Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) _cHAos_ válasza hwtvennek (#98) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Nem látok bele a gigantikus Google-be :) , hogyan üzemelteti az infrát, (nagyrészt csak kkv-kba, állami szektor és pár kisebb multi) de ott biztos van a raktárban jelentős cold spare készlet és nyilván saját állománnyal oldja meg humán erőfforrást.

#100) Ku'leth: ahol ez követelmény, pl Pszaf írja elő. ott nincs mese meg kell valósítani. :D

[ Szerkesztve ]

(#102) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Lenovo Air is megérkezett [link]

/s

(#103) nemlehet válasza _cHAos_ (#97) üzenetére


nemlehet
őstag

Jó hát mindenki beírhatja, hogy neki mennyire jó volt az apple gari, nekem meg nem. Ellenben a kínaival nem volt gondom sose, így nálam nem igazán plusz az itthoni gari megléte. Csak ezeket az állandó picsogásokat fárasztó olvasni, hogy "béhúsz" "ménincsmagyarnyelv" "deamagyargari".

Most kevered a szezont a fazonnal. MB Air-ről sem fognak ilyesmit elindítani. Ezek nem munkára vannak, eleve ki akar 13,3"-on dolgozni? Az ultrabook kategória kifejezetten manager gép, vagy olyanoknak akik könnyű szellemi munkát végeznek ahol fontos a mobilitás (pl újságíró) vagy esetleg tehetős egyetemistáknak akik nem dolgoznak komoly szoftverekkel. Most komolyan behozni ide egy latitude vagy akármilyen üzleti szériát finoman szólva is szalmabáb érvelés.

Amúgy nem vágom, hogy teljesen átlagos mindenki által használt hardverekből felépítve W10-el mitől lenne rosszabb mint egy Zenbook, de hát biztos bennem van a hiba.

Komolyan miért nem lehet elismerni ha valami jó? Vagy ennyire fáj? Mert akkor nagyon szomorú életed lehet...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#104) Ku'leth válasza nemlehet (#103) üzenetére


Ku'leth
tag

A magyar nyelv SW beli hiányosság, áthidalható. A "nincsbéhúsz" HW -beli hiányosság és hacsak nem tudod kicserélni benne a GSM modult, áthidalhatatlan, súlyos hiányosság.

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#105) enricotoxic válasza nemlehet (#80) üzenetére


enricotoxic
tag

Vártam a gépet és a paraméterei elég jók, képeken jól néz ki. Ígéretes! Céges Lenovo gépem mellé nem lenne rossz. A gyártó telefonjai nagyon szépen össze vannak rakva, de azokon nincs zsanér, a notebookon pedig van. Sajnos ez sok brand gyártónak sem megy, például HP zsanérok szarok, egy idő után beszorul majd eltörik. Több (sok) ilyen HP gépet láttam, a konzumertől az üzleti kategóriáig. Tagadhatatlan, hogy az Apple notebookok nagyon jól vannak megépítve. Remek az akkuidejük (7-8 óra, saját tapasztalat) és nem nagyon fáradnak el, akár 4 év használat után sem. OSX jó, sokáig használtam, de annak is van hibája.

Miből gondolod, hogy Air-nek gyengébb a kijelzője? Fényképet nézni/szerkeszteni, videót vágni, Zabbix-ot nézni, CAD, Solidworks munkához? Kinek mire kell a gép? Én ezt szemre dönteném el, nem a paraméterek alapján és a felhasználási terület is meghatározza. Sokszor olvasok hasonló hozzászólásokat, hogy ez ilyen szar, meg 21. században ilyet hogy lehet... Olyan, mintha csak a saját igényeidet vennéd alapul és ami nem fér bele a halmazba az szar lenne.

Mindig az a kérdés, hogy mi a felhasználási terület, mik az igények. A Windows, Linux, BSD, Mac OS X is jó csak más a felhasználási terület. Nem lehet azt mondani, hogy ez a jó és a többi szar. Van akinek a 13" az ideális van akinek a 17". Nekem nem kell dVGA, van gamer asztali gépem, a notiban nincs szükségem rá, van akinek kell munkára/játékra.

Billentyűzet mizéria: az lehet gond, ha kevesebb gomb van rajta (US Macbook Pro, Air) és fizikailag nincs hosszú Í, nem lehet mit átcímkézni, mert nincs több gomb. Nem tudom a címben szereplő gépnél hogy van.

