Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) E-Maxx


E-Maxx
tag

Tényleg nagyon tetszetős, csak az a fránya rövid akkuidő....
5-6órának már tudnék örülni, de ez kevés. :(

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#2) Wise


Wise
tag

Asszem ballagás után beruházok majd egy feketére, vagy fehérre...

(#3) Grigorisz


Grigorisz
aktív tag

a két USB nem túl előnyös... bár maga a gép tényleg szép. szvsz szebb mint a többi netbook

[ Szerkesztve ]

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#4) radírfej


radírfej
senior tag

volt szerencsém két hétig használni a fent említett kis gépet, néhány dolog:

- valóban igen tetszetős a külalak, de nem csak kívülről, hanem nyitottan is. a billenytyűzet tapintásra nagyon kellemes, az én közepes méretű ujjaimnak még éppen megfelelt, tapipad szűkös.

- beépített webkamera, egész jó, de nem érdemes csodát várni. ami viszont nem nagyon jó, az a beépített mikrofon. a cikkben írták is a tesztelők, hogy hangos a kis masina, ez a hanghatás nagyon komolyan beszűrődik a mikrofon által felvett hangokba, gyakorlatilag hosszú távon fejfájás szintig emelve az alapzajt. érdemes kiegészítő megoldásként valami headset-et beszerezni.

-a képernyő méretet hamar meg lehet szokni, nagy különbség nincs a konkurenciához viszonyítva, filmezéshez pedig egyenesen ideális.

összességében kellemes kis gép, de hangos, akit ez nem zavar, annak nagyon jó társa lehet.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#5) marcias


marcias
őstag

szép neti. :) Eddig talán ez kéne a legjobban, de inkább ez sem. :P

Meg egy Phenom II is kéne. ;)

Steam: marcias88

(#6) MLaca


MLaca
őstag

sztem eddig még mindig az asus 1000 atomos a legjobb a kis gépek között.

http://mlzphoto.hu/

(#7) Sefter


Sefter
veterán

majdnem ilyet vettem, ami vissza tartott:
- 2 usb port
- viszonylag magas ár

Psn ID: sefter_hun

(#8) divrapier


divrapier
tag

super pi 1M: 92,921 :Y de reg lattam mar ehhez foghatot.
jo, tudom, ez nem arrol szol, de ha mar arban utolertek a rendes laptopokat... amirol szolna: fele ennyi arat, es min 2x ennyi uzemidot szeretnek latni.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#9) Sca válasza E-Maxx (#1) üzenetére


Sca
csendes tag

70 GBP-ért már lehet rendelni erősebb aksit is kb. dupla kapacitással.

(#10) santaclaus válasza divrapier (#8) üzenetére


santaclaus
csendes tag

Nekem tetszik a gép! El tudnám fogadni a kompromisszumokat.

Az ár relatív, mert a mostani gyenge Forint mellett mindennek irdatlanul felment az ára 20-50% -ot.

(#11) Sca válasza santaclaus (#10) üzenetére


Sca
csendes tag

Hát bizony a jelenlegi 300-as EUR/HUF még nincs benne az árban. Tehát hamarosan várható még egy 5-7 százalékos emelkedés(változatlan árréssel és gyártói árral számolva)

(#12) santaclaus válasza Sca (#11) üzenetére


santaclaus
csendes tag

Lenovo USD-ben számol 233 HUF = 1 USD

(#13) Champipi


Champipi
senior tag

Ugye az ember elsőre rávágná legszívesebben, hogy dráááága! Egy szottyad prociért ennyit kiadni ez sok. De aztán rájövök, hogy nincs az Atomnak a piacon jelenelg konkurrense, így hát mégsem mondhatom, hogy drága, hisz az a drága, aminél van olcsóbb, hehe :)

Majd ha kijön végre a Via is chipjével az talán lenyomja 60-80 000 Ft közé ezeket a kis filmézős-internetezős gépeket.

(#14) Gergő_ válasza Sca (#11) üzenetére


Gergő_
őstag

fusinak is lement ára ezeknek is le fog ',különben a kutya se veszi meg

(#15) Grigorisz válasza Sca (#11) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

el kell keserítselek már benne van a forint euro mozgás az árában.... az első eresztést 79900+Fáért vettük a mostani meg 87900+Fa

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#16) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Eltartott egy darabig, míg megtaláltam a hosszú "í" betűt. Eddig nem is figyeltem meg, de minden netbook-on így szerepel? Két gombot lenyomni egy betűért? Ebben a rövid hsz.-ben is egyből 3-szor szerepel... szerintem eléggé kényelmetlen. :F

Jevons paradox

(#17) Napfénysüti

Ha már mindenképp netbook kéne akkor ezt venném. Egész szimpatikus gép.

Més que un club!

