Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) tomcat78


tomcat78
őstag

Na akkor minden itt bőszen kardoskodó kollégának: Jogilag nem is lehet elsőbbsége valakinek, aki az út mellett áll, hiszen nem tartózkodik az úttesten. Ha egy autós meg áll úgy, hogy a gyalogos az úttest mellett tartózkodik, akkor gyakorlatilag lemond az elsőbbségéről. Az autósnak a zebrát úgy kell megközelítenie, hogy adott esetben (ugyebár mikor Marika néni lelép az úttestre) elsőbbség adási kötelezettségének eleget tudjon tenni. Tehát Marika néninek a zebrán áthaladva elsőbbsége van. Aki természetesen előtte meggyőződött róla, hogy ezen cselekedetével nem okoz veszélyhelyzetet, illedelmesen átkel a túloldalra, mindenki halad tovább és boldog.
Akkor kérdezem én, tudatlan hülye: hol van olyan a KRESZ-ben megfogalmazva, hogy mondjuk ráutaló magatartás? Mert én bizony nem találtam. Elég jó eséllyel, mert nincs benne.
Próbáljuk meg külön választani az etikus vagy épp előzékeny magatartást és a hatályos jogszabályokat. A baj ott van, hogy az estleges megszokott közlekedési magatartás ( meg állok a zebránál, mert áll MELETTE valaki), nem egyenlő a KRESZ hatályos szabályozásával, hiába hiszi azt valaki (itt olvasva szinte mindenki). De ezen megszokás alapján kell a gyerekeket közlekedni tanítani? Nem kell körülnézni? Lehet telefont olvasni, lehet zenét hallgatni, szarni az autósokra? Holott a gyalogos felelősségére is direkt kitér a már emlegetett KRESZ?
Gondolom a bizalmi elv még rémlik itt talán néhányaknak.
Szintén kiollózva mindenkinek:
Úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon, és ne zavarjon.

A "bizalmi elv" alkalmazása a biztonságos közlekedés feltétele. A "bizalmi elv" lényege, hogy minden közlekedő ismeri és betartja a közlekedés szabályait.

A minden közlekedőbe bele tartoznak gyalogosok, motorosok, autósok, biciklisek, bárki, aki részt vesz a közlekedésben. Ismerni kéne a szabályokat, nem megszokásokra alapozva balkáninak titulálni valakit....

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.