Oprendszer elég szépen elmossa a két gép közötti differenciát (W10 Home 29.990, W10 Pro 48.990).

SSD: nekem csak arra kell, hogy fusson az OS, meg az a pár alkalmazás, tmp, cache, swap. Nem tárolok lokál gépen semmit. Akinek csak egy gépe van, annak meg kell a nagy storage. És abból sosincs baj, hogy dupla akkora a tároló!

Portok: ebben teljesen igazat adok neked!

Piaci részesedés: Opel Astrából is több van, mint Audi A6 quattro-ból. Attól az Audi nem lett gyengébb.

Nagyon jónak kell lennie, mert prémium termékekkel fog versenyezni. Azt gondolom, hogy a gép jó, de várjuk meg a teszteket. Hogyan van megépítve, milyen az akkuidő (nálam ez az egyik legfontosabb paraméter), milyen a hűtése (másik fontos nálam), képernyő minősége, touchpad használhatósága, billentyűzet háttérvilágítása? Azt majd az idő dönti el, hogy milyen lesz a gép 2-4 év használat után, hogy bírja a strapát, hány ciklust bír az akku. Milyen lesz évek múlva a driver support? Én szurkolok nekik, legyen sok szereplő, az nekünk csak jó.

(#106) Geller72 válasza hwtvennek (#96) üzenetére


Geller72
veterán

Látom, nem megy a szövegértelmezés. Leírom még egyszer. "Én, személy szerint egy szaros névért nem vagyok hajlandó 4x-es árat fizetni, csak azért, hogy ott virítson egy fos logó." Nem azt írtam, hogy nem jó, hanem hogy irreális árat kérnek teljesen hétköznapi jó minőségű hw-ért.

(#107) Mercel válasza fuze (#31) üzenetére


Mercel
senior tag

Jézusom te ezt most komolyan írtad?:)

12.1"-os üzleti laptopom van és dolgozom rajta, vele. Napi 8-12 órát nyúzom, nagyon sokat hurcolom és óriási előny, hogy kicsi és könnyű.

Egyébként meg van olyan, hogy dokkoló amire rádobva hirtelen 24"-os monitor , egér, klavi, nyomtató stb ugrik még a képbe.

Nekem ma már egy 15-17 es laptop isten büntetése lenne. Hurcolni katasztrófa, ha meg tényleg kell az infrastruktúra akkor meg kiderül, hogy még a nagy laptopok is kicsik és "csak laptopok" nem workstation gépek.

Marcel

(#108) fuze válasza Mercel (#107) üzenetére


fuze
őstag

A szoftverek amiket használok nem ilyen kis méretre vannak kitalálva. Irodai jellegű munkára oké.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#109) tegbashar válasza Geller72 (#106) üzenetére


tegbashar
tag

Megértettem. Gondolom mások is. Remélem ma már csak 15-20 alkalommal írod le ugyanezt. SFLY!

(#110) T_Stark


T_Stark
őstag

Akik annyira rugóznak itt azon, hogy ebben van dVGA, MBA-ben meg nincs, higgyétek el, nem akartok ti ultrabookba dVGA-t. Ez nem az a kategória, ahol ez pozitívumnak számít.

(#111) TigerCat válasza T_Stark (#110) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én annak örülök, ha hűvös marad és meg sem nyikkan. Nyilván néha jól jönne a plusz kraft, de éjjel csendben, nagyon nagy előny a hangtalan működés...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#112) DummyBoy válasza margithid (#12) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Arra ott a Surface Book :)

Ezeket a képeket nézve úgy érzem nem kell tovább laptopot keresgélni az asszonynak...

Life is shor...

(#113) doc válasza nemlehet (#71) üzenetére


doc
nagyúr

"Amúgy vicces, hogy az emberek nem látnak ki a fejükből. Az azonos felszereltségű MB Air majd 150k-val drágább"

amugy vicces hogy az emberek nem latnak ki a fejukbol. az azonos felszereltsegu MB Air Magyarorszagon annyiba kerul (300K) mint ez a kinai notebook Kinabol rendelve. (jo, annyibol nem 'azonos' hogy kisebb SSD van benne, de ahogy lejjebb is leirtam, nem ezen kell tarolni a komplett torrent-gyujtemenyt)

(#114) _cHAos_ válasza nemlehet (#103) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

"Most kevered a szezont a fazonnal. MB Air-ről sem fognak ilyesmit elindítani."

