Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

takaréknak mondják

-

(#2) kikikirly


kikikirly
senior tag

Anno AMD a HBM memóriával próbált villantani, GDDR6X-nél se látom mire jó.
3070-en sima GDDR6 van mégis 8gb-al dobták piacra, és nagyon nem akar megérkezni a beigért 16gb-os változat. Persze ki vett volna RTX3080-at 10gb GDDR6X memóriával ha kistestvérén 16gb van(3070 526bitje miatt 8 vagy vagy 16gb-ot tudnak rápakolni).Kelleténél nagyobb áldozatot hoztak a GDDR6X memória kedvéért...

(#3) omfgk válasza GoldhandRent (#1) üzenetére


omfgk
addikt

A címen nekem is megakadt a szemem. :))

[ Szerkesztve ]

(#4) Zotya84 válasza omfgk (#3) üzenetére


Zotya84
őstag

Jó, hát, Abu túlgondolta, és összefolyott a takaréklángon és a tartalékon, mire a keze lepötyögte. Előferdül. :))

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#5) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A bányászok miatt van ez, csak nem merik így nyíltan kimondani, mivel kb. minden VGA fejlesztés lelassult/megállt, mert így is elviszik az összes kártyát.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) kurta9999 válasza tibaimp (#5) üzenetére


kurta9999
tag

Nem állt le semmi, csak nem sietnek sehova. Kijön majd jövőre vagy mikor az új széria, azokat adhatják a teljesítményével egyenesen arányos áron a mostaniakhoz képest :DD Csak viccnek szántam, remélem, az is marad...

(#7) #16939776


#16939776
törölt tag

Mivel minta sincs én kételkedek benne, hogy tényleg működne a termék. Szerintem ez jelentheti azt, hogy a próba gyártásnak sem fogtak neki, vagy az nem lett annyira sem sikeres, hogy a minta a megfelelő mennyiségben és minőségben rendelkezésre álljon.

Ha idén decemberig lesz meg a minta, akkor kb.: jövő nyárra lehet belőle letesztelt késztermék, ami csak arra vár, hogy befussanak a kamionok az áhított 2 gb-os gddr6x-es memóriákkal megtömve, és ide érhet kb.: szeptemberre. :U

[ Szerkesztve ]

(#8) #16939776 válasza #16939776 (#7) üzenetére


#16939776
törölt tag

Jövő szeptemberre meg kb.: érdektelen lesz a 3xxx sorozat, ezek már a következő sorozatban fognak "szerepelni" mint fontos selling point.

(#9) zone válasza tibaimp (#5) üzenetére


zone
őstag

Hogyne. Az autóiparban is a bányászok miatt van chiphiány. Annak biztosan semmi köze az egészhez, hogy már egy éve világjárvány van és nagyságrendekkel több időt töltenek otthon az emberek. Az is elhanyagolható gondolom, hogy a kínálat/gyártókapacitás csökkent, miközben a kereslet nőtt.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#10) tibaimp válasza zone (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Meg azért nem lehet VGA-t/HDD-t kapni, mert mind ment az autókba, vagy mindenki gamer lett hirtelen...ja, tényleg...

Azt mondjuk nem tudom, ennek mi köze ahhoz, amit én írtam :B

szerk: és egyszer már volt ilyen, ha akkorra visszaemlékszel a GTX 10xx sorozat szépen be is ragad vagy 3 évre, pedig akkor semmilyen csiphiány meg vírus nem volt.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

a Micron igy harcol a banyaszok ellen :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#12) Yutani válasza hokuszpk (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jogos. Ami nincs, azt nem lehet felvásárolni haszontalan célokra! :D

#tarcsad

(#13) Z10N válasza GoldhandRent (#1) üzenetére


Z10N
veterán

Ketlem, hogy az NV emiatt megint kiadna a 3070/3080Ti-t. Bar Supernek meg mehet :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.