Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

Samsung galaxy s advance neo :DDD

Nem tudom minek erőlködnek ezzel, miért nem a tácsvizre fordítják ezt az energiát? (Optimalizálásra)

Xr

(#2) pengwin


pengwin
addikt

480p-s kijelző, 768MB RAM, kétmagos processzor, 2.3-as rendszerverzió... újra 2011 van?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#3) Polarstar válasza pengwin (#2) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jó lesz az Gabonban, meg az Elefántcsont parton.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#4) babkukta


babkukta
senior tag

kicsit lehetne ööö egyedibb ez a készülék. Így soha sem fogják eladni. Mellesleg manapság az embereknek fontosak a számok, így kétlem, h ezek a paramétereket bárkit is csábítanának. De azért hajrá ;]

Üdvözlettel, Tibi

(#5) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Ahogy elnezem par eve mikor megjelentek az elso pletykak ennek az OS-nek a fejleszteserol, igazam volt...

Ezt nem fogjak eladni akkora mennyisegben mint az Androidos telefonjaikat.. Ennyire latszik, hogy a Samsung torekvese, hogy ne fuggjon a Google-tol nem sokat er egyenlore.

(#6) this is life


this is life
Ármester

Vegre valami forma bonto kulso :DDD , ismet nem alkottak nagyot, de lehet hogy nem is a celjuk.

Hunt3r22

A touchwizzre,optimalizaciora minek forditananak tobb energiat, igy is megveszik a cuccaikat a nepek ..

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#7) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na itt egy igazi low-end f0s... :)

A Samsung ügyesen csinálta, előhoztak egy régi formát, fogták a megmaradt alapanyagokat beledobálták, vettek rohadt olcsón Spreadtrum SoC-ot, és így lett a csokapik..

Bada-reload?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) csongi


csongi
veterán

Ez valami szanalom. Kinlodnak, de piszkosul fejlesztesnek alcazzak :)

(#9) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

váááóóóó! Vagy wow!!
Must have! Vagy shut up and take my money!!
Máánazonnal ide vele! <3

Értem a csíziót.

(#10) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Én azt nem vágom, mért kellett erre Tizen. Az nem a Samcsung kenyérpirítóinak a firmware-e?

(#11) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Fúúúj! De egy okádék!

(#12) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ahhoz képest, hogy a Tízen kezdeti opképe milyen volt, ez igen pár éves tácsviz kinézet.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Na, mennyit fognak eladni ebből?
Tizen... ööö, várjál már, hogy van ez a poén??

;]

Egyébként nem akarok kötözködni srácok, de a videóitok is körülbelül a telefon szintjén vannak minőségben, ha nem alatta. :( Olyan, mintha direkt minél több igénytelen PowerPoint-animációt akarnátok beléjük tenni, na meg ezek a betűtípusok is... ne haragudjatok, de rossz őket nézni. :O
Persze tudom, nem a videó a főprofil az oldalon, de azért mégis.

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#14) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

És most a Samu azt hiszi, hogy újra feltalálta az Androidot? :DDD

Amúgy nem lenne ez annyira gáz, ha valami atom stabil op rendszert alkottak akkor az alsó kategóriát vinni fogja, de ha ez is csak a szokásos Samus próbálkozás akkor ki se adják inkább. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#15) dzsi23 válasza pengwin (#2) üzenetére


dzsi23
addikt

2011-ben ez még elég jó specifikációnak számított volna, tehát ha újra 2011 lenne, akkor ez elég drága mulatság lenne. :K De a cikkben kétszer is elhangzik, hogy a fejlődő piacokra szánja a samsung, így minket nem nagyon érint, oda meg elég lehet ez a hardver jó áron. Viszont a rendszerverziót nem tudom, miért soroltad ide, ez nem android... :N

