Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) westcoastog


westcoastog
veterán

Akarooom. :Y
Imádom az ilyen masinákat.

[ Szerkesztve ]

(#2) nézzbe válasza westcoastog (#1) üzenetére


nézzbe
aktív tag

:))

Ez előtt dual xeon-om volt, ahogy megláttam már rá is vetettem magam :)

(#3) westcoastog válasza nézzbe (#2) üzenetére


westcoastog
veterán

Már csak poénból is tartanék ilyen gépeket, szeretem az ilyen túlzóan brutál cuccokat. :)

(#4) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ezért nem tudtam fórumozni, lenyúltad a ph! adatbázisszerverét :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) strike-force


strike-force
őstag

Egy fogyasztási adatra kíváncsi lennék full "leültetve".... Milyen VGA-t teszel bele?

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#6) Zoja™


Zoja™
őstag

És ez miért jobb egy,, gamer" PC-nél, teljesítményben mivel veszi fel a versenyt? Melyik az a nem szerver os, ami kezeli egyszerre a 4 procit?
Nem trollkodásképp kérdezem, csak tényleg nem vagyok képben a szerver konfigok teljesítményével kapcsolatban, világositsatok fel légyszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) ncc1701 válasza Zoja™ (#6) üzenetére


ncc1701
veterán

Linux + steam. :) Esetleg perverzeknek telepít xen-t, abba virtuális win7-et, kioszt neki néhány procit, meg a gamer vga-t, és azon játszik. Másik vga-n meg közben mehet a desktop. Ez a gép már megbírja. :)

(#8) MineFox54


MineFox54
őstag

Mennyivót?

(#9) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Az amd opteron nem szerver processzor?!

[ Szerkesztve ]

(#10) MineFox54 válasza pulyka jocó (#9) üzenetére


MineFox54
őstag

De...

(#11) nézzbe válasza strike-force (#5) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Ott még nem tartok, de közlöm majd :) , egyelőre idle-be, BIOS-ban 300W :D , ja és R7 260X van tervben.

(#6) Zoooja Vista-hoz van support, így gyanítom hogy a win7-nek se lesz gond kezelni 4 CPU-t

Egyelőre ott tartok hogy win7 telepítőt varázsoljak ...

(#8) MineFox54 Nem titok , 40 kila volt tokkal vonóval :))

[ Szerkesztve ]

(#12) #90933760 válasza Zoja™ (#6) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem ismerem annyira a szerver cuccokat, de ezek kétmagos procik, tehát 8 mag összesen. 2.4 GHz és 1MB L2 magonként. Ez még K8, szóval elég régi darab, alacsony órajel. Saccra a régebbi Athlon64 X2 szintjén lehet kb. Szóval nehogy azt hidd hogy ilyen i5 szint, egy Core 2 Quad is erősebb. Meg ott van a veszteség a procik közötti úton. Természetesen játékos szemmel nézve áll így a helyzet, 4 magnál úgy se használnak többet sajnos, azt is sokszor sehogy normálisan.

Ha már AMD hűek akarunk maradni egy 6970-et tegyél be mellé, jó öreg kis bitang kártya passzol hozzájuk és teljesítményben is talán jól ellesznek és csumázhatod neki.
Nem tudom az 1kW hogyan jön ki, 4x100W a proci és 250W a kari, egy jó 300W-ot még be kell pótolni, de ha ezeknek odarántasz akkor simán meglesz.
Ja és mindenképp raidról fusson a játék. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) nézzbe válasza #90933760 (#12) üzenetére


nézzbe
aktív tag

2db 3,2GHz-es (HT/ 512Kb L2/ 1024Kb L3) Gallatin magos xeon hozta a X2 4200+ szintet :DDD , azért ettől kicsit többet várok :) , persze nem a világot akarom megváltani vele :)

(#14) #65675776 válasza nézzbe (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ne keverd a négy magot a négy foglalattal. Asztali Win-ek csak két processzorfoglalatot támogatnak.

Baltoafarkas: C2Q esetén már tokon belül nagyobb a késleltetés a két die között, mint itt a két legtávolabbi mag között. A HT elég csúnyán lealázza ilyen szempontból is az FSB-s felépítést.

[ Szerkesztve ]

(#15) #90933760 válasza nézzbe (#13) üzenetére


#90933760
törölt tag

HD7790 az jó lesz mellé, ami azon elmegy játék ahhoz elég a gép is és lényegében minden menni fog fHDba gyanítom, persze nem maxon. Mondjuk én a 6970-re voksolok, picit erősebb de a lényeg hogy a géphez méltóan rengeteget zabál és ordít. :DDD

Ha jól sejtem akkor ha teszel bele két vga-t akkor szét tudod osztani két külön gépre? És akkor ketten is játszhatnak mintha két külön gép lenne, gondolom a bill-egér is megoldható hogy 4-et rákötni stb.

