Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) shortcutme válasza jimpo (#298) üzenetére


shortcutme
tag

Videó: ZMI 20.000mAh Power Bank charging my Xiaomi Air 13

A visszajelzések alapján a "RAVPower 26800mAh PD 30W USB Type C Power Bank" nevű termék is működik. (kb 2x tudja fullra tölten a laptopot)

Releváns topic-ok:
http://en.miui.com/thread-424735-2-1.html
http://en.miui.com/thread-327836-1-1.html

Szóval: mint azt a korábban linkelt cikkben is leírták (letesztelték és megindokolták): csak akkor fog működni, ha a power bank outputjánál szerepel a 20V

[ Szerkesztve ]

(#302) Rawulf válasza shortcutme (#301) üzenetére


Rawulf
őstag

Akkor ezek szerint jól írtam októberben. :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#303) jimpo


jimpo
aktív tag

Dupla pénzért lehet vele, pazar. De legalább ezt is tudom...
Köszönöm a segítséget. :)

Stryd Next Gen

(#304) shortcutme


shortcutme
tag

Xiaomi Air 12 EU raktárból 509 USD kupon: MI128EU4

(#305) Bocaa


Bocaa
senior tag

Helo!
Az fn billentyűkombinációkat milyen driverrel lehet elővarázsolni? air 13.3 gépről van szó

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#306) shortcutme válasza Bocaa (#305) üzenetére


shortcutme
tag

Szerintem nem kell hozzá semmi driver, de itt a hivatalos driver pack: http://cdn.fds.api.xiaomi.com/b2c-webfile/service/download/r10-2017/drivers-r10-2017.zip (1.2GB)

via: http://www.mi.com/service/bijiben/drivers/12-2017/

Nekem egyedül a Pause gomb hiányzik, esetleg valakinek van tippje hogyan lehet előhozni?

[ Szerkesztve ]

(#307) forten


forten
tag

Lehet valamit tudni ,Magyarországon mikor lesz kapható?

"Hol volt,hol nem volt..."

(#308) shortcutme válasza forten (#307) üzenetére


shortcutme
tag

Kínán kívül sehol nem árulják hivatalosan jelenleg, szóval valószínű ezek a modellek soha.

(#309) forten válasza shortcutme (#308) üzenetére


forten
tag

Miért gondolod,hogy soha?
Mobilok is először csak kínában voltak.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#310) adorjant válasza Bocaa (#305) üzenetére


adorjant
senior tag

Véletlenül nem az FN-lockra gondolsz? Mert ahhoz nem kell driver,az FN+ESC-vel lehet váltani,hogy FN vagy funkcióbillentyűként működjenek.

(#311) shortcutme válasza forten (#309) üzenetére


shortcutme
tag

Hivatalosan xioami mobilok se jelentek meg magyarárszágon.
Nem hivatalosan most is elérhető:
http://xiaomishop.hu/Mi_Notebook_Air_12_5_ezust_m3_4GB_128GB

[ Szerkesztve ]

(#312) forten válasza shortcutme (#311) üzenetére


forten
tag

Lehet,hogy kinevetsz,de ezt nem értem.Hogy lehet forgalomba valami,ami hivatalosan még sincs

szerk.: Ha, van hivatalos márka szervíz a mobiloknak,akkor forgalmazója,is hivatalos kell legyen.Rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

"Hol volt,hol nem volt..."

(#313) forten


forten
tag

Nem a topichoz tartozik,de a beszélgetésünkhöz ,igen.Találtam egy ilyet.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#314) shortcutme válasza forten (#313) üzenetére


shortcutme
tag

Nem hivatalosan forgalomban lévő termék = Magyar cég pl. gearbestről megvásáolja, belistázza a webshopba, esetleg csinál hozzá valami minimál magyar nyelvű használati útmutatót, garancia esetén visszaküldi a gearbest-nek.

Valóban, nem tudtam, hogy hivatalosan is árulja a WayteQ a Xiaomi mobilokat.

(#315) forten válasza shortcutme (#314) üzenetére


forten
tag

Ezért gondolom,hogy előbb-utóbb a laptopoknak is lesz forgalmazója,s aztán elérhető lesz az üzletekben is.Ez még a jövő zenéje,még friss dolog ez.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#316) pataslogeza válasza nemlehet (#71) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Igen, komolyan. A 21. században elvárom hogy legyen benne magyar nyelv. Én angliában élek (13 éve) és nem veszek semmit amiben nincs magyar nyelv, mint ahogy az angolok sem vesznek semmit amiben nincs angol nyelv.

