Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

oszinten szolva nem hianyzana a vinyo a gepbol :) de azert van egy olyan steampunk jellege, mint a gozosvonatnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) Cifu válasza arn (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért ott még nem tartunk, hogy SSD-n tároljunk adatot (képet, videót, zenét), ahhoz drága. A felhő se nem olcsó, se nem megbízható, szóval én még azért egy ideig a HDD-re szavaznék...

Ezzel együtt furcsa, hogy a Seagate nem lép be közvetlenül az SSD piacra...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) stutga


stutga
tag

Csak en figyelem a szamokat? 164M a koltseg, es 2.64M a profit? egy darabig eltart ledolgozni azt az 164M-met.

(#4) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

25-32%-os nyereség??? Az elég szép, átlagban 10% alatt van a legtöbb cég.

(#5) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Már vártam hogy becsődöljenek! Amilyen a selejtarányuk 3,5"-on.... Szerintem úgy 95%-uk egenesen a kukába való. Pláne 1 év után. Talán el kéne gondolkodniuk a 3-5 év garin és hogy milyen technológiát vezetnek be "energiatakarékosság" címen. Valljuk be a fejparkolgatás csak arra jó hogy tönkremenjen a fej, a szalagkábel, és hogy aki nem elég rafkós, vagy betegesen márkafüggő, az évente vegyen vinyót.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#6) rottenbull válasza stutga (#3) üzenetére


rottenbull
senior tag

Lehet figyeled a szamokat, de a szavakat mar nem erted :D

(#7) #95590400 válasza --HARDCORE-- (#5) üzenetére


#95590400
törölt tag

miért, talán a kukásautón dolgozol, hogy látod a selejtet, mikor visznek vele a telepre begyűjtés után?

(#8) djculture


djculture
félisten

3-ból három új seagate vinyó kezdett el nálam recsegni 3 hónap után, itteni ph-s irományban (ami külföldi tesztre hivatkozott) is meglett jelölve mint a legtöbb hibás vinyót legyártó cég. Nem csoda hogy nem fogy én is inkább wd-re cseréltem a negyedik cserekor. Olcsó és szr is a seagate, régen pedig csak azt vettem.

[ Szerkesztve ]

(#9) r4z válasza #95590400 (#7) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem, csupán kiigazodik az interneten: [link] (Nem a legfrissebb statisztika, hirtelen ezt dobta a Google)

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#10) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha a többi gyártó is így tesz, akkor lehet nincs igazam... de a termékek minőségével kellene kezdeni valamit: vagy kisebb hasznot kikalapálni a termékekből, jutna pénz a minőségellenőrzésre, jobb beszállítókra, munkabérre.

Részemről nem csábultam el az árazásuktól, kevés a garancia, sokféle meghibásodási lehetőség.
Inkább vettem 4db hdd-t nas-ba használt 3 évet futott, de ipari minőségű WD HDD-t, mint új segate hdd-t 2 év garanciával ~ugyan annyiért. Nyugodtabban alszom.

(#11) DithenS


DithenS
senior tag

Nem kell csodálkozni,mindenki tudja már aki kicsit is ért a számítógépekhez hogy a seagate egyenlő a szarral.Pedig a HDD-vel nincs baj megbízhatóságban.Videók meg filmekhez az kell,oda felesleges az ssd!

(#12) Kotomicuki válasza r4z (#9) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Ezek szerint csak az ipari hulladékot gyártónál esett a forgalom - azon meg az elbocsátás nem segít, legfeljebb a csőd előtt még lesz pár, "jó" évük, ha már csak a haszonarány-növelés az egyetlen céljuk...

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#13) kkf


kkf
aktív tag

mondjuk nem tudom az ipari szektorban mennyi új adat keletkezik mondjuk havi bontásban, de ha otthonra megveszel 2db 4TB-s winyót azért az ki szokott tartani az átlag usernek.
a 4k filmezés, ami ugye megdobhatná ezt jelentősen otthoni felhasználói szinten meg ugye még nem elterjedt.

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#14) arn válasza Cifu (#2) üzenetére


arn
félisten

Szerintem par ev, es a szimpla felhasznalonak elerheto lesz akkora, hogy nem lesz szuksege masra. A 3d nandok tuti gombokba kerulnek, csak most megszedik magukat rajta.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15) junior11 válasza Kotomicuki (#12) üzenetére


junior11
veterán

A WD sem áll sokkal jobban, sőt.. [link] Sajnos már semmi sem a régi...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#16) Sanchez638 válasza junior11 (#15) üzenetére


Sanchez638
addikt

Mindenki szidja a márkát, nálam egy wd van a többi Sea, köszöni szépen jól van mind..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#17) djculture válasza Sanchez638 (#16) üzenetére


djculture
félisten

Vegyél egy új sata 3-as szériát és te is szidni fogod. Régiekkel hiába jössz, újabban ilyen fos. Nekem is van egy fióknyi régi 3 éve vettem kb 500 gigás 1T 2T méretben azok jók.

