Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Busterftw válasza makkmarce (#200) üzenetére


Busterftw
veterán

Minden CPU-nal? Nem.
Tobb 7nm-el mobil cpu rosszab perf-wattot ert el a listan.

"Még mindig aranyosan tekeregsz"
Jah, de legalabb nem hozok a 7nm - 7 node vitahoz 11gen cpu-t hogy bizonyitsam a nagy semmit. Legalabb tudom kovetni mikor mit irtam.
A sok tereles kozott mar azt sem tudtad milyen leakeket hozz.

"szóval állítottál valamit, amit semmivel se tudtál alátámasztani"
Elsosorban a node elott marketing szamokrol allitottam valamit es azt alatamasztottam. Az ellenkezojet te allitottad, arra azota varjuk a cafolatot.

A Tiger Lake perf-watt kozelsege a cpubenchmark linken egyertelmuen ott van. Ha igazad lenne, akkor minden cpu jobb lenne perf-wattban.

"de ha linkelem a teszet, akkor előadod, hogy hamisítvány."
Linkeld hol irtam ezt. Ahh hagyjuk, nem fogod megtalalni.
Azt irtam, hogy ne leakekre meg early-production unitekre alapozzunk, hanem atfogobb tesztekre, a vegleges termeknel.

Tessek, peldaul ebben a tesztben a 4 magos Tiger lake jobb perf-wattban mint a 8 magos 4800U.

The results are as follows:
Ice Lake: 233 seconds, for 6072 joules, averaging 26.1 W
Tiger Lake: 241 seconds for 4082 joules, averaging 17.0 W
Renoir: 234 seconds for 5386 joules, averaging 23.0 W

De pl Agisoftban mar a Ryzen nyer.
Ezert mondtam, hogy ne cherry pickelj, mert ellenpelda is van, de ebbol is latszik hogy mar a 10nm Superfin is kozel van perf/wattban, az Alder Lake-kel debutalo node meg ezen javitani fog.

Varjuk meg az Alder Lake asztali/mobil teszteket, hogy tisztabb kepet kapjunk.

(#202) makkmarce válasza Busterftw (#201) üzenetére


makkmarce
őstag

Minden CPU-nal? Nem.

igen, tudjuk, hasonlítgasd a mobil cpu-kat a serverprocesszorokkal.
sőt, figyelj arra milyen felbontáson tesztelték a cput.. :DDD
itt csak te terelsz, 2 ultramobil lett összehasonlítva, a zen3 65%-ot vert rá, a zen2 45-öt. hiába tekeregsz

"A Tiger Lake perf-watt kozelsege a cpubenchmark linken egyertelmuen ott van"
nincs ott, csak a téveszméidben.

"Linkeld hol irtam ezt."
Mit nem találok, itt van #164-es, de azóta se nyitottad ki, csak vergődsz a tévképzeteid közt
googléval rákeresel mindenhol fenn vannak a mérések, megy az éljenzés, hogy hűű de elveri az 5950-et.. igaz 1.5x annyit fogyaszt, de hát ez kis ár a győzelemért.

köszönet, hogy sikerült egy 1 szálas teljesítményméréssel bármit is bebizonyítanod egy 8 és egy 4 magos proci közt..
neked komolyan halvány lila gőzöd sincs az informatikáról.. még érintőlegesen se.

okoskodom, tehát vagyok

(#203) Busterftw válasza makkmarce (#202) üzenetére


Busterftw
veterán

"igen, tudjuk, hasonlítgasd a mobil cpu-kat a serverprocesszorokkal."
Ezzel mar egyszer beprobalkoztal. Ezek mobil cpu-k (tobb kozul), amik Tiger Lake mobil cpuk alatt vannak perf-wattban. De meg meg is kertelek ha nem vilagos, hogy keress rajuk.

5300U, Ryzen 3 PRO 4450U, Ryzen 9 5980HS.
Csak par. Persze valaszra nem meltattad, csak atugrottad, szokasos modon.

"itt csak te terelsz, 2 ultramobil lett összehasonlítva"
A fenti tesztem is ultramobil, 15w-15w. 4 maggal jobb perf-wattot csinalt mint a 4800U 8 maggal.