(#18) stifi válasza Aprósólyom (#16) üzenetére


stifi
senior tag

szerintem inkább lenyomod Te is 3x amiatt az egy betű miatt, minthogy a hozzászólásod többi 300 karakterét nagyítóval kelljen keresned a billentyűzetnek nem nevezhető lego-táblán (ld pl toshiba nb100, asus eee 701)

egyébként az árhoz nekem nagyon hiányzik a megjegyzés, hogy körülbelül ennyit kóstál, mert itt kerek perec ki van jelentve, hogy 115000, amikor pl az usanotebooknál egy ötössel kapásból olcsóbb (most), az meg akárhogy nézem majdnem 5% ;)

szerk: és ott másfél giga rammal van

[ Szerkesztve ]

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#19) Sca válasza Grigorisz (#15) üzenetére


Sca
csendes tag

Santaclaus + Grigorisz :Az EUR/HUF árfolyamot csak azért említettem mert a legtöbb kereskedelmi elszámolás ebben történik. De mivel itt a forint gyengeségéről van szó ezért ua. az ábra az USD/HUF árfolyamokkal. Január közepén az USD/HUF árfolyam 213 volt. A mai napon ez 231. Az éves prognozisok szerint nem sok változás várható itt.
Értelem szerűen a rendelés és kifizetés között eltelik egy kevés idő és nem azonnal gyűrűzik be a hatás. Kell néhány hét. De minden egyéb tényező változatlansága mellett az ár emelkedni fog.

(#20) E-Maxx válasza Aprósólyom (#16) üzenetére


E-Maxx
tag

A legtöbbön így van, de pl. eee 701-en, 900-on nem.
De viszont azon olyan töpörtyű a többi gomd, hogy ihajj.... :Y

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#21) BloodRay válasza Aprósólyom (#16) üzenetére


BloodRay
veterán

Winden is rendes í gomb van és a többi sem kicsi. :) Egyedül a kurzorgombjai kisebbek a megszokottnál.
Ez az S10e az elmegy kategória. Szerintem az usb-je lehetne több, a kijelző felbontását csökkenteni hülyeség volt, a szépség meg relatív. :B

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#22) #13260800


#13260800
törölt tag

Én nagyon szeretem az IBM pöcök egerét. A tapipad le is van tiltva nálam. Én szivesen látnák egy pöcök egeret a masinán, még tőlem a tapipad le is maradhatot volna. Így talán több hely is lenne a billentyüzetnek. Dehát nem az én igényeminek készitik eme kisgépet :) .

[ Szerkesztve ]

(#23) E-Maxx válasza #13260800 (#22) üzenetére


E-Maxx
tag

Én is használtam már pöcök egeret, de valahogy sosem tudtam megszeretni, mindig maradtam inkább tapipadnál, mint a hanyattegérnél. Pedig látom, hogy rengeteg helyen istenítik, de én semmi pénzért nem használnám azt, tapipad helyett. :F

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#24) phpmoli


phpmoli
tag

az a durva, hogy az eltelt 6 honap utan meg mindig az msi wind-et valasztanam.

(#25) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Jó a cikk! Szép ez a netbook kívülről, felnyitva se ronda, de ezek az ujjlenyomatok elég durvák.

(#26) Skizz


Skizz
addikt

Phenomenális.

(#27) m@xsys


m@xsys
senior tag

Szép lett volna, jó lett volna, ha nem cseszik el a kijelzőt. Kár érte.
Azért meglepett, h milyen hangos.

(#28) ^Clown válasza MLaca (#6) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem inkább a Wind a nyerő. A három legjobb netbook: Wind, EEE 1000H, Lenovo. De a kijelzőjét miért kellett tovább kurtítani... Nem értem!

(#29) lúzer


lúzer
veterán

jól látom, nincs í betű?
ja jó, fn-el van, sorry

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#30) Napfénysüti válasza #13260800 (#22) üzenetére

Annak én is örülnék. Sokkal jobb mint a tapipad.

Més que un club!

(#31) Keem1


Keem1
addikt

Szép szép :C
De az ára miatt talán mégis maradnék egy egyszerű Asus mellett... :)
De tetszik.

Jól emlékszem, hogy készülőben egy Sony netbook is? :U

(#32) rakal


rakal
senior tag

A cikket végigolvasva azt hiszem jól döntöttem,hogy az MSI Windet választottam(billentyűzet,melegedés zajosság képernyő etc. mind jobb,mint a Lenovóé)
Igaz a Lenovo designosabb,de a szép külsőt könnyű megszokni,a fennt leírt gyengeségek meg a mindennapokban mindig hátulütőt jelentenek...

[ Szerkesztve ]

(#33) Franklin


Franklin
addikt

Ez a függőleges 576 pixel, ez nagyon durva.

