különbséget a FF meg a APS-C között.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#28) fattyu válasza weiss (#27) üzenetére


fattyu
veterán

az elmult két hétben nem tudtam 800 alá menni. És eljőve a tél, egyre korábban lesz sötét, mire géphez jutok ... tudom én csak én vagyok

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#29) Ed Parker válasza Stauffenberg (#26) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez egyébként tök érdekes.
A d800 olcsóbb vagy 500$-al,pedig nagyobb pixel,jobb értékei vannak labor szerint,mint az 5D-nek,de én megis az utóbbit választottam.

Sok videót,összehasonlítást megnéztem és szinte az összes végszóban a tesztelő a canon felé húzott :)
Volt mindkét váz a kezembe,csúcs gép a d800, de ahogy Te is írtad,nekem is a Canon szín világa tetszik.
Ami még érdekes,sötétben több videón a Canon szerepel jobban,pedig a labor eredmények mást mutatnak.
A fokusza is jobb lett,összeségében,nem bántam meg.

Weiss: megnézném milyen képeket csinálsz beltéren iso 400-on és milyen záridővel :)

[ Szerkesztve ]

(#30) PRO-peller válasza weiss (#27) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Azt az előnyét látom a jó hi isonak, h nem kell esti fényekhez 'feltétlenül' a fényerős obi. Azaz el lehet lenni inkább a kevésbé fényerős obival. Tehát spórolhat vele az ember pénzt, meg cserélgetős mozdulatokat. (Most kezdett el fájni a fogam d5100-re ezért.)

(#31) Ed Parker válasza PRO-peller (#30) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A d5100 egy remek kis gép,tavasszal vettem az asszonynak 18-105-ős obival,szereti nagyon.

(#32) weiss


weiss
addikt

Emberek ti tudtok olvasni? A high ISO-t nem vitatom, de azt állítani, hogy a fotózás a FF-nél kezdődik, mert este jobb képeket csinál... :W

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#33) Deadzone41 válasza Ed Parker (#29) üzenetére


Deadzone41
őstag

pedig a d800 jobb gép a mark III-nál, szinte minden szempontból. be kell kalibrálni a fényképezőt, és akkor nincs probléma melyik színe tetszik jobban :)

(#34) PRO-peller válasza weiss (#32) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Nem írt olyat,h este szebb képet csinál az FF váz. De hát ez biztos így van egyébként. De én sem gondolom,h nem élet az élet FF nélkül. Más nem így gondolja. Lelke rajta.

(#35) Ed Parker válasza Deadzone41 (#33) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Már nem érdekes,mert megvan a mkIII, meg amúgy is rendszert kellett volna ahhoz váltani,ami nagy bukóval jár.

Amúgy milyen szempontból jobb gép,ez érdekelne?

(#36) Deadzone41 válasza Ed Parker (#35) üzenetére


Deadzone41
őstag

rendszer váltással tényleg nem éri meg. azért jobb a nikon, mert olcsóbban kínál jóval fejlettebb szenzort.

[ Szerkesztve ]

(#37) tetrix


tetrix
tag

ez is backfocusos! :C

(#38) Mr.Csizmás válasza weiss (#32) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az mft meg bebizonyitotta, hogy a szenzormeret nem minden, ugyanannyi mulik a kepfeldolgozason (aki nem hiszi, nezze meg az em5 iso zajtesztjet)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#39) Stauffenberg válasza Ed Parker (#29) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Amúgy meg az ember becsapható. A főnökömmel azzal szórakoztunk, hogy printeltünk D800 és 5Dmk3 képeket, csak úgy natúrban, direkt összekeverve őket. Meg monitoron is megbámultuk őket (Eizo ColorEdge CG) és nem tudtuk megmondani, hogy melyik fotó melyik géppel készült. Aztán amikor felfeded a lapokat és megtudod, akkor bekapcsol a placebo hatás.

Szerintem itt már inkább az objektívek között van különbség és nem a szenzoroknak van "színvilága". A Canon objektívei talán kicsit kontrasztosabb képet rajzolnak, ettől tűnnek élénkebbnek, szaturáltabbnak a színek.

(#40) Ed Parker válasza Deadzone41 (#36) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én nem látom ilyen sarkosan a helyzetet.
Mondom, sok tesztet, videót megnéztem, ahol a szenzort hasonlîtgatták és ordítottak a különbségek a Nikon javára.
Nem haza, mert mindkét váz nagyon jó, van is itthon Nikon váz,de a Canon nekem kevésbé zajos.
A másik amiért a csnon-t választottam,,az a képek fájlmérete, majd 50Mb-os raw fájlokat csinál, azokat tárolni is kell valahol.