"nincs ott, csak a téveszméidben"
Akkor magyarazd meg miert kap tobb 7nm mobil cpu kevesebb perf-watt pontszamot mint sok tiger lake mobil cpu. Ott van az altalad linkelt listan a pontszamok.

"Mit nem találok, itt van #164-es"
A 164-es hsz-ben ami mellesleg a tied, hol irtam, hogy ez a leak hamisitvany? (164-es hsz-ben szereplo teszt) Mert ugye ezt mondtad.
Vannak gondok. Tovabbra is varjuk a linket.

"köszönet, hogy sikerült egy 1 szálas teljesítményméréssel bármit is bebizonyítanod egy 8 és egy 4 magos proci közt.."
Nincs mit. Mondtam mar, hogy ilyen cherry pickelt teszteket en is tudok, ahol a Tiger Lake jobb.

(#204) makkmarce válasza Busterftw (#203) üzenetére


makkmarce
őstag

"Csak par. Persze valaszra nem meltattad, csak atugrottad, szokasos modon."

mert butaság az összehasonlítás.. kiválasztod mindkét oldalon a legjobbat, és kész, csak ehelyett te mindenféle butaságot összehasonlítasz mindennel.

2 azonos asztalit, 2 azonos high perf mobilt, 2 azonos servert, 2 azonos ultramobilt.
nem, nem úgy megy az összehasonlítás, hogy addig keresel, míg találsz egy tökmás procit, amire ryzen van írva, és összehasonlítod.
Jóhogy nem a 16 magosat a 2 magossal 1 szálon.
Minden kategóriából a legjobbat, azt kész.

"A fenti tesztem is ultramobil, 15w-15w. 4 maggal jobb perf-wattot csinalt mint a 4800U 8 maggal."
1 szálas teszt, ha ennyire lövésed sincs az egészről, minek erőlködsz?
1 szál, tehát a 8 magos 1/16-oda működik, míg az intel 1/8-ada ugyanabból a teljesítményből.
1 szálra az intelnél ilyenkor 2x akkora villamos teljesítmény jut. Ezért ennek kb semmi értelme, mert egy website nyitás is vagy 30 processen megy.

"Vannak gondok. Tovabbra is varjuk a linket."
tehát a 164-esben nem látod a linket.. szuper, ez már tényleg a legallja, mikor mondatonként hagyod figyelmen kívül mit írok.

okoskodom, tehát vagyok

(#205) Busterftw válasza makkmarce (#204) üzenetére


Busterftw
veterán

"kiválasztod mindkét oldalon a legjobbat, és kész,"
Es ebbol mennyi a design, mennyi az architechtura es hasonlok?
Az osszkepet kell nezni. Te mondogattad (persze csak egy ideig), hogy a gyartastechnologia miatt vannak lemaradva.
De van XMG laptop teszt Linuseknal, ahol 8 mobil mag volt 8mobil mag ellen, minden mas ugyanaz volt.
Ott is hasonloan alakult a perf/watt, az Intel tobbet evett (kb 15-20W) volt a kulonbseg, de gyorsabb is volt.
Az egyertelmu, hogy a monolitikus design is hatraltatja az Intelt, de ha az osszkepet nezzuk akkor ez semmi kulonbseg 10nm Superfin es 7nm kozott keszult termeknel.
Ebbol mar kovetkezik, hogy ENNEL a gyartastechnologiaban mar megkozelitettek a perf/wattot, akkor a javitott es atnevezett node mar ott lesz.

"Jóhogy nem a 16 magosat a 2 magossal 1 szálon."
Ott a 4 mag vs 8 mag teszt, 15W-on.

"1 szálas teszt, ha ennyire lövésed sincs az egészről, minek erőlködsz?"
Ja ez valami szabaly? Az Anantechnek lovese sincs oke.
Handbrake az mehet de Ycrouncher nem.

"Ezért ennek kb semmi értelme, mert egy website nyitás is vagy 30 processen megy."
Ezert volt ott a CPUBenchark is, ott tobb tesztet osszesitenek. Megsem csak Ryzenek vannak a toppon.