Lattam mar parszor, hogy managelnek rendszereket. Macbookrol (pl. Nasa-nak is dolgozó Kürt debreceni leanyvallalata, biztos bennük van a hiba, nem kell mindenhova a Precision)
Valahogy nem tudom elfogadni, hogy a Xiaomi stabil lenne és megbízható, annyi gyártó van, aki mögött van múlt és bizonyítottak, hogy nem éri kockázatot ezen a szinten, persze elismerem, hogy van az a réteg ahol akár ár/érték arányával jó is lehet, de azért ne mondjuk már azt, hogy pl. jobb, mint az Apple.

(#115) doc válasza _cHAos_ (#114) üzenetére


doc
nagyúr

a Xiaomi mint marka nagyon jo, van nekem is termekuk (konkretan akciokamera) es teljesen meg vagyok vele elegedve
a cikk temajaul szolgalo gepnel inkabb az ad okot aggodalomra hogy a xiaomi csak a cimket rakja ra, szoval lehet nagyon jo de nagyon szar is...

(#116) Geller72 válasza tegbashar (#109) üzenetére


Geller72
veterán

Nicsak. Dupla nicked van? Akarsz repülni? ;]

(#117) Alabástrom válasza doc (#115) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Érdekes filozófiai kérdés, hogy egy terméket tulajdonképpen ki gyárt.

Egyetlen laptop esetbében több száz több különböző gyártóról beszélhetünk (ugye az akatrészgyártók, meg az alkatrészek alkatrészeinek a gyártói), aztán van egy csomó összeszerelő üzem, stb. Mindenhol más kultúra, más dolgozók, más vezetőség.

De a végül rákerülő márkának nagyon is nagy jelentősége van. Nem hiszem, hogy egy szarra rátennék a MI-t. Sok nagy cég megcsinálja, de a MI mögött mintha még valami friss, intelligens idealizmus élne, és még nem kurvultak volna el.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#118) doc válasza Alabástrom (#117) üzenetére


doc
nagyúr

alapvetoen tobb fontos lepcsofok van a gyartas soran (marmint a 'ki csinalja' kerdesben):
- ki az aki megtervezte hogy milyen legyen (pl. egy notebook haz eseten a kinezetet, a komplett gep eseten milyen proci, ssd legyen benne, mennyire legyen bovitheto, stb)
- ki az aki kivalogatta a 'kulsos' cuccokat (pl. melyik gyarto melyik memoriamodulja, stb)
- ki csinalja a minosegbiztositast

ha egy nagy ceg a nevet adja a termekhez azzal azonositja a termeket magaval (es forditva)
egy, a hirnevere sokat ado cegnek fontos hogy az altala 'markazott' cucc jo legyen, ne legyen minden masodikkal minosegi problema, stb
ezert ha veszel mondjuk egy Apple notebookot, egy Sony TV-t, egy Onkyo erositot akkor joggal varod el hogy jo minosegu legyen, mert a ceg neve jelent egyfajta garanciat

a Xiaomi eddigi termeki nagyreszt jol megtervezett, jo minosegu, jol mukodo cuccok voltak, igy sejtheto/remelheto hogy az altalauk Xiaominak felcimkezett notebook is ilyen lesz
de mivel ok mas ligaban jatszanak mint a 'legnagyobbak', ezert meg mindig van bizonytalansagi tenyezo. persze ez majd X ev mulva, amikor azt latjuk hogy folyamatosan toljak a jobbnal jobb termekeket, akkor ez elmulik, es onnantol mindenki tisztaban lesz a 'Xiaomi = fasza minoseg' egyenloseggel (felteve persze hogy a ceg ezzel torodik - nagyon sok kinai gyarto ezt leszarja)

(#119) Alabástrom válasza doc (#118) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Igen, egyre gondolunk.
Viszont én ilyen szempontból nem érzem rizikósabbnak egy MI laptop megvásárlását, mint egy "nagy, öreg" márkáét.
(ez nem azt jelenti, hogy a MI 10000%, hogy jó laptop lesz, hanem hogy adok akkora esélyt a márkának, mint egy Lenovo-nak, HP-nek, stb.)

