Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sundorgo123


sundorgo123
csendes tag

nem pofátlanság elkérni egy ilyen gépér annyi pénzt?
kompaktnak az a lényege hogy kompakt,de most egy fix fókusztávú gép mire jó?kb semmire

[ Szerkesztve ]

(#2) sanzi89


sanzi89
addikt

Amikor elolvastam, hogy milyen szenzor van benne, már készültem a hatalmas vételárra, de így is a földön koppant az állam.
És tudom lényegtelen, de engem roppant bosszant az ilyen. Ez milyen USB már.Vagy nekem van szemtengely ferdülésem, vagy ez nem microUSB, és ez 2013-ban gáz. Éljen a szabványosítás... :(

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3) MLaca válasza sundorgo123 (#1) üzenetére


MLaca
őstag

fuji x100s mennyibe kerül? drágább ennél és ugyanígy aps-c szenzoros, fix obis.

http://mlzphoto.hu/

(#4) zalkatti válasza sundorgo123 (#1) üzenetére


zalkatti
tag

Az ar elolvasasa utan konkretan lefagytam egy idore, most reseteltem magam. Oke, szenzorbol kiindulva magas vetelarra szamitottam de ez megdobbento. Ennyi penzert ki vesz kompaktot (es most tegyuk felre a szenzormeretet). Nagyon elszalltak az arak, szinte mar nevetseges ami megy...

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#5) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Gondolom akinek milliós tükrös cucca van és kell neki egy könnyű rohangálós másod- vagy harmadgép az kifizeti...

De azért kár, hogy nem olcsóbb, ha mondjuk belépő tükrösökkel lenne egy árban már mindjárt barátságosabb lenne.

(#6) Watchdog


Watchdog
aktív tag

APS-C + fix helyett 1" + zoom objektívvel lenne értelme egy ekkora kompaktot kihozni, de valahogy soha nem sikerül a nekem optimálisnak látszó kompromisszumot megtalálni. Mindig valamelyik komponens "túl erős" a többihez: itt a szenzor az obihoz, 1-nél inkább fordítva...

[ Szerkesztve ]

(#7) .mf


.mf
veterán

1/2000, pff...

Köszi a cikket Laca, de tudod, hogy a másik gépről várjuk a cikket, amit ma kaptál :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) ati3x


ati3x
senior tag

Akkor már pana gx1 14/2.5 palacsintával... kb árban 60%.. AF-ben meg messze jobb. A látószög ugyanaz, az "ekvivalens" kezdő fényrő icipicit roszabb.. De kb ugyanemmyire mobil. És cserélhető obis..

(#9) .mf válasza ati3x (#8) üzenetére


.mf
veterán

Árban 60%? A zUsában 199 USD-ért dobálják az ember után a GX1-et már egy hónapja... remélem ennek az árcsökkenésnek a szele hamarosan ide is elér...
Ettől függetlenül még mindig más kategóriákat hasonlítasz össze, ebben mégiscsak APS-C szenzor van kisebb méretbe préselve. Az igaz, hogy a kettő közül én sem ezt választanám.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) domerator


domerator
veterán

Addig olvastam, hogy 324 000... suck.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#11) lugosi válasza MLaca (#3) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is a 100s-sel hasonlítanám össze mind árban, mind tudásban, illetve inkább a Leica X2-vel, annak szintén aps-c a szenzora, és 24mm-es az obija ami szintén fix, ellenben 500e ft.

Mint régi nikonos nagyon vártam ezt a gépet, pontosabban nem ezt a gépet vártam, hanem egy ilyen gépet. Sajnos ennek ellenére számomra nagy csalódás, a Fuji X100s-t minden tekintetben jobbnak tartom ami hirtelen csak eszembe jut. Legfőképpen az objektívben, egyrészt fényerőben is jobb, illetve személy szerint (de ez már szubjektív) egyetlen obinak, általános használatra a 35mm-t sokkal használhatóbbnak tartom mint a 28-at (nikon A) vagy a 24-et (Leica X2). Árban a Fuji szerintem megéri azt a többletet amivel többe kerül, így ha ilyen kategóriás gép vásárlására adom a fejem, akkor nekem egyértelműen a Fuji lesz a választásom.

