Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Noukoum


Noukoum
veterán

Pedig szerintem egy "olcsóbb" és jó szoftveres támogatással ellátott tabletre ma is lenne igény.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#2) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Hát ez sem tartott sokáig...egy újabb projekt, amit a Googlenak sikerült viszonylag hamar kinyírnia! :C

Persze hogy nem lett olyan népszerű a Pixel Slate, lévén notebook árban kínálták egy félig kész operációs rendszerrel. Mikor kijött, már akkor megmondtam, hogy bukásra van ítélve olyan áron.

Amúgy pont tegnap nézegettem a tableteket és rá kellett jönnöm, hogy milyen szegényes is a választék. Hol van az Asus, Sony, Acer vagy az LG? A Samsungé is vicc, ami az árat illeti. 410 Euróért adják a tabletüket középkategóriás hardverrel :D Egyedül a Xiaomi kínál értelmes ár-érték arányban Android fronton. Meg még talán a Hüvely.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#3) androgay


androgay
kezdő

Már egy ideje látszik, hogy tablet fronton csak iPad maradt meg. Android fun vagyok, de ha tablet kéne, nem is merülne már fel más.

(#4) gproject


gproject
aktív tag

nem kell mar tablet, lehet kapni hordozhato kijelzot, amit rakothetek a telefonra

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#5) Bici válasza gproject (#4) üzenetére


Bici
félisten

Hmm, ilyenről még nem is hallottam.
Itthon is kaphatók ilyenek? :U

Eddig csak ilyen 1366x768-as felbontásúval találkoztam.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6) Noukoum válasza gproject (#4) üzenetére


Noukoum
veterán

És egy kábel lóg ki a kijelzőből miközben használod? Nem tűnik jónak, így képzelet alapján.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#7) gattolino válasza androgay (#3) üzenetére


gattolino
senior tag

Android vicc vagy? :DD

Vivo X90 Pro Plus

(#8) #16820480 válasza Hopkins95 (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

410€-ért középkategóriás hardver? Miért a középkategóriás telefonokért mennyit kérnek? :) Egy tabletnek ráadásul sokkal nagyobb a kijelzője is.

(#9) gattolino válasza #16820480 (#8) üzenetére


gattolino
senior tag

Itt mindenki 300€-ert szeretne csúcs tabletet csúcs hardverrel valamint kávák nélkül...

Vivo X90 Pro Plus

(#10) Bici


Bici
félisten

Én már annak is örülnék, ha egyáltalán lenne felső, vagy csúcs kategóriás Android table.
Ezért várom nagyon a GAlaxy Tab S5-öt.
Szerintem nagyon jó dolog a tablet, és játszani is sokkal élvezetesebb nagy képernyőn.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) Hopkins95 válasza #16820480 (#8) üzenetére


Hopkins95
addikt

Középkategóriás telefon? 200 Euró és az alatt. Xiaomi Mi A2 tökéletes példa. Huawei P20 Lite szintén... :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#12) Ganzer válasza gattolino (#7) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Az a joke.

(#13) gattolino válasza Ganzer (#12) üzenetére


gattolino
senior tag

A fun, meg a joke az ugyanúgy viccet jelent.. a kolléga szerintem a fan-ra gondol

Vivo X90 Pro Plus

(#14) Noukoum válasza Hopkins95 (#11) üzenetére


Noukoum
veterán

De itt is csak Xiaomi-t és Huawei-t mondtad. Mondj már egy jó Samsung középkategóriás mobilt 60ezerért. Na.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#15) Hopkins95 válasza Noukoum (#14) üzenetére


Hopkins95
addikt

Azt hiszem találtam. A Samsung Galaxy A40-re azt mondom, hogy 200 Euróért rendben van. :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#16) Noukoum válasza Hopkins95 (#15) üzenetére


Noukoum
veterán

Kinek mi van rendben annyiért.:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#17) Hopkins95 válasza Noukoum (#16) üzenetére


