Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tikakukac válasza hwtvennek (#49) üzenetére


Tikakukac
titán

nem ertem miért nyilatkoznak olyanok akik nem használják

Nem értem honnan tudja valaki mit mikor és mennyit használok. Emlékezetes eset a szifonos, mikor ugyanez volt a mantra. Akkor volt a 3. iPhone megvéve ;]

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52) Lacok


Lacok
őstag

A 13,3 hüvelykes kiadás egész komoly hardver komponenseket kapott és masszívnak tűnik a ház is így az ára kifejezetten barátinak mondható de attól tartok mire ideér kis hazánkba már nem lesz annyira baráti.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#53) Z10N


Z10N
veterán

Teszt lesz itt a ph-n? :)

Ui: Legkozelebb johet a Xiaomi smart hutogep is, ha mar legtisztito van :D

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54) citkar válasza Z10N (#53) üzenetére


citkar
addikt

Vannak egész jópofa, vagy hasznos Xiaomi készülékek, de a közelmúltban Xiaomi tollról olvastam, egy sima tollat képzeld el :D

Meg is találtam: Xiaomi pen :D

(#55) PREM1Z


PREM1Z
tag

Ahogy tesztelik oket: Link :B

[ Szerkesztve ]

(#56) moleculez


moleculez
veterán

Majd valami EU - Stock boltba is bekerül és akkor kínai ár felett, de de magyar ár alatt lesz, plusz esik az ára addigra, szóval kb fél év múlva egész barátságos ára lesz.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#57) jerry311


jerry311
nagyúr

Nocsak, lehet hogy megveszem az első saját (nem céges) laptopom? :))

(#58) Z10N válasza citkar (#54) üzenetére


Z10N
veterán

800 huf-s egyszeru markas toll :) A smart rice cooker-rol meg nem is hallottam.

Ui: ITT 50 db kerul 20,7k-ba ugyanazzal a svajci betettel, az darabaron fele annyi.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#59) xedos


xedos
addikt

KELL!

(#60) doc válasza TaS1kaaa (#20) üzenetére


doc
nagyúr

a 128-as SSD-vel szerelt verzio 299.900 forint ;)
a beepitett hattertar meg ugysem arra valo hogy azon tarolj egy komplett videotekat

(#61) margithid válasza doc (#60) üzenetére


margithid
veterán

Nekem amúgy ha msot vennék notebookot a könnyű bővíthetőség lenne egy fontos érv.
Lenovo G570 notebookomban én cseréltem Ramot, hdd-t ssd-re, porcit. Procinál még a hűtőt se kellett levenni a cseréhez!
Az a baj a gyártók aranyáron adják az ssd-t, meg a plusz Ramot.

(#62) doc válasza margithid (#61) üzenetére


doc
nagyúr

a bovithetoseg meg a cikkben leirt notebookok ket tok kulon kategoria
teljesen mas szempontok alapjan valasztja az ember egyiket vagy masikat, ha Neked bovitheto notebook kell akkor ne vegyel ultrabookot :)

(#63) Lacee1986 válasza PREM1Z (#55) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Még a fejem is megfájdult amikor hajlítgatják a kijelzőt. :DDD

(#64) hwtvennek válasza PREM1Z (#55) üzenetére


hwtvennek
tag

Elég rendesen horpad a billentyűzet a nyomogatástól...

(#65) pengonorbert


pengonorbert
tag

Amitől nagyon félek az a magyar billentyűzet. Meglepődnék ha kínálnának ilyet. A másik pedig hogy hivatalosan vagy részben hivatalosan hozzák be az európai piacra is. Ha ezek megvannak első leszek aki megveszi.
De ha nem... hát lehet hogy akkor is :D

(#66) Tikakukac válasza pengonorbert (#65) üzenetére


Tikakukac
titán

Szinte biztosra veheted, hogy nem lesz, rendes importőrség is meglepne szervizzel. 1500 darab körül szoktak típusonként bevállalni ilyet, annyit meg...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#67) L4mie válasza Tikakukac (#66) üzenetére


L4mie
veterán

magyar -angol bill különbség fizikailag csak egy gomb az Í amúgy megszokható, átmatricázható ;)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#68) citkar válasza pengonorbert (#65) üzenetére


citkar
addikt

Ezek miatt ne aggódj. Magyar billentyűzet nem lesz és egyhamar (vagy sokára se) hivatalos importőr se, max szürke import, de szerintem még az se.

(#67) Furkoo

Hát nem tudom neked milyen magyar vagy angol billentyűzeted van, de nekem az Y és a Z sem ugyanott van, sőt az angolon nincs jelölve , míg a magyaron van ö,ü,ó,ő,ú,á,ű (az más kérdés, hogy beírható).