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#120) doc válasza Alabástrom (#119) üzenetére


doc
nagyúr

rizikosabbnak mindenkepp rizikosabb, meg ha nagy esellyel jo is lesz
de ugyanannyi penzert mint a mar bizonyitottan kituno MacBook azert eleg necces kiserletezgetni. jo esetben ugyanannyi penzert ugyanazt kapod, ha nem jott be akkor meg kevesebbet
vartam a Xiaomi notikat nagyon, ugy 200-ert meg erdekelne is, de igy ez egy draga lutri

mindenesetre nagyon varom a teszteket, en szurkolok nekik :)

(#121) Alabástrom válasza doc (#120) üzenetére


Alabástrom
senior tag

"ugyanannyi penzert mint a mar bizonyitottan kituno MacBook"
????

Na jó, ebbe most ne menjünk bele. Hosszú vita lenne, hogy hol mennyiért mit kap az ember. Meg a bejelentéskori ár, későbbi ár, stb...
Ugyanannyi pénzért én is inkább macbookot vennék.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#122) doc válasza Alabástrom (#121) üzenetére


doc
nagyúr

#16

(#123) Auratech


Auratech
őstag

Nekem jónak tűnik mindkettő. A kis káva és súly, a kialakítás. Lehetne érintős de nem az. Lehetne háttérvilágitásos a billentyű, de nem az.
Az elmúlt évben tanárainknak kábé 20 laptopot kerestem. Jellemzően 150-200 ezer környékén. Indokoltan több is lehetett volna picivel. Ennyiért hasonlóan pofás új notikat nem találtam csak műanyag lapokat max i3- mal, freedos-sal.
A kisebb kiváló lehet egy nem cgi-t oktatónak, a nagyobb bármire, főként ha még mehet bele ram.
A 13-mas paramétereit kábé 200e-rel drágább dell masina hozta, amit egy grafikus tanár vett. Masszívabb, bár majdnem dupla súllyal.
Itt a modern apu ssd, ddr4 ram és dedikált gpu win10 mellett elég jó kombinációnak hat, ha már csak a dx12 hasznát nézem. A 250-es gyors ssd teljesen élhető méret, főként ha van két usb3 port is. Egy prima 128 GB pendive (nekem sandisk ultra flair 128-as van és imádom, még fűt is..) szolíd áron hibátlan kiegeszitő és ha a mem kártya gyors csatolón van, semeddig nem tart a bővités, elég olcsón.
A kialakításban nyilván van gyenge pont, kérdés, ami a billentyűzet minőségét, és a hűtés hatásfokát illeti.
Nem olvastam, hogy az oprendszer opciós vagy oem. Ha oem, akkor az ár áfával is kedvező.
Az 1Mp webkamera, az viszont fájt. Nem is nagyon hiszem el, hogy igaz. Talán az ultravékony képernyőkialakítás az oka... vagy a félmillás almás masina 480p-FaceTime kameráját le kellett nyúlni..
A design forrásául szolgáló almás masinák egyedüli értéke mára az oprendszer és a vele érkező kulcsrakész megoldások, szolgáltatások sora, ami az irodai csomagtól a filmszerkesztőig használható integrált megoldásokat nyújt.
A forma hasonlít. Nem sok mozgástér van egy minimalista kialakítás esetén, ahogy az autóiparban sem, ha a cv értéket, tömeget... hozni kell, jóformán egy kaptafára keszül minden.
A tableteknél kibirta az Apple, a telefonoknál is. Ki fogja bírni a notiknál is, hogy ő a mintaadó.
Tessen sokkal jobbakkal kirukkolni, például olyan Macbook Proval, amiben az i7 mellett a komoly gpu is passzívan megy a beepített hőcseves rendszerrel...
A beltartalom meg telepítés kérdése. Lehet, hogy a végén Chromebook Air lesz belőle... esetleg egy hackintosh projekt sem lehetetlen...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#124) TigerCat válasza Auratech (#123) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Javarészt egyetértek.

"A design forrásául szolgáló almás masinák egyedüli értéke mára az oprendszer és a vele érkező kulcsrakész megoldások, szolgáltatások sora, ami az irodai csomagtól a filmszerkesztőig használható integrált megoldásokat nyújt."