(#317) UdVi86


UdVi86
aktív tag

Rendeltem egy Notebook Air 13.3 (2017) laptopot a GearBestről. Eddig minden rendben, nagyon jól működik a gép.

A kínai Windows legálisan cserélve lett magyarra. A telepítésnél egy dolog nem ment az erről készült videókban írtak alapján, a bootolás átállítása USB-re. Mindig az SSD-ről indult a rendszer. De F12-t nyomva feljött a boot manager és lehetett választani az USB-t.

A billentyűzeten egyedül az í betű problémás, de megoldható, hogy vagy a 0-ra kerüljön, vagy ctrl+alt+j.

A Windows telepítésénél éjszaka a ventillátor kicsit zajosabb volt és többször beindult kisebb műveleteknél is, de reggel ez a dolog pl. már fel sem tűnt igazán.

A UPS pedig nagyon gyors volt. Dec. 25-én rendeltem meg és 29-én délelőtt már nálam is volt. Németországi raktárból jött 800 dollárért (szállítás biztosítással). :)

(#318) forten válasza UdVi86 (#317) üzenetére


forten
tag

Szia.
Buta kérdésnek tünik,de miért éri ez meg neked?
Mi az ,ami megfogott a gépben?

"Hol volt,hol nem volt..."

(#319) xedos válasza forten (#318) üzenetére


xedos
addikt

Néz körül mennyibe kerül ilyen paraméterű, minőségű ultrabook!

(#320) forten válasza xedos (#319) üzenetére


forten
tag

Ha erre jön még az áfa,úgy is megéri?

"Hol volt,hol nem volt..."

(#321) adorjant válasza forten (#320) üzenetére


adorjant
senior tag

Azt írja, német raktárból jött.

[ Szerkesztve ]

(#322) xedos válasza forten (#320) üzenetére


xedos
addikt

Ezt neked kell eldönteni! Ha EU expressel rendeled szállítási módnál akkor nincs. Vagy EU raktárat választani és akkor nincs Áfa és VÁM.
Kb ezzel a géppel van egy szinten, de ebbe két SSD mehet és van egy játékra alkalmas VGA is!
[link]

vagy: [link]

[ Szerkesztve ]

(#323) forten válasza xedos (#322) üzenetére


forten
tag

Köszönöm az infókat.Telefonom Xiaomi,nagyon meg vagyok vele elégedve,ezért kíváncsiskodóm most a laptopjai felől.Ez alapján,ahogy a telefonjainál,itt a laptopoknál is,a minőség-ár arány,ami alapján kezdvező lehet.Garancia,hogy van megoldva?

"Hol volt,hol nem volt..."

(#324) xedos válasza forten (#323) üzenetére


xedos
addikt

Az a gearbesten keresztül megy és macerás... de kb fél áron van a gép így bevállaltam.

(#325) shortcutme válasza xedos (#322) üzenetére


shortcutme
tag

Amúgy mennyivel gyorsabb a laptop i5 vs m3?

Csináltam egy nem túl tudományos, de annál valósabb tesztet:
- https://coinmarketcap.com/all/views/all/ megnyit Chrome-ban
- F12 -> Network tab
- F5

Intel i5 6600k desktop: Load 5.20s
Xiaomi Air 12 (m3-7y30): Load: 7.02s
Intel Atom X5-Z8300: Load: 1.6 min (megerősítésképpen, hogy CPU függő a dolog)

Egy kicsit több különbségre számítottam 80W vs 4W TDP mellett...

(#326) xedos válasza shortcutme (#325) üzenetére


xedos
addikt

Ha igaz i5-U7200-vel 3.16sec /4,22 / 4.47
i5-6300q-n pedig 2.22sec / majd 4.4 ????

(#327) UdVi86 válasza forten (#320) üzenetére


UdVi86
aktív tag

EU raktárból jött, tehát már vámolva van.

(#328) UdVi86 válasza xedos (#322) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Igen, EU raktárból jött, így már le volt vámolva.

