Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) UdVi86 válasza yanesz (#400) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Innen is le lehet, de azt javaslom, először egy windows update-et csinálj és az a legtöbb drivert leszedi. Nálam egyedül egy hardvert nem talált meg, az volt a Mi OSD Utility.

(#402) Rawulf válasza Freddycom (#399) üzenetére


Rawulf
őstag

A 13"-osnál is már megfigyeltem, hogy nagyon fel tud pörögni a hűtés ha kicsit is elkezdi terhelni az ember a gépet. Saját véleményem szerint itt a probléma az, hogy az emberek minél vékonyabb notebook-ot szeretnének már venni, de ezekben az ultrabook-okban így egyre kisebb és kisebb hűtőfelületet tudnak kiaalakítani (leszámítva egy-két jóval drágább típust). A gyártóknak azzal is számolnia kell, hogy a vevők többsége nem fogja évente minimum egyszer takaríttatni masinát, ergo marad az, hogy jobban kell pörgetniük a hűtést.
Én azt javasolnám, hogy első körben azt kellene megnézni, hogy "rásegítéssel", azaz külső laptop hűtéssel vajon javul-e a helyzet? Nem a klasszikus laptop alá helyezett tálcás hűtésre gondolok, hanem amit oda kell illeszteni, ahol a laptop kifújja a levegőt.
Itt egy kókányolós példa erre. Persze csak szemléltetésként, nem mintha ez lenne a megoldás. Egy komolyabb vákuumos megoldás ilyen.
Viszont ha jól emlékszem, akkor a Xiaomi egész jól rávezeti a hő jó részét a burkolatra, tehát egy tálcás laptop hűtéssel is megnézném a helyzetet. Tehát egy notebook cooling pad-ot alá téve is megnézném, hogy változna-e valami. Persze kombinálni is lehet a kettőt. :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#403) Freddycom válasza Rawulf (#402) üzenetére


Freddycom
őstag

Igen, ez a vákuumos megoldás elég bumfordi, nem biztos h ráákasztanám a Pro-ra. :D Ha egyáltalán lehetne, mert ez hátul fújja ki a levegőt, ott meg akadályozza a kijelző. A ventilátoros alátét lehet működhet, mert elég jól ki van vágva a rácsozás alul, ott gondolom szívja a levegőt. Meg egy jó minőségű hővezető paszta is elengedhetetlen.

Ja meg amit megfigyeltem, h sokszor ok nélkül felugrik a hőmérséklet 48°C, meg volt példa 53°C-ra, miközben csak egy ppt-t nyitottam meg. De azért furcsa mert csak egy pillanat az egész, éppen kijelezte a hwinfo, aztán ugrott is vissza a normál, addigi hőmérsékletre. Szóval az is lehet, h mittomén vmi nem stimmel a szenzorral néha és mivel az 53°C-nál már be kell kapcsolni a ventit, be is kapcsolja, csak gyakorlatilag mégse annyi a hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

(#404) adorjant válasza Freddycom (#403) üzenetére


adorjant
senior tag

Inkább az a kérdés,mennyinél kapcsol(na) ki? :D
Mert amikor üresjáratban megy a gép,és 37 fokot ír cpu hőmérsékletnek, és akkor is ketyeg a venti :)

(#405) Freddycom válasza adorjant (#404) üzenetére


Freddycom
őstag

Nálam mondjuk ez nincs így. Most hogy sokat basztattam az EC táblát, figyelgettem mindig a hőmérsékleteket, kerestem a venti szabályozó értékeket, felírogattam magamnak papírra, hogy mikor kapcsol be a hűtés.

Egyáltalán nem rossz, ahol meghúzták a határt, mert ~45°C-on (EC táblában "2D" (hexadecimális)) kezd el búgni egyes fokozaton a ventilátor, csak éppen sokszor ok nélkül felugrik erre az értékre. 502-es BIOS-on vagyok. Esetleg ha van kedved te is nézegetheted ezt az EC táblát és meg tudod nézni, hogy hol kapcsol be.

(#406) yanesz válasza UdVi86 (#401) üzenetére


yanesz
tag

Szóval először frissítem a kínai windowst,ami egyúttal frissíti a drivereket,kivéve az utility-t (ezt akkor külön telepítem).
Aztán az office-t aktiválom.
Utána pedig jön a youtube-os videó,amit csak kovetnem kell.(amit utoljára linkeltél)

Jó a lesz akkor így a sorrend?

