Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Rawulf válasza Freddycom (#500) üzenetére


Rawulf
őstag

Eddigi életem során akárhány laptopot is szedtem szét, mindegyikben a gyurma volt. Az ilyen gyurmát valóban érdemes cserélni és ha több évig használni szeretnénk a notit, akkor nem csak egyszer. Azért érdemes a garanciát megvárni.

Legyen szó akár egy Razer egér görgőjéről vagy ventilátorról, a gyártók a kenőanyaggal valahogy mindig spórolnak. Én WD40-el szoktam pótolni, de van aki varrógép olajra, fékolajra, és satöbbi esküszik.

A Xiaomi-nál időközönként mindig vannak akciók. Aki türelmes, az megvárja a következő akciót és akkor rendel (olyan helyen, ahol továbbadják a kedvezményt, azaz rendelésre szállítanak).

"Please state the nature of the medical emergency."

(#502) jimpo válasza Freddycom (#500) üzenetére


jimpo
aktív tag

Idle hőmérsékletben is " 5-6 fokot " jelentett, vagy csak terhelve?

Majd én is újrapasztázom idővel, ártani nem fog neki. :)

Akciót meg várok, van idő. Ha nem muszáj nem dobok ki 20-30 ezret az ablakon... :D

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#503) Freddycom válasza jimpo (#502) üzenetére


Freddycom
őstag

Üresjáratban olyan 33 fok körül mozog, előtte az az igazság h nem tudom.

Viszont a bal ventilátorral nem tudtam mit kezdeni, nem volt megoldás a drive-os link. Nálam konkrétan a ventilapát zörög a helyén, mint itt az utolsó képen. Szétszedtem, összeraktam, akkor oké volt pár óráig, de aztán megint elkezdte szó nélkül. Olajozni meg nem biztos h akarom ott bent, kicsapja az olajat a környező alkatrészekre vagy fene tudja.

[ Szerkesztve ]

(#504) jimpo válasza Freddycom (#503) üzenetére


jimpo
aktív tag

Lehet [ennyivel megoldható] :)
Amint megláttam ezt a videót egyből mentettem, hátha...

Egyébként a dedikált grafikát van értelme tiltani a jobb üzemidő reményében mondjuk böngészésnél, videózásnál?
Bár emúgy sem rossz az 5-6 óra...

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#505) Freddycom válasza jimpo (#504) üzenetére


Freddycom
őstag

De nekem nem a ventilátor háza zörög, hanem maga a lapát, ahogy ül a helyén.

Nem érdemes tiltani, optimus technológia megoldja, hogy vált az integrált és a dGPU között okosan. Feladatkezelőben látod is, hogy 0% egyszerű feladatoknál az MX150, míg az integrált dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#506) shortcutme válasza xedos (#499) üzenetére


shortcutme
tag

> Amúgy én is hülyézem magam, hogy Karácsony előtt nem vettem meg a pro-t 850dollárért...

Xiaomi Mi Notebook Pro $799 / 645 euro kupon: XMNB01 (limitált, de jelenleg működik)

https://www.gearbest.com/laptops/pp_786412.html?wid=4

via https://techtablets.com/2018/03/deal-alert-xiaomi-mi-notebook-pro-for-just-799/

[ Szerkesztve ]

(#507) xedos válasza shortcutme (#506) üzenetére


xedos
addikt

Á... ne - 1órája néztem és nem tudom beleugorjak-e....

(#508) adorjant válasza xedos (#507) üzenetére


adorjant
senior tag

Én a 760-as akciónál voltam így, akkor addig gondolkodtam, hogy elvitték a gépeket, szerencsére nem sokkal utána volt 790-ért is, akkor már nem követtem el ezt a hibát :)

(#509) shortcutme válasza xedos (#507) üzenetére


shortcutme
tag

Szerintem ennyiért érdemes, ha nem tetszik szerintem hardveraprón biztos el tudod adni ennyiért.