Valamint kb. az Asus Zenbook a jobb példa, ott a proci is azonos, az Acerben az erősebb. Egyébként az Asus volt először kinézve, mert magasabb keret volt laptopra, de egyelőre nem bánom, hogy megspóroltam 100k-t. :)

Szerk.: Bocs a duplázásért

[ Szerkesztve ]

(#329) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!
Az Air 12-vel vannak itt tapasztalatok? Internetezésre, filmnézésre, szövegszerkesztésre elég? Vagy már az alap Windows funkciók is lassúak a Core M3 procival?
Köszi!
Laci

szerk: nyilván képes filmet lejátszani, internetbongészőt és szövegszerkesztőt futtatni, de ezek gördülékenyen, jól használhatóan futnak, vagy döcögős, lassú? Sosem volt még a kezemben ilyen procival szerelt gép...

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#330) Szabesz válasza Alabástrom (#329) üzenetére


Szabesz
őstag

Teljesen rendben van.
Meglepően fürge a kis Intel m3-7Y30. Előző gépemben i5 2520m volt, és semmi lassulást nem érzek mindennapi használatban, sőt, még talán gyorsabb is nála néha, pedig az i5-tel sem volt már erő hiány, hiába nem mai darab volt. Az m3 a teljesítménye mellé meg alig fogyaszt valamit.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#331) Alabástrom válasza Szabesz (#330) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi! :R
És azt jól tudom, hogy a Core M3 passzív hűtésés, azaz nincs a laptopban ventillátor?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#332) Szabesz válasza Alabástrom (#331) üzenetére


Szabesz
őstag

Így van :)
Nem egy forró fejű fajta, telepítés közben érezni, hogy langyosodik, egyébként semmi.

¯\_(ツ)_/¯

(#333) Alabástrom válasza Szabesz (#332) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi.
Nekem csak előny, ha nincs ventillátor, nagyon terhelve úgysem lesz, a hangtalanság meg nagy-nagy plusz.
Mik a tapasztalataid vele? Álatalános minőség, billentyűzet, touchpad, és főleg - a képernyő milyen (alig találni valami infót a képernyőről, kb csak annyit, hogy IPS és baromira tükröződik)?
A Xiaomi honlapon lévő driverekkel haszálod? Minden rendben velük?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#334) Szabesz válasza Alabástrom (#333) üzenetére


Szabesz
őstag

Minőségre nincs panasz, összeszerelés, anyaghasználat, forma príma, billentyűzet csendes és kényelmes, touchpad is rendben van. Talán ez utóbbi kevésbé "csúszós" mint amihez szoktam korábban, de hamar átálltam rá.
A fényes kijelzőtől féltem a rendelésekor, de csak annyira zavar mint a telefon képernyőjénél: hamar rááll az ember szeme, és nem zavarja (meg egy idő után reflexből olyan szögben rakja le/fogja/nézi az ember, hogy a fényforrások ne zavarják ha vannak). A képe gyönyörű és megfelelő fényerővel rendelkezik.
Drivereket nem raktam fel külön, csak a touchpad-ét, minden rendben működik Windows 10 alatt.
Összességében én eddig nagyon elégedett vagyok vele :) $459.99 + szállítást bőven megért.

Egy negatívum volt az elején: gyári töltője kínai csatlakozós. Ugyan adnak hozzá fordítót (gearbest), de nem elég ragaszkodó fajta, fali aljzatban nem fog benne maradni. Vagy használsz más szabványnak megfelelő töltőt, vagy másik EU fordítót használsz, vagy 3D nyomtatsz egy pántot:) Nekem szerencsére akadt hozzá megfelelő minőségű fordító, így amit adtak hozzá a dobozában pihen.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#335) Jannii2


Jannii2
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek Xiaomi Mi Notebook Pro -ja? Ha igen, esetleg az előző hozzászóláshoz hasonlóan meg tudná osztani az eddigi tapasztalatait?

Köszönöm!

(#336) Adikosa válasza Szabesz (#334) üzenetére


Adikosa
tag

Szia, honnan rendelted ilyen jó áron?

(#337) Szabesz válasza Adikosa (#336) üzenetére


Szabesz
őstag

Gearbest. Meg kell csípni egy jó kupont.

