Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Pedig vennének az emberek HDD-t de legalább 30-40%-al lenne olcsóbb. A sok felhőtárhelyes veszi kilóra és pont le.zarnak minket.

(#52) Lacok válasza jaikah (#27) üzenetére


Lacok
őstag

Akkor én sürgősen orvosi segítségre szorulok vagy talán Te. :P

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#53) SylverR válasza djculture (#17) üzenetére


SylverR
senior tag

Nekem van egy DM003-as 1 terásom. Köszöni szépen jól van. Csendes, gyors, hűvös. 3 év van benne, és még 2 évre jósolja a HD sentinel. Komolyan nem értem mit fikázza mindenki. Igen, az a szériája ami az árvíz előtt volt, az egy hulladék volt. Abból én is kifogtam egy rosszat. De az új DM szériának ez a tagja ami nekem van. Tökéletes.

Nem!

(#54) arn válasza Bici (#46) üzenetére


arn
félisten

Anno a youtubeon is kis felbontasu videok voltak, de ma mar nem jellemzo - idovel nem lesz ertelme toltogetni. Audional is jelennek meg mar igenyesebb kiszolgalok - de ez nagyon retegigeny, a mennyiseggel meg nem tudsz versenyezni, es nem is tudod majd mashonnan beszerezni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55) schwartz


schwartz
addikt

A regota tarto kartelezes miatt megerdemelnek, hogy csodbe menjenek a WD-vel egyutt...

If he dies, he dies.

(#56) demagóg válasza schwartz (#55) üzenetére


demagóg
aktív tag

Na az lenne csak a jó. Maradna a Toshiba a nem túl nagy gyártókapacitásával.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#57) bakagaijin


bakagaijin
tag

Seagate-ből van pár típus amit kerülni kell, amúgy az adatcenterek negyedéves jelentései elég jó támpontot adnak, hogy mit érdemes venni. A BlackBlaze-nek pl a winyói fele Seagate ST4000DM000, mondjuk ebben az is benne van, hogy ők voltak képesek leszállítani nagy mennyiséget és mennyiségi kedvezményt adni.

(#58) Bici válasza arn (#54) üzenetére


Bici
félisten

Az, hogy mi lesz a jövőben majd meglátjuk, nem bölcs dolog amai világban bármit jósolni. :)
Jelneleg egy olyan stream szolgáltatót, vagy online video tárat sem ismerek, ami a torrentes minőséget hozza sem zenében, sem filmben. Ha tudsz ilyet (tömörítetlen zene, ahol lehet HD-ben, BR minőségű film), szólj, nem próbáltam végig az összeset.

Persze, a BlueRay, vagy HD-Audio minőség tényleg réteg igény, ezt elismerem, de ez a réteg - aki egyébként jellemzően sokat költ megjelenítőre is - meg fogja venni a HDD-t akkor is ha a kisebb volumen miatt drágábbak lesznek. Amíg lehet kapni persze, és amíg olcsóbb, mint az SSD.

De persze én itt elsősorban az otthoni nagy méretű file tárolás létjogosultsága mellett érvelek elsősorban, nem annak konkrét technológiájáról.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#59) Cifu


Cifu
nagyúr

@schwartz: A regota tarto kartelezes miatt megerdemelnek, hogy csodbe menjenek a WD-vel egyutt...

Először is ha csődbe mennek, attól még nem lesznek olcsóbbak a HDD-k, szóval nekünk, mint felhasználóknak, miért is jó, ha csődbe mennek? :F

@bakagaijin: amúgy az adatcenterek negyedéves jelentései elég jó támpontot adnak, hogy mit érdemes venni.

Annyira nem jó támpontok, mert például WD-től csak és kizárólag egy szériát vásárolnak (EFRX széria), ami nem feltétlen jelenti azt, hogy a velük szerzett tapasztalatok bármiféle relációban lennének egy másik szériával (mivel a Reault Thalia rossz autó, ezért a Nissan GT-R is az, hiszen egy cég gyártja mindkettőt tán?).

Arra mondjuk jók lehetnek, hogy a nagy tömegben náluk fellelhető vinyókról véleményt alkoss. De a gyártókról? Kevésbé...

