Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Akkor ennyit a megváltónak vélt önálló OS-ről... Mondjuk érdekes is lett volna, ha a semmiből előhúznak egy Android konkurenciát.

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#2) Huntszy válasza Seangaijin (#1) üzenetére


Huntszy
tag

Ez ugyan annyira lehet igaz mint ahogy az is, hogy mivel "visszakapták" az androidot ezért visszavonlulót fújtak az OS kapcsán de, hogy ne legyen annyira gáz adtak egy körítést mellé, hogy amúgyse volt az úgy meg egyébkénti s másra kellett. Hogy melyik igaz a két lehetőség közül sose tudjuk meg.

(#3) sTERNI


sTERNI
senior tag

"kifejezettek kis késés mellett"

Ez "kifejezetten kis késleltetés mellett" akart lenni?

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#4) Coyot


Coyot
őstag

"ami képessé geszi nagy mennyiségű üzenetek továbbítására, kifejezettek kis késés mellett."

Google translate egy kis typo-val spékelve? :W
Hetente néhányszor olvasok itt híreket, de lassan rosszabb mint az index. :DDD

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#5) Graphics válasza Coyot (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem, a t és a g egymás felett helyezkedik el, a gépelés során ezt mellé lehet ütni, a kifejezettek szónál pedig az n és a k közelsége miatt.

Semmi Google Translate, ez gépelési hiba mindössze :)

Írsz a szerzőnek, hogy ügyes voltál, találtál két elgépelést. Mindenki boldog.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Coyot válasza Graphics (#5) üzenetére


Coyot
őstag

Az üzenetek szó pedig direkt van többes számban mi?
A késés meg késleltetés akart lenni feltételezem, nehéz ennyi betűt véletlen leütni.

Csak azt nem értem miért kell még ebbe is belekötni ha meg sem találod a hibákat?
Igazán el lehetne egyszer olvasni mielőtt megy a publikumnak. Nem nagy erőbefektetés, de legalalább nem kell ezen pörögni az első 20hsz-ben.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#7) zdanee


zdanee
őstag

Kicsit még várnak, és használhatják majd a HURD kernelt is! :D

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#8) BiP válasza Coyot (#6) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem is kell(ene) ezen pörögni. Erre érkezett a javaslat, ami a már bevált gyakorlat: "Írsz a szerzőnek, hogy ügyes voltál, találtál két elgépelést. Mindenki boldog."

ON: Valaki 2 mondatban le tudná írni, mi is most a jelenlegi helyzet? Visszavontak minden korlátozást a mobiltelefonokra? Tehát mégis kapnak Androidot, Play-t, ARM-ot, stb ?

[ Szerkesztve ]

(#9) strogov válasza Huntszy (#2) üzenetére


strogov
senior tag

Szerintem egyszerűen erőforrás pozicionálásról van szó. Ha nincs android amit használhatnának akkor az erőforrás 200%-át arra kell fordítani, hogy legyen egy helyettesítő termékük az IOT pedig vár. Ha van android akkor viszont elég az erőforrás 5%-a erre a célra, a maradék pedig az eredeti IOT-s célnak megfelelően felhasználható.

(#10) Graphics válasza Coyot (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nos, én kötöttem bele? Adtam javaslatot, élj vele.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) strogov válasza BiP (#8) üzenetére


strogov
senior tag

Egyelőre senki nem tudja mi a helyzet. Trump kiadta az ukászt, hogy ami nem érinti a nemzetbiztonságot arra kiadható engedély. Tehát elvileg a hatóságok egyedi elbírálás alapján kiadhatnak szállítói engedelyt, így lehet(ne) nekik android, ARM és minden más ami telefonhoz kell.
Viszont a szenátus elfogadott egy törvényjavaslatot, hogy a listán szereplő cégek egyedi engedélyeit a szenátusnak is jóvá kelljen hagyni ami nagyon meghosszabbíthatja az eljárást.