(#510) Freddycom válasza xedos (#507) üzenetére


Freddycom
őstag

Rendeljetek, kíváncsi vagyok van-e újabb BIOS verzió, vagy még mindig az 502-es a legfrisebb. :D

(#511) xedos válasza Freddycom (#510) üzenetére


xedos
addikt

Kalandosan, de sikerült... 1hónap múlva kiderül...
Kosárba bekerült, de a fizetésnél elbukott (gépen csináltam) Erre próbálom telefonon, ott nem mutatta a kosárba, újra beraktam, de már nem volt akciós...
Végül kiderült, hogy függőben maradt - bankkártyán kisebbre volt állítva a fizetési lehetőség - átállítottam és sikerüt megvenni!!! :-)

(#512) UdVi86 válasza xedos (#511) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Igen, a kártya limitet érdemes megnézni előtte.

(#513) jimpo


jimpo
aktív tag

Xiaomi Air 13.3 8/256GB i5-7200U Kuponok Jelenleg mindkettő működik.

[[GW5]] HSCSUPER05 ($799.99) 3 - 7 business days
[[GW4]] XIAOMIEU4 ($779.99) 2 - 5 business days

Stryd Next Gen

(#514) UdVi86 válasza jimpo (#513) üzenetére


UdVi86
aktív tag

A GW-4 az Németország, nekem onnan tényleg itt volt az Air pár nap alatt és pont december végén.

(#515) jimpo


jimpo
aktív tag

Jó tudni, ha még elfogadja éjjel egy órakor akkor ezt választom.
Melyk cég szállította egyébként?

Stryd Next Gen

(#516) UdVi86 válasza jimpo (#515) üzenetére


UdVi86
aktív tag

UPS és a szállítás reggelén felhívott a futár, hogy mikor fog jönni. Teljesen korrekt volt.

(#517) AaronOS


AaronOS
tag

Sziasztok,

Most berendeltem egy Mi Notebook Pro-t, mert nem bírtam ellenálni a 800 dolláros árnak. A rajtalevő kínai Windowsból lehet valahogyan angolt csinálni legális úton, tehát annak a kulcsával? Neten olvasgattam róla de több módszer is működésképtelen volt a visszajelzések alapján.

So Long, and Thanks for All the Fish

(#518) xedos válasza AaronOS (#517) üzenetére


xedos
addikt

Ha csak ezt a fórumot visszaolvasnád..
Simán ráhúzhatsz egy magyar Win10-et...
Én majd az Office-ra leszek kíváncsi - lehet lementem a kódot előtte.

(#519) AaronOS válasza xedos (#518) üzenetére


AaronOS
tag

Visszaolvastam, csak a külföldi fórumokon pont az itt leírt módszerre írták, hogy már nem működik.
Kicsit erre is vonatkozott a kérdésem, hogy erről hallott-e valaki olyat, hogy valóban van-e ok félni.
Ill. írtak olyat is, hogy csak multilanguage telepítővel fog menni, single language Windows-zal nem. Ez mennyire igaz?

De akkor lényegében, ha jól értelmeztem annyi lenne majd a feladatom, hogy a kínai Windowst indítsam el, jelentkezzek be az MS fiókba majd kikapcsolás és mehet a bekészített pendriveról a boot és a telepítés az angol Windows-zal.

Ha igen, akkor köszönöm, hogy a bizonytalanság gyülekező felhőit eloszlattad számomra.

So Long, and Thanks for All the Fish

(#520) xedos válasza AaronOS (#519) üzenetére


xedos
addikt

Én az 2017 októberében így csináltam. (Air) az új notik az uefi biosban tárolják a win kódot, így lehet aktíválni sem kellene.

[ Szerkesztve ]

(#521) fery02 válasza xedos (#520) üzenetére


fery02
addikt

Én is kb abban az időben csináltam egy ilyen procedúrát, szintén Air géppel, magyar Win10 Home-mal.

Telepítés végeztével beaktiválta magát UEFI-ből.