(#41) Ed Parker válasza Stauffenberg (#39) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem stúdió körülmények között egyforma a két gép,
Sok nikonos ismerősöm van, akik a mai napig d700-at hadznàlnak, mert jó, és aki most vàlt, d600-ra váltott.
A 24Mp szenzor sok mindenkit meghülyített.

(#42) Ed Parker válasza Stauffenberg (#39) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

dupla

[ Szerkesztve ]

(#43) bigmasterg válasza Stauffenberg (#39) üzenetére


bigmasterg
addikt

NIkonnal még az a baj, hogy kevesebb (új) obija van, mint a Canon-nak.
Van néhány obi, amit szívesen megvennék, de Nikonnak nem nagyon van. pl: 50 f1.2 (csak manual van), FF 35 f1.8 stb.
De sokan hiányolják az f4-es zoomokat is.

(#44) Ed Parker válasza bigmasterg (#43) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A Canon oldalra is elférne egy 14-24

(#45) Kleroo válasza bigmasterg (#43) üzenetére


Kleroo
veterán

De mostanság azért már jó úton haladnak. Sorra hozzák ki a faxa obikat. :)

DX-es 35-ösnél nem is tudom,hogy sírjak,mert nem lett FX-es,vagy örüljek,mert nagyjából azért használható rajta. :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#46) Whysperer válasza tabu3x (#7) üzenetére


Whysperer
addikt

Na végre komolyan elekzdtem olvasni és mdienki csak hjaj de jó hú de jó kb mint a [link] ebben a reklámban 8) De nekem a teszt képes színek megint csak azt mutatják ,hogy maradok a Canonnál a színek miatt! Mind1 köszi a tesztet. legalább tudom ,hogy nem kell nikonra váltanom mostanság még 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#47) madgie válasza bigmasterg (#43) üzenetére


madgie
titán

Nem, a Nikon csak 50/1.4-et frissít, cserében az nem úgy rajtol a sarkokban, mint egy kólásüveg :))

(#48) bigmasterg válasza madgie (#47) üzenetére


bigmasterg
addikt

Igen, nem rossz obi az 1.4G, talán azt használom a legtöbbet. De elfogadnék egy még fényerősebb verziót is belőle. (fényerőből sosem elég) :)

[ Szerkesztve ]

(#49) thuriz


thuriz
csendes tag

Sziasztok!
úgy fest megyek amerikába novemberben :) érdekelne vkit a váz kedvezőbb áron mint itthon?

(#50) DarknessHope válasza weiss (#4) üzenetére


DarknessHope
senior tag

sajnos régóta megfigyelhető ez a felfogsá.. FF a fényképező.. APSC talán kispénzüeknek megbocsájtjuk hogy ilyen ajjadékot vettek:
4/3: az mi?
MILC.. gyerekkamera játékszer..
az alatta: facebookra tükörbefotózó kamera.
oké persze ez azért erősen sarkítva van... meg
akinek nem inge ne vegye magára:)

De mondok egy jó példát mi az amire nem jó az FF gép.
próbáljon valaki extrém sport közben fotózást egy több kilós felszereléssel.. v próbáljon meg lefotózni egy dög nagy DSLR-el a hóvirágot alulról. Ez utóbbit konkrétan egy S3IS el meg tudtam csinálni míg d70 plusz makro kombinációval nem. (nem fér alá és ha elférne sincs olyan rövid munkatáv)

egyébként meg érdemes összehasonlítani mint is tud az FF az APS-C hez képest. két 16 Mp-váz D7000 és D4
zaj
[link]
forrás: itt állítsd be raw-ot és D4-et (hogy ugyanazt lásd mint én :)
dpreview

DOF al kapcsolatos összehasonlítás
[link]

zajban tehát 1-2 Fé közti előny
1-1,5 blende kisebb mélységélesség (itt szándékossan nem írok előnyt mert nem minden esetben az a jó ha kicsi a DOF gondolj pl makróra)
adatok D4:Tömeg 1340g (akku és kártya nélkül)
Méretek 160 × 156,5 × 90,5 mm
D7000
Tömeg 690g (akku és kártya nélkül)
Méretek 132 × 105 × 77 mm
ár 1 789 970 Ft & 248970 Ft

a konklúziót mindenki vonja le maga.
ugyanezt d3200 d600 is el kéne játszani

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.