Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Nem durrant nagyot, csak kicsit pukizott, de a vonalkód miatt cserélni kell a pelust. Csak a szagértők jósoltak áttörést.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) vlevi


vlevi
nagyúr

Wótmá ilyen.
A 3D éve, az UHD éve, ésatöbbi.
Most ezzel próbálkoztak, ez se fog összejönni. Biztos van olyan, ahol használható, de én már beleuntam, hogy minden évben elővesznek walamit, amit megpróbálnak lenyomni a torkomon, hogy miért lehetek olyan hülye, hogy bírtam eddig élni nélküle?
Na, jó, van, amire én is ráharaptam az elmúlt években, de ezelnek a wilágmegvaltó csodaszerkezeteknek a nagy része (pl okosóra), számomra erőltetett öncélú valami, semmi más.

(#3) MZperX75 válasza schawo (#1) üzenetére


MZperX75
addikt

Ja durrant, inkább puffant,mintha pofára esett volna,jövőre meg koppanni fog... :DDD

kimaradtam a 3D-ből , nem szálltam fel UHD-1 vonatra sem,a VR járó kerettel meg nem megyek sehová...

[ Szerkesztve ]

(#4) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Az okosóra szerintem egy jó és tartós dolog lett,a fitnesszkarkötőkkel együtt,és mostmár használhatót kapni sokfélét,egy kicsit márkásabb óra áráért.Én sok emberen látok,olyan kollégáimnak megtetszett,és kihasználják,akik az androidos telójukat is még alapszinten tudják kezelni...
A 3D se rossz dolog.Főleghogy "ingyen volt",lehet dönteni,feldobom-e a szemüveget,és nézem,nincs kényszer.
A VR-t viszont nem tartom még jó dolognak...drága,ott se tartunk,de igazából a legnagyobb gondnak a veszélyét érzem,hogy az már egy olyan dolog,ami konkrét függőséget,aberrációkat,fóbiákat és más hasonló pszichikai betegségeket okozhat,lényegében bárkinél.a 3D-nél azért érezni,hogy művi,és nem zárja ki a környezetet,a VR viszont keménydrog.Volt alkalmam megtapasztalni,milyen tényleg kizárva lenni vele a világból,és nagy jóságokat vagy rosszaságokat megtapasztalni vele...

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#5) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Nem új hír. VR még sokáig nem fog nagyot durranni.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Hm, nem is tudtam hogy video is készül :Y :R

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#7) bobalazs válasza raskolnikoff (#6) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Öhöm, egyszer már a 90es években is meg lett jósolva a VR elterjedése, aztán besült jóslat volt.
Most vajon hogyan alakul?

(#8) erahurka


erahurka
félisten

A Sony VR headsete egész sikeres, szerintem pár éven belül olcsóbb lesz a technológia és tényleg el fog terjedni.

(#9) 0P1 válasza bobalazs (#7) üzenetére


0P1
aktív tag

Jósolgatni a 70-es évek vége , 80-as végek eleje óta jósolgatják, és azóta fejlesztgetik a koncepciót.
A 90-es években azonban már többen megpróbálkoztak VR termékek piacra dobásával is, játéktermi gépekkel és otthoni felhasználásra szánt kiegészítőkkel egyaránt. Az akkor elérhető grafikus teljesítmény és az akkori kijelző és szenzor technológia azonban egyszerűen nem tette lehetővé a VR-t, így bukás lett a vége, gyorsan érdektelenségbe fulladt az egész.
Most már mind kezdi elérni azt a szintet, ami az élvezhető VR-hoz szükséges, de arra nem lehet számítani, hogy hatalmas durranással tör be a VR a mindennapokba pár hónap leforgása alatt.
Inkább úgy fogalmaznék, hogy egy lassú evolúciós folyamat most kezdődött el.
A felhasználók számának el kell érnie egy kritikus tömeget, amikor már érdemes lesz komoly, nagy költségvetésű tartalmat fejleszteni a VR eszközöknek, ez pedig előidézheti az inflexiós pontot, amit majd a fejlesztők és hardvergyártók érdeklődésének növekedése és a felhasználók számának gyorsuló bővülése jellemez egymást gerjesztő folyamatként.
Azonban még jó pár évig eltarthat, míg beérik a VR piac és a VR technológia.