Hopkins95
addikt

Samsung Galaxy A40 itteni MA-as teszt. A Mobilarénánál is csak azért tetszett és nem lett ajánlott, mert drágán indított. Akkor mondhatnám úgy is, hogy a mostani árán már versenyképes.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#18) Noukoum válasza Hopkins95 (#17) üzenetére


Noukoum
veterán

Tudom milyen maga a mobil, és nem is azt mondom hogy rossz. De ez csak Samu palettán ragyog, ha beleveszed mit ad más (xiaomi) akkor máris nem olyan fényes. És azt tegyük hozzá hogy most megint jó mobilokat alkotott a Samsung , mert tavaly (a6,a6+) nagyon elcseszték.
Egy tabletbe több anyag, nagyobb aksi, nagyon kijelző kell, ezek mind plusz költség amit a usernek kell megfizetni. Ráadásul sokkal nagyobb a kereslet a mobiltelefonok iránt, ezért nem is nagyon van verseny táblagépeknél. Tablet piac jelentős részét elviszi az Apple, többivel meg valamit kezdenek az Android gyártók.
Szóval semmi értelme összehasonlítani a 2 ágat, mert konkrétan ott tartunk hogy tabletet kutya nem vesz, és aki vesz is 3-4-5 évre, telót meg évente cserélik a felhasználók. És nyilván ahhoz hogy tartsák is ezt a jó évenkénti váltós szokást valami innovációszerűséget mutatni kell, mert akkor ott is lassul még jobban a tendencia.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#19) Mp3Pintyo


Mp3Pintyo
aktív tag

A Nexus 7 nem véletlenül volt sikeres. Tényleg csak a legszükségesebbeket tudta a maga idejében és azt igen jó áron.
A magasabb árkategóriában hiába akart versenyezni a Google és a többi droidos mivel egyszerűen brutálisan elmaradott a tabletes alkalmazások minősége az Applehez képest.
Van otthon droid és iPad Pro is. Ég és föld a kettő. Ráadásul a 2017-es Pro 10.5-ös már csak 160.000 Ft amivel még mindig egy erőgépet kapsz amivel 4k videókat tudsz vágni, elképesztő a hangja és a képe. az ipados pedig tényleg egy jó hordozható alternatívát kínál a lapitopik helyett.

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#20) Bici válasza Mp3Pintyo (#19) üzenetére


Bici
félisten

Mitől annyival jobb az iPad?
Nálam egy régebbi 9.7-es iPad volt kölcsön, és én nem éreztem jobbnak, de lehet, hogy nem jó progikat néztem.
Azt vágom, hogy droidos tabletekben nincsenek elég erős procik, de gondolom, nem csak ettől jobb.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21) Cyrin válasza Mp3Pintyo (#19) üzenetére


Cyrin
addikt

nálam a gyerekek még mindig a 2013-as nexus 7-et használják, játékokkal, meg minden egyébre, és még mindig jó.
Meg van egy 2012-es nexus 7 is nálam, ezeket mind én vettem újonnan, na az a háttértár hardveres dolgai miatt gyári rendszerrel már használhatatlan volt, de AOSP f2fs rommal ismét visszahoztam az élők sorába...

[ Szerkesztve ]

(#22) Noukoum válasza Mp3Pintyo (#19) üzenetére


Noukoum
veterán

Az a 160 az inkább 180, ami tokkal és fóliával 200e.
Inkább tablet mint laptop alternatíva. Továbbra sincs hozzá normális billentyűzet és még egér sem (erre várunk?), nincs tapipad, asztali operációs rendszer. Portokról ne is beszéljünk, arról meg pláne hogy ha normális tárhellyel veszed (512) akkor ez a 2 éves modell is 200rongy, és akkor ez a pici 10inch verzió, a nagyobb meg még mindig baromi drága. Akármennyire nyomtatja az Apple, az iPadet még mindig tartalomfogyasztásra használják az emberek.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#23) Hopkins95 válasza Noukoum (#18) üzenetére


Hopkins95
addikt

...telót meg évente cserélik a felhasználók.

