Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flashpointer


flashpointer
őstag

"...ráadásul elég volt csak lejátszani mellettük a számot, nem feltétlenül kellett az adott gépnek előállítani a hangokat."

es ezen a probleman hogy segit az alkalmazott megoldas?

(#2) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Reflexből rápillantottam a naptárra, hogy nem-e 04.1 van. :D

Kemény.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3) bteebi


bteebi
veterán

Gyönyörű sztori. Ugyanakkor ez alapján egy frekvencia sweep mellett (lépésköztől függően persze) kb. fixen össze kellene, vagy legalábbis kellett volna omlania a HDD-knek...

Meg az is jó kérdés, hogy mely HDD(k) voltak erre érzékenyek. Eléggé hasonló felépítésűek, de azért nyilván vannak köztük különbségek. Az viszont már egy másik kérdés, hogy ez mennyire befolyásolja egy HDD sajátfrekvenciáját...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#4) Kroni1


Kroni1
veterán

Már az XP idején eljutottunk oda, hogy a gépek véleményt nyilvánítanak a művészi teljesítményről... :P

(#5) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

mindig sejtettük, hogy a gépek egyszer majd öntudatra ébrednek :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#6) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Valami nem OK a címmel...

(#7) Melorin válasza kriszpontaz (#6) üzenetére


Melorin
addikt

dala -> dalát

(#8) hokuszpk válasza Melorin (#7) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

sose keverd a szakmaiságot a helyes-sírással ! ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9) fatpingvin


fatpingvin
őstag

ha lesz rá időm bele fogok nézni ebbe a kérdésbe mélyebben is. Erős a gyanúm hogy ez egy továbbra is létező vulnerability.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#10) NLZ válasza fatpingvin (#9) üzenetére


NLZ
tag

Ez nem vulnerability, egyszerűen így működnek a HDDk, mozgástól/rezgésektől hibázhat az olvasás és olyankor újrapróbálja, ezzel időt veszítve. És ha ez a zavar tartós akkor idő után úgy veszi a gép, hogy rossz a lemez.
Itt egy régi videó ahol a vinyóba beleordítva látszik hogy lelassul az írási/olvasási sebesség
https://www.youtube.com/watch?v=tDacjrSCeq4

(#11) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Tudtam én, hogy egy elvetemült família a Jacksonék. Szabotálják a digitalizációt.

- Glaz-doz-fhut -

(#12) ViZion válasza hokuszpk (#8) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, három dolog fontos: a matek és a hejjesírás. :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) dokanin


dokanin
aktív tag

Na, megvan az új kiberfegyver.
Csak ki kell mérni melyik hdd-nek mi a gyenge pontja illetve frekvenciája és távolból lehet támadni hanggal. Nem semmi.

(#14) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ezt újra kellene fogalmazi, hogy értelme is legyen:

"Némelyik merevlemez nem szerette Janet Jackson Rhythm Nation című dala"

(#15) Melorin válasza ForRedGlory (#14) üzenetére


Melorin
addikt

Lejárt lemez ;]

(#16) ForRedGlory válasza Melorin (#15) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jójó, látom már. :)

(#17) fatpingvin válasza NLZ (#10) üzenetére


fatpingvin
őstag

"Ez nem vulnerability, egyszerűen így működnek a HDDk"

ezen a mondaton meditáljunk el egy picit :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#18) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

CENZÚRA! :))

ez a kedvenc aláírásom

(#19) E.Kaufmann válasza NLZ (#10) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ok, hogy nagy hangerőn hibáznak/lassulnak, de azért lenne mindenféle hibajavító technológia, hogy csökkentsék a hatásokat, valamint a laptopoknak pláne bírni illene a mechanikai megterheléseket. De hogy kifagy zenelejátszásnál, na az nagyon gáz. Nekem olyan volt hogy adott meghajtót kötöttem adott tápra, akkor erős en cincogott valamelyik tekercs. Más merevlemezzel meg nem csinálta.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20) ricsi99


ricsi99
addikt

Szerintem létezik ilyesmi...
Ma is felcsendült a főnököm hangja és annak a rezonanciája több kollégám munkamenetében elég nagy zavart kelltett :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#21) Kansas válasza ricsi99 (#20) üzenetére


Kansas
addikt

Az nem mechanikus, hanem pszichoszomatikus hatás... minél pszichóbb a főnököd, annál erősebb... ;]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#22) Synthwave válasza ricsi99 (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#23) Qkackca válasza fatpingvin (#9) üzenetére


Qkackca
őstag

Hát amíg a sajátfrekvencia dolog létezik ebben a világban ez biza létező dolog lesz.
Te sem örülnél, illetve a szervezeted, ha a pont a sajátfrekvenciája szólna mellette...

Ez kb ugyanaz mint pl a hidak esetében jelentkező jelenség.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#24) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

A másodpercenkénti egy darab asztalcsapkodást sem nagyon tolerálják a merevlemezek, ha azok az asztalon vannak. Erre meg én jöttem rá.

- Glaz-doz-fhut -

(#25) fatpingvin válasza Qkackca (#23) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez majdnem olyan mintha köze lenne a kutatási területemhez.

egyébként ja. én azon gondolkoztam, hogy igazán nagy kárt sztem nem a lemeztányér sajátfrekvenciájával lehet okozni, hanem az olvasófejet tartó kar tengelyirányú kitérési frekvenciájával, ez ugyanis működés közben nekiütné a fejet a tányérnak.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26) #54625216


#54625216
törölt tag

(#27) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Amerikában vmi porbafingó településen az egyik esélytelen jelölt toronymagasan nyert - több szavazatot kapott, mint ahány regisztrált szavazó volt.
4096-tal több szavazatot kapott, mint a tényleges voksok száma - állítólag vmi űrből érkezett nagy energiájú részecske átbillentette a memóriában a 0-t 1-re a megfelelő cellában.

https://www.coreinfinity.tech

(#28) #54625216 válasza sh4d0w (#27) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az ECC ramokat pont az ilyen hibák ellen használják.

