Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tatabike


tatabike
őstag

Tisztára, mint a T-home modemje, meg némelyik set top-box egység. Az is úgy fűt, mint egy kályha.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#2) Khaal


Khaal
őstag

Lehet hogy én értelmeztem félre a forrás cikket, de csak annyit írtak hogy az általuk tesztelt gépben rajta maradt a nejlon a hővezető anyagon, de lehet hogy ez csak izolált eset.

Ott is a szöveg a műanyagon, hogy eltávolítandó. Elég nagy blamázs hogy ez így átcsúszott a minőség-ellenőrzésen, de ez még nem jelenti azt, hogy minden egyes eladott gépben így van.

Mindenesetre aki ilyet vásárol annak érdemes figyelni a hőmérsékleteket és ha valami nem stimmel bevinni szervízbe, ott leszedik a nejlont és úgy a garancia is megmarad.

(#3) Abu85 válasza Khaal (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Eleve egy áruházról van szó, tehát nem fogják odaírni, hogy mindegyik ilyen. De annak nagyobb az esélye, hogy a teljes batch-et érinti a hiba, mint annak, hogy csak ők, csakis a polcról leemelt tesztpéldány erejéig ilyen pechesek voltak. A következő batchből talán eltűnhet a műanyag.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) azbest


azbest
félisten

Hát megesik az ilyen. Annó egy macbook sorozatban is a hűtő nyílása előtt felejtettek egy védőfóliát.

(#5) #16939776 válasza azbest (#4) üzenetére


#16939776
törölt tag

Első szériás ddr3-as 1600Mhz-es kingmax ramon furcsán állt a borda.
Alatta ott volt a kék fólia, ami eltartotta, 4/4 pozitív.

A címet át kellene írni: Hiba csúszott némelyik Zotac ZBOX összeszerelésébe.

[ Szerkesztve ]

(#6) kovgab válasza #16939776 (#5) üzenetére


kovgab
aktív tag

:)

Ká Úr

(#7) #65675776 válasza azbest (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem emlékszem már pontosan, hogy intel vagy Asus lapok voltak-e, de ott meg a NB bordájának aljáról felejtették el lehúzni a hővezető pasztát takaró fóliát. Pártízezer lap így kerül kiszállításra.

(#8) Hintalow válasza #65675776 (#7) üzenetére


Hintalow
senior tag

Gondolom elfelejtettek pontos intstrukciókan adni a humán gyártósornak, ők meg nem nagyon tudták mi az ott.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#9) DithenS


DithenS
senior tag

Hát igen,az én modemem is fűt mint az állat,de mellette nincs HDD meg semmi úgyhogy nem izgat.
De amúgy én ezért utálom a kész gépeket,milyen baromság már hogy megbontom és garanciát veszítek? Ezért nicns ezeknek a szaroknak piaca,mert ha én veszem a dolgokat érdekes mód bármit tehetek a géppel,jó persze a proszesszort ne verem szét kalapáccsal de kivehetem és belerahatom akármibe semmi,na de ez? Otthon a hűtéssel is azt teszek amit akarok,kiveszem se jár garancia vesztéssel mondjuk a CPU...

(#10) siti válasza DithenS (#9) üzenetére


siti
senior tag

van aki meg kész autót nem vesz, inkább összerak maga egyet. ilyen ez a popszakma :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#11) smkb


smkb
őstag

A cikk címe hibás, nem a termék nem átgondolt, hanem a gyártósoron elfelejtették megmlíteni Xin Huang Quan-nak, hogy húzza le a fóliát. Ennek semmi köze a termék átgondoltságához, vagy tervezéséhez.

(#12) Akula


Akula
őstag

Jól értelmezem a cikket?
Találjunk megoldást a garancia elvesztése nélkül, hogy hűvösebb legyen a gépecske?
Miért nem a Zotac oldja meg a problémát?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#13) Abu85 válasza Akula (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A garancia elvesztésével találtak megoldást.