Úgyhogy elvileg kaphatnak bármit, gyakorlatilag még nem tartunk ott, hogy kiderüljön mit kaphatnak.

(#12) AliceWake válasza Coyot (#6) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Hiába olvasod el ezerszer is, te tudod, hogy mit akartál írni, egyszerűen nem veszed észre az elgépelést vagy az inkonzisztenciát. Főleg úgy havi kétszázezer karakter esetében :U

Non omnis moriar.

(#13) totopad


totopad
senior tag

Én azt nem vágom, hogy tud egy olyan sw kémkedni, amit az emberiség egy igen nagy része használ.
Valahogy nem tudom felfogni, hogy ezt a gúgli nem tudja ellenőrizni, vagy irányítani?

Almásként nem kimondottan rajongok a kínai cuccokért, de nekem ez annyira kamunk tűnik.
De, mégha van is valóságalapja, mi a tökömet tud kezdeni egy cég azzal, hogy látja az adataimat?

(#14) Juhaszatti válasza totopad (#13) üzenetére


Juhaszatti
addikt

El tudja adni annak, aki a legtöbbet ad érte. Az adat az egyik legértékesebb "nyersanyag" manapság.

(#15) BiP válasza totopad (#13) üzenetére


BiP
nagyúr

1. a google is "kémked", csak ehhez maga a user is hozzájárul.(kénytelen)
2. nem az a kérdés, hogy az android, mint rendszer kémked, hanem a huawei (-re mondják). Ők pedig beletehetnek bármi olyan hardvert/szoftvert, ami ezt megteszi. A google-nek meg gondolom semmi kapacitása arra, hogy minden custom rendszert minden szempontból átnézzen.
3. Hogy egy cég mit kezd az adatokkal? Bármit. Eladja, majd kapod szépen a célzott reklámot. De nem is ez a fontos, hogy rajtad keres valaki más, hanem az elv, hogy mindezt a tudtod nélkül.
Sötétebb jövőkép, hogy mivel bármit tudnak rólad, fel is használhatják ellened.

(#16) Predatorr válasza totopad (#13) üzenetére


Predatorr
őstag

Az Apple is mind kínai cucc.
Itt meg már annyi port hintenek, hogy lassan berobban. És persze klikkelésért minden újság lehozza a legvalószínűtlenebb meséket is, nem csak a fogalmazást és a helyesírást nem ellenőrzi senki, sehol.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#17) totopad válasza BiP (#15) üzenetére


totopad
senior tag

de akkor nem a gúglit kellene vegzálni amiatt, hogy engedik? Nekem ez annyira kínai...

(#18) BiP válasza totopad (#17) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem tudom, milyen felügyelet mellett adhatják ki a telefongyártók a customizált OS-eket, mennyire mélyen ellenőrzi ezeket a Google, mennyi felelőssége van, de nem hiszem, hogy őket kéne vegzálni emiatt.
(ha én írok egy kémszoftvert Windowsra, akkor sem a Microsoftot fogják vegzálni)
Meg amint eszkalálódott a dolog, a Google az elsőként tiltotta le a Huaweit.

(#19) atike


atike
nagyúr

...altatnak...? :U

(#20) atike válasza Coyot (#6) üzenetére


atike
nagyúr

"Csak azt nem értem miért kell még ebbe is belekötni ha meg sem találod a hibákat?"

Ezek szerint te hibákat keresve olvasod a cikkeket...? A legtöbbünk a tartalomra fókuszál... :)

(#21) hombre[EU] válasza BiP (#15) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Szerintem kritikusabb probléma jelen pillanatban az,hogy a facebookal tàrsadalmakat,nemzeteket lehet "formálni" megfelelō kapcsolatokkal/összegért cserébe.
Ez a huawei dolog a globális kémkedési csatornák ~0,01%-a, felfújt lufi. A Fehér Házban egy orosz "kém" ül btw :D

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#22) Coyot válasza Graphics (#10) üzenetére


Coyot
őstag

Namármost mivel ott nem csupán két elütés volt, hanem eleve egy olyan mondat amiért általánosban fekete pont vagy kiskettes vagy mittoménmi járt, amit te nagyvonalúan figyelmen kívül hagytál. Ahelyett hogy csak a jótanácsod maradt volna bizony még kötekedtél. Ezért ezt hadd említsem már meg.