[ Szerkesztve ]

(#522) UdVi86 válasza AaronOS (#519) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Ahogy írod, a kínai Windows telepítését befejezed, belépsz ezzel a Microsoft accountodba, amivel a digitális licenszet hozzá is kötötted. Ezután mehet a törlés (én a backup particiót meghagytam a biztonság kedvéért, tehát csak a legnagyobb méretűt formáztam) és telepíthető a magyar verzió, belépve újra az account-tal, már aktiválva lesz. 2018 februárban csináltam meg ezt Pro-val és tökéletesen működik.

(#523) fery02 válasza UdVi86 (#522) üzenetére


fery02
addikt

Én nem léptem be a kínai Win 10-en belül sehová sem, hanem egyből fogtam a gépet és gyalultam mindent az SSD-ről és így is beaktiválta magát aztán a magyar Win 10.

(#524) jimpo


jimpo
aktív tag

[Xiaomi Gaming Laptop]

[Specifikáció]
mi.com

Sajnos az én 13-as Airom nem érkezett meg, mindenesetre várom. Win 10 Pro kulcs van így beírom és letöltöm a magyar nyelvet, egyszerűbb lesz mint úratelepíteni. Elvileg...

Kiváncsi vagyok a ZMI QB820 milyen gyorsan tölti a gépet majd.

Ha minden információ helyes akkor 30perc alatt a fali töltője ami 65W-os 50%-ot tölt bele míg egy óra alatt ~83% ot.

Mindenestre a Powerbank "csak" 40W-ot tud elméletileg leadni viszont ~ 60Wh-t így ha minden jól megy egyszer teljesen illetve legközelebb még 40-50% tölthető vele a notiba. :)

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#525) Freddycom válasza jimpo (#524) üzenetére


Freddycom
őstag

Hmm, egy pár hete már láttam egy kezdetleges cikket erről, h lesz ilyen is, fura ezt a dizájnt gémer kategóriában látni. Árra kíváncsi leszek.

(#526) yorka válasza Freddycom (#525) üzenetére


yorka
tag

i5, 8GB, GTX 1050Ti, 950$
i7 7770HQ, 16GB, GTX 1060, 1430$

(#527) adorjant


adorjant
senior tag

Jól hangzik, hűtésre azért kíváncsi leszek.
Gyanítom a Pro ára is kicsit lejjebb csúszik majd.

(#528) xedos válasza adorjant (#527) üzenetére


xedos
addikt

Más a célközönség. Nézd meg: a gamer sokkal vastagabb.
Gyorsan ránéztem, hogy a 1050 játékok alatt 50-100%-al gyorsabb mint az Mx150.

(#529) jimpo


jimpo
aktív tag

Megérkezett. Még szerdán...
Air 13 a gép csodás, a kijelző szintén. A billentyűzet furcsa, egy matrica nekem is kell.

Maga a Win 10 Pro aktiválás viszonylag könnyedén ment. De nem lett teljesen magyar, olyan 98%-a az.
Ez nekem elég is... Viszont a nyelvi fájlok letöltésénél érdemes először Angolt választani. Mert míg ezt nem tettem meg koránt sem volt rózsás a helyzet... Értsd a fele magyar, a másik kínai. Ezek után jöhet a Magyar rá. :))

Tehát ügye teszteltem a ZMI QB820 Power Bankot valóban tölti, pazar. Bár ez nem volt kérdés. Az inkább milyen gyorsan.
A fali töltő és a QB820 esetében is 5% ról indult a töltés, a gép aludt közben csak a töltés megnézéséig "ébresztettem".
Tehát 30 perc alatt a QB820 32%-ot töltött bele, míg egy óra alatt még 34-et tehát összesen 68%-ot.

Ami a 65W-os fali töltőt illeti 30 perc elteltével 46%-ot pumpált bele, egy óra alatt 83%-ot.

