Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) plus44


plus44
veterán

Hát ez szerintem zseniális. Kicsit nehézkesnek tűnt néha a lépkedés, de nyilván nem teljesen végleges, egyébként pedig nagyon jó!

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#2) blueMerle


blueMerle
veterán

Bog, kérlek hozzatok nekem egy ilyet, köszi :DDD

(#3) g3d


g3d
tag

Maszatos lesz a tükör...

(#4) Bling95


Bling95
őstag

csak ez a tükrösség a kijelzőnél nagyon zavaró lesz, egyébként zseniális

(#5) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Hát egy tükör mondjuk pont nem arra való, hogy összetapogassuk... :P :D

Minden szavam magánvélemény!

(#6) FET-MEN válasza Bling95 (#4) üzenetére


FET-MEN
veterán

vissza a jövőbe 4 xd, amúgy nem rossz

Iphone 7

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Tök jó, hogy ilyenekre is lehet majd használni, csak arra nem, amire eredetileg kitalálták... :U

(#8) fffeco


fffeco
tag

android mellett a windows CE 5.0 mit akar jelenteni?

(#9) decoati


decoati
aktív tag

Évek óta szinte kizárólagos kisteher-felhasználóként hosszú másodpercekig gondolkoztam rajta, hogy minek android a külső visszapillantóba. :D

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#10) nazir.j


nazir.j
csendes tag

a kijelzo nem vga hanem 800x480

Nazir's drill-bar

(#11) thompoo


thompoo
csendes tag

Hatalmas lájk, ha kellően álcázzák, akkor nem is parázza az átlag ember a kocsiban hagyni... :)

(#12) V.T.CS. válasza decoati (#9) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

én is. személyben sem hasznalom a belső tűkröt.

(#13) decoati válasza V.T.CS. (#12) üzenetére


decoati
aktív tag

bár ha belegondolsz pont nekünk lenne tökéletes, hiszen jelenleg a belső tükör arra jó, hogy azon lóg a fenyőfa

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#14) blex


blex
senior tag

akkor szóljatok, ha majd augmented reality-módra kirajzolja az útra, hogy merre kell menni :P

ez szerintem túl magasan/félreeső helyen van, meg nem is túl nagy. egy kijelző a műszerfalon (mármint ott középen) sokkal használhatóbbnak tűnik. bár amelyik autóban alapból nincs olyan, abba egyszerűbb ilyet rakni. viszont akkor már még egyszerűbb venni egy okostelefont..

(#15) Apika


Apika
Közösségépítő

Amíg a feleség az anyósülés előtti napellenző tükrében sminkeli majd magát, addig a férj majd ezen pötyög egy kicsit...

(#16) imisomogyi


imisomogyi
aktív tag

Ez mekkora ötlet. Nem foglal el a GPS külön helyet a műszerfalon, ráadásul az ember úgyis csak ritkán pillant a készülékre, így mindegy hogy lefele, vagy felfele kell néznie. Szerintem zseniális.

(#17) V.T.CS. válasza decoati (#13) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

nekem ott a gps van.
de az ilyen cuccokat nem csípem.ìgy is sok a mazsola.
ez meg+figyelemelterelő.

(#18) Graphics válasza V.T.CS. (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A figyelemnek alapból a tükörben is helye lenne :) ,legalább rászoktat arra ,hogy használni is kell.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) decoati válasza V.T.CS. (#17) üzenetére


decoati
aktív tag

nekem a gps egy sgs, a flip tok füle egy koax blankoló "forgókéssel" van beszorítva az Opel Combo középkonzoljának a mélyedésébe. :D
amúgy igazad van

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#20) hallerlaller


hallerlaller
addikt

angy birds a tükörben.. lesz rá főzött rom? :B

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#21) Rickazoid válasza Graphics (#18) üzenetére


Rickazoid
addikt

Csak egy ilyennel nem biztos, hogy amikor belenézel a tükörbe, azt nézed amit a tükör mutat. Előjöhet egy olyan jelenség, mint mikor okostelefonon (de már régebbieken is) meg akarod nézni az időt, előveszed, majd mikor elrakod jut eszedbe, hogy nem nézted meg hány óra, pedig az elég jól látható helyen van.
Szerintem egy visszapillantó-tükrön semmi keresnivalója se figyelemelterelésnek, se ujjlenyomatoknak. Remélem a hatóságok közbeszólnak és nem engednek ilyesmit forgalomba hozni.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#22) Graphics válasza Rickazoid (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ahhoz a jelenséghez nem kellett okostelefon, elég volt egy mezei Nokia, de akkor tegyük a GPS-t a szélvédőre, ott biztos jobban funkcionál

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) V.T.CS. válasza decoati (#19) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

1.7tádé?