Nana, nekem a Nexus már 3. éve húzza és a felső kategóriás telefon árakat elnézve még 1 évig legalább használni fogom. :DDD

Én tavalyelőtt kerestem apámnak budget tabletet, végül a 64 gigás Amazon Fire HD 10 tabletet vettem neki 200 Euróért. Anyum meg idén akart egyet, aztán Kínából rendeltem neki a Mi Pad 4 Plust 300 Euróért. Azt mondta hogy valami olcsóbb laptop vagy tablet, mondom ha olcsóbb kütyü, akkor csak tablet jöhet szóba. S lényegében megfelel neki teljesen.

Én majd szintén valamikor vennék egy középkategóriás tabletet, amit majd drónhoz is használnék(persze még az is egyelőre tervben van csak), de őszintén mondva eddig az Androidos felhozatalt elnézve se nem olcsóbb, se nem jobb az Androidos tablet az iPadnál. Kivéve persze a Xiaomi meg Huawei egyes tabletjeit, de mikor azt is vettem, akkor is elgondolkodtam rajta, hogy ne -e inkább az iPadet vegyem neki. Csak az így +80 Euro lett volna a 128 gigás verzió, ő meg 300-nál többet nem nagyon akart tabletre költeni, így aztán inkább az lett.

(#20) Bici
Bár nem volt még iPadem, de a Xiaomi tableten belefutottam sajna bugokba. A saját Yi Home appot feltéve nem hajlandó a Yi 4K+ sportkamerával kommunikálni. Egyszerűen nem látja. Mind az Amazon Fire tablet, mind a Nexus 5x telefonom látja és tud videókat fogadni a kamerától, csak a saját Xiaomi tabletjuk nem(mindfuck :D !). Persze szegény Fire tab nem nagyon tud mit kezdeni a 4k 60 FPS-ses videó lejátszásával, ugyanúgy a kis telefonomnak is megüli a gyomrát.

Szóval hiába jó a hardver benne, ha bugos a szoftver...ezért inkább már én is úgy vagyok vele, hogy ki kéne próbálni egy iPadet. :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#24) bostone


bostone
addikt

Hol adnak 160-ért ipad pro-t?

(#25) Plug Life válasza gattolino (#13) üzenetére


Plug Life
senior tag

Az meg ventilátort...

(#26) gattolino válasza Plug Life (#25) üzenetére


gattolino
senior tag

Több jelentése is lehet egy szónak..

Vivo X90 Pro Plus

(#27) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Google Pixel Slate - Ezt most miért? Most ennek kapcsán rátaláltam erre a videóra, sírva röhögök! ;] :DDD

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#28) Noukoum válasza Hopkins95 (#23) üzenetére


Noukoum
veterán

Én konkrétan mi pad 4 plus-t vettem volna, de az hogy nincs global verzió, itthon nem nagyon lehetett kapni, és az hogy drága (akciósan ugyan, de olcsóbban vettem az iPadet) eltántorított. És szerintem nem jártam rosszul.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#29) Hopkins95 válasza Noukoum (#28) üzenetére


Hopkins95
addikt

Látod, pontosan erről beszélek. :R

Szerintem teljesen jól jártál azzal, egy picit bánom én is, hogy nem azt vettem, de majd lehet magamnak olyat fogok venni. Bár most a Huawei új tabletje is jó ajánlatnak tűnik, amire azt mondom, hogy végre versenyképes az iPaddel.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#30) fishi válasza gattolino (#26) üzenetére


fishi
tag

Valóban, de a fun-nak soha nem volt vicc jelentése. Ajánlom figyelmedbe a szófaj fogalmát, igen fontos dolog idegen nyelvek közötti fordítással kapcsolatban. ;)

