Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pit stop


pit stop
addikt

Nem számítottam rá, hogy jön még win10-es telefon, ha már MS nem erőlteti meg magát. Változatosságnak jót tesz

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#2) Laca7601


Laca7601
tag

Isten nyugosztalja.
Miért erőltetik ezt a vonalat még mindig?

(#3) forgonati


forgonati
őstag

Vajon mennyit fognak eladni ebből? Kuriózum lesz a W10 telefon lassan már...

Keelah Se'lai!

(#4) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Nagyon sok értelme van kiadni ezt a telefont azután, hogy már a 950 gyártását is abbahagyták. A MS gyönyörűen kinyírta a saját platformját, 2 éve még nagy reményeket fűztem a W10-hez, de már egy éve leszálltam a süllyedő hajóról és azóta is drasztikusan romlott a helyzet. A rendszer alapkoncepciója nekem nagyon bejött, de a fejlesztés üteme és minősége kritikán aluli és szégyen egy akkora cégtől mint a MS.
A telefon meg nem kérdés, hogy bukni fog.

(#5) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

A szín meg a hátlap nagyon S7-re hajaz, de amúgy jól néz ki, az Idol 3 is mutatós készülék volt.

Valószínűleg ezzel már jobban megy a Continuum, L950 egy perc alatt felmelegedett aztán már használhatatlan kategória volt. Biztos lesz rá érdeklődés, csak sorbanállás nem.

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#6) papi77 válasza tomboy0013 (#4) üzenetére


papi77
addikt

"A telefon meg nem kérdés, hogy bukni fog."

Sajnos necces,hogy így lesz! :U

Az első: NOKIA 1611

(#7) tomboy0013 válasza papi77 (#6) üzenetére


tomboy0013
veterán

A halál meg az adó mellett ezt is biztosra lehet venni ;]

(#8) Pjotr


Pjotr
senior tag

Néha megnézem hogy áll a win 10, de úristen, a nougathoz képest, de ios-t is írhatnék, fényév távolság... Nincs érv mellette.

(#9) AS


AS
félisten

Még mindig nagyon szép ez a forma . Idol 5 is lehetne simán androidal ...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#10) Воланд válasza Pjotr (#8) üzenetére


Воланд
titán

Mondjuk az IOS butább, mint a WM10, de mindegy.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11) moleculez


moleculez
veterán

Nagy MS fan voltam régen, volt Lumiám 925-930. De leszálltam a vonatról, mikor láttam, hogy nincs sín.
Új felhasználót esélytelen hohy szerezzenek, a régiek meg előbb utóbb feladják.

#10, ha csak a 2 rendszert magában hasonlítjuk össze, igazad lehet. De egy W10-es telefont szinte(!) csak arra tudod használni amit out of the box tud, mert nincsenek alkalmazások mögötte, amik meg vannak azt hagyjuk.
De ebbe nem is érdemes belemenni nagyon mélységeiben. A két pure rendszert viszont össze lehet hasonlítani, van értelme.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#12) HarleyCustom válasza Воланд (#10) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Butább,de működik.
Muszáj voltam váltani én is. :(

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#13) batai15


batai15
félisten

Ez most trollkodás, de nem úgy van hogy kb halott a win 10 mobilra?
Merész az alcateltől hogy pénzt feccölt ebbe a rendszerbe

(#14) moleculez válasza batai15 (#13) üzenetére


moleculez
veterán

Nem mai történet ez, nyugi, asszem tavalyi eresztés, csak gondolom globálisan sem sikerült sokat eladni, mostmeg próbálják eladni bárhol, bárhogyan a maradékot.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#15) lezuvius


lezuvius
őstag

A kulseje nagyon tetszik de a WP miatt sajnos halvaszult otlet volt kiadni :(

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#16) hito válasza tomboy0013 (#4) üzenetére


hito
nagyúr

Én csak néhány hete hagytam el a süllyedő hajót, de vérzik miatta a szívem :O Nagyon szerettem a 950XL-emet, sőt imádtam. De nem akartam megvárni azt a MS bejelentést, ami miatt egy pillanat alatt a zsebemben lévő 80eFt-os telefonból 35eFt-os készülék lesz. Gondoltam addig adom el, amíg még kapok is érte valami pénzt.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#17) .Szaki. válasza batai15 (#13) üzenetére