(#24) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

WCpapírban mikor lesz android és kijelző? istenem... :U

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#25) decoati válasza V.T.CS. (#23) üzenetére


decoati
aktív tag

azaz, nagy királyság :DDD

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#26) xors


xors
senior tag

Hááát, szerintem ennek nincs sok értelme... akkor már ott a mobil, amit be lehet fogni egy tartókába és tökéletesen funkcionál, de ez...
1) rossz helyen van, szerintem senki sem akar úgy navigálni, hogy folyton felnéz
2) a tükör nem erre van
3) nem biztos hogy engedik majd használni

De amúgy ötletnek nem roszz :D :D

(#27) V.T.CS. válasza decoati (#25) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

b omega (2.5tdi) megutaltatta velem az opelt,de a kis 1.7es olajkályha jó móka volt.
nekem ford connect-em van.

(#28) Xaels


Xaels
félisten

Az ötlet nem rossz, de engem baromira zavar ha maszatosak azok a felületek amiket pont arra találtak ki, hogy nézzük őket. Legyen az tükör, ablak, monitor/kijelző. Arról nem beszélve, hogyha oda fel néz az ember akkor az út marad figyelem nélkül és elég baleset veszélyes.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#29) decoati válasza V.T.CS. (#27) üzenetére


decoati
aktív tag

ó, hát az egy komoly szerkezet :) az opelért am. én sem rajongok
Az én nagy kedvencem az abszolút elpusztíthatatlan motorral rendelkező Mazda B2200 volt. (hogy kicsit on is legyen: ) azon tanultam meg normálisan vezetni, hiszen abban nem azt kellett figyelni ami közvetlenül előtted, hanem ami előtted kettővel-hárommal történik (u.i. menni szeretett, de megállni nem).
Na abban egy ilyen cucc instant halál lett volna.

[ Szerkesztve ]

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#30) hallerlaller


hallerlaller
addikt

GB vagy ICS fut rajta? :B

(#24) kiskaktusz

nem lesz mert az appleé a szabadalom:

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#31) kiskaktusz válasza hallerlaller (#30) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Nagyon remélem, hogy ez csak PS és az emberiség még nem süllyedt le eddig..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#32) hallerlaller válasza kiskaktusz (#31) üzenetére


hallerlaller
addikt

:( sajnos igazi..

de nem akarok vitát generálni, eza tükrös droid is elég nagy ökörség.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#33) kiskaktusz válasza hallerlaller (#32) üzenetére


kiskaktusz
addikt

[link]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#34) ducsidu válasza hallerlaller (#32) üzenetére


ducsidu
senior tag

Ez már fáj :O

(#35) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Szerintem k*rva jó. :DDD Igazából ha már a navira nézel, akkor nem az utat figyeled, szóval ilyen szempontból ez se rosszabb, mint a többi. A legideálisabb az lenne, ha vadászgép szerűen a szélvédő lenne a head up display.

(#36) Brutális eb válasza kiskaktusz (#24) üzenetére


Brutális eb
addikt

Szia nem hallottam,hogy rádtörtek volna és fegyvert fogtak a fejedhez. :DDD

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#37) Xaels válasza kolosanyi (#35) üzenetére


Xaels
félisten

De ha a szélvédőnél van a NAVI akkor a periférikus látásod még működik. Ha felnézel akkor lefelé nem fogsz sokat látni már. Tudom mert nálunk az utastájékoztató berendezés panelja van fent és amikor kezelni kell akkor nem látok sokat abból ami előttem van.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#38) kolosanyi válasza Xaels (#37) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez így van. Ezért is szeretem jobban bátyám kocsiját vezetni, mint apámét. Ott szélvédőn van a navi, míg az utóbbinál beépített van. Ott meg lefelé nézek és ugyanúgy rossz megoldás. Jobb ha a szélvédőn van, ott is középen, de a legjobb lenne a HUD. Persze ez csak személyes vélemény.