Mindamellett jeleztem is a cikk írójának is, ahogy javasoltad. És már javította is.

Nem véletlen írtam ide is be, mert ez tényleg ront a színvonalon és nem typo, hanem az értelmetlen mondat, amiről azonnal a google translate jutott eszembe.

AliceWake
Még a kiherélt firefoxomban is működik a helyesírásellenőrző ami jelzi a typokat. A logoutos cikkeket korrektorok ellenőrzik megjelenés előtt. Ezek fényében ez így gáz.

Ismétlem azért merészeltem beírni mert ez így kritkán aluli szerintem, és gondoltam építő lehet adott esetben ha valaki meg meri említeni, hogy legalább egy typo ellenőrzés lehetne. Vagy bármi.

De aztán off vége.

atike
Egyáltalán nem úgy olvasom, de ez annyira b*ssza a szememet, hogy sajnos nem bírtam nem beírni ide. De az biztos hogy inkább röhögök rajta egyet pazarolja erre a billentyűzetet meg az ebédidőt akinek hat anyja van :)

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#23) strogov válasza totopad (#17) üzenetére


strogov
senior tag

A google egy olyan országban működik ahol még működnek az ellensúlyok (pl. botrány lehetett egy NSA ügy), másrészt ezzel az országgal egy katonai szövetségi rendszerben működünk (NATO). Ezért a google (inkább a facebook) problémás, de egy kontrollált környezetben probléma.
A huawei egy olyan országban működik amelyik minden más országot ellenségnek tekint (igen, minket is), és semmilyen belső ellensúly nem létezik. A huawei alapítója a kínai néphadsereg hírszerzője volt.

Úgy gondolom mindkét oldal veszélyes, de ebben az esetben nem kétséges, hogy a kínai fél a veszélyesebb. Az egyik oldaltól való félelem nem zárja ki a másik oldaltól való félelmet, de a fenyegetés nem azonos szintű.

(#24) totopad válasza strogov (#23) üzenetére


totopad
senior tag

én ezt mind értem, és valahol tényleg így van -annyit még hozzátennék, hogy a fékek és ellensúlyok országában azért csak sikerült egy dillettáns barmot megválasztaniuk, de ezt hagyjuk is-

viszont az továbbra sem kóser nekem, hogy, ha tényleg a gúgli tudna tenni a kémkedés ellen, akkor nem őnekik kellene elkezdeni? -ez csak plátói kérdés, nyílvánt tisztában vagyok a szituval, csak az etikai logika alapján valahol falra mászok ettől a storytól

(#25) Depression válasza totopad (#24) üzenetére


Depression
veterán

Az android nyílt forráskódú, így mindenki azt csinál vele, amit akar. Az emui sem csak egy skin.

De a mostani Észak-Koreai botrány után azért már csak felnyílhatna egy jónéhány huaweit védő fórumozó szeme.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#26) Graphics válasza Coyot (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez most tényleg ennyire lényeges, vagy jön a front?
Nem kötekedtem sehol sem, azt hogy Te annak érezted viszont nem az én problémám :D.