.Szaki.
addikt

Troll On: Már az helyből merész az Alcatel részéről, hogy bármilyen mobilba pénzt feccöl, nem kell még W10M-nek sem lennie. Iszonyat gagyik a próbálkozásaik. Troll Off

[ Szerkesztve ]

(#18) nicu71 válasza .Szaki. (#17) üzenetére


nicu71
addikt

a kijelentés első fele a merész,a felső-közép-csúcs kategóriás Alcatelek nagyonis rendben vannak.
AZ Idol 4s meg különösen jól sikerült ,van belőle androidosból 3 féle is ,a síma Idol 4 s,a Blackberry DTEK60 ,a Vodás Platinum Smart 7 ,és ez a win10 mobile.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#19) scyllarus


scyllarus
veterán

"a négy Kryo magot tartalmazó Snapdragon 820-as SoC is, amelyhez 4 gigabájt rendszermemória jár"
Akkor ezen lehet, hogy kevesebb, mint 10 másodpercig tart, amíg elindul pl. a Messenger :Y

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#20) Zoli133


Zoli133
őstag

Nekem tetszik, most, hogy megtörtem a 950-et még az is lehet hogy ez lesz az utódja.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#21) .Szaki. válasza nicu71 (#18) üzenetére


.Szaki.
addikt

A Smart 7-ről olvastam a cikket, az valóban jó lett, tetszett is, de amiket itt bemutattak az utóbbi pár napban nem továbbra sem tudtak meggyőzni arról, hogy tudnának bármi értékelhetőt letenni az asztalra '17-ben. Kuka egytől egyig az összes, ez meg a platform miatt helyből hulla. A tabomból kiindulva (igaz azt egy éve vettem) pedig a "soha többet nem veszek Alcatelt" mondatot még sokáig fogom magamban mormolni.

(#22) mrThomi


mrThomi
addikt

Valaki fel tudna vilagositani arrol hogy mi a baj a windows mobile koncepcioval ?

(#23) jorgoszka válasza tomboy0013 (#4) üzenetére


jorgoszka
tag

Tökéletesen egyetértek, én is majd 1 éve hagytam el a süllyedő hajót, pedig imádtam a zöld Lumia 830-ast.

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#24) RaveForce


RaveForce
veterán

A nyugati vilagban a kutya nem vette azt a kis legyartott készletet, igy most utolag probalnak keleten tul adni rajta...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#25) erahurka


erahurka
félisten

Behoznak vagy hármat majd, annyit még talán meg is vesznek. :DDD

(#22) mrThomi: Koncepció szinten szerintem semmi komoly probléma, sőt, viszont a kis felhasználói bázis, a kevés app és főként a Microsoft töketlenkedése kinyírta a platformot.

(#24) RaveForce: Vagy olyan jól ment az Egyesült Államokban, hogy itt is bankot akarnak robbantani vele ;]

[ Szerkesztve ]

(#26) Postas99


Postas99
senior tag

Ennyi pénzért senkit nem fog érdekelni.

Kb 40-50e Ft-ért vállalható kategória lenne. Még meg is venném. A baj, hogy az MS nem hiszem, hogy sokáig támogatná ezt a modellt.

(#27) Zeratul válasza hito (#16) üzenetére


Zeratul
addikt

Ez bármelyik androidos készüléknél megtörténhet és meg is történik amikor hirtelen megszűnik a frissítés. Pici puhánál a surface telók viszi majd tovább a Win10 mobile-t.

(#28) scyllarus válasza Zeratul (#27) üzenetére


scyllarus
veterán

És ugye a minimum a S835 lesz, szóval ez a teló sem marad sokáig támogatott, bármilyen erősnek is számít most.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#29) hibavissza válasza mrThomi (#22) üzenetére


hibavissza
veterán

Amíg van a partnereknél raktáron készülék addig nem jelentik be, hogy leállítják a terméktámogatást. Szóval a szokásos. Felültetnek még pár ezer (száz?) embert a szopórollerre. Ugyan ezt csinálták a Kinectnél is.
Az a gond, hogy sokáig kitart a cégvagyon. De ott szeretnék lenni amikor tönkremennek.

(#30) .Szaki. válasza Zeratul (#27) üzenetére


.Szaki.
addikt

De igazából itthon a Surface-ről sem tudni semmit, pedig arra én is kíváncsi lennék.

(#31) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Gyönyörű, esetleg még akkor lett volna bármi esélye, ha akkor árusítják errefelé, amikor igazából megjelent.