@arn: de ma mar nem jellemzo - idovel nem lesz ertelme toltogetni

Ebben az a szép, hogy a Youtube-on számtalanszor futok bele abba, hogy egy FHD, sztereo hangsávos, 2 perces trailert nem tudok megnézni a nélkül, hogy ne akadna meg a streamelés. 120Mbit-es UPC nettel.

Szóval messze vagyunk még ettől...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#60) arn válasza Bici (#58) üzenetére


arn
félisten

nem hiszem, hogy ebbol el fogjak tartani a hdd piacot :) illetve ha keveset gyartanak belole, szepen fel fog menni az ara is...nem egy olcso technologia, ssd fityingekert lesz. anno hasonlokat gondoltak a kazettas tarolokrol is, es a mindenfele mediarol. ma meg mar szinte nincs is olcsobb tarolasi mod, mint a hdd.

jelenleg 10x szorzo:
hdd - 20,605 EUR/TB
ssd - 201,728 EUR/TB

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61) osztraksajt válasza arn (#60) üzenetére


osztraksajt
őstag

Azért nézzük ezt végfelhasználói szempontból:
500gb laptop hdd: 14K
500gb 36K

Itt már például távolról sincs tízszeres különbség, ami még inkább magyarázatot ad a hdd piac szűkülésére.

Persze nagyobb méretnél nyílik az olló (kisebbnél záródik azért azt is tegyük hozzá), de a laptopok nagy többsége ekkora hdd-vel fut manapság. Rendszer sebességben, hangban, akksi időben viszont ordító a különbség. És amíg a hdd évek óta ennyi gyakorlatilag, az SSD ára folyamatosan esik, azt hiszem a HDD gyártók tényleg jobb ha felkészülnek a nehezebb időkre.

(#62) arn válasza osztraksajt (#61) üzenetére


arn
félisten

a legkedvezobb hdd es ssd arakat neztem :) jelenleg az 500m kornyeki ssdk a legjobb ar/ertek aranyuak, vinyonal ez 3tb. amit te hasonlithatsz, csak egy szelete a dolgoknak, attol fuggoen valtozik ez, kinek mekkora kapacitasra van szuksege.

nezd meg 1tb, 2tb, 4tb eseten.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#63) Bici válasza arn (#60) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem sem, de ez nem mostanában lesz. Jópár éve van még a HDD-nek.
Utána meg majd SSD-t vesznek azok, akik otthon akarnak tárolni sok TB adatot.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#64) #16939776 válasza osztraksajt (#61) üzenetére


#16939776
törölt tag

Strapabíróságban fényév a különbség.. ha így nézzük simán megéri a 2x-es felárat.

Az olcsó, kis kapacitású mobil hdd az egyik legkiszámíthatóbb biznisz:
Szinte mindegyik gépet ezzel szerelik alapból, mert olcsó!. usernek túl kicsi, vagy túl lassú, vagy jó az, csak rendszeresen elromlik. Ezért minden alkalmanként eladhattak +1 mobil HDD-t.. eddig.

Egymás mellé téve asztali 24/7-es üzemre szánt hdd-t, és laptopba szánt HDD-t ugyan attól a gyártótól, kb 1/2..2/3 súlyú, mechanikailag sokkal sérülékenyebbnek látszó szerkezet, gondolom így tud olcsó lenni...

[ Szerkesztve ]

(#65) osztraksajt válasza arn (#62) üzenetére


osztraksajt
őstag

Pontosan erre írtam hogy végfelhasználói szempontból nézzük. Nyilván végfelhasználóként azt veszem ami ár érték arányban legjobban megéri. És azért is írtam hogy a notebookok legnagyobb többsége ezzel a mérettel van szerelve, és akárhogy is de az jelenti a legkomolyabb volument a felhasználói piacon. :K

Otthoni célra lássuk be a 3Tb nem igazán életszerű hacsak valaki nem megszállott linuxISO gyűjtő :DDD , vagy hobbija a RAWban fotózás.

