Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81) dabadab válasza qnadam (#80) üzenetére


dabadab
titán

Az én egyik haverom is kiadta egy albumát kazettán, saját kezűleg másolta, legalább tíz-tizenöt példányban.

Pörög a piac! :D

DRM is theft

(#82) qnadam válasza dabadab (#81) üzenetére


qnadam
veterán

mindkettő erősen közelít az aranylemezhez, akárki megmondhassa.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83) #56474624 válasza dabadab (#64) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azért arra kíváncsi lennék, hány CD-n/CD-minőségben kiadott album nyújt a gyakorlatban 60 dB dinamikatartományt. Ami dinamikatartomány szerinted már amúgy is kevés.

[ Szerkesztve ]

(#84) #00137984 válasza Trailblazer (#79) üzenetére


#00137984
törölt tag

Igaz, azért egy jobb deck már felismerte a kazetták tipusát, de később némelyik még a kivezérlési szintet (kezetta szallagot) is elemezte a felvétel előtt.
A zenekereső funkcióval index jelet is elhelyeztek a zeneszámok elején, ezért már egyszerűen oda lehetett tekerni a keresett zenére.

Kazettákat is folyamatosan fejlesztették, mert a szallagot és a továbbitó mechanizmust sokat finomitották. :)

[ Szerkesztve ]

(#85) ecaddsell válasza #00137984 (#40) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Vsz. azon kevesek közzé tartozom akiknek mindkét Mini Disc verziója volt ill. a mai napig megvan (azaz a tömörítés nélküli ill. a 4x-es tömörítéses, mindkettő Sony, sajnos költözés után ez is a dobozban pihen).
Vsz. semmi észlelhető minőségromlás nincs az Atracos változatnál, sőt inkább jobbnak tartottam mert jobban bírta a rázkódást (annak, ellenére, hogy az Atracos féláron volt, bár lehet alacsonyabb kategóriás volt mint a másik).

Archiválásra vsz. hülyeség használni, viszont nekem pl. nyelvtanulásra nagyon jó volt mert akkora volt mint a legkisebb walkman és annál sokkal többet tudott.
Ha a Sony jól csinálja simán válthatta volna a kazettás cuccokat. Persze ezt is elrontották, ma meg már a hatalmas tárkapacitású telefonok mellett esélytelen.
Egyébként vsz. a Japán elektronikai ipar ekkor volt a csúcson, ezeken a cuccokon tényleg annyira érződött a minőség. pl. a drágább MD-n a füles kábelébe tett távirányítón is ott volt az LCD...

(#86) ecaddsell válasza ecaddsell (#85) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Nem ússzátok meg képes összehasonlítás nélkül.

Ez már az olcsósított verzió, itt már nincs magnézium ház, lítium akku (1 ceruzaelem ami miatt vastagabb a ház ami elég gagyin néz ki), meg LCD a füles távirányítóján, de még mindig nagyon jól szól és térfogata összemérhető az egésznek a kazettával. Maga a MD meg jóval kisebb mint a kazetta.

(#87) #00137984 válasza ecaddsell (#85) üzenetére


#00137984
törölt tag

Mini Disc lejátszókban és a lemezeken mindig érezhető volt a minőségre törekvés, de egy hangminőségi és tecnológiai ugrás volt a kazettás deck és magnó korszak után. Discman készülékek nem fejlődtek ilyen elképesztő ütemben, mert a rázkodásvédett Discman lejátszókra is hosszú éveket kellett várni.
Addigra a hordozható mp3 lejátszók is megérkeztek, és a CD lemezek egyeduralmának vége lett. Többen még Mini Disc lemezeket is gyüjtőgettek, de nekem a CD lejátszó majd a Discman volt a kiválasztott a zenei CD lemezek miatt.
Mini Disc lemezekre szintén a CD lemezeket másolták fel többen, de ezért jó ideig fontolgattam egy SONY Mini Disc lejátszó/felvevő beszerzését.

