Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#163) Busterftw válasza makkmarce (#162) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem kell el magyarázni, neked nincs fogalmad a perf/wattrol és az átlag/max fogyasztásról egy tesztben.
Leirtam már egy egyszerű példával.
1000 wattos cpu 1000 ponttal
500wattos cpu 300 ponttal.
Te itt villogtatod az 1000 wattot hogy hát nem látod ezerwattoteszik, csak eközben jobb a perf/wattja mint az 500wattosnak.
Ennél egyszerűbben nem lehet elmagyarázni.

A cégek is perf/wattal demonstrálják az újabb és jobb node tulajdonságait. Tranzisztorból többet tudnak belepakolni adott helyre és mennyivel javult a perf/watt. Ezt bármelyik TSMC, Samsung, Intel dián megnézheted.

"itt csak te égeted magad, mit nem értettél a grafikonon? lassabb, és többet fogyaszt az Intel"
A grafikonon az látszik, hogy a handbrake teszt alatt mennyit fogyaszt a két gép. Ez látszik.
Legfőképpen meg köze nincs egy 14nm-en készült 11gen asztali cpu-nak ahhoz, hogy az Alder Lake-kel debütáló node vajon beéri/megelőzi-e a TSMC 7nm node-ját.
Miert terelsz és hozol 14nm-en készült proci tesztet aminek köze nincs a témához?

"Mivel az intel kb 780 secs alatt végzett az AMD meg 580 secs alatt, így elmondható, hogy az AMD 34%-al gyorsabb, mint az intel. "
És állítottam bárhol, hogy a 14nm készült 11 gen jobb perf/wattban mint az asztali Ryzen 5000 széria? Linkeld már.

"Tehát az inteles gép több, mint 2x akkora energiahasználattal érte el ugyanazt az eredményt. Mit nem lehet ezen érteni?"
5x-re, én értem, csak nem látom az Alder Lake-t a tesztben amiről szó van. Bár írtam már hogy jobb lenne terelések helyett érveket és bizonyítékokat felhozni a vitában, de ez van, nem sikerült.

" Ha beéri az AMD-t, de magasabb a fogyasztás (mert ugye most ráemeltek, az a perf/watton mit is fog segíteni neked?)"
Ha beeri az Alder Lake perf/wattban vagy lekörözi a Ryzen 3000at, akkor jogosan nevezték át a 10nm Enhanced Superfin-t Intel 7re, mert a TSMC 7nm-hoz van közelebb.

" Na ezért váltott a cloudflare és ezért fognak még sokan mások, és hiába bűvészkedsz, ezt nem lehet csak úgy beérni, hogy átnevezik 7-re a 10-est."
Nem is azzal érik el, hanem azzal, hogy perf/wattban ott lesz a termék ahol az TSMC 7nm készült termék.
Így érik el és pontosan ezért nevezik át.
Majd a tesztekből hamarosan kiderül.

Ha a kocsid 260km/h tud akkor nem a helyi zsiguli rallyra nevezed be, hanem rendes pályára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.