Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) martonx


martonx
veterán

Mivel magyarázzák? Azért drágul mert csak?

Én kérek elnézést!

(#2) lordEVO


lordEVO
tag

Miert nem mennek ra egy kissebb technologiara? Nem ugy volt regen, hogy minnel kissebb a gyartasi eljaras annal olcsobb a termek?

(#3) Clorf válasza martonx (#1) üzenetére


Clorf
tag

"Idén és jövőre is hamar jött az árvíz/földrengés"

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#4) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem baj, úgy is túl olcsó volt minden, és roskadásig vannak a polcok újdonságokkal!

(#5) Lacok


Lacok
őstag

"ha összejön a legrosszabb forgatókönyv, vagyis a drágulás eléri a most prognosztizált maximális szintet, akkor valamilyen mértékben minden elektronikai eszköz árára hatással lesz."

Nem kell ezt cifrázni, áremelés lesz és pont. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#6) siposz válasza martonx (#1) üzenetére


siposz
aktív tag

A kereslet meghaladja a kínálatot.-> Áremelés.

(#7) Busterftw


Busterftw
veterán

Jaj ne, ezentul mar 90ezret kell koltsek egy zsiruj mosogepre es hutore 80ezer helyett 5-10evente.

(#8) kcsa válasza Busterftw (#7) üzenetére


kcsa
veterán

Inkább abban látom a gondot hogy 2 dollár helyett 2,75 lesz háromféle komponens ára, de veled 30 dollárnyi különbözetet fizettetnek meg.

(#9) Z10N válasza antikomcsi (#4) üzenetére


Z10N
veterán

+1

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#10) relixo


relixo
tag

"......valószínűleg a PC-ket kevésbé fogja érinteni....."
Aha, valószínű pont a pc piacot hagyják ki. Biztos vagyok benne,hogy a kis országunkba kapva kapnak az alkalmon majd ,hogy a már amúgy is túl árazott lassan kb. elérhetetlen cuccokra még rápakoljanak egy +10k + 20k körüli összeget. :U Hajrá vadkapitalizmus :W

(#11) flexxx2


flexxx2
őstag

Ha jól tudom kb 40 éve esik a globális(nem hazai) infláció, ideje már emelkedni. EU-ban meg aggódnak hogy nem indul felfele 2009 óta, de majd azok is lesnek mint hal a szatyorban.

(#12) whitehawk


whitehawk
csendes tag

a 200mm-es szeletek (waferek) a wikipédia szerint 92-ben jelentek meg, a most használt 300-asok pedig 2002-ben. Állítólag a következő lépés a 450mm lesz. Ha azt nézzük, eltelt a 2 lépés között 10 év, azóta meg majdnem 20.

Amennyire én tudom a baj az, hogy minél nagyobb egy szelet, annál macerásabb a litográfia, mert nem lesz a teljes területen egységes a fókusz. Ebből a szempontból a kisebbekkel egyszerűbb dolgozni. Nem tudom, hogy a szeletek mérete a gyártás egyéb paramétereire hogyan lehetnek kihatással, pl a csíkszélesség limitált-e, mert simán lehet, hogy azok az optikai rendszerek csak 300mm-es szeletek gyártásához készülnek. Nem is biztos egyébként, hogy minden esetben a kisebb csíkszélesség a jobb. Például megbízhatóság miatt.

Mindenesetre a 200mm-es technológia már biztos kifizette magát.

(#13) Armagedown


Armagedown
őstag

Most legalább jobban fogják optimalizáni a chipeket, hogy kissebbek legyenek, így több darabra is kijön majd egy waferből.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#14) zseko


zseko
veterán

Nem baj, majd rájuk rohad. Bár az a kérdés, hogy az 1 dolláros alkatrész ára emelkedik-e 40%-al, vagy majd az 500 dolláros késztermékre akarják ráverni ezt az emelést a végén.

HR24.hu

(#15) [K2]

Végre nincs semmi mellébeszélés, csak áremelés. Ezt is megértük, hurrá! :DDD

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#16) Zanik válasza zseko (#14) üzenetére


Zanik
addikt

Ez nem ilyen egyszerű. Az a gond, hogy többszázmilliárdos nagyságrendben gyártott termékekről beszélünk, és nem csak a home appliance dolgokra kell gondolni, a járműipar is tömve van 8 inches wafereken készülő elektronika komponensekkel. Átállni egy nagyobb wafer-en gyártott verzióra meg iszonyat idő és költségigényes. Szóval ez nem úgy megy, hogy rájuk rohad, és majd veszik mástól, hanem hogy komponensgyártótól végfelhasználóig szépen mindenki kifizeti az emelést.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#17) antikomcsi válasza zseko (#14) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én úgy vettem észre, hogy mikor mondjuk 10 darab 5 centes kondit lecseréltek 10 centes szilárd elektrolitosra egy alaplapon, akkor nem 50 centtel lett drágább a termék, hanem 50%-al, és ha ugyan azt a kínai sz@rt kaptad, de odaírták csillámpónis betűkkel, hogy ezek japán kondik, akkor 60%-al lett drágább az alaplap. Ezt most csak hasra ütés szerint mondtam, de azért jó példa egy alaplap, mert régen még itt PH-n is mondták, hogy azért drága egy alaplap, mert a gyártóknak rengeteg mindent kell megvenni rá. Ugye északi-déli híd, a memóriavezérlőtől kezdve az ide vezérlőkig, aztán később sata is, + némelyiken az igp stb-stb. Aztán ezek mind kikerültek az alaplapokból a hangot kivéve, és a termékek 1 centtel sem lettek olcsóbbak.