Nem ez történt, mert inkább az mp3 és a Hi-Res audió lejátszókat választottam.
CD lemezeket viszont a DVD lejátszóban is megtudom hallgatni, ezért azok legalább nem mentek veszendőbe.
Csak néhány kazettám maradt meg, azt viszont dekorációnak használom... :)

[ Szerkesztve ]

(#88) #00137984 válasza ecaddsell (#86) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nice. :D Ezekenek a cuccoknak egyedi SONY hangzása volt, ami a Discman és a jobb Walkman lejátszókra volt jellemző. Sajnos ez a jóféle hangzás a Walkman mp3-as lejátszókban egy idő után nagyon megváltozott negativ írányban, vagy a legdrágább lejátszókban lehetett még nyomokban felfedezni...
Sokat romlott a SONY hangminőség a hordozható audióeszközök piacán.

[ Szerkesztve ]

(#89) dabadab válasza #56474624 (#83) üzenetére


dabadab
titán

Tök jó ám, hogy az ember nekiáll összemosni a masterelés kérdését azzal, hogy az adott hanghordozó mit tud.

Egyébként meg a 60 dB egy csomó esetben bőven sok is hanganyagnak, de mindig előjön az az ostoba tévhit, hogy a bakelitnek valami nagyon jó dinamikája van. Nem, nincs neki.

(#88) Zsébernardo: ha egy lejátszónak van saját hangzása, akkor ott különösebb hangminőségről nincs értelme beszélni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#90) #00137984 válasza dabadab (#89) üzenetére


#00137984
törölt tag

Azért a SONY hangzást jó kontektusban lehetett értelmezni régen, de mivel a semlegesebb száraz hangzásra változtak, ezért már tényleg nincs miről beszélni... :)

Angol audióeszközöknek szintén jól behatárolható hangzása van (ARCAM, B&W és a Tannoy), amit jól meg kell fizetni. :D

[ Szerkesztve ]

(#91) Tetsuo válasza ecaddsell (#85) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Tömörítés nélküli MD? Hogy micsoda?! 1 egész perc ráfért a lemezre? :DD
A Sony ATRAC-jét mindig is hulladéknak tartottam. Hordozni az utcazajban elment, de ha otthon akartad hallgatni, akkor hamar rájöttél, hogy nem arra találták ki - a hifitől távol áll(t).

(#92) #56474624 válasza dabadab (#89) üzenetére


#56474624
törölt tag

Tök jó ám, hogy az ember nekiáll összemosni a masterelés kérdését azzal, hogy az adott hanghordozó mit tud.

Ez nem összemosás, csak ha a gyakorlatban nem érvényesül, akkor irreleváns.

A dinamikatartományt meg gyakran keverik a dinamikával, nem vagyok biztos benne, hogy itt nem ez történt.

[ Szerkesztve ]

(#93) Tetsuo válasza dabadab (#89) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Az utómunkát és a hanghordozó hangminőségét azért illik együttkezelni, mert az előbbi nagyon erősen függ az utóbbitól, ráadásul a zenerajongónak csak a végeredmény számít, mindegy, hogy a hanghordozó vagy a "master" sajátossága befolyásolta azt.
Kijelenthetjük azt is, mit a mai magas minőségű stúdióeszközök, ha manapság csak a sz@r ömlik szórakoztatóipari tartalom gyanánt. (Hozzátéve, hogy szerintem az analóg korszakban sok stúdió volt, ami kenterbe verné a maiakat, legalábbis hangminőség terén.)

A hanglemez dinamikatartományát direkt nem korlátozta a jel-zaj viszony, hanem a jel még a zajban is hallható, emiatt nagyobb az a tartomány az általad említettnél, továbbá mivel analóg rendszer, a fül számára kellemesebbek a hibái, mint egy digitálisé.

Talán hallottál hifi, csöves erősítőkről. Nos, azért készítenek még ma is ilyeneket, mert nagy igény van a sajátos hangzására, ami - valljuk be - bizonyos előadások esetén kiemelkedő zeneiséget, atmoszférát teremt.
Sok esetben a hanganyag nem tökéletes, pl. köszönhetően az utómunkának. A hifi-rendszert ezt a "saját hangzással" keni el éppen csak annyira, hogy a hallgató számára közelebb álljon a tökéleteshez.

[ Szerkesztve ]

(#94) dabadab válasza Tetsuo (#93) üzenetére


dabadab
titán

"Az utómunkát és a hanghordozó hangminőségét azért illik együttkezelni, mert az előbbi nagyon erősen függ az utóbbitól"

Értem, tehát ha szar a master, akkor a FLAC 32 bitjéből 29 hirtelen eltűnik.

Ne komolytalankodjunk, ha kérhetem.

