Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #10647296 válasza MaxxDamage (#50) üzenetére


#10647296
törölt tag

Akár egyet is lehetne érteni veled, de nagyon sok a de. Az emberek fogyasztásra vannak ösztönözve minden téren. Egy nyugati ember, nem a szegényebb réteg, az autóját sűrűbben cseréli mint mi a telefonjainkat. Bár én szeretem az újabb kütyüket, félévente tuti lecserélem a telefont az aktuális általam jobbnak tartottra. Megunom a régit. Ennyi. Azt hiszem a Samu kezdte a notetal, a többi gyártónak meg muszály volt menni utána mert sok sok millió vásárlót vesztették volna. Meg mivel az IPhoneok mindig szeptemberben jöttek tőlük is loptak vásárlókat.
De igen, reggelig lehetne vesézni ezt a témát.

(#52) #10647296


#10647296
törölt tag

Viszont nekem tetszik ez a G8, minden benne van csak az a fránya 3. camera maradt ki.
Egyik évben a dac, másikban a vezeték nélküli töltés, harmadikban egy camera. :W
Végre OLED és alig 15 cm.

(#53) DraXoN válasza #10647296 (#51) üzenetére


DraXoN
addikt

utálom a jelenlegi telefonomat (lg v20 ... sok hülyeséget csinál, borzalmas akkuidő), de most csak miattad, csak azért is vagy 5 évig fogom használni, hogy csökkentsek a környezeti terhelésen...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#54) #10647296 válasza DraXoN (#53) üzenetére


#10647296
törölt tag

:DD

(#55) Mentolka válasza MaxxDamage (#50) üzenetére


Mentolka
senior tag

Én leragadtam a G4-nél. Azóta sincs olyan kamerásmobil, amin csak hátul vannak gombok (ha más telefont kézbe veszek, mindig ki-be kapcsolgatom véletlen, mert oldalra rakja mindenki a gombokat).
A kijelzővel én elégedett vagyok - nem olyan aránytalan, mint mondjuk a Samsung gépeké. Ráadásul szép nagy felbontású és OLED.
A V sorozatban frankó DAC van, amit a többi gyártó nem tart fontosnak.
A szoftverrel kapcsolatban pedig, én úgy vagyok, hogy számomra nem tartalmaz olyan dolgokat az új verzió, amit létfontosságúnak érzek - magyarul, kielégítő már a 6.0 android is.
A kamera terén pedig máig egyfajta etalon az LG megoldás.

Talán a memória és az SoC lehetne gyorsabb, de mikori modellről is beszélek? Naugye!

[ Szerkesztve ]

(#56) MaxxDamage válasza #10647296 (#52) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

V30-ba is OLED van, V10 és V20 esetén sem volt gond az IPS-el , talán néha kicsit beégett, de az el is tűnt róla, tehát nem maradandó állapot volt.
Sajnos vannak dolgok, amit új szériákból kihagy a gyártó (pl. Infra a V30-ból) de azzal együtt lehet élni...

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#57) MaxxDamage válasza DraXoN (#53) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

új akksi, akksi, akksi és fog az menni nagyon sokáig, más baj nincs vele (üzemidőt tekintve) én is használom V20-m és V30-m is egyszerre. :DD

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#58) MaxxDamage válasza Mentolka (#55) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Security Update azért elkél és hasznos is lehet... és ezt az LG nagyon nem erőlteti.
V20-n és V30+ ThinQ telefonomon is 8.0.0 Android van, tavalyi Security Updateval, sajnálatos.
Amúgy tökéletes telefonok ezek az LG-k Optimalizáció, szoftverezettség, hardvert tekintve. G4-ről akkor tértem át V10-re mikor a V széria első tagja volt a "ToP" ;]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59) SlyChocolate válasza Mentolka (#55) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Már mint a G4-ben oled a kijelző?

