Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tkazmer


tkazmer
addikt

Ajjajjajj....egy kis tördelést, ha lehetne, ettől így megfájdul a szemem...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2) necsinaldmar válasza tkazmer (#1) üzenetére


necsinaldmar
újonc

Tördeltem :))

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Muszáj kábítószerkereskedelemmel dicsekedni ezen a fórumon? Fent leírt dolgok az érvényes magyar törvények szerint ugyanis ennek számítanak, bűncselekmény és börtönnel rendeli büntetni a jog.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) bambano válasza bambano (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem ártana, ha a kedves házigazdák letakarítanák ezt innen, vagy jelentsék fel, ellenkező esetben a bűnpártolás vádja is megállhat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) EQMontoya válasza bambano (#4) üzenetére


EQMontoya
veterán

feljelenteni talán erős. A letakaritás meg tudom érteni, mivel elég egyértelmü, hogy miről van szó, ugyanakkor ha megnézed, nem szerepel benne sehol a fü vagy marihuana szó, tehát a cikk irója nem emliti, h kábitószert fogyasztottak volna. Amúgy drogkereskedelemnek semmiképp nem minősül, amit csináltak, járj utána, de ez egy másik téma.

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#6) bambano válasza EQMontoya (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Tépett éjszaka a cím, ezt összehozod a tartalommal, nem hiszem, hogy marad kétség.

Annak pedig javaslom, te járj utána, hogy ez sajnos kereskedelemnek számít, ezért kasztliztak már be fiatalokat. Saját célra tartásnál van bizonyos tolerancia, azzal a mozdulattal, hogy átadta a másiknak a spanglit, bűncselekményt követett el.

Itt tudomást szereztünk egy bűncselekményről, jogos felvetni a bűnpártolás kérdését.

Olvasgass nyugodtan: [link] 282. par. 2.bek.: aki kábítószert átad, 2-től 8 évig büntethető.

Szerk: egyébként igazad van, nem drogkereskedelemnek mondja a törvény hanem kábítószerrel való visszaélésnek. De szerintem mindegy a név, ha egyértelműen bűncselekmény és 2-8 év között mázsálják, ha nincs szigorító körülmény.

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) tkazmer válasza bambano (#6) üzenetére


tkazmer
addikt

Tépett éjszaka a cím, ezt összehozod a tartalommal, nem hiszem, hogy marad kétség.
A feljelentés még ok, de ezt minden valamire való ügyvéd 5 perc alatt kimagyarázza....szerintem..


(#2) necsinaldmar
thx, így végigolvastam :)

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#8) bambano válasza tkazmer (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ami sem azt nem menti, hogy valaki hülye volt, azt meg pláne nem menti, hogy a hülyeségét még nagydobra is verte.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) tkazmer válasza bambano (#8) üzenetére


tkazmer
addikt

Ebben neked teljesen igazad van, csak a feljelentés felesleges. Az, hogy a házigazdák letakarítják e, szerintem az ő dolguk, nem hiszem, hogy a tartalom miatt mindenképpen szükséges volna. Más kérdés, hogy feltétlenül szükség van e egy ilyen témájú írásra a logouton.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#10) EQMontoya válasza bambano (#6) üzenetére


EQMontoya
veterán

de amit közösen vettek, azt nem lehet átadni. Ez már jogi kérdés, de ha hárman veszünk egy tábla csokit, Te megeszed az egyharmadát, majd ideadod nekem, akkor Te azt a csokoládét nem átadtad nekem... ;)

Same rules apply!

(#11) tkazmer válasza EQMontoya (#10) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem tudom, de közösen venni ilyen dolgot nem nagyon lehet, bár még sosem próbáltam, és nem is tervezem, de ha maradunk a csokis hasonlatnál, ott is egy ember fizet a pénztárnál, tehát ő veszi meg, aztán hogy egymás között hogy számolnak el, az már más kérdés.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#12) Lindemann válasza bambano (#8) üzenetére


Lindemann
tag

Azért szerintem nem kéne ekkora ügyet csinálni a cikkből, hogy így bünteti a törvény meg úgy, meg, hogy jelentsük fel a cikk íróját...Ne vicceljünk már. Miért jelentené fel bárki is? Valahol a rendőrségen dolgozol, hogy ennyire sérelmezed a dolgot? Feltételezésekért még senkit nem csuktak le, a cikkből meg nem lehet semmi konkrétumot bebizonyítani. Ez az egyik.
Az is tény hogy kissé túlzás felrakni ide egy ilyen cikket, de ha a házigazdákat nem zavarja, téged se kéne hogy zavarjon, meg mindenféle bűnpártolásról beszélni :D
A harmadik amit meg még szívesen hozzáfűznék a cikkhez, hogy bár nem élek drogokkal, (és nem is szándékozom), én sokkal inkább a dohányt és az alkoholt tenném illegálissá, mint adott esetben a füvet. Mert míg az előbb említettekkel károsítja az ember a saját szervezetét nem is kicsit, a füvet nem lehet túladagolni, persze rá lehet szokni arra is. (elnézést az okoskodásért, de én is ültem iskolapadban és voltam nem egy előadáson is :) )

