Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36) sb válasza lezso6 (#22) üzenetére


sb
veterán

Gondolom azért az elektronok is jönnek-mennek valamilyen frekvencián ott a közelben, ha már a ledeket bizonyos frekin vezérlik. Az más kérdés, hogy az energiájuk kb. nulla.

@Geri Bátyó
Én a mostani PWM-et sem látom, de időnként nekem is megfájdul a szemem, vagy a fejem. Szóval nem az a lényeg, hogy látom, vagy sem, hanem hogy a szervezet érzékeli-e. Nyilván a kHz-es tartomány már más, de nem lehetetlen, hogy a szervezeted azt is érzékeli, csak nem tudatosul.

Igen, ezzel - meg sok minden mással - az a gond, hogy nincs 1:1 kapcsolat. Szerintem 99% azt sem tudja, hogy mitől fáj a feje. És ez nem a hülyeségük. Honnan tudná? Kismillió hatás ér minden nap. Lehet, hogy azt sem tudja, hogy egyáltalán fáj. Esetleg fáradtabb. Mihez képest?

Majd 40 év múlva derül ki mi volt a gond. PWM, légszennyezettség, zaj, stb... Ill. akkor se derül ki, csak az, hogy volt-e gond vagy nem. :)

szerk: De egyébként a PWM-nél egyszerű szerencsére a helyzet ha a másik oldalát nézzük: mikor nem okozhat gondot. Az "egyszerű" fizika ill. biológia, amit már írtak. Ha kellően nagy a freki nem érzékelhető és annyi. Probléma letudva.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.