Tegyük hozzá, hogy ez főként a tengerentúlon van így, hiszen nálunk sok dolog nem működik, vagy szívás. Egyébként klassz, én is azt használok és frankón élhető...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#125) Ku'leth válasza Alabástrom (#121) üzenetére


Ku'leth
tag

Akkor már ennyiért ASUS RoG ;)

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#126) noPublicFG válasza Ku'leth (#125) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Ott a pont! :C :C

plus ça change, plus c'est la même chose

(#127) Tikakukac válasza Ku'leth (#125) üzenetére


Tikakukac
titán

Kész szerencse, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz :B Aki G-s Asust akar venni nem fog Macet venni, akinek meg Mac kell nem fog G-s Asust.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#128) T_Stark válasza TigerCat (#111) üzenetére


T_Stark
őstag

Bizony, én is így vagyok ezzel. Ultrabooknak ezt kell tudni, nem játékra való. Akinek meg kevés az amit egy mai IGP tud, az nem ultrabookot keres.

(#129) TigerCat válasza T_Stark (#128) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Itt ülök egyedül, sötétben, teljes csendben. A gépre rá van kötve egy nagy külső kijelző, de így sincs hangja. Netezek, levelezek, képet szerkesztek, közben filmet nézek az egyik sarokban, stb. Ezek után egy visító ventilátortól biztos idegbajt kapnék...

Amúgy pedig majd kiderül mit tud a masina. A paraméterei jók, a dizájn is rendben van, meglátjuk. Vevő biztos lesz rá.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#130) _cHAos_ válasza Auratech (#123) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

"A 13-mas paramétereit kábé 200e-rel drágább dell masina hozta"
Vostro 4 év garanciával, érintőkijelzővel. :U

(#131) _cHAos_ válasza _cHAos_ (#130) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

(#132) Auratech válasza _cHAos_ (#131) üzenetére


Auratech
őstag

A grafikus kollega épp Dellt vett 16 Gb rammal, 256-os ssd-vel, windowssal 378-ért..múlt év decemberében.. XPS-t, akciósan..
A nagyobbik Mi annak a paramétereit hozza..nagy vonalakban.

Eszközválasztásnál mindig belefuthatunk, a "kicsit jobban zsebbe nyúl" effektbe, aminek nehéz véget vetni..
A legelső, amit meg szoktam kérdezni a tanaraktól, hogy mi plafon az árban és, hogy van-e dobozos Windows a birtokában, ami valamilyen kukaérett masinán esetleg telepítve volt..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#133) _cHAos_ válasza Auratech (#132) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Ezek szerint neki egy notebook nem csak tech.spec-ből áll.
Az XPS-t ehhez Xiaomi notebookhoz kicsit kisarkítva hasonlítani olyan, mintha egy 20k-s Praktikeres Bosch fúrót egy 200 ezres kers-es Makitához, végülis mindkettő árammal megy. :D
Nézd meg, miket linkeltem és milyen árban. :R

[ Szerkesztve ]

(#134) Auratech válasza _cHAos_ (#133) üzenetére


Auratech
őstag

Esélyes de azért kipróbálnám..
A telefonokat ismerve azért van olyan érésem, hogy pld egy Samu Galaxy A5 75-ért flottás listaáton nem olyan jó, mint egy Note3 pro azonos áron. A xiao.. árképzése közelebb áll ahhoz, amit a belepakolt tudás alapján naprakészen el lehet kérni.
A több éves architektúrákat jó drágán eladó neves gyártók visszaélnek avval, hogy a felhasználható teljesítmény nagyságrendileg fél évtizede alig változott..
Egy lapi 5.gen i5/gt840-nel, ssdvel simán kinn van 3k felett, 1333 ddr3-mal.
Szóval a puding próbájára azért én mégis kíváncsi vagyok..
A kínai piacon is erős a verseny. A Xiao.. megteheti, hogy erőből fejleszt...
(Amúgy az XPS gyári wifi drivrerével (win10) szívott rendesen, míg rám nem tolta a feladatot)

Auratech Field Recording

(#135) doc válasza _cHAos_ (#130) üzenetére


doc
nagyúr

volt Vostrom amit annyiert vettunk amiert MacBookot is kaphattunk volna
gyuloltem, otvar ipari hulladek volt