(#39) Zewa


Zewa
senior tag

Édes jó istenem! Most már tudom mi hiányzik az életemből!
Jó pofa de felmerül bennem a kérdés; MINEK?! :F

Ettől függetlenül lehet hogy élőben olyat domborít hogy azt mondom rá hogy kell, bár erre sok esélyt nem látok. Akkor inkább már Head up display :K

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#40) hallerlaller válasza Zewa (#39) üzenetére


hallerlaller
addikt

Normális fényviszonyok között nem látni semmit mert tükröződik: [link]

Bár ez egy másik gyártó terméke a videón, de annak a head-up-display-nek sokkal több értelme van.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#41) Rickazoid válasza kolosanyi (#35) üzenetére


Rickazoid
addikt

Igazából annyiból rosszabb, hogy ilyen nélkül ha a tükörbe nézel, akkor a tükörbe néztél, ilyennel viszont ha oda nézel, azt nézed, amit a kijelzője fog mutatni és 50%, hogy nem látod miatta, ami a tükörben van. Persze arra is van esély, hogy a navigációra nézve ezzel a tükör képét is megnézed egyuttal, de szerintem lényegesen nagyobb eséllyel tereli el a figyelmed most már a tükörről is a GPS ezzel a megoldással, mint segítene azt is figyelni.
Ráadásul ha menet közben nyúlkálsz oda, amit semmilyen GPS-nél nem kéne, akkor még össze is maszatolod a tükröt... most képzeld el azokat a barmokat, akik majd nekiállnak vezetés közben törölgetni. Mert lesznek ilyenek.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#42) kiskaktusz válasza hallerlaller (#40) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Azért 1 tükörtől elvárom, hogy tükröződjön :DDD

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#43) zseko


zseko
veterán

Na ez már az a kategória amire én is azt mondom hogy ebben a formában értelmetlen, pedig bírom a hülyébbnél hülyébb kütyüket is :) De ilyet az életben nem használnék, sztem balesetveszélyes.

(#41) lordfreyr na meg nem beszélve arról ha nem veszi elsőre az érintést akkor erősebben odakoppint az ember, akkor meg ha nem lesz megfelelő a rögzítés, elfordul a tükör így azt kezdi el beállítani meg babrálni.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#44) imisomogyi válasza zseko (#43) üzenetére


imisomogyi
aktív tag

De mondjuk nem menet közben kell piszkálni ezt a kütyüt sem, mint ahogyan a GPS-t sem, ugye?:)

(#45) Rickazoid válasza imisomogyi (#44) üzenetére


Rickazoid
addikt

Igen, és az emberek nem is csinálnak olyat vezetés közben, amit nem szabad... :U

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#46) imisomogyi válasza Rickazoid (#45) üzenetére


imisomogyi
aktív tag

Közlekedés mérnök hallatóként, a tankönyvekből látva... nem, nem csinálnak az emberek olyat:).

(#47) rakloo


rakloo
aktív tag

Azt a részét nem tartom rossz dolognak,hogy beszúrom a SIM-et a visszapillantómba és már nyomja ia hotspot-ot.

555-SHOE

(#48) .mf


.mf
veterán

"Csak ez mégis egy kicsit más, ugyanis nem csupán arra jó, hogy hátrafelé pillantgassunk, hogy jön-e a rendőr. Ez ugyanis egyfajta adatközpont.

A tükör ugyanis egy WVGA felbontású kijelzőt is rejt, amin egy hat elemből álló, ikonos menü jelenik meg. Android rendszerű ketyeréről van szó, az első menüpont rejti a navigációt, de van itt zenelejátszó, Bluetooth kihangosító, sőt, Wi-Fi hotspot is, ugyanis a tükör hátsó részébe SIM és microSD is belerámolható."

;]

Szerintem baromság, és közveszélyes, leveszi a sofőr szemét az útról. Már így is elég sokan járnak olyanok az utakon, akiknek nem kéne. Nem hiányzik, hogy még a tükörrel matatók is felkerüljenek a listára.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#49) kolosanyi válasza Rickazoid (#41) üzenetére


kolosanyi
veterán

És ha ez úgy lenne megoldva, hogy valami zsírtaszító anyagot kap, ami nem tükröződik, de a kocsi hátulján kamera van, aminek a képét alapesetben mutatja ez a kütyü, ha meg navi kell, akkor azt? Ki lehet azért hozni belőle használható dolgot, de nem lesz az igazi...

(#50) TheSaurus62


TheSaurus62
tag

Azt mikor találják ki (illetve csinálják meg, mert már kitaláltam), hogy a külső visszapillantó helyén egy kamera van egy kis letörhetetlen dudorban, a hozzá tartozó képernyő pedig az ablakon belül, de nagyjából ugyanott, ahová eddig is néztünk a tükör felé...
Egyébként már vagy harminc éve is volt a haverom Zsigulijában egy szintén orosz, Elektronyika (asszem) márkájú középső visszapillantó, amibe digitális óra volt építve, meg tán egyéb adatokat is ki lehetett csalni belőle (Akku? Fordulatszám? Fene emlékszik már).

[ Szerkesztve ]

Bámulatos, hol tart már a tudomány...!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.