Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) varga911


varga911
senior tag

Superpipe! :DDD Imádom a marketingeseket, olyan jó neveket tudnak kitalálni!

(#2) rootkiller válasza varga911 (#1) üzenetére


rootkiller
őstag

Jaja, elég nevetséges. Amúgy csúnya a lap, és szerintem a betűtípus is ronda, olyan gagyikínais.

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#3) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Lehet hogy csúnya, de engem érdekel majd mit fog tudni tuning terén.

(#4) jones965


jones965
Modder

Mikor megláttam a cikket, már kezftem örülni, hogy teszt is lesz róla.
Aztán esett le, hogy a proci még kint sincs ( hivatalosan). :D
Kiváncsi leszek ezekre az új funkciókra.

(#5) Dyno


Dyno
veterán

Baromira tetszik a lap, bár igaz nem az olcsóbbik lesz, de tényleg jónak tűnik.
Egyet hiányolok a hírből, hogy vajon, megoldották azt hogy cf/sli esetén 16x-be mennyen a két pcie, vagy ugyan ugy marad a 8x..... :(

(#6) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Kb ~ 50k? Menet közbeni órajel és fesz emelés..., mikor fagyi van, emelünk. :DDD

(#7) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Nagyon innovatív, de én inkább beérem a konkurencia BIOSával minthogy egy MSI lapban kéne tunningolnom :D

A színösszeállítás bejövős, a betütípus meg ugy öszintén kit érdekel?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#8) Champipi


Champipi
senior tag

Hol az USB 3.0 csatlakozó?

Jaaaa, hogy az nincs??? Akkor: kuka! ;]

(#9) #72042496


#72042496
törölt tag

Az "egy gombbal megtuningolom ötlet" nagyon tetszik! A tuning jól tud jönni, viszont utálok a beállításokkal szórakozni. Ha műkdőképes a dolog, akkor ide vele! :K

(#10) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Azért ez tetszik. Egy átlagfelhasználónak aztán kell ám a hardveres tuning chip. Szerintem akit nem érdekel ilyesmi, az nem is nagyon húzza meg a dolgokat a gépében, de legfőképp nem vesz csúcskategóriás lapot hozzá. De, ha már olyan sok pénze van mert jómódú átlagfelhasználó, akkor meg már megveszi mindenből a csúcsot, nem túlhajtással szarakodik.

<-ƘƘ->

(#11) Enton válasza Kendek (#10) üzenetére


Enton
addikt

Hát éppen ez az, még a legcsúcsabb dolgokat is lehet tovább húzni. :DDD

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#12) Enton válasza Kendek (#10) üzenetére


Enton
addikt

Hát éppen ez az, még a legcsúcsabb dolgokat is lehet tovább húzni. :DDD

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#13) toyone


toyone
őstag

A lap nagyon ígéretesnek tűnik. Okozhat meglepetéseket.
Minden alaplap gyártó kínál "easy" tuning lehetőségeket itt most nem csak szoftveresen lehet majd hanem gombnyomással, ez jó és akár hasznos is lehet , nem kell ócsárolni.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#14) Atis707


Atis707
tag

Ha az alaplapra ráírják, legalább meg lehetne említeni a 2db GB-s lan-t, a multiméter pontosságára kíváncsi leszek egy valódival szemben...
helyzet: júzer kotorászik hátul megigazítani vmit, pl.kábel-t, véletlenül ad ~0.2V-ot a ramnak pl. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#15) shteer válasza jones965 (#4) üzenetére


shteer
titán

Aztán esett le, hogy a proci még kint sincs ( hivatalosan).

már annak is ott kell lennie a szerkesztőségben ;]

..szerintem jónak tűnik

(#16) PH-User


PH-User
addikt

Pistike-gomb! Remek! :C (Nyúlkálj be a gépházba forever!) :DDD

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#17) Ypres


Ypres
csendes tag

Én nem tartom olyan jó ötletnek ezeket a gombokra kivezetett feszemelős (majdnem mást írtam ;] ) funkciókat.. akár véletlenül is meg lehet nyomni, mondjuk arról nem szól a cikk, hogy valami védelem, vagy korlátozás létezik-e ezt megelőzendő a lapban.

[ Szerkesztve ]

''Vok''-osokkal, ''ien''-esekkel, ''oan''-osokkal nem tárgyalok !

(#18) spln válasza Ypres (#17) üzenetére


spln
tag

Hát szerintem egy ilyen kapcsolót nem olyan könnyű véletlen átkapcsolni:
[link]

"Danger! Avoid death!"

(#19) jones965 válasza shteer (#15) üzenetére


jones965
Modder

tudsz valami konkrétumot is?