(#60) leslien válasza MaxxDamage (#58) üzenetére


leslien
nagyúr

igen, engem csak ez az egy aggaszt h security patch terén nincs magaslatán a Lg.. a fő verzióról nem beszélve..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#61) #10647296 válasza MaxxDamage (#56) üzenetére


#10647296
törölt tag

V szériát természetesen tudom, most logikusan a G-ről beszélünk. Örülök az OLEDnek, és az egész telefon jó úgy ahogy van. Méretek jack hangszóró kijelző. A TOF camerát lehet majmolni, de van benne és kész. Tetszik. a Samu sosem tetszett, meg nincs is benne semmi különleges. G8 jó lesz a Mate 30 proig :D Lehet tovább is.

(#62) MaxxDamage válasza leslien (#60) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, G4-re anno jött sorba, de az is hamar megszűnt. :D
Kiadnak egy újat és arra jelenleg nem sok minden jön, ha mégis, akkor késve (sokat)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#63) MaxxDamage válasza #10647296 (#61) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, nem hiába OFF !
G8-nál nem olvastam, hogy lenne HiFi Quad DAC (?)
Az is egy nagyon fontos szempont a számomra pl.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#64) #10647296 válasza MaxxDamage (#63) üzenetére


#10647296
törölt tag

Több helyen is írják, pl. Gsmarena is 32 bit Hifi quad dac
Ezért is írtam nekem ez így mindenben megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#65) MaxxDamage válasza #10647296 (#64) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Akkor az egy jó pont, külföldi oldalakat nem néztem, V30+ ThinQ még egy jó darabig használva lesz...
Majd az árát figyeld a G8-nak ;]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#66) #10647296 válasza MaxxDamage (#65) üzenetére


#10647296
törölt tag

Szerintem bőven a Samu Huawei Sony alatt kell legyen. De majd kiderül. 900€ amit találgatnak, akkor itthon 1050? :O

(#67) troll4 válasza igi (#35) üzenetére


troll4
tag

Az lesz a "valószínű" :D

06705551911

(#68) Mik76


Mik76
senior tag

Lehet hogy a fozestol maszatos kez nem jo a feloldasra, de pl a gesztus vezerles baromi jo lehet minden ilyen esetben ahol nem szeretnel hozzanyulni a telodhoz mert mocskos a kezed, de pl bejon egy hivas es fel kene venni, stb.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#69) Zé. válasza Mik76 (#68) üzenetére


Zé.
tag

Vajon hányszor van szükségünk a telefonra úgy, hogy utána nem akarunk
egyáltalán hozzáérni? Ha nem sokszor, felvetődik a kérdés, hogy csak ezért
vegyünk olyan telefont, aminek néhány (de nem az összes) funkcióját elérhetjük
speckó mozdulatokkal? [link]
Szóval az érintés nélküli, a helyszíni demók alapján túl sok lehetőséggel nem
kecsegtető mozdulatos vezérlés nem tűnik valóban hasznos innovációnak...
Hogy mindezt mikortól és mennyiért kínálja az LG, azt még nem tudjuk, viszont
a V40 -t az ősz végére sokkal jobb, és sokoldalúbb, ár/értékes készülék lesz!
Gratulálok az LG-nek az innovációhoz, de sz.-tem a NOKIA 9 öt kamerás
fejlesztése sokkal hasznosabb, gyakorlatiasabb. Nekem fontosabb pl. a
sztereo FM-rádió, a GALILEO - GPS, a dual-pixel kamera, stb. :K

(#70) #10647296 válasza Mik76 (#68) üzenetére


#10647296
törölt tag

Így igaz, nem is értem miért kell ezt megmagyarázni. Plusz funkció. A tempomatot se használom minden nap, de amikor kell akkor jól jön a klíma is. A habverőt se minden nap. :W
Sokszor volt vizes a kezem mikor csörgött, kesztyűben is nem egyszer megszívtam. Rengeteg olyan élethelyzet van amikor ez a funkció igen is hasznos. A gyerekek ezt még nem értik.

(#71) Mik76 válasza Zé. (#69) üzenetére


Mik76
senior tag

Vajon hányszor van szükségünk a telefonra úgy, hogy utána nem akarunk
egyáltalán hozzáérni?