Nekem is gépemben notimban 240-es SSD van meg mellé 2x2TB egy nasban. Előtte szépen lépdeltem felfelé, 1TB, 1,5TB, 2TB, de több mint négy éve vettem utoljára HDD-t. Pedig már terveztem hogy 4x2TB lesz, de mikor 12K-ról 40K-ra ugrott az áruk megtanultam törölni. :K

(#66) ripla


ripla
őstag

régebben imádtam a termékeiket, értsd: 15 éve. aztán elkezdtek meghibásodni sorban a vinyóik amiket vettem, úgyhogy lemondtam róluk.
utána jött a samsung, az alapból úgy nyitott, hogy 2 hónapon belül 3-ból 3 kuka, szóval tőlük se veszek soha többet semmit.
aztán vettem két wd green vinyót, egy 1 és egy 2 terásat, a 2 terás kb. 3 évet ment, azóta már kuka, a gép sem látja, az 1 terás viszont, ami ráadásul régebbi, van vagy 5 éves lassan, a mai napig a raktárként használt vinyóm és semmi baja. (lekopogtam. :) )
szóval mostanában akarok majd megint vinyót venni, de mivel a régi nagy nevek totál megbízhatatlanok manapság, ezért egy 3 terás toshiba-t néztem ki magamnak, az ára sem vészes, 25 pénz körül mozog. :)

ráadásul az ssd-m is egy 128 gigás crucial, ez is egy olyan név, amiről 2 évvel ezelőttig azt sem tudtam, hogy léteznek, mégis több számtechben jártas ismerősöm is ezt ajánlotta, és eddig nekem sem okozott csalódást. :)

[ Szerkesztve ]

(#67) tatararpad válasza jaikah (#27) üzenetére


tatararpad
őstag

64 kilobájt memória is mindenre elég, de ez nem ilyen egyszerű. Ha megnézed egy mai játék simán van 50 GB is akár, és ez csak játék.

(#68) arn válasza osztraksajt (#65) üzenetére


arn
félisten

oda azert raknak vinyot, mert az a legolcsobb dolog, amivel mukodni kepes a gep. ha lyukkartyaval mukodne akkor azt raknak bele.

en az utobbi evekben mentek minden isot, de harom eve van 1+tb helyem a 3tbos vinyon :) igy nem is tudom, hogy csereljem e nagyobbra... harom ev utan inkabb le szoktam cserelni, sose lehet tudni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69) Zsmester89 válasza ripla (#66) üzenetére


Zsmester89
őstag

Ha strapát akarsz, akkor nem beugró greent kell venni, hanem redet.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#70) kromatika


kromatika
veterán

Nem lenne egyszerűbb lépés mondjuk árat csökkenteni?

(#71) djculture válasza kromatika (#70) üzenetére


djculture
félisten

Az melyik kapitalista részvényes cég vezetőségének jut eszébe?:) Mindig egyre több profitot akarnak még akkor is ha a való világ ezt nem teszi lehetővé.

(#72) KevinMulder


KevinMulder
tag

Csak pár gondolat:

1. otthonra is van értelme a 3TB-nek, ha az ember otthon szeretné tudni a fényképeit és egyéb multimédiás adatait. A cloud néha lassú, néha meg adatvesztése van. Nekem már gmail-ról is tűntek el levelek.

2. amikor itt olvasom, hogy valaki lesajnál egy ilyen-olyan gyártmányú vinyót, akkor sosem olvasok arról, hogy hol, milyen körülmények között volt az a diszk bevetve.

Egyik haverom is panaszkodott, hogy milyen béna egy adott cég, mert már az általa gyártott x. diszk megy a gépében tönkre. Arról nem beszélt, hogy a gép radiátor mellett volt, néha belerúgott, vastagon állt benne a por, illetve a vékony lemeze új rezonált, hogy azt jelezhette egy közeli földrengésfigyelő állomás.

Nekem a diszkek rack szekrényben (ami a földhöz van fogatva) vannak, szerverekben, UPS mögött, megfelelő hűtéssel. Közepes terhelést kapnak, de nem haláloznak el. Egyetlen egy diszk van, ami most kezdett bad sectorokat köpni, de az ugrott is ki a RAID-ből azonnal.

Szóval tessék már a diszkeket stabil házba, gumi felfüggesztéssel rögzíteni, megfelelő hűtéssel és tápegységgel. Utána beszéljünk már ezekről.