(#20) D4rkAv3ng3r válasza Dyno (#5) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

A P55 chipset korláta (persze direkt, hogy vegyél X58-at ha nem tetszik) a CFI/SLI 8x-os mód. Az MSI, hogyan oldaná meg? :)) Másik chipset-et rakjon rá? Akkor már nem is P55 lesz belőle. :D

(#21) D4rkAv3ng3r válasza Ypres (#17) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Én sem mindig azzal jönnek, hogy a nagy tuningosok nem szerelik gépházba az alaplapot. Nos én még olyat nem láttam. :U Kitalálhattak volna távirányítót is, mint ami az ASUS X58 OC Palm-hoz jár.

Egyébként ha már X58, akkor ennek a prémium lapnak olyan ára lesz, hogy inkább egy olcsóbb X58-as deszka, amiben megoldott akár a 16x-os SLI/CF, meg azért egy Core i7 920 is erősebb valószínűleg a Core i5/i7-nél. (persze 1156-os i7).

[ Szerkesztve ]

(#22) Ari18


Ari18
őstag

Ennek a menet közbeni feszemelésnek nem sok értelmét látom. Csak akkor tudjuk meg, hogy instabil-e az adott hardver, ha teszteljük és ha az, akkor lefagy --> újra kell indítani a gépet. Akkor meg mehetünk a BIOS-ba is.

(#23) nuke7


nuke7
veterán

nem értek valamit... minek van rajta 3(!) pci-e slot, amikor csak 16 sáv áll rendelkezésre..?! :F
ki használ ugy cf-et h 8-8..? az egy jobb kártyának a teljesítményét igencsak visszafogja tudtommal... ugy meg h 8-4-4..? nemértem. :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#24) tlac válasza Ari18 (#22) üzenetére


tlac
nagyúr

Csak akkor tudjuk meg, hogy instabil-e az adott hardver, ha teszteljük és ha az, akkor lefagy --> újra kell indítani a gépet.

ha meg csak kiakad a program és nem fagy le, akkor is tudjuk, hogy nem stabil

nuke7:

nem értek valamit... minek van rajta 3(!) pci-e slot, amikor csak 16 sáv áll rendelkezésre..?!

a proci pci-e vezérlője ad 16 sávot, a p55 pedig 8-ot

(#25) fLeSs válasza varga911 (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

azért lett superpipe a neve, mert a hőcső átmérőjét 8 mm-re növelték. emiatt elvileg jobban elvezeti a hőt, és az MSI szerint 50 fokkal csökken a proci környékén a hőmérséklet. :U ;]

majd meglátjuk, hogy gyakorlatban mit tud.

az egy gombnyomásos oc genie meg azért jó, mert így a tuninghoz nem értő emberkék is pluszt hozhatnak ki a gépből garanciavesztés nélkül, márpedig így miért ne? +30% az +30%.

btw sli és cf módban 8+8-as a felállás.

ja igen, a külső fesz és fsb-állítás meg azért jó, mert így benchmarkolás közben ki lehet hozni a gépből az abszolút maxot, vannak kevésbé finnyás és finnyásabb programok, amik finnyásabbak, azoknak emeled a feszt. egyébként az oc genie az amd-s lapokra is fel fog kerülni.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) nuke7 válasza tlac (#24) üzenetére


nuke7
veterán

aha... de így is ha rákötsz vmit cf-ben, 16-8 lesz a felállás, vagy 8-8-(8) ?
egy 4890-t nem fog vissza az, ha csak 8 sáv áll rendelkezésére..?

https://youtube.com/user/nuke7

(#27) tlac válasza nuke7 (#26) üzenetére


tlac
nagyúr

2 kártyát tudsz cf-be vagy sli-be tenni, ekkor a két slot x8-ban fog menni
kicsit visszafogja: [link]

(#28) spln válasza nuke7 (#26) üzenetére


spln
tag

Nemhogy 4890et már 4850et is visszafog: teszt

szerk:
Kicsit lemaradtam :))

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#29) Dyno válasza D4rkAv3ng3r (#20) üzenetére


Dyno
veterán

(#30) hfrankee


hfrankee
senior tag

Azért nem rossz ,hogy 30%-ot lehet a cpu-n vele emelni!
Én nem is emeltem ennyit az enyémen,pedig tököltem vele BIOS-ban eleget (alul feszelve)
Qrva Gigabyte mindig több feszt ad mint én szeretném... :)

(#31) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Szuper cuccnak néz ki!

...