Kár hogy nem tettetek be egy screenshotot pl. a PH vagy az Index főoldaláról, mennyi is látszik ilyen felbontás mellett a weblapokból. Kb. a felső reklámbannereken kívül semmi... ez egy netezősnek nevezett gépnek nem egy túl nagy előnye sztem... de hát akit nem zavar ez, az csak vegye meg :-)

(#34) csavarlazito válasza phpmoli (#24) üzenetére


csavarlazito
tag

..én meg maradok az acer aspire one-nál :)

(#36) rudi válasza MLaca (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem is, különösen az akkuidő miatt. Bár nem egy kijelző-elrepedős esetet dokumentáltak már nála. Most itt nyomul nálam az 1002-es, ez elég érdekes darab. Külsőre olya mint az S101, megmaradt a (nagyon vékony)fémborítás a csuklótámaszon, de levették a krómos sallangot meg a csillogó fedelet (ide is aza vékony fém került). Akkuban az idle tesztünkre kb. 5 órát tippel az XP (új akkunál nem szokott sokat tévedni), ami nem csúcsszuper, de az átlagnál jobb. Merevlemezes, szép halk, egyenletesen és nem túlzottan melegszik, szóval szerintem a jelenlegi árfolyamoknál 120k környékén beszt báj lehet, csak félő, hogy árban inkább az S101-hez lesz közelebb, de mindjárt rékérdezek.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) Alchemist


Alchemist
addikt

Ennek is ocsmány fényes kinézete van, mint a legtöbb társának... van amiben egy kicsit jobb, van amiben kicsit gyengébb a társainál... inkább vennék helyette használt X...-es ThinkPad-et.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#38) origamihl


origamihl
csendes tag

Két dolog ezzel a cuccal kapcsolatban.

1. Agyon verném ,ha szembe jönne az utcán azt a marha tervezőt, aki piros-fehér notira zöld jack lyukat tesz. Ezeket sosem értettem....

2. Én néha már 1280*800 miatt is sírok, hogy nem elég magas, akkor 600 ?

(#39) Mazsika


Mazsika
őstag

jöhetne én el tudnám viselni ahogy van! :DDD

Dáccsika

(#40) rudi válasza origamihl (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

A jack dugaszok színezésében van egy szabvány, amit rendszerint a gyártók dizánytól függetlenül követnek. Persze, halom gyártó van, aki meg nem.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) ponti_ak


ponti_ak
addikt

Igényes, kerek egész, szép teszt, köszönet érte! :R
A kis piros netbook is tetszik! :) (..csak a nejem meg ne lássa... :D)

(#42) Mamuska


Mamuska
őstag

Ilyet is csak feketében. Szerintem sem előnyös a két usb, meg az árán egy kicsit én is húztam a számat.

(#43) twollah


twollah
nagyúr

Ilyen bemutatot minden PH!s netbook teszthez!

(#44) Sca


Sca
csendes tag

Na vettem egy 6 cellás aksit az s9-es gépemhez. Így már egész jó: nagy fényerőnél több mint 3 órát lehetett videózni az első töltés után.
Végül is jó kis kompromisszumos gép. Nem az első Lenovo gépem és most sem csalódtam.
- Kissebb mint az új ASUS, MSI sorozatok. Súlyban is kevesebb
- Jobb a billentyűzet mint a legtöbb konkurens gépnél(Múltkor láttam egy Toshiba gépet, aminek potyogtak a billentyűi!!! Eredetileg olyat akartam venni de ez nagyon elvette a kedvemet tőle))
- A felület fekete és matt. Egyáltalán nem olyan ujjlenyomatos mint a tesztben.
- Jó a minőség: nem recseg, nem ropog. A hűtés zajszintje pedig elfogadható.
- Egy csomó Lenovo szervíz van országhatáron belül. Ez ugye nem mondható el a többi piacvezető márkáról. (Itt esett ki az ASUS, Acer)
- El nem tudom képzelni, hogy miért volna szükségem 3 USB-re. Ezeket a gépeket nem otthoni, asztali használatra csinálták (max egy egér és pendrive)

Ha valaki netbook-ot akat venni, akkor érdemes ezt berakni a jelöltekhez.

(#45) phpmoli válasza Sca (#44) üzenetére


phpmoli
tag

kulso 2.5 hdd kerethez egymas mellett kell ketto.

(#46) Sca válasza phpmoli (#45) üzenetére


Sca
csendes tag

Értem.
Ebből a szempontból ez nem a te géped:)
Én nem használok külső HHD-t, mert azzal pont a mobilitást veszíteném el. Ez csak egy 2. (ill. 3. gép) van benne 80GB-os HDD. Az mindenre elég az akkumulátor lemerüléséig. vagy akár tovább is. Pl simán elférne rajta a 24 sorozat 7 évadja(110 óra film)

(#47) dabadab válasza #13260800 (#22) üzenetére


dabadab
titán

Nagyon ugy tunik, hogy a Lenovo is a netbookok altalanos problemajaval kuzd: nagyon erosen hajt arra, nehogy az Ideapad igazi alternativaja legyen a sokszor ennyibe kerulo X200-nak, ezert is "sporoltak" le a csikloegeret.

DRM is theft

(#48) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Hát azért szerintem az a 115 ezres ár egy kicsit sok egy ilyen gépért.Egy kicsit hozzáteszek és már rendes notit lehet venni normális méretű kijelzővel.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#49) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Ennek az árnak a felérét,már lehet kapni fuji amilo minit.Bár én sose vennék fuji notit, de ha valaki ilyen kisméretű gépre vágyik akkor jó lehet akár az is.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.