(#136) doc válasza TigerCat (#124) üzenetére


doc
nagyúr

mi az ami nalunk nem mukodik vagy szivas?
(igy hirtelen csak a spotlight kibovitett funkcionalitasa ugrik be mint ami 'meg nem mukodik', teruleti gondokbol adodo szivassal meg nem talalkoztam a sokevnyi Mac hasznalat alatt)

(#137) _cHAos_ válasza doc (#135) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Voltak gyenge szériák az biztos, nem is MB kategória. :) (már árazásban sem)

(#138) TigerCat válasza doc (#136) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Helyesírás ellenőrzés, angol office csomag, stb. Igen, a lokalizációból adódó problémák és hiányzó szolgáltatások, amelyek itthon nem érhetőek el.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#139) nemlehet válasza doc (#113) üzenetére


nemlehet
őstag

Légyszíves mutass nekem egy azonos felszereltségű MB Air-t 300k-ért :) Csak mert a legújabból a gyengébb felszereltségű is 360k-tól indul :) Az ilyen mindenféle szürkeimportot ne keverjük ide, mert ilyen alapon vám és áfamentesen is lehet hozatni kínából ha van ismerős aki épp jön haza, akkor meg 230k-ról beszélünk...

Amúgy meg tök jó, hogy sokan hozzáadják a W10 árát a vételárhoz, amikor jár hozzá, de sebaj.

Amúgy még mindig nem értem, hogy mit kell azon lovagolni, hogy van olyan felhasználás amire van ennél jobb gép. Én sose mondtam, hogy ez az ultimate masina, ehhez képes sorra jönnek az almajancsik akik cibálják elő az extrém példákat hogy de bezzeg oda mennyivel jobb a Macbook...

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#140) tegbashar válasza Geller72 (#116) üzenetére


tegbashar
tag

Szerintem reportolj Sherlock és kiderül.

(#141) Orlin válasza nemlehet (#139) üzenetére


Orlin
addikt

+1!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#142) Tikakukac válasza nemlehet (#139) üzenetére


Tikakukac
titán

Az, hogy mi jár hozzá, azt max Isten tudhatja. Majd a disztri (ha lesz) eldönti mit kér és mekkora lesz a felára és eladható lesz-e.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#143) doc válasza nemlehet (#139) üzenetére


doc
nagyúr

tessek
semmifele szurkeimport meg feketeimport kinabol nincs
magyar bolt, bemesz, kifizeted (vagy megrendeled futarral), elhozod, hazai garanciaval

ahogy lejjebb irtam is, ebben kisebb SSD van, es nincs benne dedikalt videokartya, szerintem egy ultrabooknal ez pont baromira nem lenyeg. cserebe kapsz egy bizonyitottan fasza hardware-t itthoni garanciaval

nem volt itt semmilyen 'extrem pelda' meg 'almajancsi', pusztan ravilagitottam arra hogy barmilyen Apple termekrol szolo cikknel megy a hiszti hogy 'extraprofit' 'brutaldraga' itt meg a vele pariba allithato gepnel 'hudejo, azonnalkell'... :U

(#144) Auratech válasza doc (#143) üzenetére


Auratech
őstag

Aki ilyet akar venni, annak ez jó ajánlat. Nekem nem kéne 300-ért almabook ilyen featúrákkal.
200-ért megvettem az iPad Air2-t, mert megláttam és használok olyan lehetőségeket, ami miatt ez magától értetődő volt. Egy percig sem hezitáltam. Az alap almás notinak presztízsértéke van leginkább és tartós, csinos..
Ha laptopot vennék, akkor az a lehető legnagyobb hordozható teljesítményt adja a legkompaktabb méretben, tehát sok ram, gyors tár, dedikált vga, érintőképernyő, minimum fHD. Adott áron ez a xiao.. nem tűnik túl hibásnak ebből a szempontból.
Ki kell próbálni. Lehet, hogy jó, lehet, hogy szar, mert ki tudja... Még nem tudni de sejthetően nem adnak ki használhatatlan vacakot, mert őrült verseny van. Lenovo Yoga, Asus Transformer, Dell, Acer..oldalon..
Evvel a laptoppal az a meglátásom, hogy pont azt hozza a laptopok közé, mint a telefonokkal.
A neves gyártók által gyakran indokolhatatlanul felárazott kialakításokat, elfogadhatóbb áron.