[ Szerkesztve ]

(#73) arn


arn
félisten

nekem normal otthoni felhasznalasnal ket vinyoval volt gond 93 ota:
93ban egy samsung 120m - bad sectoros lett
2001ben egy maxtor 40g - itt viszont total adatvesztes, azota mindent mentek

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#74) doooo válasza SylverR (#53) üzenetére


doooo
veterán

Most néztem meg én is HD Sentinel-lel, és a szintén 1 TB-os DM003 több mint 2,5 év után, még több mint 3 évig hivatott dolgozni, és tökéletes állapotban van (100%-os kondíció, ahogy a program írja). Megnyugodtam. De a közeljövőben jó lenne beruházni egy nagyobbra, mert állandóan helyszűkében vagyok..

[ Szerkesztve ]

(#75) csongi


csongi
veterán

Az elso kirugott ember az lenne aki ezt a nagy mento csomagot kitalalta. Grrr.

(#76) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Meglepő hogy drágbban kevésbé fogynak a vinyók mint olcsón, nem? Az árak már 3-4 éve ugyanazok, az új vinyók csak föléjük jöttek be árban, nem szorították lejjebb a régieket.

Ráadásul C:\-nek már mindenki SSD-t vesz, vinyót csak tárolásra.

(#77) Dr. Akula válasza KevinMulder (#72) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A felhő csak annak jó, aki szeretné kiteregetni a privát fényképeit, adatait a nagyvilágba, és abból is csak kevés van neki. Minden másra vinyó.

(#78) SylverR válasza Dr. Akula (#76) üzenetére


SylverR
senior tag

Ööööö... ST1000-DM003, ott a számlám a polcon, 22ezer forintos végfelhasználói árról, nézz be ma bárhova, 20 alatt van, iponon pl 17ezer.

Nem!

(#79) Dr. Akula válasza SylverR (#78) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Most néztem hardverkeren 3 ters wd red 33k, kb. ennyiért vettem úgy 3 éve is. A 6-8 terásnak kéne most itt tartania.

(#80) SylverR válasza Dr. Akula (#79) üzenetére


SylverR
senior tag

Hát jó. Nem mondtam, hogy jó a helyzet, csak hogy azért szép lassan csökken az áruk. Bár azt aláírom, hogy csökkenhetne gyorsabban. Például az 500-ast leválthatnák már az 1 terással igazán.

Nem!

(#81) r4z válasza SylverR (#78) üzenetére


r4z
nagyúr

A konkrét típusnál nagyon jól látszik az Ipon oldalán, hogy változtak az árak az évek során - 3 éve stagnál a HDD-k ára.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#82) mzso


mzso
veterán

Már csak az kéne, hogy a Samsung vetélytársai is elkezdjék nyomatni a V-NAND-ot ezerrel, letörvén az árakat. És akkor a WD/Seagate féle megalehúzó cégek lehúzhatnák magukat a klotyón.
Emlékszem úgy voltam vele, hogy majd 15k-ért veszek egy 2 terásat Kellet még vagy 1000-1500 forint. (Nem volt nagyon sürgős) Erre ripsz ropsz fel ment 30 ezerre egy ilyen kamu indokkal. És most öt évvel később sem teljesen mentek le újra ugyanarra a szintre. Vagy négy kósza vinyó típus kapható 20k alatt.

De legalább azt elérték az ostobák, hogy az SSD-k robbanjanak....

(#83) schwartz válasza Cifu (#59) üzenetére


schwartz
addikt

Nem igazan erdekelnek mar a HDD-k, a mostani HGST-m az utolso vetelem ezen a teren. De igazad van, kar lenne a Seagate-ert...meg tobb ember lenne munkanelkul. Amugy nem semmi csak ugy kirugni par ezer alkalmazottat...(goreny egy dolog lehet)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#84) Kotomicuki válasza djculture (#20) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Elírtam, bocsi - már fáradt voltam... :R
Helyesen: TB és GB, a GB és MB helyett.

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#85) Saltwater


Saltwater
aktív tag

Remélem a Seagate-nek ez a vég kezdete :P

https://hdd-adatmentes.hu

(#86) SylverR válasza Saltwater (#85) üzenetére


SylverR
senior tag

Az egyetlen HDD gyártónak, amiben megbízom? Köszi.

Nem!

(#87) mzso válasza SylverR (#86) üzenetére


mzso
veterán

Hát elég gáz, ha pont a legrosszabb meghibásodási arányúban bízol csak meg.

(#88) r4z válasza mzso (#87) üzenetére


r4z
nagyúr

Alfa Romeo fanatikusok is vannak...