(#13) EQMontoya válasza tkazmer (#11) üzenetére


EQMontoya
veterán

attól, h egy fizet, a pénzt még összedobhatják rá 3an... Azért szerintem elég nyivánvaló, hogy a közösen, előre megtervezett szándékkal elkövetett drogfogyasztás nem minősül átadásnak, még akkor sem, ha a drogot fizikailag egyik ember a másiknak a kezébe aja.

Lindemann: ez nem igaz. A THC ugyan fizikai függőséget elvben nem okoz, de mentálisat legalább annyira okoz, mint az alkohol, és hidd el, hogy hosszú távon az sem egészséges, már csak azért sem, mert az anyag, amit beszereznek a fogyasztók, minden, csak nem tiszta. Arról nem is beszélve, h a THC rendszeres fogyasztás esetén raktározódik a szervezetben (asszem, zsirban), és a fogyasztó már csak ''rásziv''... Olyan ez, mint az alkohol, rendszeres fogyasztása ugyanúgy káros.

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#14) Lindemann válasza EQMontoya (#13) üzenetére


Lindemann
tag

írtam is hogy rá lehet szokni. nem írtam egy szóval sem hogy nem. De károsnak azért én kevésbé tartom károsnak mintha valaki rendszeresen inna.
Igen, az persze hozzátartozik hogy ha nagyon rendszeresen füvezik, akkor azért a valóság-képzelet világ összekeveredése komoly gondokat okozhat. Hát mindenki döntse el hogy rosszabb-e ha a mája megy tönkre pl :)

(#15) EQMontoya válasza Lindemann (#14) üzenetére


EQMontoya
veterán

nem, nem ezért káros, a szervezetben nagy mennyiségben jelenlevő thc ugyanúgy káros, mitn a nagy mennyiségben jelenlévő alkohol. Nem akarok biosz órát tartani, mert nem értek hozzája, de hidd el, hogy nem kevéssé káros.

Same rules apply!

(#16) Lindemann válasza EQMontoya (#15) üzenetére


Lindemann
tag

jó. ezen nem veszünk össze. nem vagyok nagy biológus, de van egy prof. ismerősöm, és azért ő nem egy kezdő a szakmában. Adok a véleményére, úgyhogy én fenntartom hogy kevésbé káros :) Viszont pszichikailag mindenképp káros hisz, mint írtad fizikai függőséget elméletileg nem okoz
mod: azért az kérdéses hogy egy ilyen cigivel pl mennyi thc kerül a szervezetbe. hát biztos kisebb mennyiség mintha alkoholból kerülne be 2 üveg bor.

[Szerkesztve]

(#17) Gh0sT válasza bambano (#3) üzenetére


Gh0sT
addikt

Áruld már el nekem, hogy miből sikerült leszűrnöd, hogy az írás meg is történt? Ne adj Isten vele történt? Miből gondolod, hogy saját élményből táplálkozik?

Ne legyünk már ilyen képmutató erkölcscsőszök!

Maga a történet szerintem nagyon jó és teljesen fogyasztható formában sikerült tálalnia az írónak. Érdekes néha elmélázni azon, hogy milyen lehet a másik szemszögből megélni a dolgokat, nem csak azt szajkózni, hogy a kábítószerfogyasztás bűn és fejbe kéne lőni az összes mocskos drogost!


Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#18) necsinaldmar


necsinaldmar
újonc

De mi van akkor, ha megnéztem az ALI G-t és ezen felbuzdulva írtam a cikket. Bele sem gondolt senki abba, hogy ez egy kitalált történet? Mindenesetre ha ennyire zavarja a KEDVES fórumtársakat, akkor leveszem az írást.......

Köszönöm Gh0sT!

[Szerkesztve]

(#19) Tapsi válasza Lindemann (#12) üzenetére


Tapsi
addikt

Az alkoholt lehet kultúráltan is fogyasztani! A drogokat nem! Pont!

(#20) Gh0sT válasza Tapsi (#19) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nem lehet párhuzamot vonni a kettő között. Pont.

Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy az alma finomabb mint a körte.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#21) Peet210


Peet210
őstag

Nos a téma tényleg szokatlan(mármint itt) és vmiért nem érzem annyira idevalónak(bár már törölve lett), de azért nem olyan borzasztó, hogy feljelentéssel keljen élni.
Ha nem jelenik meg a címlapon akkor nincs nagy probléma.