"tehát a 164-esben nem látod a linket"
Azt mondtam, linkeld hol irtam hogy hazugsag es kamu az Alder Lake leak.
Erre irtad a 164-es hsz-t, ami a tied.
A 164-ben nem talalom a mondatot tolem, hogy a leak hazugsag es kamu.
Tudsz kovetni?

(#206) makkmarce válasza Busterftw (#205) üzenetére


makkmarce
őstag

"Az osszkepet kell nezni. "
tudjuk, irány a 286-os...

igen, a gyártástechnológia miatt vannak lemaradva, ezért nem TDP-t csökkentenek, hanem növelnek.

"De van XMG laptop teszt Linuseknal, ahol 8 mobil mag volt 8mobil mag ellen, minden mas ugyanaz volt."
link?

"Az egyertelmu, hogy a monolitikus design is hatraltatja az Intelt"
a mobil AMD-nél is monolitikus...

"Ott a 4 mag vs 8 mag teszt, 15W-on."
elmagyaráztam ez miért baromság, de te ragaszkodsz hozzá, lelked rajta
szerintem mérjük akkor abban, hogy hány esőcsepp tud megállni a proci felületén mielőtt legurul róla.. kb annyi értelme van annak a tesztnek perf/watt szempontjából.

"Az Anantechnek lovese sincs oke."
nem nekik, neked nincs, mert értelmezni se tudod az adatokat
kb annyi értelme van, mint egy 4 és egy 8 magos proci idle-jét összehasonlítani.. (. meg fogsz lepődni a 8 magos üresjáratban többet eszik) Attól, hogy 1 szálon tesztelsz, még nem tűnik el a proci többi része mágikus varázsütésre, tehát az is fogyaszt vmennyit, ezért butaság ezt erőltetni ebben a vitában.

"Megsem csak Ryzenek vannak a toppon."
milyen toppon?
perf/watton csak azok vannak, még az m1 se került be a top3-ba, nemhogy a kazán intel.

164 utan a 165 jön, ahol tovább hisztiztél a 14nm miatt.. holott az új alderlake-et linkeltem

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#207) Busterftw válasza makkmarce (#206) üzenetére


Busterftw
veterán

"igen, a gyártástechnológia miatt vannak lemaradva, ezért nem TDP-t csökkentenek, hanem növelnek."
Aminek a perf/watthoz semmi koze. Ha jar hozza teljesitmeny is, akkor tokmindegy.
A perf/watt igy is lehet jo.

"link?"
Azt hiszem ez volt az.

"a mobil AMD-nél is monolitikus..."
True, azt hittem a Renoir mar nem az.

"szerintem mérjük akkor abban, hogy hány esőcsepp tud megállni a proci felületén mielőtt legurul róla.."
Hat volt itt mar handbrake meg twitter leak teszt, miert ne.

"kb annyi értelme van, mint egy 4 és egy 8 magos proci idle-jét összehasonlítani."
De handbrake tesztnek meg early production unit teszteknek aztan sok ertelme van.
Minden valamire valo tesztoldal nez 1szalas es tobb szalas eredmenyeket.

"milyen toppon?"
A cpubenchamark perf/watt listajan.

(#208) makkmarce válasza Busterftw (#207) üzenetére


makkmarce
őstag

még mindig nem sikerült megérteni, hogyha 10%-al gyorsabb és 40%-al többet fogyaszt, az nem azt jelenti, hogy beérte.

"De handbrake tesztnek meg early production unit teszteknek aztan sok ertelme van"
a handbreak teszt tökéletesen megmutatta a fogyasztást, mikor állítottad, hogy a 10nm az valójában 14, csak túl sok volt a + jel, ettől mágikusan változott 10-essé, holott nem.
14nm-en 100%-al fogyasztott többet, 10nm-en meg már csak 40-50%-al. Látod, ugyanoda lyukadunk ki.. ha elértek volna valós 7nm-t, akkor nem felfele, hanem lefele mentek volna TDP-ben, és annak is hívnák, nem 10nm-nek.