A 13-mas friss macbookkal volt egy kis fiaskóm. Hangfelvételkor kitettük a futtatott Protoolst egy tévére is. Na ekkor kiderült, hogy a beépített megjelenítés fel-leskálázása, tükrözése a külső fHD monitorra lefárasztja az apu grafikáját. Meg se gondoltuk, hogy ez előfordulhat.
Miközben a (táskámban felejtett és bevetett) 80e forintos Lenovo G40-45-nek nem, ami pedig gyengébb az iPadomnál is...

Auratech Field Recording

(#145) doc válasza Auratech (#144) üzenetére


doc
nagyúr

pont ez a lenyeg, az igenyeknek megfelelo gepet kell valasztani :)

nekem ez az MacBook volt (igenyek: nagyon jo usability, kenyelem, jo minosegu touchpad (csak ezen az egy ponton elverzett eddig _minden_ gep amivel dolgom volt, a Macbookot leszamitva))
a te igenyeidnek egyertelmuen nem felel meg a MacBook (mondjuk az erintokepernyo+dedikalt vga mar eleve beszukiti a lehetosegeket :D), nincs is ezzel baj ha az ember tudja hogy mit szeretne, es annak megfelelo vasat talal :)

(#146) aram01 válasza Auratech (#144) üzenetére


aram01
nagyúr

nálunk a sima air van csak, de teszi a dolgát ahogy kell.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#147) fuze válasza doc (#143) üzenetére


fuze
őstag

Nincs készleten, gondolom nem is lesz, majd csak az új! :) Illetve ez egy hulladék. Ismerősöm vagy ötször vitte vissza, mert beszart. Ezekre kell biztosítás is, mert az egy év légyfing egy olyan gép esetében, amit szét sem lehet szedni. Ráadásul többet monitorozza a gyerek a proci hőfokot és a ram terhelést mint egy ultra nerd Windows felhasználó, nehogy belassuljon, vagy túlmelegedjen. Pedig mkv videók megtekintésén felül komolyabb erőforrás igényű munkát nem csinál rajta.

adms.hu | UI Designer

(#148) doc válasza fuze (#147) üzenetére


doc
nagyúr

szokott lenni keszleten, valoszinuleg lesz is, de ennyiert viszik mint a cukrot

az egyaltalan nem igaz hogy hulladek lenne. mi az hogy "beszart"? normalis (tehat nem utom-vagom-foldhozcsapom) hasznalat mellett meglepne ha barmilyen baja lenne. nekem egy 2012-es Airem van, tokeletesen mukodik, semmi baja. kollegam a linkelt akciobol vette a sajatjat, szinten problemamentes

"egy év légyfing egy olyan gép esetében, amit szét sem lehet szedni. "
milyen osszefugges kellene hogy legyen a ketto kozott? szetszedni felesleges, minek akarod szetbuzeralni?

a proci hofokot meg plane a ram fogyasztast nezegetni totalisan felesleges
eleve, a RAM azert van hogy a gep hasznalja, azon nyivakolni hogy hasznalja a legnagyobb marhasag :D

(#149) Ku'leth válasza Tikakukac (#127) üzenetére


Ku'leth
tag

Akinek meg Xiaomi, az se férges almát, se ánuszt nem vesz. ;)

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#150) hwtvennek válasza fuze (#147) üzenetére


hwtvennek
tag

2014-es MacBook Air-em van, nem vigyázok rá úgy mint egy hímes tojásra, csak simán használom, a billentyűzet fényesedését leszámítva, a mai napig úgy néz ki mint mikor kivettem a dobozból, sehol semmi sérülés, és semmi baja a gépnek. Pedig 2 éves lesz lassan. Az akkumulátora se romlott szinte semmit, a zsanérok is feszesek, és melegedni sem melegszik jobban. Mindeközben már 2 fő frissítés érkezett az OS X-hez. 10.9->10.10->10.11. 2 év alatt eddig mindegyik nagyon kurva drága ThinkPadem szervízbe került már, pedig azokra jobban vigyáztam mint erre...

Az intelligenciádról meg nagyon sokat elmondd az, hogy ilyen szavakat használsz: "beszart".

Nagyon szakszerű. :)

Röviden: ez nem egy hulladék, hanem jó pár laptop után amik a kezeim között jártak a 300 ezer forintos árkategória felett (mert az alatt nálam nincs notebook) ez viszi a prímet minőségben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.