Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hokuszla


hokuszla
aktív tag

Miért nem ezen a kreténón kísérleteznek..
#free_majmok

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért nem paprikásmajomként végzi a kísérleti alany... Nem vagyok egy Musk-rajongó, de úgy, hogy a családban több lebénult rokonom is volt, igencsak tudnám értékelni, ha a hagyományos "pelenkázzuk míg megdöglik" egészségügy helyett teljesértékű mozgó ember lehetnék, ha majd rám kerül a sor.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3) Tapsi


Tapsi
addikt

A PETA tevékenysége sokkal-sokkal károsabb, mint Muské, pedig utóbbinak sem vagyok rajongója, és akkor még finoman fogalmaztam. A kollégának itt előttem igaza van, ennek számtalan egészségügyi alkalmazása lehet, amely megnöveli az emberek életminőségét. Musk szuperagy víziója nyilván marhaság.

(#4) stellaz


stellaz
addikt

Musk szerepe nagyon kártékony a világban. A zsenije, a szervező készsége, a szorgalma, a víziói, a messiás tudata, a megalomániája, az erőforrásai megspékelve a kialakult személyi kultuszával sajnos olyan elegy, amiből nagyon sok rossz dolog is kisülhet.
Ez az ember már elhitte, hogy amit ő kitalál, az mindenkinek jó lesz, az emberek egy jelentős része pedig ezt fenntartások nélkül elfogadja. A valósághoz ennek így semmi köze már, de a kör bezárult.

(#5) Pro Koryak válasza t72killer (#2) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"a hagyományos "pelenkázzuk míg megdöglik" egészségügy helyett teljesértékű mozgó ember lehetnék, ha majd rám kerül a sor"
Akkorra már pont neked lesz mindegy, a környezetedben élőknek lesz sz.r! :U

(#6) stellaz válasza t72killer (#2) üzenetére


stellaz
addikt

A cikkben is ezt írják, nem tudom feltűnt-e. A probléma a hazudozásokkal van a szuperelméről és hasonlókról.

(#7) dabadab


dabadab
titán

Oh, egy újabb Harangi-cikk Muskról, tele csúsztatásokkal és hazugságokkal.

Nem teljesen értem, hogy miért kell ez ide.

DRM is theft

(#8) #16820480


#16820480
törölt tag

Most akkor eldönthetné Wexler, hogy nem tudják hogyan működik az agy és nem tudják dekódolni, vagy el tudják adni a legbelsőbb gondolatokat is a chipeken keresztül.

(#9) dabadab válasza #16820480 (#8) üzenetére


dabadab
titán

Meg a cikk egyszerre állítja, hogy Musk elképzelései túlzó hazugságok, illetve azt, hogy azok belátható időn belül megvalósulnak.

Az utolsó bekezdés meg színtiszta hülyeség, ami kifejezetten a PETA-tól származik - ami az amerikai állatvédők szélsőhülye szárnyát képviseli, ők azok, akik nagyon hangosan tiltakoztak az egyik Pokémon játék ellen, mert állatkínzás.

DRM is theft

(#10) #16820480 válasza dabadab (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, gondolom az sem izgat annyira senkit, hogy Ázsia több országában is bedrogozott élő majmok agyát eszik ínyenc fogásként :U Az túl messze van, meg amúgy is kulturális különlegesség.

Mondjuk az még igaz, hogy tönkreteszik a majmok életét, de alapvetően minden majom élete tönkre lett téve, akit befogtak állatkertekbe, vagy egyszerűen csak letarolták az erdőt, amiben éltek.

(#11) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"Nagyon súlyos kérdéseket vet fel Elon Musk Neuralink cégének majomkísérlete"
Azok a kérdések évtizedek óta léteznek, de valójában senki nem akarta megválaszolni, ahogy nézem.
Szerintem itt szakmai irigység is lehet, hogy egy magánzó szépen megcsinálja azt, amit a nagy egyetemeknek nem szabad/nincs rá pénz/stb.

A többi meg olyan, hogy mindent lehet rosszul csinálni, mindent lehet rosszra használni. Akkor ne csináljunk semmit.