"A cpubenchamark perf/watt listajan."
Megmutatnád ebben a listában akár az első 10-ben hol is van az intel ami rommáveri az amd-t?
mert nem találom
az első 15-16 után van valahol pár intel ultrabook, 4 magosan, sebességben meg a fasorba se. Ha nem kell sebesség, az ecodrive karórám meg mindet rommá veri, mert elem nélkül 10 éve vígan üzemel.

Aztán lehet megint okoskodni, hogy van lentebb másik AMD, csak az meg más design, ezért mondom a legjobbat a legjobbal, azonos kategóriában, mit tudtak kihozni. Nem ez a bohóckodás, hogy addig keresek a táblázatban, míg egy tökmás designt nem találok ami teljesen más elvek alapján készült, és már így is az intel 4 magosát hasonlítjuk az amd 8-asával.
8 magos intel ultrát nem is találtam, az i7esek is csak 6 magosak, szolid teljesítménnyel.
Ha szerencséjük lesz az új szériával és javítottak a designon, akkor a 4800U alá perf-wattban becsúszhatnak egy 20-25%-al, most a legjobbjuk 50%-al van alatta.

okoskodom, tehát vagyok

(#209) makkmarce válasza Busterftw (#207) üzenetére


makkmarce
őstag

a linus teszthez meg:
https://www.youtube.com/watch?v=wWHGZJYBGQI

2x akkora hűtéssel, végtelen energiával jahh.. pariba vannak, mert az AMD-t nem tervezték arra, hogy felcsapd 100 wattra a laptopot, de hogy ettől nem lesznek perf/watt pariban, az biztos.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#210) Busterftw válasza makkmarce (#208) üzenetére


Busterftw
veterán

"még mindig nem sikerült megérteni, hogyha 10%-al gyorsabb és 40%-al többet fogyaszt, az nem azt jelenti, hogy beérte."

A pelda az lenne, hogy annyival fogyaszt tobbet mint amennyivel gyorsabb is, tehat a perf/watt ugyanaz/hasonlo, hiaba fogyaszt tobbet.
Persze el lehet ferditeni ahogy irod, csak nem ez a mondandom lenyege.

"a handbreak teszt tökéletesen megmutatta a fogyasztást"
Az ycrouncher is megmutatta az 1 szalast fogyasztast.

"ha elértek volna valós 7nm-t, akkor nem felfele, hanem lefele mentek volna TDP-ben"
Nem feltetlen, ezt mar elmagyaraztam. A jobb node elonyeit eldontheted hogy akarod elkolteni. (most hagyjuk ki az architekturalis elonyoket IPC stb a pelda kedveert)
Csokkented a fogyasztast es marad ugyanaz a teljesitmeny.
A fogyasztas ugyanannyi, kicsivel no a teljesitmeny.
Vagy kitolod jobban es tobb teljesitmenyt kapsz.

Ilyenekrol mar Abu is beszelt, attol fugg hogy koltik el az uj node perf/watt gaint.

A ZEN 4-rol is vannak leakek, hogy a TDP 170W lesz vs Zen 3 105W. (5nm vs 7nm)
Ezzel nincs semmi gond (asztalin inkabb), amig ahhoz teljesimeny is tarsul.

"Megmutatnád ebben a listában akár az első 10-ben hol is van az intel ami rommáveri az amd-t?"
Nem az a lenyeg, hanem hogy nem az osszes 7nm AMD van elol es utana a Tiger Lakek.
HIszen 3nm--el jobban fogyasztanak nem? :DDD
Tobb Tiger Lake jobb perf wattot er el mint sok AMD 7nm proci.

De erdekes pl Abu cikkje az Alder Lake-rol, ott is azt emliti meg, hogy produktivitasban a Zen3 meg lesz boven perf/wattban.
Ezert mondom, hogy varjunk meg a tesztekre.

(#211) makkmarce válasza Busterftw (#210) üzenetére


makkmarce
őstag

"A pelda az lenne, hogy annyival fogyaszt tobbet mint amennyivel gyorsabb is, tehat a perf/watt ugyanaz/hasonlo, hiaba fogyaszt tobbet.
Persze el lehet ferditeni ahogy irod, csak nem ez a mondandom lenyege."

szerintem ezt még te se érted, amit ide leírtál
általános iskolás fizika:
ha egy izzó 10%-al fényesebben ég, de közben 40%-al többet fogyaszt, mennyivel is hatékonyabb, mint az eredeti izzó?

ugyanazt a butaságot szajkózod.