Tehát maga a power bank igen impozáns a 407g-os súlyához képest. Főleg hogy 121%-ot sikerült vele a gépbe tölteni. Ami durván 47Wh... Jó cucc. :DD Magát a külső akkumlátort közel 4 óra feltölteni.

Nem bántam meg a vételt. Igaz a bill.-en kívül a ventillátor fel-fel zúgása zavart még. De az Intel® XTU segített a PoWer limit le lett véve mindenhol 7W-ra így meg sem nyekken. Persze cserébe nem olyan "fürge". Normál feladatoknál jó lesz így fojtva is. :O

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#530) xedos válasza jimpo (#529) üzenetére


xedos
addikt

Gratulálok!
Amúgy még a 2017-est vetted?
írtuk, hogy pendriveról újra kell hózni a Win-t és nincs gond.
Mikor hangoskodik a ventid? Ha nem játszom, én még nem hellottam...

(#531) jimpo válasza xedos (#530) üzenetére


jimpo
aktív tag

Köszönöm. :)
Igen a 2017-es verzió, a 2018-as annyival drágább hogy nem igazán éri meg. 260e felett van...
Még a PRO lett volna opció nagyjából azonos árban.

De inkább nem, lehet erősebb meg nagyobb a kijelző "súlyos" masina. Így meg a PRO súlyában viszek magammal egy 13,3" masinát (1312g), ha kell a fali töltőjét (225g) esetleg emellé még a QB820-at (407g) ez így durván 1945g ehez jön még az EU (28g) átalakító illetve egy type c - type c kábel (13g) és meg van oldva a hordozhatóság ha arról van szó.
Illetve magát a powerbankot lehet 5V-ról tölteni akár egy 380g súlyú napelemmel a világ végén is. :DD

Firefox alkalmazásnál szokott pörögni, egyébként legtöbbször hangtalan. Azonban ha olyan oldalra távedek akkor hallhatóan elindul. Volt hogy le sem ált, kivéve mikor bezártam egy lapot.... Biztos a bányában dolgozott. :W

Az újratelepítést pedig hanyagoltam inkább, lehet nem volt hamarabb de ez van.

Stryd Next Gen

(#532) xedos


xedos
addikt

kb 3hét alatt megjött a Pro :-) . Tesztelgetem, azután döntök melyik maradjon a 13.3-as vagy a 15.6-os.
Ha esetleg érdekel valakit :-)
Amúgy a 15.6-oson akkora a touchpad, mint egy nagy telefon!!!!

[ Szerkesztve ]

(#533) Freddycom válasza xedos (#532) üzenetére


Freddycom
őstag

Na gratula, majd a BIOS verziód nézd már meg kérlek.

(#534) xedos válasza Freddycom (#533) üzenetére


xedos
addikt

XMAKB5ROP0401-et ír. SSD-t teszteltem 3400Mbyte a csúcs olvasási sebesség :-)

(#535) Freddycom válasza xedos (#534) üzenetére


Freddycom
őstag

Köszi, igen, abban az SSD sebesség javítva van, illetve alulfeszelhetsz is, viszont azt mondják h a ventik tovább pörögnek, alacsonyabb hőfokon kapcsolnak ki.

[ Szerkesztve ]

(#536) xedos válasza Freddycom (#535) üzenetére


xedos
addikt

Igen, folyamatosan megy a venti... a 13.3-asét szinte soha nem hallom :-(

(#537) xedos


xedos
addikt

A Pro-ban ha igaz, magasabb órajelen jár az Nvidia kártya: 936 vs 1252Mhz

(#538) Freddycom válasza xedos (#537) üzenetére


Freddycom
őstag

És még húzhatsz is rajta ~200 MHz-et.

[ Szerkesztve ]

(#539) xedos válasza Freddycom (#538) üzenetére


xedos
addikt

intel Extrem utility tesztben: 745vs 428pont. A Pro 3.4Ghz-ig felpörgött, a másik pedig 3,05Ghzig.
Max hőmérséklet közben 69vs 66fok.