Szakmaja valogatja. Vannak sokan akik egesz nap koszos, de legalabbis maszatos munkat vegeznek.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#72) #10647296 válasza Zé. (#69) üzenetére


#10647296
törölt tag

A Birkás cikkeitől meg a falat kaparom. De 100 másik van amelyik meg hasznosnak tartja. Vegyen akkor Nokiát. Meg lehet nézni a YouTube videókat róla. Nem hiszem, hogy egy színvonal a 2 gyártó.

(#73) Fred23 válasza MaxxDamage (#65) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mindegy, mennyiről indul, kábé senki se akkor vesz LG-t! :D 2-3 hónap után már lesznek egész jó árak, aki meg tud várni többet is, annak 4-5 hónap után már a pénztárcája állít szobrot.

Kíváncsi leszek a Notebookcheck / PhoneArena / GSMArena tesztekre, meg hogy ki tesztel először, és persze azért várós a Mobilarena cikke is!

(#74) aelod válasza MaxxDamage (#50) üzenetére


aelod
veterán

Régen a samsung is ezt csinálta. Ők akkor telefont frissítettek nem rendszert ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#75) #10647296


#10647296
törölt tag

Megnéztem pár videó tesztet a youtubeon. Nagyon szép a telefon, a kijelzője is gyönyörű. Nyilván a tudásába se lehet belekötni. A méretei még mindig a legjobbak számomra. Magyar negatív tesztek már tuti nem tudnak eltántorítani.

https://youtu.be/GbgponuaJL8

[ Szerkesztve ]

(#76) DraXoN válasza #10647296 (#75) üzenetére


DraXoN
addikt

Meh

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#77) Silenzio


Silenzio
addikt

"Négy színben, feketében, pirosban és kékben lesz elérhető"

"Egy... kettő... öt!"

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#78) norbert1998


norbert1998
veterán

Samsung: ultra sonic fingerprint scanner
One Plus 6T: In display fingerprint scanner
LG: Abra Kadabra motherfu*ers
;]

Markass Brownie
videója
alatticomment

[ Szerkesztve ]

(#79) leslien


leslien
nagyúr

kitalálták már az árát meg h mikor jelenik meg? ez a szerencsétlen banda.... :)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#80) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Elég ocsmány egy készülék kinézetre, pedig régebben a legszebb telefonokat gyártotta az LG. Úgy néz ki, a tv fejlesztések vannak inkább előtérben.

(#81) Fred23 válasza ΞΔGLΞ (#80) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez elég szubjektív dolog, nekem például nagyon tetszik a G8. 2017 óta számomra kinézetre wow faktoros telóból volt vagy 3db, egyik az LG G6, másik meg most a G8. A G7 is tetszik, csak számomra kissé metroszexuális, vagy ha úgy jobban tetszik, bátortalanabb vonásai vannak. A G8 vonalvezetése, egyszerűsége megint férfias, ráadásul praktikus is. Nem lóg ki a kamera se hátul a Gorilla Glass 6-os védelem mögül; előre mondjuk tehettek volna szintén GG6-ot a GG5 helyett, illetve kissé zavar, hogy a kijelző szélein kicsit belecsiszoltak az üvegbe -nem kéne elmenni szerintem a Samsung felé ebben a tekintetben. Már most Nokia 8 Sirocco vagy Galaxy S9 lenne nálam, ha nem ragaszkodnak a hajlított üveghez... Így viszont G8 vagy S10e lesz szerintem áprilisban, nagyrészt ártól függ, melyik. S10e mellett viszont számomra csak a jobb méret szól, és az nem is wow-faktoros mobil számomra, mint amilyen a G8. Úgy vagyok vele, ha már sokkal többet adok ki mobilra, mint szerettem volna, legalább essen le tőle az állam -és nálam ez bizony a G8-tól történik meg.

[ Szerkesztve ]

(#82) JoeCockBill válasza Fred23 (#81) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

noigen, ez a fajta csiszolás csak arra jó hogy ne lehessen kijelzővédő üveget tenni rá. ebből a szempontból visszasírom a g6-ot.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#83) ΞΔGLΞ válasza Fred23 (#81) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, ebben igazad van, szubjektív, de ahogy a topikot olvastam, inkább a többséghez tartozom, aki szerint ez egy semmilyen lófütty lett... megint.
S10+ én már előrendeltem, de az külalakra össze sem hasonlítható az LG-vel számomra.