Elnézést,hogy sokat ertetlenkedek,de magyarul se telepítettem op rendszert újra,nemhogy kínaiul. :))

(#407) yanesz


yanesz
tag

2018-as 13.3" notebook air

[link]

[ Szerkesztve ]

(#408) xedos válasza yanesz (#407) üzenetére


xedos
addikt

Hmmm...
Pont a proci és a space gray na meg a méret miatt gondolkoztam, hogy váltok PRO-ra...
DE: ugyanazt a hardvert a kisebb házban egy ventivel hogyan tudja lehűteni?

(#409) adorjant válasza xedos (#408) üzenetére


adorjant
senior tag

Ez jó kérdés, gyanítom folyamatosan zúg majd :(
ASUS VivoBook-ban vettem már ilyen hardverrel szerelt gépet,abban nem nagyon állt a venti...

(#410) Freddycom válasza xedos (#408) üzenetére


Freddycom
őstag

A képen két ventilátor van, csak az a heatpipe nem tudni mire lesz elég.

[link]

(#411) fery02


fery02
addikt

Valaki, aki írt már pü-t a korábban említett "west" nevű eladónak, aki tudhat billentyűzetet magyarítani, visszaírt már közületek bárkinek is?

[ Szerkesztve ]

(#412) Freddycom válasza fery02 (#411) üzenetére


Freddycom
őstag

Én még december elején beszéltem vele, de most jan. 18-a óta nem lépett be a fórumba.

(#413) yanesz válasza xedos (#408) üzenetére


yanesz
tag

Ez majd a tesztekben kiderül. :)

(#414) UdVi86 válasza yanesz (#406) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Ezt a videót lényegében végig követheted. Annyi, hogy a gép bekapcsolásáig egy másik gépen tudod megcsinálni a bootolható pendrive-ot.

A kínai Windowson a driverek már fel lesznek telepítve, attól hogy a kezdő lépéseknél letölti a Fall Creators Update csomagot, attól még a driverek maradnak. Ha eljutsz a kínai Windowsban az asztalig, akkor a Control Panel-ben (ezt a keresőbe beírhatod, meg fogja találni) a Programoknál látni fogod, mi van feltelepítve. Itt egy kép róla:

[programok]

Miután feltetted a magyar Windows-t, lévén, hogy mindent letöröltél, kell ismét feltenni a drivereket. És erre írtam, hogy érdemes először egy Windows Update-t futtatni. Ennek futtatásakor már a Fall Creators Update telepítése nem lesz, mert már te a frissebb telepítőt írod ki a pendrive-ra. Kínában még korábban lett telepítve a Windows, akkor még az őszi frissítés csomag nem volt végleges.

(#415) UdVi86


UdVi86
aktív tag

Az én laptopom szállításánál most sajnos minden Unknown státuszban van. :( Remélem változik hamarosan és előkerül.

(#416) adorjant


adorjant
senior tag

MSI Afterburner megy nálatok?
Órajelet tudom állítani, de játék közben csak 1-1 pillanatra látom a gpu órajeleket,aztán 0mhz lesz :)
OSD sem megy, szürke a checkbox,nem tudom engedélyezni.

(#417) fery02 válasza Freddycom (#412) üzenetére


fery02
addikt

Nekem pont tegnap válaszolt, további adatokat kért tőlem, gépnek a színe és a bill sapkák méretei, ami ha jól látom Air 12-nél 15,5x15,5 mm.

De kíváncsi vagyok, hogy mi lesz ebből, páromnál úgy tűnik kritérium lenne a magyarított billentyűzet, nem tudná megszokni szerintem, ahogyan most van.

(#418) yanesz válasza UdVi86 (#415) üzenetére


yanesz
tag

Mikor rendelted?én 14.en a gearbestrol eu expressel Kínából.eddig csak elektronikus értesítés van a nyomkoveresnel.majd ha Angliában checkoljak,akkor onnan látható lesz.

(#419) adorjant válasza yanesz (#418) üzenetére


adorjant
senior tag

Vagy mint ahogyan kiderült, már előtte is [link] :)

(#420) yanesz válasza adorjant (#419) üzenetére


yanesz
tag

Itt még csak ennyi van:
2018-01-14 09:31:00 Customer data received Southall

Én itt szoktam nézni :) :
[link]

(#421) UdVi86 válasza yanesz (#420) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Nálam is ez a Southall szerepel, 13-án adták fel a csomagot elvileg.