Ebéd után mehet a kávé is :D Meg az én kurva anyámat :D És engedd el.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) Coyot válasza Graphics (#26) üzenetére


Coyot
őstag

Néha nekem is szabad felb*szódnom már valamin na :D

Má' nem

(#28) BiP válasza totopad (#24) üzenetére


BiP
nagyúr

"viszont az továbbra sem kóser nekem, hogy, ha tényleg a XY tudna tenni a BÁRMI ellen, akkor nem őnekik kellene elkezdeni? "
A kiemelt részekre kb. bármi behelyettesíthető, a világban túl sok ilyen szitu van sajnos, amire ez igaz.
Pl. ne szemeteljünk, ne dobjuk el a csikket, műanyagot, stb. a kormányok tehetnének a háború, a népirtás, a túlzott légszennyezés, stb, ellen, nem kéne kiirtani az állatokat, az őserdőt, fel lehetne számolni a gyermekéhezést, családon belüli erőszakot, stb.stb.stb. Vég nélkül lehetne sorolni, miben lehetne a világ jobb, és hol lehetne azoknak, és magunknak a szemére vetni, hogy tudna tenni a dolog ellen.

De jelen esetben, hiába a guglié az Android, ilyen esetben kb. annyit tehet, amennyit eddig is tett.

(#25) Depression: Le vagyok maradva. Az általános -kéne már oda egy mesterlövész- problémákon túl mi a mostani botrány?

[ Szerkesztve ]

(#29) strogov válasza totopad (#24) üzenetére


strogov
senior tag

A google nem nyomozóhatóság hanem egy profitorientált cég. Bár sokan elfelejtik, de a google célja a profit. Ezért az erőforrásai túlnyomó részét nem a partnerek utáni nyomozásra, hanem a profitszerzés irányába pozicionálja. A partnereket annyira ellenőrzik amennyire a profit utáni hajsza megkívánja. pl. facebook-ról többször kiderült, hogy biztonsági réseket kihasználva olyan adatokhoz is hozzáfér az android-os alkalmazásuk amikre nem kaptak engedélyt, és az így szerzett információt természetesen fel is használják. A google mégsem zárta ki az app-jukat a sokadik incidens után sem.

Másik oldalról az apple pl. elveszetette iránymutató szerepét a technológiákban, ezért most felült a privacy vonatra és minden fórumon hangoztatja, hogy nincs annál fontosabb. Nekik most ez hozza a profitot. A botrányok miatt a facebook is sok-sok intézkedést hozott.

(#30) #04430080 válasza BiP (#28) üzenetére


#04430080
törölt tag

(#31) strogov válasza BiP (#28) üzenetére


strogov
senior tag

"Az általános -kéne már oda egy mesterlövész- problémákon túl mi a mostani botrány?"

Most annyi, hogy Észak-Korea mobilhálózatát úgy néz ki a huawei építette ki, és szorgosan karban is tartja. Ez azért probléma mert a kereskedelmi szankciók miatt ezt nem lenne szabad nekik (se). Hasonló eset miatt (Iránnal való üzlet) miatt állították földbe a ZTE-t pár éve.

Persze senki nem gondolta komolyan, hogy külföldi segítség nélkül Észak-Koreában egy kapánál fejlettebb eszközt össze tudnak hegeszteni, csak most óvatlan volt a huawei és lebukott. Csöves rádión kívül mindenhez országon kívülről kell nekik alapanyag.

(#32) BiP válasza strogov (#31) üzenetére


BiP
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek. Hát, ez új megvilágításba helyezi az USA-Huawei viszonyt.

(#33) Snoop-y válasza totopad (#13) üzenetére


Snoop-y
veterán

Lassukcsak:

A kiszivargott emailcim/jelszo parosokbol peldaul az utobbi 1 evben elkezdtek email alapu zsarolokampanyokat gyartani es egy egy bitcoin tarcat megnezve eleg sok penzt osszeszedtek mar...

