Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Alteran-IT válasza #90088192 (#199) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Nem csak ezért gondolkodok úgy, hanem azért, mert bárki más így járhat és az ilyet meg kell akadályozni, egy ember élete több emberért szerintem eléggé reális, főleg ha az az egy valami hulladék.
Ugye a történetben az a legrosszabb, hogy az illető édesanyja nem tudta feldolgozni és szintén elhunyt nemsokkal utána szívrohamba (mindkettő normális, becsületes és jólelkű ember volt, empatikusan álltak az ilyen kérdésekhez is lásd mi lett velük), szóval ha mérges lennék, bőven lenne rá okom, ahogy arra is hogy az illetőt saját kézzel ugyan erre a sorsra juttassam, vagy legalább is átmenjek rajta egy kocsival, de nem vagyok mérges, csupán elégtelen és szomorú amiatt, mert az igazságszolgáltatás nem működik megfelelően, ugye nem véletlenül igazságszolgáltatás a neve, nem pedig ejnye-bejnye szolgáltatás.
A másikra pedig:
Én értem, csak mondtam egy másik példát, persze lehet önfeláldozási alapon is, ha családnak akarja odaadni a pénzt és nem személyesen elkölteni, szóval én csak tovább vittem a gondolatmenetet, persze emberenként eltérő a gondolat, illetve cselekedet menet ok-okozat alapján, persze akinek nincs választani/vesztenivalója az megint más tészta, de megint ott tartunk hogy az ilyeneket a bűntett után halálra kell ítélni, persze a jobb lenne megelőzni az ilyen eseteket, mint pl. az alkalmatlanoknak nem adunk jogosítványt, de kezdjük az elején, hogy pl. a sok buta embert meg nem kellene hagyni szavazni, hogy ne olyan emberek kerüljenek kormányra mint a fidesz tagjai, akik saját zsebre dolgoznak és szarnak arra, hogy sokan zuhanó pályára kerülnek és teljesen kilátástalan, reménytelen lesz az életük, ezért valami olyanba kezdenek "mindegy" alapon, ami akár emberéleteket is követelhet, de ugye valahol egyszer el kell kezdeni egy új társadalmi felépítést és rendet, azonban amíg sok buta ember szavazhat és ilyen trógerek irányítanak a legtöbb ország/állam élén, miközben sokan tönkremennek emiatt, vagy éppen életüket vesztik (megfagynak télen stb., most ne kezdjük el boncolni), addig ne csodálkozzunk és ezzel a politika részemről vége is, főleg hogy egyesek képesek az igazságon megsértődni.

Ahhoz a vallási dologhoz nem tudok hozzászólni, nagy az Isten állatkertje mint azt próbáltam már többször máshogy mondani, azonban ez nem ok arra, hogy a halálbüntetést eltöröljék, inkább arra ok, hogy más büntetési formákat, illetve rendszereket is kidolgozzanak, amivel a társadalom minden egyes tagja átmegy vallási, pszichológiai meg hasonló vizsgálatokon és akkor lehetne tudni, vagy legalább is sejteni az ilyesmiket és figyelni a gyanús személyeket, meg ugye szelektálni a kiosztott jogosultságokat, mint jogosítvány és ilyesmi, persze ehhez egy értelmes irányítás is kellene és megint ott tartunk, mint amit feljebb kezdtem el taglalni.

Írd meg privátban, hogy őszinte legyek most nincs időm meg kedvem utánanézni a számoknak.

Ja egyébként meg ne offoljuk tovább a témát, mert ez már tényleg nem ide tartozik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.