"A ZEN 4-rol is vannak leakek, hogy a TDP 170W lesz vs Zen 3 105W."

a 170 nem a TDP hanem a PL2, sebaj.. nem, nem a 105 lett 170.
tudod az, ami most az alder lake-nél a 12900K-nál 228 watt
komolyan, érted azért néha, amit olvasol?

Nem érted, és nem is akarod, erőlködhetsz, de ennek így nincs sok értelme.. még mindig csak egy fanboy vergődését látom, aki már a teret meghajlítja.

"De erdekes pl Abu cikkje az Alder Lake-rol, ott is azt emliti meg, hogy produktivitasban a Zen3 meg lesz boven perf/wattban."

ilyet sehol se írt, annyit írt, ha nem csinál semmit a proci, akkor a kevesebb és kisebb magok miatt részterhelésen lehagyhatja az AMD-t bizonyos csillagállásoknál.
Tehát jobban ki tudja magát kapcsolni a proci.. hurráá (egyébként ebben mindig is jobb volt az intel, a mostaniak is, kikapcsolásban profi).

okoskodom, tehát vagyok

(#213) #16939776 válasza #32839680 (#212) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azért képes erre a zen, mert egy egyszerű felépítéssel operál, illetve amikor a koncepciót megálmodták, tudtak róla hogy ez elvárás lesz minden részegység felé ami később belekerül a magba.
Intel meg egy bonyolult (túl bonyolított) koncepcióra épül, aminek egyes elemeit évtizedek óta használják, örökölődnek át, ami rendszert alkotva képtelen az ilyen sebességű órajel változást lekövetni.

Az hogy a kettő közül melyik az optimálisabb megoldás, azt csak a célzott felhasználási területen várható terhelés jellege, és a még megengedhető átlagos és maximális feldolgozási, reakció idők ismeretében lehetne megállapítani.

(#214) Busterftw válasza makkmarce (#211) üzenetére


Busterftw
veterán

A 10% es 40%-al ez igaz, rosszabb a perf watt.
Viszont en azt mondom, hogy ha valami +10%-al tobbet fogyaszt es +10%-al fenyesebben eg, akkor a perf watt ugyanaz mint az alap ertek.
(100% es 100%)
Ez nem butasag, csak te mas szamokat hasznalsz.

"nem, nem a 105 lett 170"
Majd jovore meglatjuk. De eleve a TDP mas mint az AMD TDP.
Mar ez is bonyolitja.

"ilyet sehol se írt, annyit írt, ha nem csinál semmit a proci"
"A produktivitás tekintetében egyébként a hibrid dizájn nagyon jól teljesít, főleg akkor, amikor kevésbé erőteljes feladatokat kell megoldani, ilyen esetben az Alder Lake némi fogyasztáselőnye van az AMD jelenlegi megoldásaihoz viszonyítva."

"Kevesbe eroteljes feladatokat megoldani" es "nem csinal semmit" nem eppen ugyanaz.

"ugyanis az Alder Lake fő fejlesztési iránya az teljesítmény/fogyasztás arány javítása volt az irodai felhasználást tekintve, és ez láthatóan sikerült is."
Irodai felhasznalas sem eppen jelenti azt, hogy idle-n ul a CPU.
Tesztekbol majd tobbet tudunk.

(#216) makkmarce válasza #32839680 (#215) üzenetére


makkmarce
őstag

sajnos itt a valós tesztek az intelnél hoznak előnyt, az idle-ben takarékosabb. (érdemes megnézni a notebook idle teszteket), nade amint csinálsz valamit :D.. akkor már a fasorba sincs. Volt nem is olyan rég, mikor az M1, AMD és intel notebookokat hasonlították össze filmnézésnél, ott volt az, hogy az amd hozta az M1-et, talán pár perc volt az M1-es javára, az intel meg már órákkal előtte lekapcsolt. Viszont idle-ben közel azonos volt az üzemidő.

okoskodom, tehát vagyok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.