Es ugye ez meg csak a teteje a dolgoknak.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#34) totopad válasza Snoop-y (#33) üzenetére


totopad
senior tag

én nem akarom védeni a hüvelyt. Tisztában vagyok vele, hogy egy csöppet sem demokratikus országban nincs olyan, hogy független cég, de maga a szitu annyira groteszk

és a gúglit sem mondanám tök független cégnek, tudjuk, hogy mennyire összejátszanak az amcsi titkosszolgálatokkal, ezért abszúrd az egész
ez kb olyan, mint a hidegháború volt annó, csak újratöltve

azért kár érte, mert idén gondolkodtam, hogy váltok droidra a hüvely kamerák miatt, de sanszos, hogy maradok az almánál

(#35) NandoXXL válasza totopad (#34) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Maradj Almánál, ott legalább a kamera rendben van készüléktől független. Minőségi problémák is vannak, típus függően. Csak azért használok kínai telót mert előfizuhoz bagóért van, és ahhoz képest használható, nem dőlök a kardomba ha összetörik, vagy elromlik :DDD és 3Gb ram az alap nálam is, nem a bóvli kategóriáról beszéltem.

[ Szerkesztve ]

(#36) Carlos Padre válasza strogov (#31) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Tegyük hozzá, hogy az a mobil hálózat nem egy közjószolgálati intézmény, a lakosság megfigyelésére és ellenőrzésére van kihegyezve, így az, hogy a Huaweinek nagy tapasztalata van egy ilyen hálózat kiépítésében és üzemeltetésében jogos aggályokat vet fel így a világméretű 5G hajnalán, szóval lehet mégsem "oknélkül báncsák a Huaweit".

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#37) Braddock


Braddock
őstag

Szájuk az nagy, mint az oroszoknak.

(#38) papi77 válasza #04430080 (#30) üzenetére


papi77
addikt

Ez azért elég durva! :U

Az első: NOKIA 1611

(#39) zso79


zso79
őstag

Ez a legjobb bizonyíték, hogy nem kémkednek... az über paranoid Kim biztosan nem engedte volna át őket a kerítésen, ha ilyen előfordulhat :D

(#40) Solten


Solten
addikt

Hehhe, de hogy lehoztak a hirportalok hogy uuu, de f@sza lesz, itt a megmento, evek ota fejlesztik. Huvely a kamukiraly.

Saor Alba

(#41) atike


atike
nagyúr

Na az egész nagy "botrány" margójára friss hír: [link] és magyarul is: [link] :DDD

(#42) Snoop-y válasza atike (#41) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hagyjuk mar. Az osszes terroristat Bataclan/Manchaster arena mar reg listaztak oszt megsem tortent semmi siman hagytak ,hogy kinyirjanak 100+ embert. Ezzel csak azt erik el ,hogy ha atmegy ez a torveny akkor a terroristak majd egy masik platformot fognak hasznalni ha meg eddig nem tettek volna...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#43) _cHAos_


_cHAos_
aktív tag

....

[ Szerkesztve ]

(#44) KRobi88


KRobi88
kezdő

Jól forgatta a lapokat ezzel a HongMeng-el a Huawei... :C

-

(#45) BiP válasza KRobi88 (#44) üzenetére


BiP
nagyúr

Én azt tartom a legvalószínűbbnek, hogy ezt eredetileg pont az ilyen eszközökre találták ki, aztán amikor beütött a szar, tanakodtak, hogy esetleg telefonra is jó lenne-e, ezt kapta fel a média.
(tehát sosem telefonra volt ez kitalálva).

(#46) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

újabb fordulat :DDD

[Mégis csak jön mobilokra az Android-rivális Huawei rendszer?]

"a Huawei javában teszteli a saját fejlesztésű szoftvert mobiljain, és az első ilyen - várhatóan középkategóriás - modell a negyedik negyedévben fog megjelenni. Az operációs rendszert pedig augusztus 9-én fogják bejelenteni a Huawei fejlesztői konferenciáján.
A források szerint a HongMeng támogatni fogja az Android-appok használatát."

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#47) BiP válasza -=MrLF=- (#46) üzenetére


BiP
nagyúr

"támogatni fogja az Android-appok használatát"
Hány ilyen OS-ről hallottunk már. És hol is vannak?!

(#48) -=MrLF=- válasza BiP (#47) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Majd meglátjuk, de ők elég komolyan gondolják úgy látom
[Huawei officially announced Harmony OS/Hongmeng OS], [link]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.