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#89) SylverR válasza mzso (#87) üzenetére


SylverR
senior tag

Mégis miben kellene megbízni akkor? A forrósodó, zajos és lassú WD-ben? (ha jót akarsz vegyél drágát elv, tudom, de nem kérek belőle)
Ez ugyanolyan színvonalú vita amit kelteni akarsz itt, mint a sz.rok az ájemdédrájverek. Már akinek.

Nem!

(#90) junior11


junior11
veterán

Szerintem mind2 nagy gyártónak vannak jó és sz@rul sikerült modelljei.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#91) core i7


core i7
addikt

Na igen 2016/17 a Fordulópont Mostmár jobban elterjedt az SSD/csökkent az ára 3 évvel ezelőtthöz képest így egyre többet adnak el belőle Nő a bevétel az SSD-k ből

[ Szerkesztve ]

(#92) ripla válasza mzso (#82) üzenetére


ripla
őstag

7200-as 3 terás toshiba 24 körül megy, az elég jó ár szerintem, én is azt néztem ki.
az ssd-nek meg akkor lesz létjogosultsága kilépni a rendszer meghajtó státuszból, ha a terás változatok beesnek 50.000 forint alá. onnantól lehet gondolkodni rajta, hogy a hagyományos hdd-nek még mennyi ideje lehet hátra.

[ Szerkesztve ]

(#93) mzso válasza SylverR (#89) üzenetére


mzso
veterán

Nincs itt vita, mindig a statisztikák alján volt. A HGST-k szerepeltek a legjobban.
Itt egy cikk amit régebben könyjelzőztem: https://www.backblaze.com/blog/what-hard-drive-should-i-buy/

(#94) mzso válasza ripla (#92) üzenetére


mzso
veterán

Hát ez az. Szerintem akár most is lehetnének 50k alatt. Csak a Samsung nyilván tesz rá, inkább hülyére keresik magukat amíg a többiek fel nem zárkóznak. (Ennyit a "szabad verseny" hatékonyságáról...)

Ha jól emlékszem év végére rebesgették a többiek V-NAND megoldásait. Remélem jövőre letöri az árakat.

(#95) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Magamból kiindulva nem csodálom, hogy leépíti a cég. Utoljára 5-6 éve vettem 1 + 1.5 TB-s vinyót, azóta még nem kell cserélnem semmit :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#96) SylverR válasza mzso (#93) üzenetére


SylverR
senior tag

Így van, nincs vita. Nem láttam még teljesen létjogos statisztikát erről, ez a BlackBaze sem az.
Más fentebb kifejtette a véleményét róla, én is megteszem.
Azt ugye te magad is látod, hogy bőven Seagate-ből vásárolnak a legtöbbet?
Hiába sz.r, és gyakori meghibásodású egy Alfa-Romeo, ha nem veszek belőle csak egyet, lehet sose fog meghibásodni. Cserébe viszont veszek a megbízható BMW-ből 6000-et, elengedhetetlen, hogy lesz belőle pár sz.r.
Tessék már logikusan gondolkozni...
6 Seagate-ből 2-vel volt bajom, egyik gyárihibás, másik viszont azért hibásodott meg, mert már 6 év volt benne.
Ez legrosszabb esetben is 2 a 6-ból.
WD-ből egyem volt, annak még most semmi baja. Azon kívűl, hogy lassú, hangos, és forró. Akkor ez most azt jelenti, hogy WD megbízható? Nem. Azt jelenti, hogy kicsi a mintám.
HGST szerepel a legjobban. Azt kb 3-ik legkisebb számban van nekik belőle. :C

Nem!