Valszeg a következő batch már nem tartalmazza a műanyagot.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) bteebi


bteebi
veterán

"A probléma alapját képző matricát ugyan el lehet távolítani, de csak akkor, ha a felhasználó teljesen megbontja a gépet, ami a garancia elvesztését jelenti."

Vagyis jól ki van ez találva :)) :P. Egy SSD egyébként mekkora üzemelési hőmérsékletet bírhat ki tartósan? Szerintem 70-80°C-ig (vagy talán még egy kicsivel tovább is) bírnia kellene, de tény, hogy egy HDD-nek már az 5x°C is nagyon sok.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15) azbest válasza Akula (#12) üzenetére


azbest
félisten

Ha a garancia keretei közt javítják a problémát, akkor gondolom vissza lehet vinni / küldeni. Csak esélyes, hogy ilyet akkor lehet megtenni, ha a Zotac indít ilyen visszahívási akciót. Viszont, ha úgy gondolják, hogy a gariidő alatt nem jön ki ez a hiba / nem sül meg sok, akkor nem foglalkoznak vele. Ha nem foglalkoznak vele, akkor lehet hogy elhajtják a reklamálót vagy kifizettetik a bevizsgálást / javítást, mivel "nem romlott el".

(#16) bteebi válasza Abu85 (#13) üzenetére


bteebi
veterán

"Valszeg a következő batch már nem tartalmazza a műanyagot."

Nem hinném, bár inkább neked legyen igazad. Azért nem hiszem, mert ha így lenne, akkor - szerintem - úgy lenne logikus, hogy vagy eleve nem dobják piacra azt a batch-et, vagy ha nagyon korrektek, akkor visszahívják és kijavítják/kicserélik. Mindenesetre nem "büntetnek" amiatt, ha az ember otthon leszedi azt a műanyagot. A jelenlegi állás alapján viszont egyik opció se túl valószínű.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) eclipse006


eclipse006
őstag

De akkor ennyit kell csupán tenni? :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#18) Abu85 válasza eclipse006 (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen, de ha ezt megteszed ugrik a gari. Ez a gond.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) eclipse006 válasza Abu85 (#18) üzenetére


eclipse006
őstag

Nevetséges. Egyébként nincs ilyen cuccom, csak kicsit keresgéltem a neten ez ügyben.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#20) Amacs


Amacs
aktív tag

Egy Gigabyte 6800Gt kezdett el pár hónapja csíkozni. A hűtőt levéve olyan fura volt a memóriákkal érintkező pad. Azokon is rajta volt felejtve.

(#21) Duree


Duree
veterán

Ezt nem tudja a gyártó?Elég szégyenletes akkor.

duree54

(#22) azbest válasza Amacs (#20) üzenetére


azbest
félisten

A gigabyte a gt210-es kártyáival is nagyot alkotott. Az aktív hűtés még haggyán, a besülő nem szabványos rögzítésű ventikhez már sikerült találnom 1 dolláros kínai utánpótlást ([link], bár ez nem csavaros rögzítésű, de könnyedén benyomható a régi helyére).
A gáz az, hogy a borda alatt nincs gap pad, így a ramok nem érnek hozzá a hűtéshez és memóriahibával sorban hullottak el. Persze a memóriahiba nem mindig látványos, így volt aki hónapokat szívott, mire kiderült, hogy a kártya okozza az instabilitást. 18 céges gépükben fődögél ilyen... bár újabban már passzív változatra cseréli a rendszergazda.

[ Szerkesztve ]

(#23) #16939776 válasza azbest (#22) üzenetére


#16939776
törölt tag

2/4 bolhás GPU hűtő-t simán eltart a gappad, ezeknél nem szokták alkalmazni.

Vissza lehet venni bios-ból a memória órajelet 10-20%-al és jelentősen csökkenni fog az elhullás, 20db-nál már érdemes kísérletezni vele.

NVS440-en két GPU és 4-4 gpu-ra forrasztott memóriát hűt(ene) egyszerre 1db borda két rézbetéttel.
Gyárilag 250Mhz-en jár rajta a 300Mhz-s 3,3ns-es ram.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.