(#422) xedos válasza UdVi86 (#421) üzenetére


xedos
addikt

Több cuccot rendeltem már EU expressel - mésfél hónap volt. De ügye nincs vám :-)

(#423) UdVi86 válasza xedos (#422) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Az idő nekem teljesen mindegy, amikor megjön a cucc, akkor jön, csak érkezzen meg. :)

(#424) Freddycom válasza UdVi86 (#421) üzenetére


Freddycom
őstag

A 17track, trackitonline oldalakon amíg angliába nem érkezik a csomag, nem látsz semmi mozgást, csak h megkapta az adatokat a DPD.

Így nézett ki a nyomkövetés a 17tracken (december elsejétől jan 12-ig nem volt semmi mozgás):

Ez pedig a panasia-s követés, ahol szépen lehetett követni Anglia előtt is:

(#425) UdVi86 válasza Freddycom (#424) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Ezen az oldalon nézem, amit linkeltél korábban. És ott nekem továbbra is csak az első van, ami nálad is, a Custom data received Southall 01.13-ai dátummal.

Kódnak a 10 számjegyűt adtad meg, vagy a +4 számjeggyel kibővítettet?

(#426) Freddycom válasza UdVi86 (#425) üzenetére


Freddycom
őstag

A kapott nyomkövetési számot, az 1550-es kezdet nélkül.

(#427) UdVi86 válasza Freddycom (#426) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Értem. Én is azzal próbálkoztam. Írtam egy ticketet a GearBest-nek, meglátjuk. A track24 app-on azt írja rákeresve, hogy No result found for your item.

(#428) yanesz


yanesz
tag

Én messengeren írtam a Gearbestnek.Ezelott rögtön reagáltak.viszont 3 napja semmi,hogy rákérdeztem a csomagra.
Viszont el lett olvasva az üzenetem.
Mindenesetre az a lényeg,hogy épségben érjen ide a notebook,ide vagy oda pár hétnek.

(#429) Rawulf válasza yanesz (#428) üzenetére


Rawulf
őstag

Lehet, hogy csak szimplán túlterheltek a sok üzenettel most.
Hozzávetőleg úgy február 10-ig működnek a logisztikai cégek Kínában, mielőtt ők is elmennek fesztiválozni.
Mondhatni hasonló a helyzet, mint karácsony előtt volt.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#430) yanesz válasza Rawulf (#429) üzenetére


yanesz
tag

Addigra csak kikerül Kínából! :)

(#431) yanesz válasza Rawulf (#429) üzenetére


yanesz
tag

[link]https://m.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-Notebook-Air-i7-8550U-8GB-256GB-Gray-392085.html

[ Szerkesztve ]

(#432) Rawulf válasza yanesz (#431) üzenetére


Rawulf
őstag

Tyű, hát nem tudom miért linkelted be nekem.
Kicsi bizgentyűket Aliexpress-ről meg Ebay-ről szoktam venni.
Nagyobb cuccokat meg saját magamnak intézek Kínából.
Mondjuk az olyan kategóriát mint egy laptop, lehet én is kénytelen lennék valami webshopban nézegetni, mert Xiaomi cuccokból legalább 21kg-nyit kéne rendelnem, hogy eu-express-el tudják hozni nekem. :N
Mivel Kínában Xiaomi Mijia rizsfőzőt használtam, azt most én webshop-ból rendeltem.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#433) adorjant válasza yanesz (#431) üzenetére


adorjant
senior tag

Huh, nem voltak szívbajosak az árképzésnél :)

(#434) UdVi86 válasza Rawulf (#429) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Én kicsit azon bosszankodok (persze feleslegesen, mert már mindegy), hogy most kb. 50 dollárral drágábban le tudtam volna rendelni EU raktárból és itt lenne 5 nap múlva.

(#435) yanesz válasza Rawulf (#432) üzenetére


yanesz
tag

Véletlen volt,hogy neked linkeltem.

(#436) Rawulf válasza UdVi86 (#434) üzenetére


Rawulf
őstag

Érdemes megfontolni, hogy előrébb hozza az ember a nagyobb értékű külföldi rendeléseket (kiváltképp egy ilyen Xiaomi notebookok esetében), ha módja van rá, mert az EU-express lehetőségek szűkülése hatással lesz az EU-warehouse vásárlásokra (árakra) is.
Valahol olvastam, hogy az EU amúgy is szigorítani akarja (most májusban, ha jól rémlik) a Kínából származó importálásokat a kínai dömping árak miatt.
Amennyiben az EU-express (nagy valószínűség szerint 2019 év végéig legkésőbb) teljesen megszűnik, akkor amennyiben lesz olyan cég (webshop), aki nagyobb mennyiségben (legalább 5-10db) hozat Kínából Xiaomi notebook-okat (és/vagy hivatalosabb formában is árulni kezdi a Xiaomi), akkor (pláne magyar számlával) nem lesz értelme magánszemélyeknek külföldről rendelni.
Persze tudom, hogy a magyar billentyűzet sokaknál "létkérdés". Mondjuk én pont az angol billentyűzetkiosztást preferálom (bár azt nem, amikor például egy Lenovo X1 Carbon notinál össze-vissza vannak a gombok).