(#97) carl18


carl18
addikt

Inkább legyen egy kis akció! :D :C

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#98) waveson


waveson
tag

Ilyen nincs hogy a seagate szar, a wd jó, stb.
A Seagate-nek nagyon sok jó hdd-je van, és van egy jópár rossz.
Mi nagyon sok hdd-vel dolgozunk, és kemény feladatot kapnak, napi több órát tekernek, sokszor egy fájlt sok helyről olvas úgyhogy van terhelés, nem csak sima copy.
És nem igazán hullanak a Seagatek sem. Hozzá kell tenni, nem mindegy megyik. Az ST4000DM000 nem hullik, az ST2000DM001 sem hullik (4 és 2 terrás), az ST3000DM01-ből már hullott egy, annak ellenére hogy abból van a legkevesebb (10) és hát nem igazán van terhelve sem. Nem úgy mint a fenti kettő. Azokból 1 sem halt meg holott sokkal több van belőlük..
Úgyhogy azért nem olyan nagyon sz*r a Seagate. Nem védeni akarom, de nekem is van laptopban, 5 éves, 800 napot ment, minden oké. De nem is dobálom, nem vágom bele a táskába windows kikapcsolás kellős közepette, és nem rakom 800wattos hangfallal egy asztalra, nem csapkodom az asztalt, stb. Amikor meg asztali vinyóról van szó, amíg bekerül a gépbe, nem esik le hatszor a földre és csapom neki a gépháznak 10x bénázva beszerelés közben. Meg használok vargáné tápot.
Ezek azért így igen sokat jelentenek ezeknek a szerencsétlen merevlemezeknek.
És hogy miért írom ezt le?
Hát "csak" azért, mert sok ember láttam már vinyókkal foglalkozni, hogy miként kezelik őket "fizikailag", nagyjából úgy mint egy 8 éves, megunt mobiltelefont. Lerakuk = leba***uk 5 úgy hogy 5 centit repül az asztalra, miközben berakják a gépbe nekiveregetik a gépháznak, ahogy rakják be, nem finoman óvatosan, durr betolják a helyére csak úgy csattan, aztán jön a sírás 2 hét múlva vagy 2 hónap múlva, hogy hát ez egy ritkanagy sz*r. A tápot meg se említsük inkább.
Ezek a dolgok rendkívül sérülékenyek, amit sokan nem tudnak vagy nem akarnak elfogadni. Attól hogy egy ilyen bénázástól még beindul és működik szépen, nem azt jelenti hogy nem okoztak benne akkora kárt, amitől időzített bombaként tönkremegy.
Amúgy az az egyetlen ST3000DM001 is olyan emberékénél ment tönkre aki nem igazán vigyáz az ilyenekre...merthogy furcsamód nekem még nem ment tönkre. Sem az én gépemben lévő, sem semelyik, soha.

[ Szerkesztve ]

(#99) mzso válasza SylverR (#96) üzenetére


mzso
veterán

Mert olcsó és könnyű beszerezni... Le is írták.

"Hiába sz.r, és gyakori meghibásodású egy Alfa-Romeo, ha nem veszek belőle csak egyet, lehet sose fog meghibásodni. Cserébe viszont veszek a megbízható BMW-ből 6000-et, elengedhetetlen, hogy lesz belőle pár sz.r."

Ez teljesen hibás összehasonlítás. Eleve százalékosan számolják és három gyártótól is vettek bőven olyan mennyiségben ahol már jelzésértékű a hibaarány. A háromból vastagona Seagate a leggyengébb, a WD meg viszonylag kevéssel van lemaradva a Hitatchi/HGST mögött.
Ami tényleg nem számít az a Toshiba meg a Samsung mert abból csak kevés volt.

6 Seagate-ből 2-vel volt bajom, egyik gyárihibás, másik viszont azért hibásodott meg, mert már 6 év volt benne.
Ez legrosszabb esetben is 2 a 6-ból.

Azok után, hogy lehurrogtál egy megbízható statisztikát jössz a te 6db vinyóddal? :DD
Ne légy már nevetséges.

"HGST szerepel a legjobban. Azt kb 3-ik legkisebb számban van nekik belőle."
Ne zavarjon, hogy a linken Hitachi ugyanolyan számmal szerepel...

Olyan elhatározottan, erősen és mélyre döngölöd a fejed a homokba amennyire akarod. De ha jót akarsz magadnak akkor megtartod magadnak, mert mindenki hülyének fog nézni... Főleg ha ilyen statisztikák mellett is ragaszkodsz a hibás véleményedhez.

(#100) mzso válasza waveson (#98) üzenetére


mzso
veterán

Mennyi az a sok, ha nem ezres nagyságrend gyártónként akkor, a tapasztalatod nem sokat jelent.

"Ilyen nincs hogy a seagate szar, a wd jó, stb."

Már miért ne lennne...