Finn the human

(#32) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem drága ez 600 euróért? Aki wp-s telefont akart venni, az már vett.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#33) tatararpad válasza janeszgol (#32) üzenetére


tatararpad
őstag

Adhatnák ezerért is, a Blackberry OS és a Firefox OS kihullása után már csak az Ubuntuval versenyeznek az "értelmetlen mobilok, amikre ki lehet dobni a pénzem 2017-ben" kategóriában.

Edit: Ubuntu Phone sincs, úgyhogy végül csak monopolhelyzetbe kerültek itt is.

[ Szerkesztve ]

(#34) flatline#2 válasza mrThomi (#22) üzenetére


flatline#2
tag

Szia,

Szerintem semmi baj nics a koncepcióval a baj csak az, hogy az elmúlt évek és a saját tapasztalataim szerint ez továbbra is csak koncepció marad.
Annyira szerettem volna, ha ez működik. Volt egy 930-am, kb 1 hónapja adtam el és lett helyette egy Huawei P9. Nem mondom, hogy sokkal többre használom, mint a 930-at használtam, de itt most nem kell se nekem, se a telefonnak nagyon gondolkodni ha akarok valamit, mert van amit szeretnék és meg is csinálja (hétköznapi felhasználás) Plusz a végére nekem a 930 elég lassú lett. Értsd: messenger kb 15 sec volt amíg betöltött, na meg volt 1-2 gyerek betegsége.

Amúgy a kameráját a jelenlegi telefonmnak bármikor elcserélném a 930-as kamerájára.

Szóval, szépen hangzik, de ez már csak így megy évek óta.
Ígérem, ha egyszer elindul valamiért az, hogy lesznek appok (nem ilyen second hand), akkor ismét beállok a sorba, mert a potenciál mai napig ott lenne, csak hát ezt mondogatjuk már az utóbbi 2-3 évben. :O

(#35) hito válasza Zeratul (#27) üzenetére


hito
nagyúr

És ki mondta, hogy droidnál is megengedem magamnak/a készüléknek ezt a luxust? ;) Csak mivel ott tudok mire váltani, WM vonalon pedig vagy 950XL vagy semmi, így a WM esetében ez az egész platform elhagyását jelentette. Itt nem készüléktámogatás megszüntetéséről van szó bizonyos gyártóra korlátozva, hanem platform szintű vergődés, döglődés van. Google-tól valahogy ilyen bejelentésre nem nagyon számítok az androiddal kapcsolatban ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#36) Pearce válasza Zeratul (#27) üzenetére


Pearce
aktív tag

Ha lesz ebben a kategóriában Surface, szerintem akkor az nem Phone lesz, hanem minimum mini tablet, amivel esetleg tudsz majd telefonálni is. És az már full win10-zel jönne + Continuum.

(#37) Zeratul válasza Pearce (#36) üzenetére


Zeratul
addikt

Ennek némileg ellent mond, hogy armra win32 emulátort fejlesztenek.

(#38) tomboy0013 válasza Pearce (#36) üzenetére


tomboy0013
veterán

Sokat érnek vele, ha addig a mobilalkalmazások kikopnak a Windows-ról. Continuum-mal lesz csak értelme használni. Annak meg megint semmi haszna ha kell még egy mobil kütyü is a sztenderd mobil felhasználásához. Ennyi erővel legyen egy Win-es tablet meg egy normális okostelefon és még azzal is olcsóbban ki fogsz jönni mint ezzel a bohóckodással. Nem lesz itt semmilyen Surface phone, ezt a MS is tudja. Attól, hogy egy koncepciót mutogatnak egyáltalán nem biztos hogy meg is valósítják. Láttuk már ezt párszor a MS-tól. Beismerték hogy bukták a mobil szegmenst, ezek után elég idióták lennénk pénzt feccölni az egészbe. Kis Tab lehet lesz, de az valódi okostelefonnak alkalmatlan lesz, ahogy már ma is azok a W10-es telók.

(#39) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Akkor most mégsem halott a Windows Mobile?!

[ Szerkesztve ]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#40) tomboy0013 válasza takacsbotond (#39) üzenetére


tomboy0013
veterán

Meg van 0,3%-nyi felhasznaló a piacon aki ilyen telefont használ így még nem halott, de egyébként már kiadta a lelkét és a purgatóriumban csücsül várva a végső nyughelyére.