[ Szerkesztve ]

(#18) Kotomicuki válasza junior11 (#15) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Akkor vége a "HDD"-knek, csak nehogy megneszeljék ezt az SSD-gyártók, mert akkor lesz csak TLC-sh1t a köbön..., a mostaninál is jobban túlárazva! :(
De, hogy a HDD-gyártók is csak a minőségen spóroljanak, ami pedig az SSD-k terjedésének is az egyik gátja... :O

Az utóbbi években már csak 2 (WD) winyót vett a család:
- egy 3GB-osat - 750 MB-os, még jól működő Samut váltott - , ezzel, idáig (kop-kop-kop), nincs baj
- az 500 MB-os 2,5"-os - 160 MB-ost váltott, ami kifutott a tárhelyből - fél éven belül megadta magát, a cseréje azóta is működik

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#19) #95590400 válasza r4z (#9) üzenetére


#95590400
törölt tag

egy párszor már leírtam a véleményem én is, és más is, a blackbaze kapcsán, a használati módjukról és a metodikájukról. mondjuk a legutóbbinál pont a wd-vel kezdtek gondok lenni.
ahogy irreleváns az is, hogy egy-egy topikba beböfögve a ph-n kinek mi megy tönkre.
ellenben szívesen veszem akkor már pl. a nagykerek statisztikáit. csak ők valahogy hallgatnak.

[ Szerkesztve ]

(#20) djculture válasza Kotomicuki (#18) üzenetére


djculture
félisten

Vagy elírtad vagy az az utóbbi évek vagy 15 éve volt, 500 megás vinyó mikor volt már az újonnan boltban, akkor még a sata szabvány se létezett:)

[ Szerkesztve ]

(#21) tatararpad válasza djculture (#20) üzenetére


tatararpad
őstag

Vagy csak rosszul állította be az időgépét.

(#22) #95590400 válasza junior11 (#15) üzenetére


#95590400
törölt tag

vicces, hogy folyamatosan továbbra is mekkora nagyságrendekben vásárolják meg a többi, jobbára ebbe a környezetbe is tervezett hdd-khez képest még mindig a seagate egyszerű asztali vonalát az ipari, adatközpontos felhasználásukra... :DDD
és mindenki az ő táblázatukon mutatja be, hogy akkor mekkora szar a seagate. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Valahogy nem tudom sajnálni őket az áradásokat követő piaci magatartásuk miatt. Ez érvényes a WD-re is.

(#24) Lacok válasza djculture (#20) üzenetére


Lacok
őstag

Szerintem szimplán elírta a mértékegységeket vagy régiségboltban vásárolta :DDD

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#25) duke válasza MeszesKPT (#23) üzenetére


duke
aktív tag

"hogy a 2011-es áradások után az addig olcsónak számító merevlemezek nagyon megdrágultak, "

Ja az a kartelezes, az nagy szemetseg volt a gyartok reszerol, hogy hirtelen haromszorosara emeltek a merevlemezek arat.
Azert erdekes lesz, valyon melyik lesz az utolso merevlemez ? 4-5 ev mulva, mondjuk egy 20-25 teras ?

(#26) djculture válasza duke (#25) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem a merevlemezeknek mindig lesz helye a piacon.

(#27) jaikah


jaikah
csendes tag

Akinek nem elég 256 Gb az kezeltesse magát.

(#28) sirály12 válasza djculture (#26) üzenetére


sirály12
őstag

15 nagyon max 20 évet adok nekik. Addig olyan olcsó lesz az ssd hogy árban is megéri majd váltani. Végre nem lesz mozgó alkatrész.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#29) Zoz válasza duke (#25) üzenetére


Zoz
őstag

Plusz még a garanciát is levitték...

(#30) atenza válasza MeszesKPT (#23) üzenetére


atenza
senior tag

Pont ez miatt én sem tudom sajnálni őket. Szerintem sokan inkább törölgetnek minthogy vegyenek új winyót, kivéve persze akiknek munka miatt kell a backup.

(#31) Cifu válasza sirály12 (#28) üzenetére


Cifu
nagyúr

Végre nem lesz mozgó alkatrész.

Visszatér a passzív hűtés is tán? :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#32) -Skylake- válasza stutga (#3) üzenetére


-Skylake-
addikt

Semmi extra, csak egy nagysagrendet tevedsz. Matek 1es leulhetsz.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#33) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nyilván más is közrejátszik ....

Minden HDD-gyártónak vannak jobb és rosszabb termékei. Nekik is

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) rottenbull


rottenbull
senior tag

Szerintem ez meg mindig a Samu HDD felvasarlasnak a sajnalatos hozadeka. Azt valszeg meg evekig nem heverik ki.

(#35) doooo


doooo
veterán

Hányan fogják még elcseszni a mértékegységeket ebben a topicban? ;]

jaika: Tényleg? Folytasd, kérlek! :U Igazán fontos volt ilyesmire pazarolnod a jubileumi, 20. kommentedet.