Emellett ez a mértékű peremsötétedés egy ilyen kategóriájú géptől elfogadhatatlan, persze szoftveresen korrigálható, de mi lenne ha erre se lenne szükség. Sajnos szerintem a nikonnál ott hibáztak nagyot, hogy ezt a visszahúzható obit favorizálták a Fuji megoldásával szemben. Szerintem megint a marketing győzött, hiába tudtak volna sokkal jobb gépet letenni az asztalra a mérnökök, a marketing úgy döntött hogy a gép nem jelenthet komoly konkurenciát egy dslr+fix obi párosra így egy lényegében tökönrúgott gépet kellett kiadni. Sajnálom.

(#12) gianni85


gianni85
veterán

Miért pont 28mm? Vajon a Sigma mintájára ki fogják adni más gyútávval is? A koncepcióban egy 24/50/90-es trióval látnék fantáziát

(#13) Degeczi válasza lugosi (#11) üzenetére


Degeczi
nagyúr

egyetértek: Oly Pen vázon én is szinte mindig az ekv. 35 obit használom, mert nagyon praktikus általános célra
ha már fixen beépített obi, a 28 mm nem vmi szerencsés választás

(#14) sixpak


sixpak
nagyúr

Khhmmm...324 db. ezres. Ez tényleg csak és kizárólag a milliomosok játékszere lesz. Én 190.000-ért vettem (igaz nem mostanában) egy d3100+18-105 kombót. És akkor még mindig maradna kb. 140-em.
Egy d7100 háromszáz körül van, azért az jobb választás, igaz ahhoz még kell üveg is.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15) ati3x válasza .mf (#9) üzenetére


ati3x
senior tag

14/2.5-ös obival együtt...

(#16) oxox


oxox
addikt

sikerszeria....csak egy nullat faragjanak le az ar vegebol....megha kavet fozne az asszonnak reggel helyettem...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#17) benedekco válasza sixpak (#14) üzenetére


benedekco
addikt

:U és 3* annyi helyet foglal...

gépre:
Majdnem tetszik, csak megint a vaku, meg az 1/2000, jó az egy dolog, hogy baromi sokba kerül, de majd ha a használt piacon is lesznek ilyenek, akkor talán normálisabb áron hozzájuk lehet jutni.
Amúgy ezennel már biztos vagyok benne, hogy direkt mennek el a végletek felé. Tényleg dobhatnának valami hasonló gépet, zoom-al és jóval kisebb érzékelővel. Egy m4/3-os zoom-os kompatkot megnéznék végre. De úgy vélem még jó pár év(tized?)et kell várni rá. Éljenek a PR-osok.

re: (#16) oxox
Szerintem elég lenne kettővel osztani az árat.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#18) oxox válasza benedekco (#17) üzenetére


oxox
addikt

legyen 3 :B

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#19) Ijk válasza sundorgo123 (#1) üzenetére


Ijk
nagyúr

"de most egy fix fókusztávú gép mire jó?kb semmire"
Pfff...
Mondjuk fényképezni? :DDD

Az ára túl magas, nyilván megy ez még sokkal lejjebb is. Ricoh GR a nagy ellenfél, ergonómiára nekem jobban is tetszik, viszont nikon raw-ban nagyon jó.

benedekco: Vannak zoomos prémium kompaktok, canon G1x, Rx100. Cserébe viszont le kell mondani a jó fényerőről magasabb gyújtótávokon.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#20) drkbl válasza lugosi (#11) üzenetére


drkbl
őstag

35mm ekv. sok asztaltársaságot fényképezni.

(#21) gianni85 válasza drkbl (#20) üzenetére


gianni85
veterán

panorámaképekhez is, de "egyetlen obinak, általános felhasználásra" szerintem is a legjobb választás.

(#22) benedekco válasza Ijk (#19) üzenetére


benedekco
addikt

A Canon nagyon izzadság szagú, az RX már jóval biztatóbb. Annak is csak az árával kellene valamit csinálni, ha lemegy 100körülre a használt piacon akkor már egész jó választás lehet. De azért annak is vannak hiányosságai.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#23) Degeczi válasza drkbl (#20) üzenetére


Degeczi
nagyúr

28-al fotózott asztaltársaság hiába fér rá, nem köszönik meg az előnytelen torzulást

az inkább épületekhez jó, emberekhez nem

(#24) drkbl válasza Degeczi (#23) üzenetére


drkbl
őstag

(#25) Degeczi válasza drkbl (#24) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ezek többségén is ott a torzítás
ha nem zavar, persze nem gond, de engem nagyon