[ Szerkesztve ]

(#84) Fred23 válasza ΞΔGLΞ (#83) üzenetére


Fred23
nagyúr

Valóban úgy tűnik más topikok alapján is, hogy az LG lejtmenetben van; a Samsung viszont szerintem nem tud markánsan valamilyen mobilt csinálni, teljesen középszerű design jellemzi. Ez azt jelenti, nekem is megfelel, tényleg nincs vele semmi bajom, még tetszik is, csak éppen amolyan oké, ilyen egy átlagos jó mobil érzésem van még az S10e-től is (amit a leginkább szeretnék, ha Samsung), semmi több. Míg az LG számomra egyénibb, karakteresebb.

JoeCockBill: Ha a G8 mellett kötök ki, csak szilikon tokot veszek rá, olyat, aminek a pereme magasabban van kicsivel, mint a teló kijelzője. Eddig ez működött, minden esést kibírt nálam több így csomagolt mobil. Karcok ellen meg semmi mást nem teszek, mint vigyázok a homokkal (kirándulásokon lehetőség szerint hátizsákba vagy dzseki belső zsebébe teszem a telót), illetve nem rakok mást a mobilos zsebembe, csak a készüléket.

Még a G8 kamerájától tartok kicsit; ahogy néztem, megkapja a V40-ét teljesen, lencséstől. IMX 363 tehát f/1.5 lencsével, ami teljesen jó, csak ahogy a V40 tesztjéből és YouTube videókból láttam, az LG sem tud szoftvert írni. :( Remélhetőleg most összeszedték magukat, és nagyon várom az első teszteket!

[ Szerkesztve ]

(#85) JoeCockBill válasza Fred23 (#84) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

alapvetően én is vigyázok a telefonjaimra, de balesetek azért előfordulnak. eddig 2 telefont törtem össze életem során (gyakran váltok, szóval ez nem rossz arány) , pont azt a kettőt amik csak tokban voltak. sőt így belegondolva mókás hogy épp mindkettő lg volt :D egy g2 meg egy v30.
egyébként a v30ra anno találtam üveget, folyékony ragasztóval kellett feltenni. illetve kellett volna, mert összetörtem és elhagytam mire rászántam volna magam a műveletre :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#86) Fred23 válasza JoeCockBill (#85) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha jól emlékszem, én csak egyet törtem össze rálépéssel. A többi vagy beázott, vagy megúszta, és tovább tudtam adni. :D

G8 Antutu egy videóból:

vs S10e:

(#87) NandorHUN válasza Fred23 (#86) üzenetére


NandorHUN
addikt

Mint általában LG megint lemosta a Samut teljesítményben.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#88) jololo89


jololo89
tag

Idén várható a megjelenése? :D
Az is vicc, hogy a megjelenésről sincs semmilyen hír... LG.com szerint, ha független G8-at szeretnék venni: We couldn't find any online sellers for this product.

(#89) Zé. válasza Fred23 (#9) üzenetére


Zé.
tag

Magyarországra hívatalosan az olcsóbbik, LG G8 S fog jönni: [link]
( 2019. 04. 04. Szenzor 3. )
Adatlap: [link]
Megjelenési árat/időt nem tudunk. Mindenesetre a V40-el értékarányban
összehasonlítva a V40 többet tud, olcsóbban, kicsit nagyobb méretben!
Mobilos fotózásnál fontos a gyors fókuszálás, a dual pixel technológia, a
gyenge fényviszonyoknál, videónál a háromtengelyes OIS! :K
Ezeket hagyták ki a G8-ban... Nekem fontos a sztereo FM rádió is!
Sajnos, a bemutatóban nem beszéltek a kijelző, mint hangkibocsájtó
újításról, minőségéről! Én továbbra is fenntartom a (#28) Zé. - véleményem.
Érdekes lesz az ár, mert úgy néz ki, hogy a zászlóshajó V40-es olcsóbb lesz,
mint az újabb kistestvér G8 S lesz?... ( Most a V40 dual sim 128 GB rammal
190 K, mire a G8 S itt forgalomba kerül, kb. az öszre, remélhetőleg már a
kívánatosabb 150 K lehet a V40 ára...)