(#10) raskolnikoff válasza 0P1 (#9) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Legalább egy húzócím se ártana.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#11) ludi85


ludi85
tag

Szerintem simán a kipróbálásával sokkal többet el lehetne adni VR-ból, de erre nincsen mód. Talán ha egy-két helyen lehetett látni az országban. Hozzáteszem, külföldön sincs. Feltételezem az itt hozzászólók többsége is csak tapasztalat nélkül megfogalmazott véleményt közöl. Szerintem ha több embernek adnának lehetőséget a kiprobálásra, az eladások is javulnának. Talán a Sony aki ezt jobban csinálta, de ök túl is adtak vagy 2 millió VR headset-en. Lesz is rá játék jövőre.

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

(#12) #20691712 válasza ludi85 (#11) üzenetére


#20691712
törölt tag

Hat pont nem segitene az eladasban ha kiprobalhato lenne.
Szerintem pont te vagy az aki nem probalta csak a hype-ot ismetelgeted.
En az occulust is a pléhsztésön vr-t is. Az occulust egy repkedos jatekkal es kb. 10 perc utan enyhe tengeribetegseget ereztem a psvr ennel sokkal durvabb hatassal bir.
A psvr-t pont a minap probaltam.
Tenyleg vicces (lenne) ha nem lenne egy pixelhaboru.
Olyan volt minha regi amigas jatekot lattam volna crt-n.
Tok mokas volt forgolodni vele mindaddig amig nem mondta azt a jatek, hogy indulj el elore a kontrollerrel.
Kb 1 masopercen belul dobtam le a fejemrol mert ereztem, hogy mintha kifordulna az agyam (a tengeri betegseget nem vartam meg mert szerintem beajultam volna elotte).
Percekig ereztem a hatasat annak az 1 masodpercnek. A hypenak felult kollegam szerint megszokhato. Ahogy az elet lab, vagy latas nelkul is, de azert nem probalgatja az ember ha lehet.
Amugy rajtam kivul meg ket grafikus kollega is ugyanigy jart. Ledobta a fejerol es percekig kovalygott.
Akinek eros szemuvege van (gondolom o a vilagbol amugy is kevesebbet fog fel) vagy nem a tererzekebol el az egesz jol birta.

Szoval szerintem igy karacsony utan egesz jo aron lehet majd hozzajutni a kulonbozo apros oldalakon, mert a kis gazdaja ezt vette-kerte karacsonyra, aztan vagy az agya fordul ki tole vagy vegigokadta az unnepeket a tulzabalastol fuggetlenul.

(#13) ludi85 válasza #20691712 (#12) üzenetére


ludi85
tag

Igen, sok jatek valoban szedulest es hanyingert okoz. Ez nalam is igy volt. De azokkal nem is jatszom tobbet. Foleg a szimulatorok utnek ki. Viszont a Roomscale VR, ahol mozogni is tudsz, egyeltalan nem okoz semilyen rosszulletet. (Brookhaven Experiment, Raw Data, The Lab, Holo Point, Space Pirat Trainer, Island 359, Serious Sam VR: The Last Hope, Hover Junkers, Job Simulator) Ezeket tobb oras jatszas utan, nyugodt szivvel ajanlom kiprobalasra. En amugy a veretlennek koszonheto, hogy epp olyan uzletbe mentem be, ahol ki volt allitva a HTC Vive, amin a fent irtak egyiket ki tudtam probalni. Termeszetesen utanna meg is rendeltem, azota is rendszeresen hasznalom. Szerintem szuper dolog.