(#29) joey04 válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére


joey04
titán

Szintén :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) ViZion válasza joey04 (#29) üzenetére


ViZion
félisten

mi? Szintén zenész? :D

Találtam egy régi cikket is [link], szal. nem csak a zene, de pl. a fát vágsz láncfűrésszel, és pont winfost telepítesz, akkor ne rakd a rönkre a laptopod.
Hasznos tanács, jönnek a favágós idők, ki tudja... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31) Yeffy


Yeffy
veterán

beszarok, komoly. :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#32) hokuszpk válasza ViZion (#30) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

[link] :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#33) drkbli válasza fatpingvin (#9) üzenetére


drkbli
tag

2018: https://threatpost.com/sonic-tone-attacks-damage-hard-disk-drives-crashes-os/132343/
Kutatás kiterjesztéséhez: https://physics.aps.org/articles/v12/24

[ Szerkesztve ]

(#34) Nyersszotyi


Nyersszotyi
tag

Közismert jelenség ősidők óta és a megoldása is. Gumibakokkal megszüntetni a fizikai konyaktust a ház és a csavarok között. Viszont arra nem jöttem még rá, hogy a pendrájvoknál miért jelentkezik hasonló jelenség, szintén zenehallgatás közben. Elvileg nincs benne mozgó alkatrész. Vagy mégis van?

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#35) ViZion válasza Nyersszotyi (#34) üzenetére


ViZion
félisten

A múltkor kifogtam egy combosabb kátyút, a zene egy pillanatra "megugrott", azt hittem, esetleg az előlap elmozdult, de nem, a fejegység nem restartolt. Pendrájv nem tud elmozdulni, alig látszik ki az USB-ből. CD-nél ez megszokott dolog volt, pufferelés ide vagy oda...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36) pweisz


pweisz
senior tag

"Az érintett gyártó úgy oldotta meg a gondot, hogy egy egyéni szűrőt illesztett a hangot előállító futószalagba" A futószalagon szólt a Janet Jackson gyártáskor? Nem teljesen értem a megoldást :F

(#37) ricsi99 válasza pweisz (#36) üzenetére


ricsi99
addikt

Hangkártya driver-be beépitettek egy szűrőt ,hogy egy bizonyos frekvenciájú hangot ne adjon ki. problem solved

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#38) pweisz válasza ricsi99 (#37) üzenetére


pweisz
senior tag

Így már oké, de nem miért nem ez van a cikkben? Vagy a driverben van olyan hogy futószalag? Sehogy nincs meg nekem ez a futószalag kifejezés ebben a kontextben.

(#39) ricsi99 válasza pweisz (#38) üzenetére


ricsi99
addikt

Angol nyelvet nem lehet 1-1 ben lefordítani... :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#40) totron válasza fatpingvin (#25) üzenetére


totron
addikt

Volt is egy ilyen vírus, addig iterálgatta a feji amplitúdót, míg bekövetkezett a kár. Slusszpoénként sokan nem hittek valódi hatásában, mert a népnyelv is úgy tartotta sokáig, hogy a vírusok a CPU-kat fizikai valójukban eszik meg, s mivel arról kisült, hogy dehogy, hát itt is biztos csak dilettánsok átvett jajveszékeléséről lehet szó - gondolták. Közben meg tényleg.

(#41) fatpingvin válasza drkbli (#33) üzenetére


fatpingvin
őstag

köszi :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#42) fatpingvin válasza totron (#40) üzenetére


fatpingvin
őstag

mozgó alkatrészt ha hozzáférsz a low-level vezérléshez minden további nélkül tönkre lehet vágni fizikailag. ha emlékezetem nem csal régen volt ilyen nyomtatóra meg flopira is.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#43) #72042496


#72042496
törölt tag

Mérő Lászlónak volt egy elmélkedése a tökéletes lemezről és tökéletes lejátszóról (gramofon) az Észjárásokban amennyire emlékszem. A konklúziót nem tudom már felidézni, de beírtam, mert valamennyire idevágó az a rész és egy érdekes olvasmány volt.

[ Szerkesztve ]

(#44) Egon válasza ricsi99 (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

Én csak beordítok minden reggel a kollégákhoz, hogy "Dolgozni, lusta banda!!!", és máris megy minden, mint a karikacsapás... ;] :P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45) ricsi99 válasza Egon (#44) üzenetére


ricsi99
addikt

Akkor te végzed a munka oroszlánrészét : Ordítasz :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46) Egon válasza ricsi99 (#45) üzenetére


Egon
nagyúr

Ma mindenki szabin van rajtam kívül, úgyhogy max. magamnak ordíthatnék, így jobb híján melózok... ;]
Tudod: magam Uram, ha szolgám nincsen... :P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#47) drkbli válasza pweisz (#38) üzenetére


drkbli
tag

Van. Mindenki egy apró részletet végez, pl. keverés, utóeffekt, stb.

(#48) pweisz válasza drkbli (#47) üzenetére


pweisz
senior tag

Erről van valami a neten? Magyarul rákeresve nem találtam semmit.

(#49) drkbli válasza pweisz (#48) üzenetére


drkbli
tag

Remélem, egyre gondolunk: https://learn.microsoft.com/en-us/windows-hardware/drivers/audio/audio-topology-nodes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.