,,Mindenki a pénz hiányát említi, de az ész hiányát soha senki!''...

(#90) JoeCockBill válasza Zé. (#89) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

elmennek a pcsába...

tehátakkor ha jól értem csináltak nekünk egy kameradudoros, giga-noccsos változatot

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#91) JoeCockBill válasza JoeCockBill (#90) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

szétbsz az ideg

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#92) Zé. válasza JoeCockBill (#91) üzenetére


Zé.
tag

Mi a különbség az oximoron és paradoxon között?

Csak gratulálni tudok az LG-nek, hogy a Samsungot követve a csúcsmodell
nevével és dizájnjával próbálja elsózni a közönséges, SoC 855-ös telefont!
Az, hogy a TOF camera itt öncélú, felesleges dizájnelemmé váltak, senkit se
zavarjon, nyilván okozott egy kis pluszköltséget. Az a baj, hogy a "minősített"
felső kategória és a fejlődő középkategória összeért. Rafináltan visszajött a
G2-es korában kitalált G2-mini marhaságok marketingje...Oh wait... :D [link]
Sok kérdés nyitott még, pl. van IP68 vagy a MIL-STD-G védelem? :F
Kíváncsian várom a tesztet, és az árat... :(

,,Fordítsd az arcodat a nap felé, és minden árnyék mögéd kerül.''
"Keep your face to the sunshine and you will never see the shadow."

(#93) Fred23 válasza Zé. (#89) üzenetére


Fred23
nagyúr

Biztos vagyok benne, hogy lesz majd sima G8 is, ha másként nem, GSM boltosok behozzák!

GSMArena review a képre kattintva:

Mondjuk én már vettem egy Nokia 8 Siroccót... -de nem zárom ki, hogy lecseréljem egy G8-ra valamikor, ha nagyon meggyőző tesztek is jönnek majd róla. De eddig csak olyan közepes-jó készüléknek tűnik; a Sirocco meg kiváló, tapasztalatból tudom.

[ Szerkesztve ]

(#94) SlyChocolate válasza Fred23 (#93) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Szerinted mi kellen a HW-n kívűl amitől a jóval gyengébb nokiától jobb teló lenne?

(#95) Fred23 válasza SlyChocolate (#94) üzenetére


Fred23
nagyúr

Láttam már pár képet, amit a kamerájával lőttek, és azok a Siroccóénál nem jobbak. Aztán ott az elrejthető, mégis zavaró notch, a számomra brutális méret, meg a húzós kezdeti ára. Ja, meg a nem programozható, engem kizárólag csak idegesítő Google asszisztens gomb.

Mégis nagyon bírom ezt az LG-t, nem is leszólni akartam -csak éppen a Sirocco 130k volt, ez meg 240k körül jöhet. Majd egy év múlva talán rádobok a Siroccómra 30k-t, és veszek egy ilyen LG-t, de az sem biztos. A Sirocco bőven elég gyors mindenre, és kezdem megszokni azt is, hogy Type-C-ről hallgatok zenét simán, vagy adapterrel. Ha hibát keresnék, akkor a fogását mondanám annak, semmi mást. A Nokia 8 Sirocco fogása kényelmetlenebb, mint a G6-é vagy G7-é, szóval abban is biztos vagyok, hogy ebben a G8 is jobb lesz nála.

(#96) SlyChocolate válasza Fred23 (#95) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Jogos.

(#97) Chevalier


Chevalier
tag

Komolyan, nem lehet sehol még kapni ?

einhorn az finkle

(#98) Fred23 válasza Chevalier (#97) üzenetére


Fred23
nagyúr

Még nem, talán majd a jövő hónapban! Hivatalos forgalmazás meg ugye nem lesz.

(#99) Chevalier válasza Fred23 (#98) üzenetére


Chevalier
tag

ez egy szomorú hír

einhorn az finkle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.