[ Szerkesztve ]

(#36) MeszesKPT válasza jaikah (#27) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Van aki dolgozik a számítógépen. Néha egy projekt nagyobb mint 256 GB. Hol kezeltessem magam?

#35 No igen, legalább a Gb és a GB közötti különbséget ismerné mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#37) -Skylake- válasza jaikah (#27) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nekem az 512 sem eleg, kerlek add meg az orvosod cimet, mennek a kezelesre. Egyebkent szerintem az kellene, hogy kezeltesse magat, aki azt hiszi, hogy az osszes felhasznalo elvan 40 gigan a w10+LoL+CSGO komboval.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#38) Sanchez638 válasza -Skylake- (#37) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hátha legálisan megy minden és mindent megvesz, akkor biztosan elégnek kell lennie :D .

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#39) junior11 válasza -Skylake- (#37) üzenetére


junior11
veterán

Leszünk itt még páran, akiknek kezelésre lesz szüksége... :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#40) K0vasz


K0vasz
aktív tag

hát egy ideje már a megfizethető kategória az SSD, sztem akinek nem kell több tera tárhely otthonra, annak bőven megfelelő alternatíva

(#41) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Én még mindig szívesen vennék HDD-t adattárolásra, de egyszerűen nem vagyok kibékülve az árképzéssel! Nem sok olyan termék van a piacon ezekből, amire azt mondanám, hogy ez igen, ez megéri.
Már régen néztem, de legutóbb a 3 terás wd red állt ehhez a legközelebb.

(#42) --HARDCORE-- válasza #95590400 (#7) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

:D Nem tudod, nyitva tartom a szemem, nem csak zsigerből böfögök mint például te. :)

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#43) arn válasza djculture (#26) üzenetére


arn
félisten

lesz, csak a szerverekben :) az otthoni felhasznalas megrekedt vhol par tbnal, hogy online a legtobb tartalom elerheto, nincs szukseg tobbre.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44) kkf válasza rottenbull (#34) üzenetére


kkf
aktív tag

Ezt meg hogyteccikérteni? Az utolsó 1TB+-os Samu szériák nagyságrendekkel megbízhatóbbak voltak, mint a 2-3TB-os korai Seagate-ek, így ha még ezek a régi Samu gyártósorokon is készültek, sem azért lettek szarok, mert a Samu eladta a Seagatenek a szart.
A családban még mindig 4db Samu teljesít szolgálatot, és azok, amik már nem, is csak azért lettek szanálva, mert kellett a hely a nagyobbaknak, de egy sem romlott el, és a fiókban lévők is legalább 3 évig voltak szolgálatban.
Megmondom őszintén, nem emlékszem olyanra a baráti körből, hogy valaki visszavitt, vagy kukázott volna egy Samut is, pedig amikor kijöttek az 1terrások, mindegyikünk átállt.
Szerencsénk volt? Lehet....
Úgy lehet igazad, ha azt mondod, hogy annyi pénzt fektettek a Samsung felvásárlásába, hogy azóta sincs elég tőkéjük a gyártósorokat felújítani :DDD

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#45) djculture válasza arn (#43) üzenetére


djculture
félisten

online tartalom olyan hogy egyik nap megvan a másik nap nincs...

(#46) Bici válasza arn (#43) üzenetére


Bici
félisten

Azért jó az, ha nem kell letölteni 15-20GB-ot filmézés elött.

Persze, a többségnek elég a stream minöség is.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47) rottenbull válasza kkf (#44) üzenetére


rottenbull
senior tag

Pontosan ugy gondolom, ahogy azt te is. A kozel masfel milliard dodot eltart majd kitermelni.

(#48) Zsmester89 válasza duke (#25) üzenetére


Zsmester89
őstag

"valyon"-úúú
------
Az ssd-k terjedése, áresése, az internet sebességének fokozatos emeledése és annak egyre jobb lefedettsége, valamit a hdd-k árképzése összességében okozzák a hdd eladások csökkenését.
2x2TB wd red hibátlanul teszi a dolgát nálam most is (ssd mellett).
--
Ti milyen számokkal dobálóztok? A bruttó nyereségük 662,5 millió dollár volt.

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#49) #41133696 válasza Cifu (#2) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt én sem értem, meg a WD-t sem. Mondjuk HDD nélkül nem tudnék boldogulni. Minden gépemben SSD a rendszermeghajtó, de a fő gépben, még van mellette 3 HDD is 4.5 TB összméretben. Kell is a sok Steam, Origin, Uplay játékhoz.

(#50) osztraksajt válasza kkf (#44) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nekem 2db 1,5-es Samsung halt meg fél éven belül annak idején, szóval van azért ellenpélda is.

De gyakorlatilag minden gyártmányból találkoztam már több hibással is, nem tudnám egyiket sem kiemelni hogy jobb mint a többi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.