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#31) gattolino válasza fishi (#30) üzenetére


gattolino
senior tag

Köszönöm, valóban nem használatos. De attól még igaz :R

Vivo X90 Pro Plus

(#32) tybsen válasza Mp3Pintyo (#19) üzenetére


tybsen
addikt

Én mégis megmaradtam inkább a 2016 os Galaxy Tab A-nál, kipróbáltam ugyan a 2018-as sima ipadet de nekem ez a formátum egyáltalán nem jött be. Hiába lassabb meg akadozó az androidos tablet mégis sokkal jobb rajta egy csomó dolgot csinálni És furán hangzik de összehasonlítva a 2018 as sima ipaddel sok dologban szerintem jobb illetve filmnézésre kifejezetten jobb, a hangja is jobb, kijelző is. Ipadnek Borzasztó doboz hangja volt, berezonalt amikor az ember hallgatott rajta valamit, a nem laminált kijelző pedig nagyon zavaró, a fém ház csúszós. tudom hogy ez nem a pro verzió hanem csak az alap csak azért írtam le mert mindenki odavan az iPad ért de szerintem az olcsóbb iPad ami olyan 90 ezer körül van nem annyira jó.(hozzá kell tenni hogy én nyitott vagyok minden rendszerre és mellette pedig iPhone volt szóval nem a rendszer ellen tiltakozom hanem maga az eszköz nem volt jó szerintem)

Nekem amúgy is totál érthetetlen ez a formátum amit az iPad nyújt amikor gyakorlatilag minden 16:10 vagy hasonló, mozi tv telefon - én egyszerűen nem bírtam megszokni az ipadet, még normál felhasználás közben is nagyon zavaró de filmet nézni meg egyszerűen borzaszto, mindenhol fekete csikok. Ha lenne esetleg egy ilyen nyújtott iPad akkor lehet hogy azt mondanám hogy megpróbálom megint.

(#33) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Ez mondjuk egyáltalán nem csoda.
Egyrészt ma már vannak akkora mobilok, amik elegendőek arra, hogy az ember tartalomfogyasztásra tudja használni, így csak erre a célra tabletet venni teljesen felesleges és értelmetlen.
Akkor van értelme egy tabletnek, ha valamilyen pluszt tud nyújtani ezen felül, és nem csak egy nagyra nőtt mobil, mid-range hardverrel, mint a mostani Androidos tabletek zöme.
Pl. az Apple elment abba az irányba, hogy az iPad-eken kreatív munkát lehessen végezni.Van hozzá megfelelő minőségű stylus, erős hardver, és funkciógazdag szoftverek is.
A Windowsos 2-in-1 gépek pedig szó szerint laptopok, amik tabletként is működhetnek, így az is mindenképp pluszt jelenthet.
Ezzel szemben mondjuk egy Samsung tablet az égvilágon semmi olyat nem nyújt, amire ne lenne képes a fentebb felsorolt konkurencia bármelyike, de még házon belül a mobiljaik is sokkal értelmesebb választást jelentenek.
Egy Pixel Slate meg valahol a kettő között van félúton, viszont az árazása nem ezt tükrözi. A Pixelbook viszont jó, az maradhat nyugodtan.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34) sz.balazs.95 válasza tybsen (#32) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Én pl azért vennék iPadet, mert kreatív munkára sokkal jobb, mint bármelyik Androidos vagy Chrome alapú tablet. Van hozzá normális ceruza, meg normális programok, amikkel lehet alkotni.
A filmnézés meg teljesen irreleváns, arra nekem ott van a TV + Chromecast.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#35) tybsen válasza sz.balazs.95 (#34) üzenetére


tybsen
addikt

Igen ezen is látszik hogy mennyire eltérőek a felhasználói szokások. :R

Otthon én is Chromecast + tv használok, ettől függetlenül ha úton vagyok és én sokat sokszor vagyok úton akkor nem praktikus az iPad formátum. de otthon is előfordul hogy valamit éppen a tableten nézek meg és nem streamelem a tévére.