(#101) SylverR válasza mzso (#99) üzenetére


SylverR
senior tag

Te jó ég...
Figyelj, csak annyit mondanék, hogy ha annyira sz.r lenne, hogy nem lenne megbízható, akkor nem vennék. Független attól, hogy mennyire könnyű a beszerzése.
6 darab winyómmal mi van? Olvasás és szövegértelmezés. Épp téged oltottalak le a kommenttel, ugyanis az a része a kommentemnek pont arra utalt, hogy ha adnék erre a statisztikára, akkor elfogadnám hogy a WD a legmegbízhatóbb. Mert 1-ből 1 megbízható. Gondolkozz.
Jó, rendben, elnéztem a Hitacsi értékeit. Ettől még áll a véleményem.
Ráadásul marhára nem mindegy mely gyártó mely termékét nézed.
Fixen kijelenteni, hogy a Seagate sz.r, nem lehet.
Különben már régesrég lehúzhatták volna a rolót.

Te is nyugodtan erőlködhetsz, de ettől még nem lesz igazad. Ahogy fentebb már említettem, nincs olyan, hogy az áemdé sz.r, az intel jó, vagy az áemdé sz.r, az envidija jó. Így olyan sincs, hogy a hitacsi jó, a szígét sz.r.
Haverom vett egyet abból az istenített hitacsiból, és voltak vele gondok. Nem is kicsit. :)) Ezek után én nem bíznék meg benne. Hisz a statisztika mondja, hogy nem jó! ;] (Tessék érezni az iróniát.)

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#102) mzso válasza SylverR (#101) üzenetére


mzso
veterán

"hogy ha annyira sz.r lenne, hogy nem lenne megbízható, akkor nem vennék."

Ez nem érv, és nem is igaz. De, ez nem is bináris. (szar, nem-szar)

"Ettől még áll a véleményem."

Inkább romokban van.

"Te is nyugodtan erőlködhetsz, de ettől még nem lesz igazad. Ahogy fentebb már említettem, nincs olyan, hogy az áemdé sz.r, az intel jó, vagy az áemdé sz.r, az envidija jó. Így olyan sincs, hogy a hitacsi jó, a szígét sz.r."

Nem lesz, mert már van. Hiába torzítod le ilyen gyermeteg általánosításokra... (szar, nem-szar)
A Seagate megbízhatóságban jóval gyengébb mint a másik kettő, ennyi. (Több típus átlagában is)

Ha te vallási alapon vásárolsz vinyód az a te nagy bajod.

"Épp téged oltottalak le a kommenttel, ugyanis az a része a kommentemnek pont arra utalt, hogy ha adnék erre a statisztikára, akkor elfogadnám hogy a WD a legmegbízhatóbb. Mert 1-ből 1 megbízható. Gondolkozz."

Max próbáltál. A te 6 vinyódat felhozni egy több ezres statisztika "cáfolása" végett igen csak butaság. Nagyon ócsó álérv. A tiéd nem ér semmit, a blackblaze-é meg egy következtetések levonására alkalmas adat.

[ Szerkesztve ]

(#103) SylverR válasza mzso (#102) üzenetére


SylverR
senior tag

Rendben.

Nem!

(#104) waveson válasza mzso (#100) üzenetére


waveson
tag

Ááhh, dehogy is, nem vagyok én backblaze! :D
Összesen kb 100hdd-ről van szó ebből kb 50 Seagate. A többi HGST WD és egy két Samsung.
Tudom hogy ebből nem lehet messzemenő következtetéseket vonni, de amikor van egy szerverben 24 seagate vinyó és 3 éve egy sem murdelt meg, akkor azért olyan elképesztően baromi rossz nem lehet.
Nem jelent "sokat" ez igaz, de azért valamennyit mégis, mert csak egy darab Quantum LCT-m volt és az is meg is purcant, köztudott volt arról hogy egy rakat...:D

(#105) waveson


waveson
tag

Igen egyébként a BackBlaze az így nem rossz statisztikák céljából.
Bár az se normális hogy ilyen 45 vinyókat raknak bele egy rackbe és akkor azt egymásra tizesével kb.
De azért az ST3000DM001 egy problémás széria és arról nekem is van negatív tapasztalatom.
A sebességét meg a hangját leszámítva, ha nem hullana mint a légy, akár baromi jó is lehetne :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.