Az nekem sem tetszik, hogy majmokon kísérleteznek, bőven lenne elég bűnöző, akinek vádalkuban megfelelne a dolog :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) #92253184 válasza dabadab (#7) üzenetére


#92253184
törölt tag

“Nem teljesen értem, hogy miért kell ez ide.”
Teljesen egyet értek. Miért kell az érdektelen, egómániás
Musk feltűnési viszketegségét kiszolgálni azzal, hogy minden lufiát maximumra fújják? Utána kellene nézni, hány ilyen újságírónak van Tesla részvénye. ;]

(#13) #54625216 válasza stellaz (#4) üzenetére


#54625216
törölt tag

Mesélj már miért olyan kártékony Musk a világban?
Mármint konkrétumokkal, nem pedig indulatilag motivált általánosító lózungokkal.

(#14) jerry311


jerry311
nagyúr

A PETA aggódik...
Hahahahahaha
Több állatot tudnának megmenteni, ha nem altatnák el a menhelyeikre kerülő állatok nagy részét.

(#15) Victorio


Victorio
aktív tag

A világban a nagy találmányok úgy keletkeznek, hogy valaki mer tovább gondolni, és olyan dolgok megvalósítását vizionálja vagy ígéri amik idáig lehetetlennek tűntek.

Ha a Wright fivéreket is leugatták volna, hogy repülő szerkezetet készíteni lehetetlen és különben is mennyire borzasztó ötlet, akkor hol tartanánk most?

A PETA meg egy részben politikai érdekek mentén működő NGO, aminek az állatvédelemben vajmi kevés hasznos szerepe van. Jobban tennék ha nem szólnának bele a tudományba, inkább izmozzanak csak továbbra is azon, hogy tiltsák be a Pokemont, mert állatkínzó.

[ Szerkesztve ]

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#16) Goose-T


Goose-T
veterán

Van egy barátom, aki 12 éve, húszévesen kiesett egy erkélyről, mert a főbérlő nem javította meg a korlátot, ő meg könnyelműen nekitámaszkodott. Eltört több nyakcsigolyája, nyaktól lefelé részlegesen, deréktól lefelé teljesen le van bénulva azóta is. Szerintem ő tökre örülne egy agyával irányítható exoszkeletonnak.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#17) stellaz válasza #54625216 (#13) üzenetére


stellaz
addikt

Elviek terén leírtam: amit kitalál azt szinte már anyagi és vélemény kontroll nélkül valósíthatja meg, akár jó, akár káros
gyakorlati téren sok projektje kapcsán sok szakértő elmondta már, hogy miért káros, de a fentiek szerint ezt mindenki letojja

(#18) Goose-T válasza stellaz (#17) üzenetére


Goose-T
veterán

Keresem a válaszodban a konkrétumokat, de nem látok egyet sem. :U

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#19) stellaz válasza Goose-T (#16) üzenetére


stellaz
addikt

A cikk arról a félelemről szól szerintem, hogy gibsz jakab elmegy majd egy állás interjúra az amazonhoz, akkor esetleg az lesz a feltétel, hogy engedi-e beültetni azt a csippet, amivel majd a exoskeletont kell irányítania a raktárban.

(#20) stellaz válasza Goose-T (#18) üzenetére


stellaz
addikt

Az elvit leírtam, a gyakorlatit majd kiguglizod, ha érdekel, sajnos nincs rád több órám, hogy szakszerűen összeeszedjem

(#21) g0dl


g0dl
addikt

Rövid hírek

-Hétfőn: emberek tömegei állnak sorba az új agyba ültetett vezérlőért, sokan már napok óta sátoroznak a boltok előtt
-Pénteken: a gyártó rövid közleménye: Upsz, azt vettük észre, hogy a vezérlő kétirányú, de egészen biztosak vagyunk benne, hogy egyetlen vásárló sem fog tiltakozni.

(#22) peterxxx válasza stellaz (#19) üzenetére


peterxxx
csendes tag

Gipsz Jakab ez esetben nem megy el az Amazonhoz bedolgozni, majd elmegy helyette más aki meg engedi a dolgot.. ha Amazonhoz senki nem jelentkezik emiatt akkor meg az Amazon fog változtatni a feltételeken, vagy robotokat alkalmaz, vagy beleáll a földbe. A piac már csak így működik :DD

[ Szerkesztve ]

(#23) drotsztyuart


drotsztyuart
tag

Egy normális világban a kripta gyökérkedése is komoly kérdéseket kéne felvessen.
Kicsit kezd sok lenni ez a manus.
Valaki intézhetné már..