(#540) UdVi86


UdVi86
aktív tag

Arra nincs valami megoldás, hogy később kapcsolja be a ventit a Pro? Egy olyan megoldást olvastam csak eddig, hogy a proci max. teljesítményét kell alacsonyabbra venni 90% környékére. Csak ez sajnos teljesítmény visszaeséssel is jár. 5-ös BIOS esetén kérdezem.

Egyelőre ez az egy bajom van a géppel, szerencsére nekem nem kezdett el zörögni a venti.

(#541) xedos válasza Freddycom (#535) üzenetére


xedos
addikt

Találtam 502-es BIOS-t érdemes felrakni?
Más: gép újratelepítve magyar win10-el. Sajna az Officet buktam - ezek szerint rosszul választottam a kínaiban :-(
Amíg kínai volt, futtattam pár tesztet és kb 10%-al gyorsabb volt az SSD és hosszabb akksi időt írt. Letöltöttem a drivereket és cserélem a win10 által felrakottakat.

Úgy néz ki a nagyot tartom meg így vihető lesz a 2017-es 13.3-as. Ha érdekel valakit...

(#542) Freddycom válasza xedos (#541) üzenetére


Freddycom
őstag

Hát ha van egy jó leírásod és biztos forrásból a BIOS, akkor mérlegeld, h kell-e az alulfesz vagy inkább a ventik kapcsoljanak le hamarabb. A kettő lenne együtt a legjobb. :D

Office-szal kapcsolatban: [link]

(#543) xedos válasza Freddycom (#542) üzenetére


xedos
addikt

Én a kínainál valamit elböktem, mert az ms useremnél nem ír semmilyen officet.
Annyira nem érdekel, mert a gyerek után pár évig még úgyis jár :-)

(#544) xedos


xedos
addikt

Sikeresen felraktam a PRO-ra ay OSX 1í.12.6-ot. Szuper leírás van hozzá: [link]

(#545) Freddycom


Freddycom
őstag

Itt már páran csatlakoztak, talán lesz egyszer vmi a custom ventiszabályozásból: [link]

Itt vannak a különbségek a két BIOS között, hogy milyen hőfokokon kapcsol be és meddig marad bekapcsolva:

Nem csoda, hogy folyamatosan megy a hűtés a régebbi BIOS-szal, 33 °C-ig le akarja magát hűteni.

BIOS 30x
Off: 0-40C
1: 33-46C
2: 41-52C
3. 47-58C
4. 53-64C
5. 58-127C

BIOS 50x
Off: 0-42C
1: 38-46C
2: 43-52C
3. 47-58C
4. 53-64C
5. 58-127C

(#546) csabiks


csabiks
senior tag

sziasztok, hol érdemes vásárolni? tudtok valami jó kupont?

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#547) UdVi86 válasza csabiks (#546) üzenetére


UdVi86
aktív tag

GearBest. Sokszor van mindenféle akció, érdemes többször ránézni.

(#548) jimpo válasza csabiks (#546) üzenetére


jimpo
aktív tag

Ha a kis tesó érdekel akkor...

Xiaomi Air 12 Laptop - M3-6Y30 [GW5]
GB4THGW532 ($530.99)

Xiaomi Air 13.3 8/256GB MX150 i5-8250U
Kínai raktár! most $858.99

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#549) jimpo válasza jimpo (#548) üzenetére


jimpo
aktív tag

Most nézem...

Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 - 8GB + 256GB + GEFORCE MX150
[GW-5] GB4THGW529 ($779.44)

Most a PRO-hoz nincs semmi.

Stryd Next Gen

(#550) yorka válasza jimpo (#548) üzenetére


yorka
tag

Ehh, lecsúsztam a 12-esről sajnos, pedig pont ilyen kuponra vártam.
Amúgy azt tudjátok miért csak 6y30-ast látok a kínálatban?
Várható a 12-es frissítése a közeljövőben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.