Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Helló QLED ;)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#2) gerii


gerii
addikt

Nem is értem hogy miért nem tiltják be a PWM-et mindenben. Ugyanolyan egészség károsító dolog mint a sok más, csak ezt még nem is tudják az átlag emberek.

[ Szerkesztve ]

(#3) KTTech válasza gerii (#2) üzenetére


KTTech
veterán

A PWM-el nincs semmi gond. A spórolással és az alacsony frekvenciával van, amin működtetik.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#4) Geri Bátyó válasza gerii (#2) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Sokan tudják, de nem mindenkit zavar, ezért nem foglalkoznak vele. Van, akinek a szeme, vagy a feje megfájdul tőle, a többi meg legyint, hogy hülyeség.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#5) KaiotEch válasza KTTech (#3) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mi lenne az ideális, ha monitort keres az ember?

(#6) Chaser


Chaser
titán

lecarom a TÜV Rheinlandot, adják el a gépeket, küldjenek el mindenkit, vegyenek fel engem havi 10 milla nettóért, mindenki jobban jár, két percen belül megmondom bármiről, h káros-e a szemnek vagy sem ( :
saját használatra 55b8 van, valóban villogás mentes a képe, és teljesen sötétben sem bántja a szemem, megadom a quality by chaser minősítést (((( :

szerk:
KaiotEch
olyat keres, aminél feltütetik h pwm free, flicker free, és/vagy "kék fény védett", utóbbinak nem tudom a nevét

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) #16939776 válasza KaiotEch (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha bármelyik felhasználása le kell tekerni a háttér világítást, nagyon, 10-20%-ra, pl.: teljes képernyőn fehér alapon, fekete/színes szöveg olvasása, görgetése. Akkor is érdemes PWM menteset keresni, mert megbolondulsz, hullámzástól, káprázástól.

[ Szerkesztve ]

(#8) lezso6 válasza gerii (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Meg tiltsák be törvénysértést is.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) #72042496 válasza KaiotEch (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én a PWM-mentes monitort tartom ideálisnak. Az LG egyébként a monitorainál is ráfeküdt erre, ők flicker free néven emlegetik.

[ Szerkesztve ]

(#10) Hatvan9 válasza lezso6 (#8) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Elvileg tiltott a törvénysértés, vagy a törvények, törvénytelenítésére gondolsz?

(#11) lezso6 válasza Hatvan9 (#10) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kizárt dolog, mert nem tudom, de tiltsák be azt is.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) Predatorr


Predatorr
őstag

Kimaradt a vizsgálatokból a panelek közvetlen fizikai behatásainak vizsgálata az emberi szemre, pl. ütés, szúrás. Már csak US felhasználók miatt. Szerintem bizonyosan ártalmasnak nyilvánítanák.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#13) South Velen válasza gerii (#2) üzenetére


South Velen
addikt

Amíg 90% nem érzékeny rá, addig a gyártók egy része le fogja szarni. Más kérdés, hogy tutira tönkreteszi annak a 90%-nak is a retináját hosszútávon, dehát ez van... :) Azok a kedvenc embertípusaim, akik nem érzékenyek rá, és nem is tudják elhinni, hogy ez egy létező probléma, sőt, még téged néznek hülyének.

(#14) lezso6 válasza #72042496 (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A több tíz kHz-es PWM-et már egyáltalán nem látod. S nincs semmilyen ezoterikus egészségkárosító hatása.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) Chaser válasza lezso6 (#14) üzenetére


Chaser
titán

Philips vilagitasoknal is erdemes azert rakeresni a temara

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) PodMAN


PodMAN
senior tag

"...ami azt jelenti, hogy hivatalosan is szemkímélőnek nyilvánították őket."

Kérek egyet közgyógyra :D

(#17) Geri Bátyó válasza lezso6 (#14) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én a mostani PWM-et sem látom, de időnként nekem is megfájdul a szemem, vagy a fejem. Szóval nem az a lényeg, hogy látom, vagy sem, hanem hogy a szervezet érzékeli-e. Nyilván a kHz-es tartomány már más, de nem lehetetlen, hogy a szervezeted azt is érzékeli, csak nem tudatosul.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

LG 55C8-at bámulok és valóban nem fárasztó. :)