(#16) Gymnova81


Gymnova81
tag

Jajj, már annyira vártam ezt a sok fikázógépet! Most komolyan még mindig abban a homályban él pár ember hogy egy OS alá a legdurvább SOC kell? Nem értem ezeket az embereket! "fúúúj, de sz@r már hogy ilyen régi a vas alatta!" Nem krvára mindegy mi van alatta, ha egyszer jól megy rajta az OS? EZ NEM ANDROID! Ha belerakhatnám a Droidot ebbe a SOC-ba, a droid bokán fosná magát.... :D Ennek nem kell atomerőmű hogy normálisan fusson. Inkább elismerésre méltó, hogy sikerült egy olyan rendszert letenni az asztalra, ami ennyivel is beéri.
Egyetlen dologban tudok veletek egyet érteni: a dizájn.... Az tényleg egy unalmas formavilág már, és én sem bántam volna ha kitalálnak neki valami egyedi vonal vezetést. Még el is gondolkodtam volna rajta....

[ Szerkesztve ]

(#17) DS39 válasza Graphics (#7) üzenetére


DS39
nagyúr

nekem a Bada jobban tetszett. ez meg már felesleges, sajnos a platformcsatákat a marketek döntik el, ezért minden újnak nehéz dolga van. és nem csak azért mert komoly pénz kell az elterjesztésére, hanem mert a szoftverkészítőket nem fogják tudni rávenni, hogy x+1-dik platformra is portolják az alkalmazásokat, és még legyen is optimalizálva ugye. iOS, Android, ugye alap, lassan a WP is, de ott is jókora késések vannak ilyen szinten és van amit ki sem adnak rá. szóval én 4. mobil OS-nek nem látom létjogosultságát, mindegy hogy azt a samsung, a firefox vagy ki adja ki.

(#18) pengwin válasza dzsi23 (#15) üzenetére


pengwin
addikt

Csak azért hoztam fel, mert ezek a paraméterek 2011-ben néztek ki jól egy marketinganyagban. ;)
Egyébként szerintem még a fejlődő piacokon sem fog labdába rúgni a helyi (vagy kínai, vagy indiai) B-brandek mellett. :N

Üdv, pengwin

(#19) gerii


gerii
addikt

Szórják csak a pénzt amíg még van ;]

(#20) janeszgol


janeszgol
félisten

Nekem bejön ez a Tizen. A menükezelés nagyon jónak tűnik. Kijelző jó, érintéssel nem látok problémát.
Ha maximum 15 ezer környékén beszerezhető, igen elképzelhető hogy veszek egyet és kipróbálom.
Az Ubuntus rendszer sokkal "újdonságosabb", de ezt is megnézném.

Ja és a kinézete is bejön a cikkben szereplő monilnak. Amennyire engedi a Samus forma, annyira sarkított és én imádom a szögletes telefonokat.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) gubacsino


gubacsino
aktív tag

Annyi betű és szám van még... a kombinációkról nem is beszélve. Áll-naivan tenném fel a kérdést. Mért pont "Z" és mért pont "1" :F

(#22) DS39 válasza gubacsino (#21) üzenetére


DS39
nagyúr

hogy per legyen belőle, abból meg újabb sajtó hír :DDD

(#23) TTommi válasza Polarstar (#3) üzenetére


TTommi
aktív tag

És Magyarországra.....Szánalmas!

SXZ2 és SXZ5c

(#24) kromatika


kromatika
veterán

Szerintem sincs ezeknek sok értelme.

(#25) Flind


Flind
senior tag

Nem is rossz. Videó alapján gyorsabb mint az S5.. ;]

Átszámítva 15k-ért szódával elmegy.

(#26) Halkow. válasza Flind (#25) üzenetére


Halkow.
senior tag

Az kizárt :DDD

(#27) GSPLR


GSPLR
senior tag

Ez kb arra volt jó, hogy legyen valami. Persze ez egyenlő a nullával, de mégis csak valami, ami nem semmi! Ki van ez találva :DDD

Huawei

(#28) philips20


philips20
aktív tag

Nem épp a csúcs...