Tetszenek ezek a szögletes egyszerű "ipari" toronyhűtők.

Ja igen tényleg, FSB-vel összekötve két Wolfdale mag. Azt el is felejtettem. Ja hát az olyan... Nem volt konkurencia aki miatt erőlködnie kellett volna az Intelnek eltüntetni mihamarabb. Annyira nem, hogy később a Westmere is gpuba kapta a memóriavezérlőt a proci helyett, ami nem olyan gáz már csak azért tré is.

[ Szerkesztve ]

(#16) nézzbe válasza #65675776 (#14) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Fent is van a win7, és igen csak 2 proci megy 4 maggal, server 2008 gondolom már megeszi mindet, de ott lesz majd vga driver ?

(#17) #65675776 válasza nézzbe (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

Abból már a Standard is támogat négy foglalatot. (Többet mondjuk nem is.) A VGA driver meg érdekes kérdés. Elméletileg a Vista-snak jónak kellene lennie hozzá.

(#18) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nézd meg az alaplapot hátha fogad hatmagos Istanbulokat, azokkal lenne az igazi. PH! szerverekbe már megléptük ezt. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19) bambano válasza lezso6 (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

uhhh, mekkora információ szivárgás :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) lezso6 válasza bambano (#19) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Uhhh, a root jelszó meg 12345678, az ssh portot neked kell kitalálni. :P

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21) nézzbe


nézzbe
aktív tag

A Linx nem tűnik hihetőnek :D

(#22) juliabrilke


juliabrilke
addikt

4 procik ki és tessék helyére a nagyobbakat berakni. :D

Egyébként a lap ilyen lapom van nekem is,egy ideig még bőven elég lesz 4/6magos Opteronokkal felszerelve.

(#23) nézzbe válasza juliabrilke (#22) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Mennyire hihető ez a 300 gigaflop ? :D

(#24) juliabrilke válasza nézzbe (#23) üzenetére


juliabrilke
addikt

Everest/Aida tesztprogramot régen nem használok,mert a memória tesztekben nekem régebben nevetséges értékeket adott. Csak az egyik procihoz adott ramot mérte.

Sisoft Sandra viszont már rendesen mutatta. Nekem Opteron 8384 procik vannak benne most.

Egy kép róla még régi procikkal beszerelés előtt.

[ Szerkesztve ]

(#25) nézzbe válasza juliabrilke (#24) üzenetére


nézzbe
aktív tag

16 henger , not bad :Y :D , hmm meglesem azt a progit.

(#26) Luck Dragon

Nézzbe&juliabrilke Szép hőerőművek, most már tudom , avagy tudom miért volt áramszünet tavaly nyáron ;] :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27) juliabrilke válasza Luck Dragon (#26) üzenetére


juliabrilke
addikt

Jámor jószágok ezek, főleg alulfeszelve nem is esznek sokat teljesítményükhöz képest.
Stacker házban nem melegszik, ott tette a dolgát, ameddig a nagy testvére ki nem túrta onnan. :D

(#28) nézzbe válasza Luck Dragon (#26) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Szerinted miért bővítik paksot ? :D , ahm még mindig, tuti nem lehet 300 GF :D

(#29) gaborbol


gaborbol
őstag

Server 2008 r2 vagy 2012 r2 bol is tudsz leszedni 180 napos probably verziot. As elso w7 a masik w8 alapon nyugszik szerintem sok minden mukodni fog alatta

(#30) #90933760


#90933760
törölt tag

Futtass le egy Cinebench 11.5-öt meg egy WinRAR 5.0-át.

(#31) Mokó


Mokó
aktív tag

Hát báttya EZ odaB***.

Ez az informatikus kulináris perverzió egy ÚJ formája.Watch Dogs menni fog?

(#32) westcoastog válasza juliabrilke (#24) üzenetére


westcoastog
veterán

Akarok ilyet, de minek? Játszani hát. :DDD
Valahogy betegesen tetszenek a többprocis rendszerek.

[ Szerkesztve ]

(#33) nézzbe válasza westcoastog (#32) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Igen van benne valami , volt már dual Slot1-em ,dual s370-em, dual Athlon MP-m , dual xeon-om , mindegyik mögött ott volt a MUST HAVE érzés :)

(#34) juliabrilke válasza westcoastog (#32) üzenetére


juliabrilke
addikt

Van itthon 1-2 ilyen rendszer már régebb óta. Ebben maximum videókártyát bővítesz, mert a játékok egyre több magot támogatnak. Régen még csak 1-2 magot használtak, ma már 8 magot is simán terhelnek.