(#19) lezso6 válasza Geri Bátyó (#17) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Persze, nem az a lényeg, hogy látod-e a villogást. De a 10+ kHz-es tartomány ténylegesen nem problémás.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20) Geri Bátyó válasza lezso6 (#19) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem mélyedtem bele a témába, az kétségtelen, de nem tartom lehetetlennek (persze túlzottan valószínűnek sem), hogy a 10+ kHz-es tartomány mondjuk sejtszinten káros. Nyilván, csak elmélkedek.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21) schawo válasza Geri Bátyó (#20) üzenetére


schawo
titán

sejtszinten

A megvilágítás sejtszinten káros. :Y

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22) lezso6 válasza Geri Bátyó (#20) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A PWM az csak fény villogási frekvenciája, nem elektromágneses sugárzás. Utóbbinál lehet sejtszinten káros. Pl a látható fény kb 400-800 THz (terahertz!) körül van. Nagyjából a petahertz az UV, exahertz pedig a röntgen illetve gammasugárzás. Persze itt se a frekvencia, hanem inkább a sugárzás energiája az igazán káros.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#23) Carlos Padre válasza schawo (#21) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A fényérzékelő sejtek is sejtek.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#24) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Jó lenne, ha az autógyártók is elfelejtenék végre a PWM-et.
Este kifolyik a szemem, ha egy ilyen autó mögött megyek :(

A fejem nem fáj tőle, csak borzasztóan zavar a villogás.
A tévémen is zavar, ha este alacsony a fényerő. A következőn tuti nem lesz PWM.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#25) schawo válasza Carlos Padre (#23) üzenetére


schawo
titán

Azoknak se árt maga a megvilágítás, hiszen az a funkciójuk, hogy meg legyenek világítva. A probléma a PWM-mel az agyban keletkezik, feldolgozáskor.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26) KTTech válasza #72042496 (#9) üzenetére


KTTech
veterán

A flicker free nem azonos a PWM mentességgel. Ha nem hősugárzó előtt akarsz ülni, akkor a PWM szükséges. A kapcsolási frekvencia, ami az érdekes. Az OLED-eknél is simán használják, csak mivel bírja a sebességet (1ns körüli ON/OFF idő), így lehet kellöen gyorsan hajtani (ahogy a plazmáknál is, 2500-3000Hz subfield drive-t használtak a végén már).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#27) #72042496 válasza KTTech (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én egy ilyen előtt ülök, ami a teszt szerint DC vezérlést használ, és nem egy hősugárzó.

Lehet aztán technikailag PWM is, nekem az a fontos, hogy otthoni beállításokkal biztosan ne villogjon észrevehetően és ne fájduljon meg tőle a fejem. Ehhez nekem kitétel a "flicker free" vagy hasonló megjelölés. Nem is foglalkozom olyan monitorral, amelyiknek az adatlapján ez nincs ott.

[ Szerkesztve ]

(#28) Apollyon válasza KTTech (#26) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha PWM mentes eszközt használok – mondjuk monitort – és ha csökkentem a fényerőt, akkor ott milyen módon csökken a fényerősség?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29) schawo válasza Apollyon (#28) üzenetére


schawo
titán

Csökkenti a háttérvilágítási led feszültségét. Csak mivel a feszültség és a fényerő közel sem arányos, ezért egy nagyon pontos adattábla kell, ami az adott led viselkedését ismeri, és annak segítségével kell vezérelni a feszültséget.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) Carlos Padre válasza schawo (#25) üzenetére


Carlos Padre
veterán

De, árt nekik.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#31) schawo válasza Carlos Padre (#30) üzenetére


schawo
titán

:F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32) Geri Bátyó válasza schawo (#21) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Lásd alattad Lezsót. Jól összekevertem a fény villódzását a fény hullámhosszával! :DDD Bocsi! Benéztem!

(#22) lezso6: Köszi! :R Alapból nem vagyok ennyire fogyatékos, de ezt most nagyon benéztem! :K

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#33) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ránéztem volna az 55B9 árára, erre nem találtam sehol az árukeresőn...ja most olvasom a flatpanelshd-n, hogy elvileg csak később dobják piacra. Gondolom mivel az a belépő modell, biztos nem a fejlesztése miatt késik. Talán túl sok B8 maradt raktáron...

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) KTTech válasza #72042496 (#27) üzenetére


KTTech
veterán

A DC/DC konverterek 99.9%-a PWM-et használ (20- 100kHz tartományban), mert az analógnál igen komoly teljesítményveszteség lép fel. Már egy 5V/3.3V konverzióhoz is rendesen kellhet hűtőborda (áramfelvételtől függően) - hiszen el kell fűteni a különbözetet, ráadásul a pontos szabályzása analógon egy rémálom, PWM-el meg elég egyszerű.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#35) sb válasza lezso6 (#11) üzenetére


sb
veterán

Simpsonék már betiltották.

(#36) sb válasza lezso6 (#22) üzenetére


sb
veterán

Gondolom azért az elektronok is jönnek-mennek valamilyen frekvencián ott a közelben, ha már a ledeket bizonyos frekin vezérlik. Az más kérdés, hogy az energiájuk kb. nulla.