(#26) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nagyon durva ez az ár, én harmadennyire számítottam. Bár tény, a 18mm 2.8 nincs ingyen és picit méret sem. De akkor is...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#27) A Zéé


A Zéé
addikt

rétegtermék, ehhez mérhető áron, nem kell ezen ennyire meglepődni. Akinek ez a gyutáv kell, meg aps-c, meg .nef fájlok mindezt zsebrevágható méretben, az úgyis megveszi.
Kicsit tényleg a marketingről szól, és arról, hogy el lehessen mondani, hogy a Nikon milyen pici méretben tud aps-c szenzoros kompaktot. De hát a nagy autógyártók csúcsmodeljei se feltétlenül a nyereségről szólnak, hanem a "leg-leg" hatás eléréséről. Kicsit ez is ilyen. Én se venném, még akkor se, ha megengedhetném magamnak. Sokkal inkább az x100s-t, de valakinek lehet, hogy pont ez kell. Viszont a mérete tényleg figyelemre méltó.

Ez meg szerintem vicces: [link] :)

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#28) drkbl válasza Degeczi (#25) üzenetére


drkbl
őstag

Egy emlékképen nem zavar.

(#29) Gondwana


Gondwana
addikt

Szép is, jó is, de engem nem győzött meg: +30kHUF-ért kaptam egy 1EV fényerősebb optikát nekem jobb gyútávval, egy jóféle overlayjel megáldott átnézeti keresőt, egy Oly VF4-szintű EVF-et, mindezt Fuji-féle színekkel.
Zikszázessrúlz!

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#30) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Én 2 hete vettem egy Canon Powershot sx260 HS kompaktot potom 45 ezer forintért, de amilyen gyünyörű képminőséget képes kipréselni magából ez a kis érzékelővel ellátott masina azon máig csak ámulok :)

(#31) Ijk válasza A Zéé (#27) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem kellene csak nem ennyiért. Volt DP1-em, eladtam mert sok nyűgje volt, ugyanakkor mindig hiányzik egy jó 28-as kismasina. Nokia N8-am van de nem tudja hozni azt a szintet amit elvárok, kis érzékelő, bolhapiszok optika, hiába na nem lehet felülírni a fizika törvényeit.
Majd 1-2 év múlva lesek ebay-en egy használt Ricoh GR-t, szerintem lesz az 80k körül is kapható.

Sajnos nem éri meg új fényképezőket megvenni, még DSLR-t sem, nemhogy milc-et vagy kompaktot.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#32) Degeczi válasza drkbl (#28) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ez el is megy egy zoom- vagy cserélhető obis váznál, de hogy egy ennyire drága eszközt csak ilyen megkötéssel használhass, az keveseknek vállalható

egy 35 mm-es obi sokkal jobb kompromisszum

(#33) fattyu


fattyu
veterán

MENNYI??????

Nekem is szimpi a 28, meg az apsc de kereső nélkül 2.8 ezen az áron? ezek síkhülyék.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#34) fattyu válasza fattyu (#33) üzenetére


fattyu
veterán

Legalább egy vakusaruba tehető átnezeti 28as keresőt adnának hozzá. Nem térek magamhoz. Lehet hogy az x100s drágább ( minimálisan ) de egy másik kategória. Minden téren.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35) epityesz


epityesz
aktív tag

iszonyat drága :Y

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#36) lugosi válasza drkbl (#20) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát akkor nem ez lesz az a tipikus "asztaltársaságfényképező-emlékképkészítő" gép ;)

(#37) Tulku válasza fattyu (#34) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem az új fudzsi már a beépített bitang evf miatt is mérföldeket ver a nikonyra...és persze nem 2,8 induló és nem század eleji daguerrotip jellegű setét szélű képek...

Persze kicsi és ápéescé...
(de mondjuk mennyivel kisebb szenzor elég lett volna mondjuk egy 1,4-es indulónál :U )

(#38) nord_


nord_
veterán

Csak csatlakozni tudok a többiekhez: fix obinál az ekv.35-50mm közötti rész lenne a legjobb általános célra; kategóriatárshoz képest gyenge fényerő; kereső hiánya. És ezt tetőzi a magas ár...