"Please state the nature of the medical emergency."

(#437) UdVi86 válasza Rawulf (#436) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Köszi az infot. :)

Válaszolt a GearBest. Ők is azt írták, most van a csúcsidőszak, így késhet is a 15-25 munkanapon túl és az online frissítés is akadozhat. Hát ennyi, türelemmel várom. :)

(#438) yanesz válasza UdVi86 (#437) üzenetére


yanesz
tag

Nekem is most válaszoltak. :)
Tényleg akadozik az online frissítés.
Ma már mutatja a Panasia,hogy 16an megérkezett a hong kongi elosztó központba a csomag.
Neked is frissített már a nyomkovetesi szám?

(#439) Rawulf


Rawulf
őstag

Ha esetleg ezt a nyomkövetős oldalt még nem ismerné valaki:
https://global.cainiao.com/
De ez sem rossz:
https://www.17track.net/en

"Please state the nature of the medical emergency."

(#440) UdVi86 válasza yanesz (#438) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Nálam is 16-án érkezett oda. :) Alakul lassan.

(#441) UdVi86


UdVi86
aktív tag

Lenne egy olyan kérdésem, azoktól akik szintén Kínából rendelték a Xiaomi Notebook Pro-t. Adnak a töltőfejhez átalakítót? Az Air-hez nekem adtak, de az EU raktárból érkezett. Köszi.

(#442) Freddycom válasza UdVi86 (#441) üzenetére


Freddycom
őstag

Adnak, de kifordul belőle. Még ha az elosztó vízszintesen is áll és oda dugod, úgyis elég ingatag. Érdemes másik átalakítót használni.

(#443) yanesz válasza UdVi86 (#441) üzenetére


yanesz
tag

Én ezt vettem a Médiában.3200ft körül volt.

(#444) xedos válasza Freddycom (#442) üzenetére


xedos
addikt

Én kétoldalas ragasztóval segítettem a problémán :-)

(#445) adorjant


adorjant
senior tag

Nekem a mostanában rendelt össze kütyühöz már ilyet csomagolnak, de korábban valóban ezt a kis semmirevalót adták :)

(#446) UdVi86 válasza adorjant (#445) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Az Airhez nekem is ilyennel jött.

(#447) jimpo


jimpo
aktív tag

A Xiaomi Air 13 veri az asztali gépem, kb. mindenben, igaz nem mai darab. / Athlon x4 740, Ati HD7770, 4Giga mem. /
Fogyazstásban is tuti jobb... Nem 170 watt teljes terhelésnél. :D

Játszani nem igazán szoktam, mindensetre jó néha nosztalgiázni... Kevés képszerkesztés sorozatok, főleg böngészés Yutyúb semmi komoly. :)

Asztali gép helyett lenne tulajdonképpen, a jelenlegi árak miatt inkább hanyagolnám a pc-t. Illetve hordozhatóság miatt is, épp ezért nem játszik a PRO.

Jó lenne minél olcsóbban megúszni a dolgot, viszont nem volna jó ha megvámolnák.

Gearbest-en várható még Eu szállítással?

Stryd Next Gen

(#448) UdVi86 válasza jimpo (#447) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Úgy látom most ez a legjobb ár a GearBesten (Hong Kong-ból és van EU Express): https://www.gearbest.com/laptops/pp_648196.html?wid=4

De lehet lesz G-W raktárból is később (ezek mostmár az EU raktárak jelölése), innen nagyon hamar hozzák és 100%-osan vámmentes. Bár az EU Express is az biztosan, én úgy tudom.

(#449) adorjant


adorjant
senior tag

Kupon-oldalakat is érdemes átfutni rendelés előtt, szinte mindig van valami okosság.
Egyébként meg most vegyen mindenki, olcsó a dollár ;)

(#450) yanesz


yanesz
tag

Innen csak a Driver's package-t toltsem le pendrivera vagy kell az összes?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.