[ Szerkesztve ]

(#69) Tikakukac válasza L4mie (#67) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha lesz qwertz akkor ja. Akkor már csak a többit kell megoldani. Ha nem, akkor szopcsi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#70) doc


doc
nagyúr

most komolyan azon megy a vergodes egy IT oldalon hogy mi van raszitazva a billentyukre, mert ha Y van ranyomtatva de Z-t ir ha lenyomod akkor mar nem talalod? :DD

(#71) nemlehet


nemlehet
őstag

Amúgy vicces, hogy az emberek nem látnak ki a fejükből. Az azonos felszereltségű MB Air majd 150k-val drágább, nem rakható bele második SSD és nincs dVGA sem.

A nagyobbik átváltva 213k, ha arra rájön 10% a kereskedőnek+27% áfa akkor is megáll 300k alatt. A legolcsóbb Air az apple.hu-n meg 330 szóval ott is van 30k difi és az azért nem olyan elenyésző.

Én a minőségtől nem félnék, lehet hogy nem Xiaomi termék, de rengeteg dolgot kapni Xiaomi logóval és nem nagyon tudtam olyat venni tőlük ami ne lenne jó. Pl mérleg, BT hangszóró, füles, telefon, USB ventillátor, éjjeli lámpa... Mind mind példás minőségű és rendkívül elégedett vagyok.

A billentyűzet mizéria olyan mint amikor kínai telefonnál azon pörögnek, hogy de nincs benne magyar nyelv. Angol van, de az nem jó, legyen magyar... Istenem komolyan 21. sz-ban ezen kell pattogni, hogy phonebook és nem telefonkönyv? Bármit akarsz állítani amit nem ismersz úgy is angol leírást találsz, milyen jó is egy idióta fordítás miatt nem megtalálni valamit.... Biztos lesz rá matrica kb minden nyelven, rengeteg használt üzletit is átmatricázva árulnak. Anyámnak is portugálából származik a gépe, patent állapotban, átmatricázva. Észre se vette amíg nem szóltam neki.

Én egy dologtól félek, hogy így a dVGA mellé karcsú lesz a hűtés. Ha meg szétthrotlingolja magát akkor inkább ne lenne dVGA és lenne passzív vagy nagyon csendes a hűtés.

Amúgy akik hiányolják a 15"-t szerintem előbb utóbb fognak kihozni olyat is, főleg ha ez sikeres lesz. Telefonból is az Mi jött ki előbb, aztán lett a Redmi sorozat is olcsóbban. Gondolom kihoznak most is egy prémium kategóriás terméket, hogy legyen pozitív viszhangja aztán jön majd a konzumer kategóriás 15"-os gép, esetleg valami gamer vonal. Simán meg tudják oldani ha akarják.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#72) fuze válasza nemlehet (#71) üzenetére


fuze
őstag

A 15" ne legyen már konzumer :DDD Ez a konzumer, prémiumba csomagolva.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#73) jerry311 válasza nemlehet (#71) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, csak az Apple termékek mögött ott van egy európai szervizháttér.
Itt meg már annak örülhet az ember, ha a nemzetközi posta után még egyben van a gép.

(#74) nemlehet válasza jerry311 (#73) üzenetére


nemlehet
őstag

Aha aha :) Jól van mesélj még. meg az apple magyar szervízhátteréről is. Nekem a kínai garival sokkal kevesebb gondom volt (a postázási időn túl) mint a magyarral. Milyen jó is egy Telemaxba járni üvöltözni, vagy vitatkozni az iStore-ban hogy a szakadozó töltés az üzemszerű működés-e...

Amúgy vannak EU-s teleppel rendelkező kereskedők is, azokkal még annyi nehézség sincs, mintha kínába kell visszaküldeni. Pl a HP-t sem itthon szervizelik szóval nem tudom miért nem mindegy, hogy a cseh ügyfélszolgálatnak írsz vagy a spanyolnak...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#75) pengonorbert válasza nemlehet (#71) üzenetére


pengonorbert
tag

Hát bármennyire is tetszik, azért ez így nyilván drága lesz idehaza.
És véleményem szerint 300ezer forintos árkategóriában vásárlásnál az a még dobjunk rá 30ezret már nem igazán számít. Arról nem is beszélve hogy osX-t kapsz mellé, ami simán megéri annak a 30ezres árrésnek a dupláját is (már csak a windowsok bolti árához képest is). Számomra a 300-400ezres Windowsos gépek is ezért esnek ki :S (persze ez szubjektív, illetve hogy ki mire használná.)
Viszont 200 ezerért egy ilyen masina rajta egy Linuxal, (hogy értelmesen esetleg fejlesztésre és munkára is lehessen használni) szerintem nagyon nagyon jó alternatívája a drágább konkurenseknek.