#4 :K

[ Szerkesztve ]

(#24) Fred23 válasza t72killer (#2) üzenetére


Fred23
nagyúr

Így vagyok ezzel én is. Nálunk apai és anyai ágon is a férfiak 2/3-át stroke vitte el, és általában a harmadik vagy a negyedik.
Nem néhány majom miatt fogom tördelni az ujjaim, de azért remélem, nem okoznak nekik akkora fájdalmakat sem, mint akár sok falusi kutyatartó a 2 méteres dróton tartott kedvenceinek, akiket maradékokkal etet, mikor van maradék.
Olyat is láttam már, hogy a kutya pórázát rögzítették a kerítéshez, az ebnek meg volt 2 lépése ide vagy oda, gazdi így hagyta ott házat őrizni egyedül akár a teljes hétvégére.
Nem mentik fel Muskot mások céltalan állatkínzásai és hülyeségei, de ő legalább értelmes cél miatt okoz némi szenvedést, és biztos vagyok abban is, hogy messze humánusabban bánik az alanyaival, mint a legtöbb alkoholista, lecsúszott, szegény állattartó, akik a jövőben is lesznek majd' minden országban. Vagyis összeségében a mérleg nyelve szerintem itt a pozitív irányba mozdul, helyeslendő, amit Musk csinál.
Volt már sokszor nagyobb ára is a tudomány fejlődésének.

[ Szerkesztve ]

(#25) dawheeler


dawheeler
tag

minden Musk féle dolog így kezdődik. "jaj hülyeség a netes pénztárca, ott a bankkártya", "visszajön a hordozó rakéta? haha ne röhögtess ki", "elektromos autó, sok megtehető km-rel, jó vicc!"

Inkább örülni kéne, hogy van néhány ilyen ember a gazdagok között.

[ Szerkesztve ]

(#26) t72killer válasza Pro Koryak (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1.nem igaz, mindkét ilyen rokon értelmileg 100%-os volt több, mint egy évtizeden át
2.nem a saját gyerekeimmel akarok kib.szni.

#6: az a rész nyilván hülyeség:R.

#9: +1!

#14: +1 ide is! a szorgos állatvédők elkezdhetnék a tömegeket lenevelni arról, hogy betonlyuk lakásokba négylábúakat szorítanak, otthon hagyják egyedül ugatni, majd leviszik közterületre "természetesen" póráz nélkül, ahol rárohan másik ember 1-5éves gyerekére "barátkozni", lehugyozza a babakocsit, stb. Ez mégis mi, ha nem egy gigantikus méretű, tömegek által művelt állatkísérlet, amiben van kényszeres kasztrálás, alkalmasint "elaltatás"?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#27) #75376384 válasza t72killer (#26) üzenetére


#75376384
törölt tag

Igen, hisz állatkísérletek elleni, illetve afelelős állattartás melletti kiállás rendszere így működik.

Rég olvastam ekkora, mindent összemosó, végletekig leegyszerűsített, kibszott nagy demagóg baromságot.

[ Szerkesztve ]

(#28) Polllen válasza Fred23 (#24) üzenetére


Polllen
nagyúr

"ő legalább értelmes cél miatt okoz némi szenvedést"

Az a baj ezzel a gondolattal, hogy mindenki addig érte vele egyet, amíg nem neki kell elszenvedni azt a némi szenvedést. :(((

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29) #06658560


#06658560
törölt tag

A Neuralink eredményében mi a csoda? Emberek már képesek mesterséges karokat mozgatni. Gyors kereséssel 2017-es volt az első Lancet hivatkozás.

(#30) drotsztyuart válasza dawheeler (#25) üzenetére


drotsztyuart
tag

Te oruljel ha akarsz. Sanszos, hogy ha jol tokonlonenek annak is tudnal.
Ez apam a fengsui.
Nyilvan ez is elsosorban es foleg nagy mertekben csak jora lesz hasznalva. Hat persze.