Az Tyan S4985-ös lap is nagyon régen meg van,csak kicsit erősebb testvére miatt kicsit hanyagolva van most.
Egyébként szerzel egy dualos gépet, utána egy quadosat, utána még erősebb kell, jó érzés egy ilyen szerver. :D

[ Szerkesztve ]

(#35) nézzbe válasza juliabrilke (#34) üzenetére


nézzbe
aktív tag

+1 :K

(#36) westcoastog válasza juliabrilke (#34) üzenetére


westcoastog
veterán

Áh szűzanyám, de jó neked. :D
De jó lenne, na álmodozok, majd később. Most örülnék ha a jelenlegi gépemet bírnám bővíteni egy fx8320-ra. :D
Legvadabb álmom egy evga sr-x, benne két 6 magos 12 szálas xeon, mellette két gtx titan black. :))

(#33) nézzbe
hm, nézzük csak :D

TitanUS Computers X495-Intel Workstation with dual Xeon E5-2697 V2, 24 Cores and dual water cooling
Titanus A450 - Quad AMD Opteron 6300 Series - 64 cores HPC Workstation
My Gaming Rig / Desk Tour - Rosewill Red Dawn Extreme II - 12 Core Dual GTX 680 Beast!
:))

[ Szerkesztve ]

(#37) nézzbe válasza westcoastog (#36) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Jó "kis" vasak :D

Közbe itt egy CB eredmény :)

[ Szerkesztve ]

(#38) juliabrilke válasza westcoastog (#36) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ilyen pont a nagytesó, csak dual Interlagos proci vízhűtéssel. :C

Ő kapta meg a Stacker házat.

(#39) #90933760 válasza nézzbe (#37) üzenetére


#90933760
törölt tag

Winrar olyan 5-6k körül fog dobni saccra.

(#40) nézzbe válasza #90933760 (#39) üzenetére


nézzbe
aktív tag

hát kicsit kevesebb :))

(#41) #90933760 válasza nézzbe (#40) üzenetére


#90933760
törölt tag

Feladatkezelőt figyelted, ment mind a 8 mag 100%-on? És ez az 5.0? A régebbi Winrarok kevesebb pontot adnak (4.2 alatt). Mondjuk a Winrar bench a legutolsó dolog szinte amire érdemes adni, mert még attól is változik az eredménye ha másik konnektorba dugod a gépet. Meglepően kevés pont. Ennyit tud a kétmagos Core2 is enyhe tuninggal.

Viszont a 300 gigaflops szerintem helytálló, mert én kapok a két magra 70-et húzva.

[ Szerkesztve ]

(#42) westcoastog válasza nézzbe (#37) üzenetére


westcoastog
veterán

Csorgatom is a nyálam. :D

(#38) juliabrilke
Csinálsz képet róluk? :))
Egyszer remélem nekem is lesz dolgom élőbe egy ilyesmi vassal.

[ Szerkesztve ]

(#43) #73173120 válasza nézzbe (#37) üzenetére


#73173120
törölt tag

Most gyorsan nálam is lefutott a CB R11.5, Phenom II X2 555 3,2GHz @ X4 B55 3,9 GHz, és ez hozott 4,58 pontot multi CPU-ban.

Szóval, ha valamihez hasonlítani szeretnéd ezt az eredményt :) hát tessék.

(#44) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Majdnem elhoztam 30k-ert ezt a masinat, de tul nagy volt nekem :). Eladogatassal meg nem akartam bibelodni. Kistestveret hoztam el, az "normal" meretu volt. ketprocis, chieftec haz+tap stb :D

(#45) bacsis válasza #65675776 (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nálam simán ment a 4db Pentium PRO Win2k pro alatt ;) tegyünk akkor erre is Win2k-t :DD

Amúgy meg szerintem simán fog hozni egy alacsonyabb órajelű Phenom II vagy Core2 Quad szintet játékok alatt (is) :K

[ Szerkesztve ]

(#46) RexMaximus válasza bacsis (#45) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

van valahol bemutatod, teszt, fenykepek a 4 Pentium Pro procis laprop? Kivancsi lettem ra :)

(#47) bacsis válasza RexMaximus (#46) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

(#48) nézzbe válasza bacsis (#45) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Csak nem lesz gond a játékokkal :) Egyelőre most egy HD6850-kerül bele kezdésnek jó lesz :)

Azért a Quad Pentium PRO még így is nagyobb cucc :R (Piacon 500 volt darabja ;] )

(#49) bacsis válasza nézzbe (#48) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

háát figyi.. ha gondolod cserélhetünk :K :DD

(#50) RexMaximus válasza bacsis (#47) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

birodalmi lepegeto :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.