Minőségtől én sem félek. Nagyon kíváncsi vagyok az első review-kra. Sok, és nagy reményeim vannak ebben a gépben :D

(#76) hwtvennek válasza nemlehet (#71) üzenetére


hwtvennek
tag

"Amúgy vicces, hogy az emberek nem látnak ki a fejükből. Az azonos felszereltségű MB Air majd 150k-val drágább, nem rakható bele második SSD és nincs dVGA sem."

A Xiaomin meg nincs OSX. Sajnos így sokan nem tudják mire használni. :)

(#77) pengonorbert válasza hwtvennek (#76) üzenetére


pengonorbert
tag

Kíváncsi leszek azért a Hackintosh kompatibilitására :D

(#78) hwtvennek válasza pengonorbert (#77) üzenetére


hwtvennek
tag

Mondjuk ebben van valami. Ha volt egy kis eszük ilyenre csinálták meg. :) Viszont az Apple bármikor kinyírhatja az egész Hackintosh dolgot. :)

(#79) fuze válasza pengonorbert (#77) üzenetére


fuze
őstag

Az vicces lenne :D Egyébként elképzelhető, hogy jól működne a specifikációból kiindulva. Sajnos mindig inkább a wifi és a bluetooth kérdéses.

adms.hu | UI Designer

(#80) nemlehet válasza pengonorbert (#75) üzenetére


nemlehet
őstag

Igazából most nézem, és 359.990-től van az új MB Air. És cserébe kapsz fele akkora SSD-t, gyengébb kijelzőt, DDR3 RAM-ot, rosszabb bővíthetőséget, kevesebb portot és nincs dVGA sem. Hülyének is megéri :)

Az OSX valóban lehet valakinek fontos, de nem véletlen 10% a market share, ha annyira überfrankó lenne és megérni akkor főleg nyugaton nagyobb lenne a penetráció. A 10% nagy része is amerikából adódik, mert ott igazából nem drágább (vagy minimálisan) mint a konkurensek.

50-60k különbséget azért már nem neveznék elenyészőnek, főleg egy rosszabb gépért. Persze ha valakinek specifikus szoftvert kell használni az más tészta, azt ne keverjük ide. Ilyen alapon nekem meg a Mac esik ki mert nincs rá Catia, se a céges adatbázis szoftver...

Ez a gép nagyon megéri az árát, kár fikázni. Nem tökéletes nyílván, meg nem mindig a bestbuy mindenkinek, de szerintem kb ez van ott ahol az ultrabookoknak lenni kéne árban és teljesítményben.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#81) madgie válasza nemlehet (#74) üzenetére


madgie
titán

Láthatóan sok/komoly tapasztalatod van az Apple garanciával :DDD

A hardver olyan, amilyen, az iOS sem szebb egy ideje (sőt), akku, Qi, csomó elmaradásuk van, de az hóttziher, hogy körbenyalják a segged egy egyszerű problémánál is. A Xiaomi-nél meg néha már az csoda, ha be tudok jelentkezni a fiókomba, a Mi Band-nél...

(#82) ló úr válasza margithid (#44) üzenetére


ló úr
őstag

2GB-al? Milyen rendszered van neked? Win XP? Képzelem mikor megnyitsz böngészőben egy youtubeot de van mondjuk 2 másik ablak is ott megnyitva, pl egy prohardver, h milyen észveszejtő sebességgel futhat minden :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#83) jerry311 válasza nemlehet (#74) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem Magyarországon élek, nem az magyar Apple szervizekben gondolkodom.
Itt majdnem kicserélték haver feleségének iPhone-ját csak mert haver letiltotta rajta a kamerát Meraki MDM-ből. 1 app miatt egy egész telefont. Aztán még időben szólt neki, hogy azért mégse kéne és újra engedélyezte az appot.