[Szerkesztve]

Today's record, is tomorrow's motivation

(#22) Tapsi válasza Gh0sT (#20) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem azt mondtam, hogy egyik jobb, mint a másik!
Annyit, hogy az egyiket lehet igényesen fogyasztani, a másikat nem!
Teljesen félreértelmezted a dolgot, és egy más dimenzióját látod! Mind1!

(#23) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Az emberi idiotizmus engem mindig felbosszant.
Tehát legyen tisztában mindenki azzal, hogy a rendőrök figyelik az elektronikus médiát. A fő problémám a cikkel az, hogy az írója *SAJÁT MAGÁNAK* okoz vele problémát. Minek?
Ha már magától hülye volt, a leghelyesebb, amit tehetünk vele, vagyis nem vele, hanem *ÉRTE*, hogy takarítunk utána és ennek jelen helyzetben az egyetlen megoldása, ha eltakarítja valaki a cikket, mielőtt a keresőrobotok beindexelik. Tehát a megfogalmazásom 50%-ban emiatt ilyen, a másik 50-ben meg azért, mert nem szeretek korpa közé keveredni.

Miért nem divat itt a gondolkodás, pláne az előregondolkodás?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) cochy válasza bambano (#23) üzenetére


cochy
tag

Nem tudam elolvasni a cikket, igy csak vélemény.

Azért elég érdekes, hogy a megszólaló 7 emberkéből csak egy tartja ezt büntetendőnek.Változik a világ, vagy mi ?
Általában meg szokta osztani a közvéleményt a téma. Az idősebbje ellenzi, a fiatalabbja meg vagy nem mond véleményt, vagy (ha kicsit is) mellé áll.
Szvsz ha csinálni akarja, mert neki az jó, akkor csinálja. Senkinek semmi köze hozzá. Ha valakit belerángat, úgy hogy : ''na ezt próbáld ki, mert ez kell neked!'' (és előtte nem csinálta), azt viszont akasztani.

(#25) Tapsi válasza cochy (#24) üzenetére


Tapsi
addikt

Az a baj ezzel, hogy te egy ideális, felelősségteljes emberről beszélsz, aki tudatában van tette súlyának. Ez elméletben tökéletes, de gyakorlatban megdől! Lásd: 18 éven aluliak dohányzási tendenciái. Sőt, 18 év fölött sem tudják gyakran az emberek, hogy milyen hatásai vannak az ilyesminek, és mire ráeszmélnek, már késő. Az ebből fakadó költségeket pedig a társadalomnak kell megfizetnie.

(#26) tildy válasza Tapsi (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Nagyon biztos vagy a dolgodban. Pedig, pedig.

[kép]
Hát mi ez, ha nem kulturált ?
Mondtad volna inkább azt, hogy itthon nem megfelelő a kultúrája, talán akkor hihetőbb lenne. De így, hogy egyáltalán nem lehet kulturáltan használni,az egesz egy nagy blődseg.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) Tapsi válasza tildy (#26) üzenetére


Tapsi
addikt

A jó bornál nincs jobb a világon! Ezt übereld vmi dzsojával:)

Miért, a kép alapján neked ez kultúrált?
Egyébként is, mi a kultúra?
Én az EU-ban elfogadott viselkedéskultúráról beszéltem, ne az arabokból, 3. világból, stb. induljunk már ki.

[Szerkesztve]

(#28) tildy válasza Tapsi (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi az hogy nincs jobb? Dehogynem. Pl. a jo szex sokkal jobb meg a legjobb bornal is. Én nagy ivbol le...om a legjobb bort is, mivel utálom a borokat , és az alkoholok nagy hanyadat. (Jégermester kivetel , ami viszont nalam boven ubereli az osszes alkoholt, meg alegjobb bort is. Szoval meg az alkoholokon belul is van jobb. Nekem.)

Überelni meg nem fogom a te mondandod, egyreszt mert felesleges, masreszt meg neked ugyis hiaba magyaraznam. Maradjunk annyiban, hogy de, van jobb dolog is a legjobb bornal.

A képre: hát sokkal kultúráltabb , mint egy szombat esti dizsi utani illuminalt sereg, es van annyira kulturalt , mint egy vacsori kozbeni-utani borfogyasztas.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) Tapsi válasza tildy (#28) üzenetére


Tapsi
addikt

Maradjunk annyiban, hogy de, van jobb dolog is a legjobb bornal.
Az alkoholok témakörén belül maradva! Úgy tünik nem tudsz elvonatkoztatni a többi témától?!

Azért próbáld magyarázni, annyira nem tartom magam értetlennek, sőt, kifejezetten kompromisszumkész vagyok! Nnah hajrá, kezdheted!

u.i: az iiluminált sereghez: nem azt mondtam, hogy mki kultúráltan fogyasztja, hanem hogy egyáltalán lehetséges! Nem ugyanaz a 2.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.