(#18) Wolverine válasza Busterftw (#7) üzenetére


Wolverine
félisten

Euronicsban dolgozva azt javaslom, hogy ne ennyit költs rá, mert akkor nagy az esélye, hogy ne fogja 5 évig húzni, hacsak nem vagy szerencsés :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#19) arn


arn
félisten

olcso a hw, kell ez meg ide.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) Busterftw válasza Wolverine (#18) üzenetére


Busterftw
veterán

Lakasfelujitas utan a mosogep kb ennyi volt, 3. evet nyuzza, meg van 2 ev garancia.
Ha utana megdoglik, mar megszolgalta az arat. :)

(#21) arn válasza antikomcsi (#17) üzenetére


arn
félisten

ezert nem "fussa" mar heatpipeos hutore a 400 euros lapon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) lory256 válasza antikomcsi (#4) üzenetére


lory256
csendes tag

+1

(#23) poci76 válasza Armagedown (#13) üzenetére


poci76
aktív tag

Az 500 Ft-os, alapműveletes zsebszámológép vagy karóra chipjét hogy optimalizálod?

(#24) lory256 válasza arn (#19) üzenetére


lory256
csendes tag

:DD

[ Szerkesztve ]

(#25) lory256 válasza Wolverine (#18) üzenetére


lory256
csendes tag

Nekunk 8.5 eves 70ezerert vett indesit van(mosogep) es meg mindig tokeletesen mukodik. Nemi kis karosszeria kezeles kellett neki, de hibatlanul teszi a dolgat.

(#26) #16939776 válasza lory256 (#25) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem elképzelhetetlen hogy elmegy annyit. Nálunk azért az előtöltős 3 évesen, muteromnál a felül-töltős 5 évesen kapta meg tőlem a teljes átforrasztást és kondicserét, takarítást. Egyiknél valószínűsítem a programválasztó tárcsába folyt a zsír a tengelyről, ezért random csinálta a programokat, menet közben programot váltott. A másik meg nem kapcsolt be, csak ha megbillegtettem.
Minőségi, bemért kondikat tettem vissza, ill. nem rohs ónnal forrasztottam, SMD-t is! Nagyjából adtam mindkettőnek még +5-10 évet.

Amúgy legközelebb is ilyet fogok venni, mert elég időtállónak tűnik a belseje.

[ Szerkesztve ]

(#28) carl18


carl18
addikt

Hát mit mondjak, már alapból most is nagyon drága minden! Mi lesz itt jövőre? 600-700E forint lesz egy 10 gigás RTX 3080? :Y
Hát a magam fajta átlag hobbi játékos és rengeteg ember már azért vesz konzol mert a gamer pc lassan komolyan nem hallandó ember szinte lesz.
Ahogy elnézzem ha igy megy minden mint most, és ez a harmat gyenge forint és a 27% áfa összejön az RTX 3060 se lesz 200E forint alatt. És ez csak egy videókártya, hol a gép többi része.

Még mindig azért használok asztali gépet, mert a régi időkben milyen vagányság volt mikor valaki szerzett egy 6600GT-t és mentek vele az akkori kor játékai.
Most viszont hogy ennyire elszáltak a hardver árak, már nem igazán lehet azt mondani elérhető áron mennek az alkatrészek.
Persze nyilván a kereslet és a kinálat találkozik azért ennyi az ára, de aki hobbi játékos nem hiszem hogy fél millióért vesz majd dedikált kártyát a gépébe.

RX 570-et használok, gondolkoztam cserén. De mit mondjak, olyan drága minden hardver hogy most egyik kártyára se éri meg váltani. 2022-ben majd cserélek :C

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#29) Reggie0 válasza #32839680 (#27) üzenetére


Reggie0
félisten

Arra is azert kell szoftverfrissites, mert fent van a neten. Amugy meg tok felesleges, nem bonyolult dolog egy mosogep, ha nincs online vacakolas, tized akkora a kodbazis es a hibalehetoseg is.

(#30) TeeBee73 válasza carl18 (#28) üzenetére


TeeBee73
addikt

Nagyon optimista vagy azzal a 2022-es jóslattal.
Majd 2077-ben, ha kijön a Cyberpunk. ;]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#31) carl18 válasza TeeBee73 (#30) üzenetére


carl18
addikt

Engem nem érdekel a Cyberpunk :D Csak a GTA 6, szóval nem siettek :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#32) MongolZ válasza #32839680 (#27) üzenetére


MongolZ
addikt

Lassan 6 éve vásárolt, akkor már majdnem 10 éves Miele szárítógépünk van (tehát most olyan 15 lehet), illetve egy most kb. szintén 10 éves Privileg elöltöltős mosógépünk. Soha rosszabbat. Mondjuk a szárítógép nem volt sokkal olcsóbb, mint egy újonnan megvásárolható gagyi... de ezentúl ilyeneket fogok venni, az biztos. Használtan.