(#31) hcl válasza dawheeler (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Tényleg tök kártékony, ja :D Csomó olyan fejlesztést megcsinált, amivel állami ügynökségek sosem jutottak előrébb, mert nem kaptak rá pénzt.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) tDr1v3r válasza stellaz (#19) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ezt majd szabályozni fogja az állam, mert rengetegen fel fogják vetni ezeket a kérdéseket.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33) MasterDeeJay

Lehet megnézni egy vágóhidat, csirkefeldolgozót, haltelepet, kínai tobzoska büfét stb. na az kb milyen mértékű, ahhoz képest állatkísérlet még csak ki sem mutatható. Állatvédő védje azokat az állatokat akiket értelmetlenül és rossz szándékkal kínoznak, ez pont nem az a kategória.
Tény hogy az állatok szenvednek de ha ezért cserébe akár véletlenül is feltalának valami új dolgot ami javít az emberek életminőségén akkor miért is ne. Nem azon a párszáz majmon múljon az hogy egyszer majd a totál mozgásképtelen emberek újra talpon legyenek akár aktívan dolgozhassanak stb. De még ha csak azt nézzük hogy pontosabban lehet majd irányítani gépeket gondolatokkal akkor már megérte.
De ha nem kísérletezik ki akkor nem tudjuk meg hogy működhet-e. De nem vagyok annak a híve hogy bármit is bele kéne építeni egészséges emberbe.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#34) btprg válasza peterxxx (#22) üzenetére


btprg
senior tag

Ha ilyet bármilyen emberrel meg lehetne csinálni, az maga lenne a probléma. Ez már teljesen természetellenes, hogy egyesek istent akarnak játszani, szerinted meg a piac törvényeire kéne bízni a dolgot :W Mert a piac, a tetves pénz meg a profit az a lényeg csak, lélek, etika, a mai napnál tovább gondolkodás az nem számít, jöhet a szép új világ. Amikor majd te is mehetsz a dögkútba, mert semmi szükség nem lesz tökéletlen érzelgős emberekre, az AI úgyis mindent jobban tud és optimálisan termeli a profitot a másik AI-nak.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#35) #54625216 válasza stellaz (#17) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Elviek terén leírtam: amit kitalál azt szinte már anyagi és vélemény kontroll nélkül valósíthatja meg, akár jó, akár káros"

Az anyagi rész mindenkire igaz, aki rendelkezik elég erőforrással, másrészt meg Musk-nak is meg kell felelnie a hatályos törvényeknek, tehát van felette kontroll (ha szerinted nem elég, az már politikai kérdés és független Musk személyétől).

"gyakorlati téren sok projektje kapcsán sok szakértő elmondta már, hogy miért káros, de a fentiek szerint ezt mindenki letojja"

Konkrét példát mondjál légyszi, hogy az az X produktum, ami Musk munkájának az eredménye, az konkrétan miért káros az emberiségre nézve.

A "sok szakértő elmondta már" az un. tekintélyre vagy rosszabb esetben közvélekedésre hivatkozás érvelési hiba, így az ilyenekbe szvsz ne menjünk bele.

(#36) hcl válasza btprg (#34) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

" Ez már teljesen természetellenes, hogy egyesek istent akarnak játszani, " és pl. meggyógyítják a betegségeket is, ahelyett, hogy hagynák meghalni akit meg kell :D :D :D :D
Egyes helyeken bűnözőket simán ki is végeznek.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) t72killer válasza #75376384 (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ok, gyere át hozzánk UK-be és menj ki a való életbe, utána baromságozzál. Tengerparton 3 kutyamentes percünk nincs gyerekkel, természetesen póráz egyiken se, a másik "gyönyörűség" meg a bokrokra akasztott vagy épp járdán széttaposott műanyagba zacskózott kutyaszar.

50m2-es lakásban nagytestű kutyatartásában meg nem tudom, mi a "felelős állattartás":F?

Persze, kutyatulajjal a kutyákról vitatkozni pont ugyanolyan, mint egy láncdohányossal a füstről.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#38) #16820480 válasza t72killer (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk az 50nm-es lakás, és a személyes figyelem, amit ott megkaphat, az nagyságrendileg jobb életminőség, mint egy menhelyi 1,5 nm-es ketrec :U Már emiatt is lehet felelősségteljesebb.

(#39) Fred23 válasza Polllen (#28) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem emberek és állatok számára is normális, megszokott dolog sokféle szenvedés bizonyos célok érdekében. Ettől még persze az is normális, mikor igyekszünk minimalizálni a szenvedéseiket.