"ráadásul a zenerajongónak csak a végeredmény számít, mindegy, hogy a hanghordozó vagy a "master" sajátossága befolyásolta azt."

Szerintem tudatlannak lenni nem erény, a normális szakmai beszélgetést meg valami sárbanfetrengő röfögéssé lealacsonyítani meg nem vezet sehova.

"A hanglemez dinamikatartományát direkt nem korlátozta a jel-zaj viszony, hanem a jel még a zajban is hallható, emiatt nagyobb az a tartomány az általad említettnél"

Ezt szerintem te sem érted, mert amúgy értelme az nincs.

DRM is theft

(#95) Lauda


Lauda
félisten

Meg is érdemlik. Idióták.

[ Szerkesztve ]

(#96) #00137984 válasza Tetsuo (#91) üzenetére


#00137984
törölt tag

Mini Disc hangminősége egy jó Hi-Fi toronyban meghallgatva nem volt azért már ennyire rossz... Kazettás anyagokat meg tudta haladni, de most az mp3-ra szokták összevetni. Atrac3+ codec 64kbps olyan 128kbps mp3-nak felelt meg. [link] Atrac3+ rögzitésben akár 352kbps bitráta beállitható volt, de a tömörités nyilvánvalóan jelen van. Az mp3 320kbps zenék a nagytömegek részére tökéletesen megfelelnek, ezért nem tudom mi itt a gond... :)

(#97) ecaddsell válasza Tetsuo (#91) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Lehet, hogy bizonyos paraméterek keverednek a fejemben (mint írtam ezen cuccaim dobozban pihennek), de
1) biztosan volt tömörítés nélküli MD
2) az összes közül az Atracos MD rázkódás védelme volt a legjobb (pl. volt Aiwa discmanem ami csak papíron tudta ezt, ez is korlátozta a terjedését a nagy méreten felül)
3) hordozható cuccokról beszéltünk, ahol igenis volt még pár szempont azon felül, hogy a lehető legjobb hangzás legyen (pl. lejátszás időtartalma ami pl. azzal az MD-vel amiről képet raktam döbbenet jó volt, mint ahogy pl. hordozhatóság stb).

Akkor már a kazetta totál elavult volt, a jobb tömörítések meg tárolók meg még nem voltak.
Csöves cuccokat meg hagyjuk, mindig vannak és lesznek emberek akik nem tudnak vagy akarnak lépést tartani a fejlődéssel. Pl. vannak akik még mindig az mantrázzák, hogy RF-re csak az analóg szkóp a jó. Most amikor egy középkategóriás DSO analóg sávszélessége 1GHz+, 1M+ waveform rate-el, 250M+ sample depth-el, 1M+ pontos FFT-vel.

Továbbiakban nem folytatnám ezt a témát, mert kb. nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

(#98) #00137984


#00137984
törölt tag

Mini Disc helyett a Discman lejátszóban hallgattam a CD lemezeket.
A kényelem miatt... Amiért most FiiO X1 DAP lejátszóval hallgatom a zenéket.
Flac és mp3 vegyesen. Kazettákat is a kényelem miatt hagytuk ott, mert a CD lemezen a track váltás és a gyors előre-hátra tekerés sokunknak új volt, de az újdonság varázsa eltünik és igazán csak a legkedveltebb zenék számitanak.
Mikor melyik formátumon van meg, mert egy LP vagy CD lemezen szintén jóleső lehet egy zenét meghallgatni. Az új zenei formátumok csak segitenek a zenéinket tovább menteni, mert a kazetták és a lemezek egy idő után elhasználódnak, ezért kimélni kell amennyire csak lehet. Viszont néha előszedni egy régi Mini Disc-et, CD vagy LP lemezt, az kivételesen jó érzés. Most nem mindegy melyiknek milyen előnye-hátránya van, amikor megszólal a zene... Szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#99) Reggie0 válasza #00137984 (#87) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert 15 eve mar a razkodassal sem volt problema.

(#100) #00137984 válasza Reggie0 (#99) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nekem a CD lejátszó és az első Disman között volt olyan 4-5 év, és a rázkodásvédelem a Disman lejátszókban csak akkor kezdett terjedni, de itthon akkor még nem volt kapható a Media Markt és a Murányi üzletekben.

Amikor széles körben terjedni kezdett, már a hordozható mp3 lejátszók is megérkeztek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.