[ Szerkesztve ]

(#34) MaraTóni


MaraTóni
tag

Mindenki nyugodjon le a picsába... ezt is ráfogják a Covid-ra mint minden mást... aztán meg majd úgy marad, sőt még mi vásárlők "örüljünk" hogy megvehetjük... a kapitalizmus most éli aranykorát, senki nem parancsol nekik megálljt mert az már "haladó" ellenes és náci meg nem elfogadó stb., alényeg hogy megmagyarázzák ha kell

(#35) olymind1 válasza carl18 (#28) üzenetére


olymind1
senior tag

"RX 570-et használok, gondolkoztam cserén. De mit mondjak, olyan drága minden hardver hogy most egyik kártyára se éri meg váltani. 2022-ben majd cserélek :C"

Én is olyant használok és ahogy nézem, hiába hoznak ki újabbnál újabb, gyorsabbnál gyorsabb vgakat, ha velük együtt igen szépen emelik az árukat is folyamatosan :U

(#36) Duree


Duree
veterán

Hát ez nem valami örömteli fordulat, én azt hittem , hogy olcsóbbak lesznek.

duree54

(#37) carl18 válasza olymind1 (#35) üzenetére


carl18
addikt

Nos igen, én is pont ezért nem váltok. Nem azért mert nem tehetném meg, hanem mert nem gyorsabb anyival amennyivel drágább.
Még valahol összemérték az RX 570-et 1 éve a 2080Ti-al, és kijönn az utobbi úgy átlagban 3X gyorsabb, viszont 10X drágábban tudja a 3X gyorsulást.
Ez is egy remek példa arra, az extra teljesitményt gyorsulást prémium áron kinálják.

Olyan sokat nem játszok hogy megérje az a Giga felárat, ezért irtam majd akkor váltok ha piacra dobnak valami valóban jó ár-érték arányú cuccot. Ami itthon se kerül majd 200-300E forintba, mert RTX 3070 se volna rossz de itthon is majd 300E forint.
De az a 8 giga vram se túl sok ha future proof videókártyát akar az ember.

Egy játékra leszek nagyon kiváncsi a GTA 6 részére, az jó kérdés mikor jön.
De ha már hardvert veszek akkor nem ártanak ha a jövőben is versenyképes volna.

RX 570 kártyám még 2022-ig garanciás, szóval nem félek van idő hardvert cserélni.
:C

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#38) lory256 válasza #16939776 (#26) üzenetére


lory256
csendes tag

Orvendetes ilyet hallani hogy ennyire megjavitottad. Nekem is elotoltos 5kgos, egyszer kellett kontakt spray a panel csatlakozonak de maskepp nem volt baja.

(#39) joey04


joey04
titán

már regén húztak rá valamire drágulást, ideje volt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#40) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

"a GlobalFoundries, az UMC (United Microelectronics) és a VIS (Vanguard International Semiconductor) a negyedik negyedévre 10-15%-kal megemelte a 200 mm-es waferekre vonatkozó árakat"

Csak én érzem úgy, hogy itt most tulajdonképpen kartellezés folyik?

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#42) Busterftw válasza hardzsi2 (#40) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem feltetlenul, minden kutnal no a benzin ara, ha a benzin beszerzesi ara no.

(#43) martonx válasza Busterftw (#42) üzenetére


martonx
veterán

Pedig a szilikon az nem egy ritka nehézfém, azaz a nyersanyag ára nem nőtt, itt tényleg arról van szó, hogy a gyártók gondoltak egyet, összebeszéltek, és árat emelnek.
Ha tényleg a szilikon ára nőtt volna, arra könnyű lett volna fogni az áremelést, mivel ez nem történt meg, így nyilván nem is ez történt.

Én kérek elnézést!

(#44) kcsa válasza martonx (#43) üzenetére


kcsa
veterán

pláne hogy a szilikon nem is fém ;]

(#45) carl18 válasza #32839680 (#41) üzenetére


carl18
addikt

IGen, nos ez a érdekesség hogy az új széria túláraza emeli vele a régi generációt. :DDD
Ez sose volt igaz az informatikában, de most meg odajutunk hogy telnek az évek de vele együtt az árak is emelkednek.
Most már nem kell 2 évente kártyát váltani, mert az nem is éri meg.

Szerintem ez kitolodott 4-5 évre is esetleg.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#46) Busterftw válasza martonx (#43) üzenetére


Busterftw
veterán

Itt kereslet kinalatrol van szo, nem nyersanyag arrol.
Illetve ezek szerint mar eleg hosszu ideje nem valtoztak az arak, betudhato inflacionak is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.