(#39) FEDman válasza nord_ (#38) üzenetére


FEDman
addikt

Azzal a résszel teljesen egyetértek, hogy általános célra az ekv. 35-50mm a legjobb, de ettől függetlenül én most egy kicsit megvédeném a Nikont.

Nyilván adja magát az hogy ezt a gépet a Fuji X100-hoz hasonlítsuk, már csak azért is mert nincs nagyon más a piacon amihez mérni lehetne. Ettől függetlenül a két gép nagyon más filozófia mentén született. A Nikon A-n az ekv. 35mm obit is és a beépített keresőt számon kérni olyan, mint egy városi kisautón egy nagy kombi rakterét hiányolni.

Ez a Nikon egyértelműen a kis méret jegyében született és ennek megfelelően tényleg érdemben kisebb is lett egy X100-nál.

Ami az obit illeti ez már csak ízlés és szokás kérdése. Ellenben azt viszont döbbenten látom hogy mindenki egyetlen géppel akar mindent lefotózni. :D
Ez természetesen egy bizonyos szint felett már nem működik és ha minden helyzetben a legjobbat akarja az ember akkor több gépből és obiból álló rendszert épít ki magának. És bár tudom szokatlan a gondolat, de akár egy kompakt is születhet speciális igények kielégítésére. Street fotót sokan nyomják egy szál fix obival és ez egy olyan műfaj aminél ez sok esetben egy kifejezetten nagylátó.
Hogy ki milyen látószögre esküszik az meg személyenként változik. Biztos lesz azért jó pár ember aki mondjuk a meglévő DSLR szettje mellett marhára örülni fog egy ilyen kis zsebre vágható cuccnak és mikor épp a töke tele van a fizetős munkákkal akkor elmegy vele egy kis önfeledt street fotózásra. :)

Ami meg a képminőséget illeti, sok képet láttam már vele és szerintem elmondható hogy ilyen téren nagyon nehéz lenne belekötni. Nem csak a szenzor remek, de az objektív is bitang jó. Mondom ezt azzal együtt, hogy rekeszelve is vignettál. Ez minden durván tolt szenzorra tolt obi sajátja, a Fuji X100 obija pont ugyanilyen, rekeszelve is erősen vignettál, csak ott ez automatikusan korrigálva van. Ez itt is eljátszható és a végeredmény egy olyan minőségű ekv. 28mm kép amit a komolyabb DSLR-ek is megirigyelhetnének.
Itt halkan hozzá tenném, hogy APS-C DSLR fronton szinte teljesen hiányoznak a fix nagylátók, pláne kis méretben. Ilyen szempontból is egy elég jó hiánypótló lehet ez a gép.

Látom a 1/2000s is sokan keveslik. Sok gépnél hiányolom én is a gyorsabb záridőt, de itt például ez szerintem bőven elég. Iso100 és fix f/2,8 mellett ez a 1/2000s azért nem sok mindenre nem elég. Főleg egy ekv. 28mm-es gépnél.

Azért hogy ne csak dicsérjem ezt a gépet, ahhoz képest hogy a street fotózás lesz az igazi terepe, ehhez képest fájóan hiányzik nekem róla egy dönthető kijelző. Ezzel még mindig megtartotta volna az extrém pici méretét, de sokkal jobb lenne terepen. A külső átnézeti kereső is lehetne e mellett gyári tartozék, no de már lassan megszokhattuk, hogy minden gyártó szeret még egy kis plusz pénzt kicsikarni magának az ilyen kiegészítőkön.

Ami az árát illeti tényleg drága. Már csak azért is, mert ez egy tipikus meglévő felszerelést kiegészítő kis mellékes finomság. :)

No de hát a fotózás sose volt egy olcsó mulatság, pláne nem ebben a kategóriában..

Az X100s kontra Coolpix A vitát pedig szerintem nem az fogja eldönteni, hogy melyik a jobb gép. Mivel nagyon más koncepció mentén születtek így igazából az a döntő, hogy kinek melyik tetszik jobban. Akinek a beépített keresős ekv. 35mm kompakt a vágya az egyértelműen a Fujinál fog kikötni. Aki viszont street fotózáshoz keres egy fix nagylátóval megáldott, lehetőleg minél kompaktabb és zsebre vághatóbb gépet annak már ez nem olyan egyértelmű.
Ha rajtam múlna és a pénz nem számítana, beszereznék mind a kettőből egyet! :DDD

(#40) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Reményem szerint a jövő héten én is kipróbálhatom már a gépet. Amit elöljáróban tudok mondani véleményként:

1.) A peremsötétedés nem zavar, sőt. Ez egy igazi utcai fotós masina, egy "szűk" rétegnek készül, ahol az ilyesmi a legtöbbek szemében kívánatos dolog (ha nem lenne, úgyis majdnem mindenki rárakná utólag). Tetszik a színvilág is, a kellemes kontraszt és hozzá jön a vignettálás. Ez out-of-the-box csinál fantasztikus hangulatú fotókat amiket nem nagyon kell Photoshopban abajgatni.