(#41) Pearce válasza takacsbotond (#39) üzenetére


Pearce
aktív tag

Akkor lesz halott, ha az MS már nem fogja frissíteni. Ott még azért nem tartunk, a Creators Update-t megkapja, aztán hogy az őszi frissítéssel mi lesz, az már érdekesebb.

(#42) this is life


this is life
Ármester

A telefon szép ,az ara annal kevésbé ,akkor mar inkább a 950 ami jóval ez alatt az ar alatt teljesít,jövője meg úgy sincs a w10m-nek,az rs3-at még megkapja elvileg 2018-ban es utána jon a sp windows on arm az ms új próbálkozása...

scyllarus
Csak óvatosan a messenger indulási tempójával,mert az i7 blackbox edition procira van optimalizálva. :DDD

mrThomi
A rendszerrel mar nem lenne gond ,most mar elég stabil,a gondot azt jelentette hogy sokáig tartott mig eddig eljutott,az ms kivonult a hw gyártásból igy lényegében se új keszulekek se marketing ,ez által folyamatosan apadó felhasználói bázis,új appok nem jelennek meg a platformra,a regiek között is már már kirívó esetnek számít ha jonnek frissítések,új funkciok.

Zeratul
A surface nem tovább viszi a w10m-et ,hanem megint egy új próbálkozás lesz a win10 on arm képében.

Az Alcatel jobban járt volna ha a szervizeiben a w10m-et lecsereli droidra,úgy kisebb készlet maradna a nyakukon...

takacsbotond
Lényegében halott a w10m ,csak még nem kapcsolták le a lelegezteto gépről,hordágyon viszik hamvasztani :D

Mielőtt leoltana valaki w10m-et használok 735-on ,nincs bajom vele, de azzal tisztában vagyok hogy itt már sok babér nem terem..

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#43) Ádám16


Ádám16
addikt

Rossz lóra tett az Alcatel, szerintem.
Pedig mekkora híve voltam ennek a mobil op.rendszernek, Istenem...

(#44) Petester válasza tomboy0013 (#40) üzenetére


Petester
senior tag

Az a 0,3% nem a tavalyi utolsó negyedévi globális eladás az okostelefon piacon?
Így a 0,3 % ez esetben új userek, nem?

(ó\_!_/ó)

(#45) this is life válasza Petester (#44) üzenetére


this is life
Ármester

Tavaly ev kozepen volt a wp8.1-el 1.x% részesedés,ami az ev végére 1% ala csökkent bőven,ha meg szimplán a w10m-et nézed meg roszabb az arany...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#46) jerry311 válasza mrThomi (#22) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem a koncepció, hanem a megvalósítás.
Egyetlen nagyon egyszerű példával szemléltetném: iPhone-ra és Androidra előbb volt hivatalos MS Remote Desktop app mint Windows Mobile-ra.
És akkor hol van még a többi app!?!?

(#47) Random DS


Random DS
kezdő

Én örülök neki azért :D A céges 650-em még mindig tök oké, fürge, szép, és imádom. Viszont a személyes 535-ösömön már érezni a kort. Nem annyira, hogy használhatatlan lenne, de azért lassult az idők során. Na meg a 8 giga belső memória rendkívül kellemetlen update-eknél, mikor a rendzer maga 5-6 gigás :D Eddig 950-en vagy XL-en gondolkodtam, de lehet ez lesz belőle. Mondjuk a 600 euró tényleg kicsit vaskos, de ha lesz szolgáltatói kínálatban is, simán beruházok egyre egy 2 éves hűséggel :D
A negatívoknak meg annyit, hogy a Windows telefonon kb 4-5 éve "halott" (legalábbis azóta folyamatosan hangoztatják egyesek), mégis még mindig itt van :D

(#48) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Ez meglepett. W10-es telefonra nem számítottam.
De azt gondolom akinek bejött és hiányolt már egy újabb készüléket az most örülni fog neki.
Nem állítom hogy sorbanállás lesz érte de szvsz van célközönsége.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#49) mrThomi


mrThomi
addikt

Ertem, koszi a valaszokat. pedig folcsillant a szemem a win10 hallatan, de akkor hanyaholom a temat. minden jot

(#50) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Idol 5 nem lesz? Jobban érdekelne mint a hulladék winfos

Huawei Mate 9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.