Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) eastsider válasza művésznő4 (#8) üzenetére


eastsider
nagyúr

ez nagyon érdekes votl!
rendesen meg volt csinálva minden. volt udvar, vadászház, piac, utca, kávézó...
nagyon jó volt! megfogdostunk mindent.. hangok is votlak, pl csobogó, utcán hangok, miegymás.... húú életre szóló élmény volt.. és nem akarok vak lenni :(
jah volt szoborpark is. megfogdostuk a korintoszi oszlopot stb.. a vakok megmutatták, mi hol van, hogy képzeljük el.... húúh... megkérdeztük, hogy megnézhetjük-e "felkapcsolt villannyal" de nemmel válaszoltak.. összedőlne bennünk az illúzió... de tényleg. elmondani nem lehet... kéne írni egy bejegyzést, de már régen volt :B (ősszel) elmagyarázták a Braille ABC-t is. megnéztünk egy ilyen "nyomdát", amivel ezeket a könyveket csinálják, "olvasgattunk" is. Nagyon kedvesek voltak ezek az emberek.. úgy sajnáltam őket:( sajnos tudom milyen "vaknak" lenni, mert 2x is műtötték a szemem, egyszer még kiskoromban, akkor úgy mentem, hogy a két kezemmel "néztem", mi van körülöttem, nem láttam semmit...
egyszer tavalyelőtt is. balesetből kifolyólag.. akkor láttam, de inkább becsuktam a szemem, nagyon fájt.. na mindegy..
ez a kiállítás megmutatta, milyen ezeknek az embereknek az életük. Átérezhettük milyen így élniük, s kb. olyan célzattal volt ez az egész, hogy figyeljünk már oda rájuk jobban.. segítsünk nekik...
Te is nagyon élvezted volna ezeknek az embereknek a társaságát, történeteiket, illetve az egészet! talán jobban mint bárki más :) lehetett tőlük kérdezni is. milyen munkát tudnak végezni etc...

amúgy nekem a legutóbbi jótékonykodásom valamelyik őszi napon volt. Pesten voltam a Keletinél, amikor egy bácsi segítségre szorult. nem is tudom mi baja volt, nem kérdeztem, mert azt se tudtam, hogy hol állok. (vidéki nagyfalun heh..) átvezettem az úton a Keletinél... nagyon hálás volt. elámult a nevemen (görög) elkezdett nekem mesélni stb.. aranyos volt. (de utána a 7-es rossz irányára szálltam fel.. elmentem a Ferenciek tere felé, ott meg átszálltam egy ellenirányú 7e-re és usgyi Bosnyák tér és ott is voltam :D (legalább világot láttam:) és segíthettem valakinek... )

szerk: ez kicsit hosszú lett, és nagyon kusza... :B kavarognak a gondolatok...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.