Túltolásnak érzem, mikor valaki a leghasznosabb, tudományos célokat szolgáló kísérleteknél kezdi a legnagyobb állatvédést. Lehet, hogy Musk miatt lesz jó/jobb életminősége a jövőben rengeteg embernek, de ezt néhányan simán elvennék tőlük néhány majom miatt. Akkor már beszéljünk mondjuk inkább a bálnavadászatról, vagy akár a KDNP-s f@szról, aki szeret rénszarvasokra puffogtatni hobbiból, stb.

(#40) peterxxx válasza btprg (#34) üzenetére


peterxxx
csendes tag

Nem volt szó semmiféle kényszerről.. pont h a szabad választás jogáról beszéltem épp, mind munkavállaló mind munkáltatói oldalról, még véletlen sem kötelező ott dolgozni, chippeltetni. Ugyanezen logika mentén én pl simán engedélyeztetném az eutanáziát is (megfelelő protokollal, hosszan elnyújtva a folyamatot hogy biztosan átgondolja a delikvens)

[ Szerkesztve ]

(#41) t72killer válasza #16820480 (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, de tudtommal nem erdei állatokat szokás tömegével menhelyre cipelni, hanem a "felelős" cukilgató emberek kidobott kutyái-macskái-nyulai stb végzik ott. Falun nőttem fel, ahol alapvélemény az volt, hogy annak legyen kutyája, akinek van SAJÁT TULAJDONÚ területe is ahol kedvére rohangálhat és üríthet a jószág. Disznót se úgy tartunk, hogy kib.sszuk a játszótérre túrni + tömjük az egyébként értékes trágyájával a kukákat.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42) #54625216 válasza #06658560 (#29) üzenetére


#54625216
törölt tag

A Neuralink nem tudományos, hanem mérnöki előrelépés, ami jó eséllyel tudományos áttörés(ek)hez is vezethet.
Az eddigi pár darab helyett több ezer elektródát tudnak automatizáltan beültetni az agyba úgy, hogy azok később bármikor biztonságosan eltávolíthatóak és ezeket saját fejlesztésű pénzérme nagyságú wireless eszköz konrtolálja. (Tehát nem kell a pácienst a műtéthez kopaszra borotválni és egy féltégla méretű eszközt a fején hordania.)
A tudományos lehetőség igazából a mérések pontosságában van, amit az eszköz lehetővé tesz, kb. mintha a csillagászatban egyetlen távcsövet hasonlítanál össze egy több száz rádióteleszkópból álló konstellációval.

Ami Musk szuperhuman meg egyéb kijelentéseit illet: Musk mindig próbálja elmagyarázni az átlagemberek szintjén, hogy egy adott fejlesztésnek milyen - az átlagember számára is jelentős - jövőbeli kifutása lehet, hogy az ne csak egy szűk szakmai kisebbség belügye legyen, hanem kialakuljon mögötte valamiféle társadalmi támogatás.
Anno a 60-as években, amikor a számítógépek még háztömb méretűek voltak pl. Arthur C. Clarke halál pontosan előre megmondta, hogy a számítógépek idővel az átlagemberek mindennapjainak a részévé vállnak. Őt is lehetett volna kártékony hazudozónak bélyegezni akkoriban ugyebár, mert igen messze voltak még a gyakorlati megvalósítástól.

(#43) dabadab válasza #06658560 (#29) üzenetére


dabadab
titán

Van annál sokkal régebbi is, több évtizedes is.
Nekem maga az érzékelő tűnik újnak, hogy nem kell EEG-sapkát hordani, hanem be lehet ültetni a komplett cuccott a fejbe.

DRM is theft

(#44) troller válasza hcl (#36) üzenetére


troller
senior tag

"Egyes helyeken bűnözőket simán ki is végeznek."
És milyen igazuk van... :K

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#45) #75376384 válasza t72killer (#37) üzenetére


#75376384
törölt tag

Látom nem érted.

Mindkettő egyaránt fontos téma, a felelős állattartásra való nevelés ugyanúgy, mint az állatkísérletek. Egyiket se szabad elhanyagolni. És csak azért mert neked rossz tapasztalataid vannak az elsővel, emiatt a másikat (amivel meg lényegében egyetértesz) elbagatelizni. Teljesen felesleges a kettőt összemosni. Mindkettővel foglalkozni kell. Ennek persze a legfelső szintje az állami kontroll, de amíg ez nem (nagyon) létezik a civilek ott teszik meg amit tudnak, ami őket jobban foglalkoztatja, érinti.