2.) Az ekv. 28mm szerintem is túl tág, de van aki erre gerjed. Szerintem a Fujifilm X100s vagy bármilyen MILC egy ekv. 35mm körüli objektívvel sokkal jobban megfelel a zsurnaliszta, illetve utcai fotós stílusnak. De hát nem baj, legalább ilyen is van, színesíti a kínálatot.

3.) Az 1/2000s maximum egy vicc. Ráadásul ND szűrőt is csak külön megvásárolható adapterrel lehet felrakni. Ez így macera, amit 300 ropogós ezres elköltésével nem kíván az ember.

4.) Drága. Nem venném meg ennyiért. Sokkal inkább egy Fujifilm X100s, mint ez.

5.) Valami ilyesmi módon kéne festenie a Nikon MILC-eknek.

(#41) Degeczi válasza FEDman (#39) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Aki viszont street fotózáshoz keres egy fix nagylátóval megáldott, lehetőleg minél kompaktabb és zsebre vághatóbb gépet"

annak tökéletes megoldás egy pici Olympus Pen, pl. a Pana 14/2.5 palacsinta obival - ehhez a Nikonhoz képest töredék áron, és jobban hordozható méretben

(#42) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fenének lenne ennyi pénze egy fixfókuszos gépre, de különben a képminőség, peremsötétedés ide vagy oda, nekem nagyon bejött.
Valószínű megtalálja a célközönséget, jó kis masina ez.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) FEDman válasza Degeczi (#41) üzenetére


FEDman
addikt

Természetesen egy kis mFT váz 14/2,5-el egy lényegesebb olcsóbb alternatíva sokunknak.
És hozzáteszem az én szívemhez is közel áll a m43, de azért jelen esetben el kell ismerni, hogy azért a két felállás nem egy ligában játszik. A Lumix 14-es palacsintája egy jól használható átlag szintet hoz, míg ennek a Nikon kompaktnak az obija olyat karcol hogy az beszarás.
A jobb hordozhatóságot is ebben az esetben a Nikon jelenti. Ez persze nem is csoda, méret szempontból egy kompakt építés többnyire mindig jelent némi előnyt a rendszer gépekkel szemben.

Erre is azt lehet mondani, hogy nincs egyértelmű győztes. A m43 felállás olcsóbb, működésben gyorsabb és mivel rendszer rugalmasabb. A Nikon ezzel szemben kompaktabb, jobb képminőséget képvisel, valamint jelenleg igen drága. A kettő között nem az fog dönteni, hogy melyik a jobb, hanem hogy kinek mi a fontos, kinek mik a lehetőségei.

[ Szerkesztve ]

(#44) Stauffenberg válasza hcl (#42) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy saját szokásait már megtapasztalt fotósnál az évek múlásával letisztul az, hogy mire van szüksége és elkezdődik a felszerelés szelektálása, sokan kiszórnak olyanokat amikre nincs szükségük (én például eladtam a tele objektíveimet, mert évente 2 alkalommal vettem elő őket, akkor meg minek, inkább bérelek vagy kérek kölcsön ha kell). Nem csoda, hogy sokan el is hagyják a zoom objektíveket és 1-2 esetleg 3 fix objektívvel a világ végéig el tudnának menni és minden lefotózni. Nem egy olyan fotóst ismerek, akik egy 35mm-es fényerős fix objektívvel bőven elvannak, szinte soha nem is veszik le a vázról.