¯\_(ツ)_/¯

(#338) Alabástrom válasza Szabesz (#334) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi! :R

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#339) MAgn válasza UdVi86 (#317) üzenetére


MAgn
újonc

Sziasztok,
Én is vettem egy gépet a GearBest-en keresztül, korrekt szállítással. Nem vagyok szakértő, felhasználói ismeretekkel nekiálltam a kínai operációs rendszert angolra cserélni. Több sikertelen kisérlet után segítségre szorulok, mert UdVi86 által is említett F12-re nyíló Boot managerben nem tudok navigálni. Sem az USB drive-ot nem ajánlja fel és a menüpontok között sem tudok lépkedni a le/fel nyilakkal. Videókat nézve mások gépén még az egér is működik a setup menüben, nálam még a nyilak sem.

Van valakinek tipple mit csináljak másként?

Köszönet előre is.

(#340) xedos válasza MAgn (#339) üzenetére


xedos
addikt

F2-vel lehet bejutni a BIOS-ba.
Ott Security és a Secure boot-nil kell jelszót beállítani, utána lehet Pendriveozni, ha jól emlékszem.

(#341) MAgn válasza xedos (#340) üzenetére


MAgn
újonc

Köszönöm a tippet, sajnos nem vált be, ott sem tudtam a menüpontok között navigálni.

Esetleg más ötlet valakitől?

Angol nyelvű Xiaomi support oldalért is hálás lennék...

Köszönet a jótevőknek..

(#342) xedos válasza MAgn (#341) üzenetére


xedos
addikt

A billentyűzet fel-le gombbal nem megy???
Ha bios alatt nem megy, akkor Win alatt sem mehetne- szerintem. Mindenesetre érdekes.

(#343) MAgn válasza xedos (#342) üzenetére


MAgn
újonc

... igen, a BIOS-ban tétlen nyilaknál akadtam el és ekkor kerestem segítséget.

Esetleg angel support oldalt ismer vki Xiaomi-hez?

(#344) Rawulf válasza MAgn (#343) üzenetére


Rawulf
őstag

USB-s "külső" billentyűzettel próbáltad már?
Kínai windows alatt működött a laptop billentyűzete?

"Please state the nature of the medical emergency."

(#345) UdVi86 válasza MAgn (#343) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Én is azt javaslom, köss rá egy egeret vagy billentyűzetet és annak mennie kell a BIOS-ban is.

(#346) yanesz


yanesz
tag

Sziasztok,
Xiaomi notebook air 13.3" kínai verziós w10-et,hogy tudok magyarosítani?
700$ a gearbesten kuponnal a Xiaomi :)
Tegnap rendeltem meg.
Telepítenem kell majd,vagy használható rögtön a notebook?

(#347) Freddycom válasza yanesz (#346) üzenetére


Freddycom
őstag

Kis piros arany, fűszerpaprika, vöröshagyma mindenképp fog kelleni. :D

Magyarítani úgy tudod, hogy vagy veszel egy Pro kulcsot ebayről és simán beírod és akkor lesz a home verzióból pro, amiben tudsz nyelvi csomagot letölteni, újratelepíteni nem kell ebben az esetben a rendszert.

Vagy bebootolsz a kínai home-mal, megvárod h aktválja magát a rendszer vagy mittomén, aztán csinálsz a windows media creation tool-lal egy magyar nyelven kiválasztott home telepítő DVD-t, pendrive-ot és erről újratelepíted a windows-t. Az aktivációhoz szükséges adatokat a BIOS-ból kiszedi, nem kell telepítőkulcsot beírni.

(#348) yanesz válasza Freddycom (#347) üzenetére


yanesz
tag

Aha,köszi!ezek mind jó dolgok 😁

Ez kell nekem akkor?:

https://m.ebay.co.uk/itm/WINDOWS-10-PRO-32-64BIT-PROFESSIONAL-LICENSE-KEY-ORIGINAL-CODE-OEM-SCRAP-PC/263184935488?epid=809536399&hash=item3d470b6a40:g:ZRgAAOSw84RZ0KcL

(#349) yanesz


yanesz
tag

Egyébként úgy olvasom,hogy nem bővíthető a memória...
Igaz ez?

(#350) xedos válasza yanesz (#349) üzenetére


xedos
addikt

Manapság minden ultrabooknak az alaplapra forrasszák a ramot, meg mindent.
Egyedül az SSD cserélhető, abból 2foglalat is van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.