Olyan pedig nincs hogy “csak kicsit szenved”. Az bssza meg szenved az a szerencsétlen, csak azért hogy ez a megalomán idióta megint valamiből hasznot húzzon, amiért persze a hívei meg állva lesz...

(#46) btprg válasza hcl (#36) üzenetére


btprg
senior tag

Szerintem egy betegség meggyógyítása meg az ember-számítógép hibrid zombi létrehozása között azért van némi különbség :U Főleg mikor azt se tudjuk hogy jön az emberi lélek, a személyiség az agy random hálózata alapján, akkor tényleg arra van szükség, hogy oda belepiszkáljon valaki... Ha már valakinek a rossz időtől is fáj a feje, milyen lehetséges bajokat hordoz magában egy idegen test beékelődése a legérzékenyebb testrészünkbe...

Lehetne jó felhasználási területe is a már itt is említett mozgássérült emberek életminőségének javítására például, de itt a hype a szuperember létrehozására van kihegyezve.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#47) #54625216 válasza #75376384 (#45) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Az bssza meg szenved az a szerencsétlen, csak azért hogy ez a megalomán idióta megint valamiből hasznot húzzon, amiért persze a hívei meg állva lesz..."

A Nerualink fejlesztők sokszor nyilatkoztak már a standardjaikról, hogy miként kezelik az állatokat, teljesen transzparensek ebben a kérdésben és nem tudok olyan PETA (vagy bármilyen más állatvédő szervezet) vizsgálatokról, ami konkrétan azt az eredményt szűrte volna le, hogy a Neuralinknél szenvednek az állatok.
Itt egyszerűen arról van szó, hogy Musk ekézése növeli a kattintásszámot, ezért a bulvársajtóban időnként összefércelnek egy-egy irományt random nyilatkozatokból és ellenőrizetlen állításokból, hogy fröcsöghessen a nép.

(#48) dabadab válasza btprg (#46) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem egy betegség meggyógyítása meg az ember-számítógép hibrid zombi létrehozása között azért van némi különbség :U

Itt sokkal inkább az előbbiről van szó, ennek a cuccnak a praktikus alkalmazása mondjuk agyvezérelt kerekesszék vagy műkar lesz.

Ember-számítógép hibridtől nagyon-nagyon-nagyon messze vagyunk, kb annyira, mint az "ülj!" parancsra leülő kutya a magyar nyelv megértésétől.

de itt a hype a szuperember létrehozására van kihegyezve.

A SpaceX-nél meg a Mars meghódítására, ehhez képest a gyakorlatban a műholdak földkörüli pályára állításában jeleskednek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#49) btprg válasza peterxxx (#40) üzenetére


btprg
senior tag

Az a baj a "szabad választás jogával", hogy aki erőfölényben van az visszaélhet vele, és vissza is fog élni. Mert ha minden munkahely elvárja a becsippeltetést, akkor nem lesz más választása az egyszeri embernek. Ezért van az állam, hogy az ilyen dolgokat szabályozza.

Az eutanáziával viszont inkább egyetértek, mert ott nem másra kényszerítünk rá valamit, hanem magunk dönthetünk a magunk sorsáról.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#50) MaCS_70 válasza drotsztyuart (#23) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Kicsit kezd sok lenni ez a manus.
Valaki intézhetné már.."

Javaslom a visszatérést az őskori viszonyok közé. Csak mert azt, hogy számítógépet nyomkodhatsz, hogy ilyen hangnemben írogass, meg hogy 80 év körüli élettartamra számíthass, meg hogy egyáltalán élvezhesd a civilizáció szolgáltatásait, pontosan az ilyen manusoknak (nőciknek) köszönhető.

Persze lehet vitatkozni a veszélyeken, nagyon nem alaptalanul. Őszintén szólva én is tartok ezeknek az új vívmányoknak a rossz célú felhasználásától, de a megoldás erre a kontroll, a józan ész felelős használata és a társadalmi, azon belül meg bizony az egyéni felelősség alkalmazása, nem pedig azoknak az "intézése", akiknek a fejében megszületik az atommaghasadás vagy a genetika felismerése, a kerék vagy a génsebészet gondolata.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.