@Geri Bátyó
Én a mostani PWM-et sem látom, de időnként nekem is megfájdul a szemem, vagy a fejem. Szóval nem az a lényeg, hogy látom, vagy sem, hanem hogy a szervezet érzékeli-e. Nyilván a kHz-es tartomány már más, de nem lehetetlen, hogy a szervezeted azt is érzékeli, csak nem tudatosul.

Igen, ezzel - meg sok minden mással - az a gond, hogy nincs 1:1 kapcsolat. Szerintem 99% azt sem tudja, hogy mitől fáj a feje. És ez nem a hülyeségük. Honnan tudná? Kismillió hatás ér minden nap. Lehet, hogy azt sem tudja, hogy egyáltalán fáj. Esetleg fáradtabb. Mihez képest?

Majd 40 év múlva derül ki mi volt a gond. PWM, légszennyezettség, zaj, stb... Ill. akkor se derül ki, csak az, hogy volt-e gond vagy nem. :)

szerk: De egyébként a PWM-nél egyszerű szerencsére a helyzet ha a másik oldalát nézzük: mikor nem okozhat gondot. Az "egyszerű" fizika ill. biológia, amit már írtak. Ha kellően nagy a freki nem érzékelhető és annyi. Probléma letudva.

[ Szerkesztve ]

(#37) NorbixD válasza KTTech (#34) üzenetére


NorbixD
tag

Ez azért messze nem ide tartozik. Hatalmas különbség hogy a panel tápfeszültsége mi módon van előállálítva vagy hogy a háttérvilágítás van PWM módban szabályozva.
Egy DC-DC konverter kimenete simított változtatható egyenfeszültség -> tehát ettől nem fog villódzani a monitor és ez a lényeg!

schawo: Ugyan nincs tapasztalatom abban, hogy gyakorlatilag hogy oldják meg ezt a gyártók, de egy LED feszültség - áram jelleggörbéje rendkívül meredek. Ez azt jelenti hogy aprócska feszültségváltozáshoz hatalmas áramváltozás (fényerő) változás tartozik. Ebből kifolyólag könnyebb áramgenerátoros módban üzemeltetni a LEDeket, ami azt jelenti, hogy az áramot figyelik (szabályozzák) nem a feszültséget.

A Xiomi Mi8 és Mi8 SE tavaly májusban jelent meg. Én februárban szereztem be az utóbbit. Eredetileg PWM fényerőszabályzást használt, de idén tavasszal bejelentették hogy dolgoznak egy olyan szoftveren ami DC szabályzást fog lehetővé tenni. Júniusban ez meg is jelent a telefonjaikra. Engem eddig se zavart, de bekapcsolva ezt a funkciót észrevehetően simább a kijelző talán a színek is élénkebbek (főleg alacsony fényerőn). Mutasson valaki még egy gyártót ahol egy évvel a megjelenés után kap a telefon egy ilyen komoly funkciót!

(#38) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Nem értem ezt a "kék fény mizériát".
A különböző színskáláknak (pl. Rec. 2020 és hasonlók) kell megfeleljen a kijelző, hiszen az adott képet/videót színhelyesen, vagy ahogy a "művész" megálmodta, úgy kellene megjeleníteni, legalábbis ahhoz minél közelebb, vagyis nem vonható ki belőle a kék komponens büntetlenül, hiszen ez esetben az RGB tartományból az RG felé csúsznak a színek.
Persze, lehet és kell ilyen funkció, hogy lefekvéskor már narancssárgás/szépiás képvilágot bámuljunk, de az nem lesz odab@szós - tudtunkkal, hiszen mi állítottuk el a színteret.
Ergo ez a beállítás minden tévében bennevan, ahol lehet állítani külön az RGB csúszkákat, csak a B-t kell kicsit lejjebb húznunk - estefelé.

Mellesleg sok filmjelenetnek kék az alapszíne, főleg a sci-fi vagy thriller zsánerek modern, hideg stílusában. Ezek erősen kifakulhatnak, komoly szaturációt veszthetnek a kékség-csökkentés során.

Tehát a TÜV azt a kijelzőt díjazza, amin el van csúszva a színtér a kékkel ellentétes irányba? Ez még viccnek is rossz.

#24 Sajnos nagyon sok LED PWM-es, még az is, amelyiken nincs fényerőszabályzás, pl. billentyűzetvilágítás, okosóra, PWM-mentes monitoron a funkciógombok megvilágítása, lakásfények, autó belső világítása, hűtő, mikró, bútor világítása stb...