(Maganvelemeny)

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

(#14) #20655360


#20655360
törölt tag

VR? Az mi?
Hát igen, ahogy eltűnt a hype, rengeteg reklámcikk meg minden, hirtelen már a kutyát se érdekli. :DD Ennyi...
1 éve kb. majd belelehetett fulladni a sok cikkbe.

(#15) stellaz


stellaz
addikt

Szerintem a vr megfelelő hardver és tartalom esetén hatalmasat fog szólni. Először a tv nézési szokásainkat fogja átalakítani (sport események, mozi hatás,később akár kimomdottan vr filmek). A lehetőségek benne rejlenek. Hogy ez jó vagy rossz, döntse el mindenki maga

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#16) ribizly


ribizly
veterán

Azért a VR eléggé odaver, ha a megfelelő hardver van alatta, de nyílván a megfelelő content-re kell koncentrálni, ahol van is értelme meg élvezetes is. Én úgy látom, hogy ma a szimulátorok és néhány szabad fejmozgást engedélyező horror játék ahol értelmet nyert a dolog. A többi helyen játékra nem sikerült betörni, de lehet nem is kell...még... :)
A másik, hogy iszonyat drága és nem tudott még felnőni a többi kijelző minőségéhez. A PPI sokszor nem elég (messzi tárgyak sokszor nem látszódnak vagy nem elég tisztán), képfrissítés is alacsonyabb még, hogy a g-sync / Freesync hiányáról ne is beszéljünk.
Én mindenesetre adok ennek még pár évet, mert szerintem működni fog. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#17) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Dirt Rally VR-ban egészen lenyűgöző, de a szimulátoroknak általában megvan az előnye, hogy nincs szükség helyváltoztatásra. Itt hasal el a legtöbb egyéb válfaj, melyek amúgy is megrekedtek a tech demok szintjén.

(#18) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Fene, a Pebble híre most jutott el hozzám. Legalábbis kickstarteren keresztül ma tájékoztatták a népet :S

Pebble is joining Fitbit

Fitbit has agreed to acquire key Pebble assets. Due to various factors, Pebble can no longer operate as an independent entity, and we have made the tough decision to shut down the company. The deal finalized today preserves as much of Pebble as possible.

Pebble is ceasing all hardware operations. We are no longer manufacturing, promoting, or selling any new products. Active Pebble models in the wild will continue to work.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#19) raskolnikoff válasza MeszesKPT (#17) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Ebbe van valami.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#20) -=RelakS=- válasza MeszesKPT (#17) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Még 1996-ban egy VR sisakkal kipróbálhattam a Duke Nukem 3D-t. Annak ellenére, hogy az a játék nem igazán alkalmas rendes 3D-re, szerintem fantasztikus volt, pedig azért lássuk be, hogy egy FPS játék eléggé a helyváltoztatásra épül.

Viszont a Dirt Rally esetében képzelem, milyen élmény lehet, hogy nem oda nézel, ahova a gép szerint a legjobb, hanem oda, ahova akarsz. Már persze, ha a belső nézetet szoktad használni (van benne olyan? :D).

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#21) raskolnikoff válasza -=RelakS=- (#20) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Hogy a búba ne lenne! :U

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#22) -=RelakS=- válasza raskolnikoff (#21) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem játszottál még olyan autóversenyes játékkal, ahol a kamera lehetett pl:
Az autó mögött
Távolabb az autó mögött
Az út szélén
A motorháztetőn

Ééés ennyi. Nem mindig volt a belső nézet természetes

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#23) raskolnikoff válasza -=RelakS=- (#22) üzenetére


raskolnikoff
őstag

De játszottam ilyenekkel, csak arra akartam célozni, hogy ebből a játékból semmiképp nem hiányozhatott a belső nézet (és több fajtája sem) :K

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#24) -=RelakS=- válasza raskolnikoff (#23) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az jó.

Megvenni már megvettem őket, csak még nem játszottam velük :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Hopp, Szerencsejáték Zrt. most lyukra szaladt :S

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.