(#29) Fitzgerald válasza TTommi (#23) üzenetére


Fitzgerald
veterán

lol, te honnan, merről?
:)
Sajnos Magyarország a "fejlett, nyugati országok" szerint egy fejlett, nyugati ország.
Oroszországhoz, Ukrajnához, Romániához képest nyilván "fejlettebbek" is vagyunk, csak mi ebből nem sokat érzünk. Még.
A lényeg az, hogy itt már jó rég óta lényegében bármihez hozzá lehet jutni, ahogyan a fejlett, nyugati világban bárhol. Nem ritkán még hamarabb is, mint ezekben a valóban fejlett országokban.
Az más dolog, hogy itt jóval kevesebben engedhetik meg maguknak a csúcskategóriás okostelefont, mint ezekben az országokban.
Pl. Angliában, Németországban teljesen természetes az, hogy az embernek van iPhoneja (Androidos csúcskészüléke) meg iPodja, laptopja, egy komolyabb tablete.
Itt pedig valamilyen szinten még mindig státuszszimbólumnak számít az ilyesmi, bár már egyre kevésbé.

[ Szerkesztve ]

(#30) atike


atike
nagyúr

Na ennek sem én vagyok a célközönsége... :)

(#31) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nem tudom mennyi létjogosultsága van a koncepciónak :N

Finn the human

(#32) atike válasza Fitzgerald (#29) üzenetére


atike
nagyúr

....ezzel mit akartál mondani....? :F ... vagy csak én vagyok túl fáradt....? :DDD A fejlettet azt értem. :P

(#33) Fitzgerald válasza atike (#32) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Csak hogy nem ide készül ez a cucc.

(#34) Arcanine


Arcanine
csendes tag

Lehet hülye kérdés, de ha a Samsung az Intellel közösen fejleszti a Tizent, akkor miért nem valamelyik saját soc-je van benne?

(#35) Graphics válasza Arcanine (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A kérdés nem hülye, hát ez jó kérdés, úgy lett volna értelme. Szerintem azt majd valami nagyobb modellben akarják, de vélemény az, hogy ebből semmi nem lesz..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) szebev


szebev
senior tag

Ez a Tizen előbb meg fog halni, mint a Bada! Ráadásul a Bada-s mobilok jobban is néztek ki.

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#37) Graphics válasza szebev (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De nem is ennyiert adtak a Bada-s mobilokat se, mint ahova ezeket szanjak..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) pengwin válasza Arcanine (#34) üzenetére


pengwin
addikt

Spreadtrum SoC van benne, a Spreadtrumról meg annyit kell tudni, hogy az Intelnek igen nagy részesedése van benne, többek között a "következő generációs" Atom x3 SoC-ket részben ez a cég gyártja majd.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#39) janeszgol válasza szebev (#36) üzenetére


janeszgol
félisten

Miért halna ki a Tizen elég hamar?
A Tizen lesz (van már) Samsung TV-ken, okosórákon, meg majd az okoskotonon stb. Minden szarra rá fogják tenni. A Badával mi volt? Mindenki avval a szar Badával jön. Az egy elavult ötlet volt. Már az ötlete is elavult volt.

Mi a legnépszerűbb mobilOS? Droid. Mire van a legtöbb használható program? Droid. A Tizen kompatibilis a Droidos appokkal? Igen. Akkor miért is tűnne el a süllyesztőbe? (Lehet hogy el fog, én sem látok a jövőbe. De nem temetem már most, mert látok benne fantáziát.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#40) csongi válasza janeszgol (#39) üzenetére


csongi
veterán

Mit fog tudni adni a Tizen, amit a droid nem tud?
Ebbe a regioba nem hiszem, hogy tud majd vele ervenyesulni. Inkabb penzugyi manover ez. Akar egy nagyobb felvett osszeg fejlesztesre, amibol ez lett, es az " elmaradottabb" teruletekre benyomjak, ott szamokat is fognak vele produkalni par evre. Aztan leves az egesz.