A Fujifilm X100 és az X100s is nagy siker az utcai fotósok és a fotóriporterek körében. Ráadásul, ha 30-40 vagy 60 éve elvoltunk a beépített fix objektívekkel, akkor miért most jönne el az ideje annak, hogy egyetlen gyújtótávolság már kevés? Én gyűjtöm az antik (vagy legalább is 20-30 évesnél idősebb) analóg fényképezőgépeket (a működőket még használom is). Jellemző volt régen is, hogy a turista gépek java része beépített fix objektívvel rendelkezett. Kisfilm esetén a 28 és 60mm közötti tartományban változatosan előfordul mindenféle. Középformátumnál meg az 50mm-es nagylátótól a 90mm-es általánosig szintén sokféle van.

Nem azt mondom, hogy akinek a zoomra és/vagy egy egész sor fixre van igénye az hülye. Csak azt mondom, hogy sokan vannak akik egyetlen gyu.távval is bőven elvannak, sőt!

Én is vennék egy Fujifilm X100s-t ha nem lenne kicsivel felette az X-E1. Nekem egy ekv. 35mm és egy 90mm feletti portré objektív páros az esetek 95%-ra elég lenne.

[ Szerkesztve ]

(#45) gianni85 válasza Degeczi (#41) üzenetére


gianni85
veterán

Jelenleg pont egy E-PM1 (legkisebb PEN) vázat használok Pana 14-essel, mint mindenhova magammal cipelős gépet. Sajnos még messze van a zsebrevágható mérettől, és a Coolpix A-tól is nagyobb egy leheletnyivel.
közben látom megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#46) benedekco válasza FEDman (#39) üzenetére


benedekco
addikt

Azért az ND szűrő hiánya így 2013-ben, ilyen ár mellett eléggé baklövés gyanús.
Majd az A2-ben.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#47) FEDman válasza benedekco (#46) üzenetére


FEDman
addikt

És pontosan mi az a helyzet ahol jelen esetben olyan nélkülözhetetlen az a beépített ND szűrő?
A legvadabb tűző napon is iso100 és f/2,8 mellett elég szokott lenni a 1/2000s.

Ez alól max a durván ellenfényes témák kivételek ahol szeretnéd még a napot is kiexponálni. Ebben az esetben rekeszelsz egy picit. Ezzel persze a kis mélységélességből vesztesz egy picit, de ez egy ekv. 28mm-es obinál szerintem nem egy akkora érvágás. :N

(#48) Stauffenberg válasza gianni85 (#45) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem meg a legtöbb kompakt is messze van zsebre vágható mérettől. Csak a tényleg ultra slim kompaktokra mondanám azt, hogy ez tényleg kényelmesen elcipelhető zsebben. De azok tényleg kompaktok, erősen kompromisszumos képminőséggel amik talán csak egy mobiltelefont tudnak megugrani.

Sosem értettem azt, hogy miért kérik számon az emberek egy géptől, hogy zsebrevágható legyen. A legapróbb MILC-ek is akkora dudort jelentenek a zsebemben, hogy kényelmetlen így sétálni. Egy normál (nem fotós) oldaltáska mindig van nálam vagy legfeljebb egy övtáska. Azokba jól bepakolhatók. Az utcai fotózásnál meg nem a szállíthatóság miatt kívánatos az apró méret, hanem a feltűnés kerülése miatt.

(#47) FEDman Nem egy akkora érvágás. Mondjuk egy 80 ezres kompakt esetén. Viszont 300 ezerért nem akar senki ilyen marhaságon kompromisszumot kötni.

[ Szerkesztve ]

(#49) Ijk válasza benedekco (#46) üzenetére


Ijk
nagyúr

Teljesen feleslegesen drágítaná a készüléket. f2.8 azért nem olyan vad hogy ND kellene, egyébként is szűkebb rekeszt használnak ilyen látószögnél.

Nem tudom miért hasonlítják az X100s-hez. A fuji nem kompakt gép, a 35mm-es gyújtótáv meg egész más igényekhez megfelelő. Én speciel 28mm-en lövöm a legtöbb képet, és sok más ember is a 28-at preferálja. Végső esetben még mindig tudok 35mm-re croppolni 28-ból, ugyanakkor nyilván a f2.8-ból nem tudok f2-t csinálni. Teljesen más gép a kettő, és ezen a szinten azt hiszem mindenki képes eldönteni melyik áll közelebb az igényeihez.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50) fattyu válasza Ijk (#49) üzenetére


fattyu
veterán

azért bocsánat de az A kompaktnak böszme nagy az xs meg nem kompaktnak apró.

Egyik sem zsebrevágós méret. akkor meg már...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.