(#33) nuke7 válasza spln (#28) üzenetére


nuke7
veterán

aha. akkor tök felesleges ilyen lapot vennem, ha szeretnék majd mégegy 4870-et cf-ben a mostani mellé...
akkor most ez a 8+8 sáv ilyen parasztvakítás, vagy van olyan, aki mondjuk két 4670-nel tolja cf-ben komolyan..? (egy erős kártya helyett?) :F

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#34) Ari18 válasza nuke7 (#33) üzenetére


Ari18
őstag

(#35) nuke7 válasza Ari18 (#34) üzenetére


nuke7
veterán

igen, ezt a cikket olvastam, ezt linkelték a többiek is, (ha nem vetted volna észre) és ez alapján mondom, hogy akkor 4870-nek kevés a 8-8, tehát ha rendes cf-et szeretnék 790FX vagy X48-58-as lap kell hozzá.
és akkor ezért írtam a parasztvakítós dolgot, hogy a 2 8xPcie-e az olyan mintha CF lenne, de mégse az.

https://youtube.com/user/nuke7

(#36) Ari18 válasza nuke7 (#35) üzenetére


Ari18
őstag

vissza nem olvastam :B sajnos tényleg ilyen szar a helyzet. p45-ben volt szerencsém kipróbálni a 4870CF-et és 80% volt a legnagyobb plusz amit hozott a második vga :O

(#37) benedekco válasza bakosgabor57 (#6) üzenetére


benedekco
addikt

annak idején mi is menet közben emeltünk

mikor bejött ez a kapcsolót az alaplapra a jumperek helyett buli... még 586 idején, asszem mi egy Cx6x86-ost toltunk, tök buli volt, DOS alatt elindítottuk a speed2-t és kiírta az órajelet, haver benyúlt a gépbe átkapcsolta a kis pöcköt és lámlám 133-ból lett 166 :D itt persze a szorzót állította, de lehetett órajelet és feszkót is, na volt ott is hogy lefagyott :)
amúgy RMClock-al is lehet magasabb feszültség értékeket megadni (legalábbis nálam fél volt-al magasabb a max mint a proci alap feszkója, persze ez nem sok tudom, de a lényeg, hogy lehet vele emelni)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#38) tome.jr válasza Dyno (#29) üzenetére


tome.jr
addikt

Jogos, a 780a-nál a sima SLI-ben 2x16 áll rendelkezésre. Bár én is úgy tudom, hogy P55-ben az egyik korlát az X58-hoz képest a lebutított SLI/CF mód. Franc se tudja akkor ez a lap SLI-t hogyan kezeli. :U

(#39) segi67


segi67
csendes tag

Na a végén még kihozzuk hogy ez a lap nem is olyan frankó a cf miatt.
Hát azért egy kört megér, majd okosabbak leszünk ha már boltba is lehet kapni.

(#40) spln válasza nuke7 (#33) üzenetére


spln
tag

Nem kizárt a két gyengébb kari egy erős helyett.
Akinek pl volt már egy 4670 esetleg valamilyen 38x0 kártya, amellé ha tud jó árba szerezni még egyet, akkor olcsóbban kijöhet mintha cserélne 4870re.
Esetleg 4830 CF-et még lehet nem nagyon fogja meg és az elmegy 8+8-ba is tűrhetően.
De ütősebb CF-hez mindenképp kell 16+16

"Danger! Avoid death!"

(#41) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor ez olyasmi lap, mint a Nagy Durranás, Lucid chip nélkül?

Másrészt a 30-35% "gombnyomásos tuning" azért elég kemény is lehet, egy alapból 3GHz-en üzemelő procinak, főleg, ha a hűtés nem az igazi.

(#42) WD40


WD40
aktív tag

Jóó, de MSI-t nem vennék. A tesztet ettől függetlenül várom, LGA1156 a jövőőő :DDD

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#43) fLeSs válasza antikomcsi (#41) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hogy a marketing mögött mennyi a valóság, azt majd kiderítjük. ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#44) tome.jr válasza fLeSs (#43) üzenetére


tome.jr
addikt

Mikorra várható a cikk? :D Csak egyféle i5-ös proci lesz tesztelve?

(#45) ufocsalad


ufocsalad
tag

Visszatért a jóöreg turbógomb :DD zsír

Szép a lap, de mire ideér lelopkodják róla hűtőbordát hőcsövestül.

Én vagyok a béna? nemtalálok specifikációt az i5 ről az intel honlapon.

Kéne egy processzor (teljesítmény/fogyasztás/ár) elhelyezkedési sorrend, vásárlás előtt

(#46) Tidus válasza ufocsalad (#45) üzenetére


Tidus
addikt

Olyan kaotikus, bonyolultnak tűnik a lap, nem tetszik, bár a kinézet csak egy dolog, de nem venném meg az biztos!

[ Szerkesztve ]

(#47) fLeSs


fLeSs
nagyúr

megvan az első tapasztalat ezzel az OC Genie-vel, a 870-est első körben 3,7 GHz-re küldte fel. ez önmagában jól hangzik, de vannak problémáim vele, amit majd a cikkben fejtek ki.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#48) tlac válasza fLeSs (#47) üzenetére


tlac
nagyúr

biztos nem stabil vagy agyonfeszelte :D

(#50) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Sziasztok! Az előlapi hangot hogyan lehetne beüzemelni?Egy fejhallgatót drótoztam rá de meg se mukkan.Előre is köszi.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.