(#41) Graphics válasza janeszgol (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem lenne rossz a koncepció, de ha azt nézzük, hogy 30 ropiért és alatta lehet kapni már MT6852-es SoC-kal szerelt telefonokat, amelyek az alapvető funkciókat bőven ellátják hisz 4 mag, még vállalható alsó-közepes GPU-val van szerelve.

Emellett a Spreadtum SoC-okból is már vannak fejlettebbek, sőt ha a LeadCore-t nézzük, amely szintén halad felfelé, nos nekik is van olcsó, de vállalható SoC-juk.

Ha meg az Intel akarna itt alakítani, lehet ők is meg tudnák magukat erőltetni, de úgy tűnik kézenfekvőbb befektetni, vagy partnerséget kötni / Spreadtrum, Rockchip../

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) Giovan!


Giovan!
addikt

WP-al jobb lenne...ja nem,ez azzal is fos ;]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#43) no more


no more
addikt

Úristen de ronda! A telefon is és az OS is. Viszont mindenképp dicséretesen, hogy milyen szépen fut ilyen hardveren a rendszer.

(#25) Flind: +1 ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#44) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem tetszik tulsagosan, bar biztosan kalapalnak meg rajta.

(#45) Aryes


Aryes
nagyúr

Nekem juszt is tetszik. Nagyon. :) Erősebb hardverrel meg is venném.

(#46) szebev válasza Aryes (#45) üzenetére


szebev
senior tag

Te mazochista vagy, tudom! Wave - bol kiindulva.
Engem még egyszer nem húznak be a csőbe!

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#47) Fall-N válasza Gymnova81 (#16) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem a Google tehet róla, hogy a gyártók szeretnek ipari hulladékot eladni az alsó kategóriában. Szerencsére már eljutottunk odáig, hogy már 1 GB RAM, MT6582, 8 GB tárhely kezd lenni a legalja. Ezen már simán elfut az Android (KitKat és végre nem a JB 4.2). Nyilván kompromisszum kell egy 30000 forintos készülékhez, de bőven használható.
Na de vissza ahonnan kezdtem, most is MWC-n próbálkoztak még mindig 512 MB RAM, 4 GB tárhely kombóval is, ami szintén kuka kategória. Mielőtt azzal jönnél, WP és az iOS-nek is kell a RAM mivel nem az OS-t futtatod hanem az alkalmazásokat amihez igenis legjobb ha van 2 GB.
Csúcs vason még nyilván nincs gond az egyértelmű.

A Tizenről még annyit, hogy telített piacra ócska telefonnal nem lehet eladásokat várni. Ugyanez igaz a Firefox OS-re is.

(#48) janeszgol válasza Graphics (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Most ne csak a hardvert nézzük. A szoftver érdekesebb*. De mivel a Samsungról beszélnük, mely cég óriási, kedvtelésből azt csinálnak, amit akarnak. Lehet a következő valami csúcsteljesítményű gépezet lesz. Nem tudni.
Itt inkább a szoftveren van a hangsúly. Illetve ha beváll a Samsung terve, szoftver milliőről fogunk beszélni. Szeritnem a Samsung az MS-el együtt leste el az Apple hegemóniáját. Saját OS mindenre, mindennel összekötve. Csak mivel az Android piacba a Samsung rengeteg erőforrást (pénz, tudás) ölt, gondolom kamatoztatni akarja. Ezért a full kompatibilitás a droiddal.

Amúgy érekes világot élünk. Az MS is pár százalékot elérő befektető a Linux fejlesztésében, sőt az intel a második legnagyobb befektető. Ezek marha nagy vállalatok, ide is tesznek pénzt, meg oda is.

* Amire én gondolok. Ma a három nagy mobil OS közül az Android a legnagyobb, legbonyolultabb rendszer. Tele van toldozgatással, foltozgatással. A Tizent felfoghatjuk egy kiherélt Androidnak. Rosszul gondolom?
Az a baj, hogy a Tizenről még kevés érdemi infót lehet elérni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.