A 2018 as iPad pedig jó móka ceruzával de jegyzetelésre nekem még mindig jobb egy papír meg toll. Írni rossz vele mert állandóan kopog a toll, nekem körülményes volt az egész valahogy.

(#36) sz.balazs.95 válasza tybsen (#35) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Jegyzetelésre nem is praktikus szerintem ez a megoldás. :D Arra még mindig jobb a billentyűzet, vagy egy igazi papír.
Mondjuk én ezért is vagyok dilemmában, mert mindenképpen szeretnék a jövőben egy rajztáblát, csak még azt nem sikerült eldöntenem, hogy milyen formában.
Ha egy iPad-et választanék, annak mindenféleképpen meglenne az az előnye, hogy rajztábla és kvázi-PC egyben, viszont a 2-in-1-t, mint form factort sokkal jobban szeretem, mert kényelmesebb gépeléshez, és mellette még mindig lehet tabletként is használni (persze ez relatív, de engem nem zavar a 12-13" méret benne), viszont Win10-et meg nem akarok, de Linuxra illetve ChromeOS-re nemigen vannak normálisabb rajzprogramok (Adobe, Corel, stb) így a másik alternatíva egy Mac lenne + rajztábla, csak az meg lényegesen költségesebb egy iPad-hez képest. Mégegy lehetséges alternatíva lenne egy Mac + iPad, utóbbit pedig rajztáblaként is lehet majd használni a sidecar segítségével, és végeredményben ez tűnik még a legjobb megoldásnak nekem, mert így a két világ előnyeit megkapnám, csak cserébe ez még a hagyományos rajztáblás megoldásnál is költségesebb, persze cserébe jobb is.
Van erre valami topic? :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#37) #82595328


#82595328
törölt tag

Szerintem ez az egész piac - legalábbis a gyártók - tévedésben van. Nekem van egy Asus t100-m, ami nekem egy tökéletes második gép. Kicsi, könnyű, ideális hurcolászós gép, ami ha akarom tablet ha akarom laptop. Viszont értelemszerűen annyiba is került mint egy második gép. Erre mit csinált az MS, Apple és a Google is -> ultrabook árban akarnak ránk sózni olyan gépeket, amik a kisebb képernyő miatt sose lesznek olyan jók használat szempontjából mint a nagyobb gépek (nem véletlen a kiemelés). Cserébe 2x annyiba kerülnek. Kösz nem. Nem akarok elsődleges gépnek egy tabletet, és nem akarok érte prémium laptop árat fizetni. Minek dupla kamera, meg egy csomó marhaság. Legyen kicsi, könnyű, de legfőképpen olcsó. Minek akart a google prémium tablettel versenyezni az MS-sel, mikor üzleti célra jobb a Win, és minek akart az IPad-ekkel (Pro-kal) versenyezni, mikor az pénzes Apple fanok úgyis Apple terméket vesznek.
Ha most kellene 2in1 gépet venni bajban lennék, mert a t100-nak egyszerűen nincs utódja. Nemcsak az Asusnál sehol. Ami kapható, az kb. ugyanaz.
A chromium os-t próbáltam. Tableten a felület egész használható, de a rendszer korlátozottsága nagyon idegesítő. Pl: nincs kontrollod a fájlrendszer felett. Ez telefonon lehet, hogy előny, de mikor laptopra felraktam a chromium os-t, akkor második HDD-t, amit óvatosságból nem raktam be telepítéskor (mivel a telepítő mindent töröl), utólag nem ismerte fel, és eszköz sincs amivel beállíthatnád!!! Pedig én már 15 éve használok linuxot.
Szóval nem csodálkozom, hogy a Google ebbe belebukott. Pont ugyanott kellett volna próbálkoznia, mint a pc-knél. Olcsóbb eszközt kellett volna kiadni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.