(#84) pengonorbert válasza nemlehet (#80) üzenetére


pengonorbert
tag

Abszolút egyet értek, szerintem is teljesen korrekt ez a gép. Egy jó ideje szeretnék egy könnyed hordozható igényes 13-as laptopot/ultrabookot, de a fentebb kifejtett dolgok miatt nem igazán tudtam rávenni magam semelyikre. Most ez viszont beütött, és nagyon tetszetős. Amennyiben a review-k meg tesztek alatt nem jön elő semmi érvágós problémája, szerintem érdemes bizalmat szavazni neki. :R

másik: A Macbookokban a hardver természetesen nagyon nagyon jól ki van találva (üzleti szempontból). Ha izmosabb konfigurációt szeretnél olyan mélyen a zsebedbe kell nyúlni hogy annyit viszont már messze nem ér (annyit nem tud visszahozni az osX, a garancia meg miegymás...). Az alsó kategóriája (360e :DDD ) is nyilván drága a specifikációhoz képest, de ugye mint általában az Apple termékeknél nem sokat nyom a latba hogy milyen a hardvered, mert teljesen ki fog szolgálni és boldog leszel vele :)

[ Szerkesztve ]

(#85) tegbashar


tegbashar
tag

Hasonlít a MacBook Airhez? Annyiban biztos, hogy van kijelző, keyboard és nagy kéztámasz. Ha nem lenne a nevében az air, szerintem senkinek sem jutott volna eszébe összehasonlítani a kettő kinézetét. Teljesen máshogy néznek ki. Lesokkoltok a márkahülyeségetekkel!

(#86) nemlehet válasza madgie (#81) üzenetére


nemlehet
őstag

1 telefont és egy Air-t próbáltam gariztatni itthon, az első viszonylag könnyen ment (3GS, besárgult a kijelző) a másik nem. Szakadozott a töltés, először elhajtottak, hogy ez így normális, biztos a konnektor szar. Másik ügyintéző felvette alaplaphibával, de visszajött, hogy nem hibás. Aztán újra felvették alaplaphibával, mert nem hagytam magam, akkor kicserélték és azóta jó. Csak 2 hónapba telt.... De a barátom is szopott a pixel hibával, de pl az antenna gate-nél is itthon nem adtak tokot, mondván az egy amerikai akció....

Tudom, hogy az USA-ban NAGYON NAGYON jó a garanciális ügyintézés az almáéknál, de itthon ugye hivatalos boltjuk nincs, a partnerek meg olyanok amilyenek. Az 1 év gari sem épp a szívem csücske.

(#83) jerry311

Ez egy magyar fórum, tehát az alapértelmezés az, hogy te is itt élsz. Ha nem így van azt neked kell jelezni, nem másoknak kitalálni. Amúgy az amerikai vagy brit garis ügyintézést hasonlítani egymáshoz az kb olyan mint a trabantot egy S Mercihez.... A németeknél is sokkal gördülékenyebb, nyílván mert kevesebb a lopás meg a visszaélés mint keleten.

Nekem meg 1 kínai telóm ment tönkre (Jiayu G2F), írtam, mondták fotózzam le a hibát, elküldtem nekik a képet mondták küldjem vissza, ha a feladószelvényt beküldöm emailben küldik ők is a cseretelefont. 8 másik embernek intéztem garit, soha nem kekeckedtek, csak a posta volt lassú, mert nem futárral küldtem.

Ellenben pl a tékozló homár nagyrészt a garis ügyintézés körüli problémákról szól, szóval egy magyar gari sem jobb.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#87) fuze válasza tegbashar (#85) üzenetére


fuze
őstag

Egyetértek. A miui fórumon lévő összehasonlító képeken csak abban egyezik, hogy alumínium a fémház.

A bill nem fekete, hanem a fémmel megegyező színű (jó mondjuk a régi macbookokban is az volt).

A káva fekete. Lehetne olyan színű mint a gép, de akkor megint csak jobban hasonlít az air-hez. Így inkább Pro-ra hajaz. A két variáció közül a harmadik csak egy nem prémium benyomású megoldás lehetne.

Az élek nincsenek annyira lekerekítve (Ami jellemző a telefonjaikon is. Jól látszik a különbség egy iphone 6 mellett)

Sokan azt nem értik meg, hogy a trenddel nem lehet szembe menni egy ekkora cég esetében! A trend pedig a flat design, ami nem csak a felhasználói felületeken mutatkozik meg. Ha ennyire letisztult és néhány szóban megfogalmazható formatervezés a menő már egy pár éve, akkor nagyon kevés lehetőségük van a saját elképzeléseiket is belevinni, ha ki akarják szolgálni a felhasználói igényeket. Az igény pedig ez, és ha nem ilyenre tervezik, akkor nem vernék ennyien a seggüket a földhöz, hogy milyen k*rva jól néz ki :)

adms.hu | UI Designer

(#88) nemlehet válasza fuze (#87) üzenetére


nemlehet
őstag

Mondjuk most annyira (főleg itt) nem rugóznak a hasonlóságon. Van 1-2 aki igen, de hát őrültek mindig vannak :D Más fórumon se láttam az ezen való pörgést, inkább a névválasztás miatt fújnak. Lehetett volna valami Mi Notebook, vagy Mi Book (hamár Probook, meg Lifebook is van).