[ Szerkesztve ]

(#39) schawo válasza KTTech (#34) üzenetére


schawo
titán

Egy kondenzátor csodákra képes.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40) Chaser válasza Tetsuo (#38) üzenetére


Chaser
titán

nem vettem észre semmilyen "kék hiányt" a b8-on, olyan filmeknél sem amit mondtál

szerk:
ez 1-2 éve került ki a philips oldalára, érdekes mód az egyetlen gyártó, akinél nagyon minimális számban találkoztam villogós fénytechnikával, többi "nagyról" vagy jót vagy semmit, szóval inkább nem mondok semmit ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) Scholes9 válasza Tigerclaw (#33) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Olednél azért más értelmet nyer a belépő modell kifejezés :) Egy B8 is ver bármit, ami nem Oled, hiába az az egyik legolcsóbb Oled TV :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#42) KaiotEch válasza Chaser (#40) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem B7V-m van az SD adás aminél a színek nem mindig passzolnak, de amúgy nálam is nagyon jók a színek.

(#43) Chaser válasza KaiotEch (#42) üzenetére


Chaser
titán

azt még nem néztem - sztem nem is fogok - , de 720p-ről nemrég nem mondtam volna meg h annyi, olyan szépen felskálázza
nálam gyári beállítás minden, sdr adásoknál tökéletes a kép, hdr-nél túlszaturált a gyári beállításokkal, de még nem foglalkoztam vele
természetfilmek kb lemásznak a kijelzőről, az biztos:) valahol olvastam egy véleményt, szebb mint az igazi...én se tudom másképp mondani

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) Piftuka


Piftuka
veterán

"Legalábbis ezt mondta ki a TÜV Rheinland nevű németországi, független vizsgálatokat végző intézet...

...miután képviselője átvette, és megszámolta azt a 10 millió dollárt, amit a LG vezetőségétől kapott."

:P :DDD ;]

"Aquila non captat muscas."

(#45) Chaser válasza Piftuka (#44) üzenetére


Chaser
titán

lehet h kaptak kis ösztönzőt, de az biztos, h szem kímélő megoldásról van szó, az én szemem minden hülyeségre nagyon érzékeny, notebooknál és telefonnál is első a kijelző emiatt, tarottam is az oledtől h a szemem nem fogja bírni, de kb semmivel nem megterhelőbb azt nézni, mint kibámulni az ablakon:)
samu oledes telefonokról tudom, h azok nagyon villognak, meg a csodás ájfonok' is, akkor se használnám ha ingyen adnák őket, sőt, ha fizetnének akkor sem...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) ***ANDRÁS*** válasza #72042496 (#9) üzenetére


***ANDRÁS***
aktív tag

Hát ezen nagyot röhögtem. Volt pár ilyen flicker free-s LG IPS monitorom, már 10-20 perc után elkezdett fáradni a szemem és pár nappal később, a használatától már pirosodott és könnyezett a szemem. Jópár LG ultrawide monitor és 4K-s TV volt már a kezeim között. Végül találtam egyet, ami jól fekszik a szememre.

(#47) Chaser válasza ***ANDRÁS*** (#46) üzenetére


Chaser
titán

nem kell marketingnek bedőlni, a szem a biztos
illetve nagyon magabiztosan detektálja egy egyszerű kamera is h pwm free-e az adott kijelző vagy sem, amire a szemem azt mondta h ganaj', a telefonom is, és fordítva is igaz, amire a telefont teszt azt monta h oké, a szememnek sem volt gondja vele

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) eszgabor


eszgabor
aktív tag

PWM-es megvakulás...
És mi van azzal, hogy 40 évig katódsugárcsöves tv-t néztem? Meg mellette 25 évig ugyanilyen monitort. Na azok villogtak rendesen, mégsem vagyok vak.
Aláírom, hogy zavaró, már nem is szeretem, mert van jobb, de ez a PWM dolog kicsit túl van lihegve szerintem.

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#49) Chaser válasza eszgabor (#48) üzenetére


Chaser
titán

akinek arra érzékeny a szeme/agya, azoknál ez nem túllihegés:)
olyan ez mint az evés, valaki zabálhat reggeltől estig, egy dekát nem hízik, más a szükségesnél kicsit több kalóriát visz be, egyből látszik rajta, kicsit sarkított, de sztem tudod mire gondolok, te erre immunis vagy, örülj neki, sokan cserélnénk veled ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) South Velen válasza eszgabor (#48) üzenetére


South Velen
addikt

Aham túllihegés, te már csak tudod.

Sosem fájt crt monitortól a fejem, pwm led-estől meg 5 perc után beüt a migrén.., mivel utóbbinál stroboszkóp effekt van, crt-nél meg nem teljesen alszik ki az egész panel, mégha a villogás alacsonyabb frekvenciájú is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.