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#89) margithid válasza ló úr (#82) üzenetére


margithid
veterán

Asus T100 van, win10zel és olyan mint egy álom. Edge böngészőt használok, sokszor 10 böngészőablakkal és nincs újratöltődés. Mellette könyvolvasásra használom, skype, email.
Nagyon érdekes, de gyorsabbnak tűnik mint az i5 2520M-es 6 GB Ramos, ssd-s notim!

(#90) Tikakukac válasza margithid (#89) üzenetére


Tikakukac
titán

2 eset lehet:

-az a T100 valami nagyon durva medzsikkel lett megtolva
-az a 2520M-es SSD-s gép küzd bajokkal

Mindenesetre a T100 az valóban olyan mint egy álom. Az a fajta, amikor hideg verejtékben kelek, és alig kapok levegőt. Öröm volt visszaadni tesztről és az utolsót is visszaküldeni gariba :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#91) hwtvennek válasza Tikakukac (#90) üzenetére


hwtvennek
tag

Van egy csoporttársam aki azt használja, de elképzelni sem tudom, hogy ez neki miért jó, meg hogy kényelmes. Rettenet szar gép szerintem. :D

(#92) Ku'leth válasza hwtvennek (#47) üzenetére


Ku'leth
tag

Az fel sem merül benned hogy nem szereti ha beleharapnak az almájába ? :U

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#93) Tikakukac válasza hwtvennek (#91) üzenetére


Tikakukac
titán

Az biztos, hogy hallottam már olyat aki FHD vidiket vágott orrba-szájba rajta és nagyon vitte. Mindenki vonja le a megfelelő következtetést ezekből ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#94) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Elsőre nagyon tetszik. Semmi csicsa, elegáns megjelenés. Egyedül a 16:10-es kijelzőt hiányolom csak, mert egyrészt jobb, másrészt így alul túl vastag a káva.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#95) Geller72 válasza hwtvennek (#47) üzenetére


Geller72
veterán

Ha már neked nem megy agyilag, segítek. Nézd már meg a nickemet. Szerintem nem abban a korban vagyok, hogy anyukám vegye meg a dolgaim. :DD 6 éve külföldön dolgozom és kurvára nem okozna problémát akármilyen noti sem. Most sem egy teszkós előtt ülök. És ezt sem anyukám vette. De lehet, hogy amikor nekem anyukám utoljára vett valamit, akkor te még apukádban lebegtél. ;)

[ Szerkesztve ]

(#96) hwtvennek válasza Geller72 (#95) üzenetére


hwtvennek
tag

Mivel össze vissza szarozol valamit ami jó, ezért inkább nem mondanám melyikünknek mentek el otthonról. :)

(#97) _cHAos_ válasza nemlehet (#86) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Nekem 2 db i5S-t cseréltek, mert szerintem zörgött a kameralencse, egy űrlap kitöltése után futár hozta az újat és vitte a régit, amit még csak be sem kellett csomagolnom, nem vizsgáltak semmit, de ez csak egy példa volt az Apple garira.
Egyébként komoly munkára sehol nem vesznek NBD garival nem rendelkező hardvert.
Erről a csodáról én biztos nem managelnék semmilyen komoly dolgot (pl egy szerverpark katasztrófaszimulációt el mernél indítani róla? :DDD ), minden másra ott a Mastercard, Macbook, Latitude, hosszú lenne a lista. Persze ettől még Excel táblára jó lehet, de akkor már alig többért lehet Zenbook-ot is venni.

(#98) hwtvennek válasza _cHAos_ (#97) üzenetére


hwtvennek
tag

"Egyébként komoly munkára sehol nem vesznek NBD garival nem rendelkező hardvert."

Ezek szerint a Googlenál és rengeteg másik fejlesztő cégénél nem komoly munka zajlik. :)

(#99) Tikakukac válasza hwtvennek (#98) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem, ott van egy komoly spéci szerződés, aminek semmi köze a magánszemélyekhez.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100) Ku'leth válasza _cHAos_ (#97) üzenetére


Ku'leth
tag

"... komoly munkára sehol nem vesznek NBD garival nem rendelkező hardvert. ..."

A mentéseket meg földrajzilag elkülönítve, lehetőleg más-más kontinensen tárold ... szép az elv, csak nem minden esetben, mindenkinek, mindenhol és mindenkor megvalósítható. ;)

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.