Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem semmi! :Y
Mindig is jónak tartottam az MSI-t Notik terén is, főleg "Gamer" notikról nézve... hardver és hűtés ott a szeren és elvileg veri Asus ROG Gamer notikat ebből a szempontból is! Amennyiben lenne rá keretem, egyből berúháznék egy ilyenre, minden gondolkodás nélkül! :K

Köszi az írást, GTX980 -as gépek is elég jók, na de ezek a TOP notik lesznek, ezzel a felszereltséggel... :C
Várjuk a rivális márkák milyen gépekkel rukkolnak majd elő... ;)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2) eldiablo válasza MaxxDamage (#1) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ne tedd. Asushoz horror alkatrészt szerezni, MSI-hez pedig lehetetlen!
Az MSI laptopoknál talán csak a HP szarabb, de legalább van alkatrész utánpótlás.
Egyszer majdnem vettem egy MSI GX701et, de jól tettem, hogy kihagytam. Az lcd hátlap 10-ből 10nélt eltörött és nincs alkatrész. A szerviz háttere kriminális, egy fan csere a kolléggám laptopján 60+ napig tartott garancia időben (törekedtek a 30 napra, de nem sikerült).

Ha jó gamer notit akarsz akkor Sager!
Nemrég volt nálam egy, asztali LGA1366-os 6/12 procis szörnyeteg, amit gyilkolnak folyamatosan, de megölhetetlen!
Az Alienware is jó, azokkal sem szokott gond lenni.

[ Szerkesztve ]

(#3) Goblin12 válasza eldiablo (#2) üzenetére


Goblin12
őstag

Ott a Gamer Noti topik ott segítenek tutira. :K

(#4) MaxxDamage válasza eldiablo (#2) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem nagyon bejön az MSI noti (felső kategória)
Szerviz hátterét nem ismerem, de Alienware is bejön, csak az ilyen millás ára kicsit horor számomra :DD

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

Szerintem nagyon bazárinak hat az összes MSI gamer notebook, személyes tapasztalatom nincs vele, de nálam fel sem merül ha vennem kell egyet.

@luimapeiz:

Kíváncsiságból meglesttem és a csúcs még jelenlegi genes alienware 15 r2 (i7-6820HK, 16GB, GTX980M, 1TB HDD + 256GB SSD) - 1920EUR az azért nem a milliós ár amiről beszélsz :)

(#6) MaxxDamage válasza TaS1kaaa (#5) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:K
Számold hozzá a + áfa és egyéb Magyar nyalánkságokat is (mire ideér) és mindjárt szép ára lesz a gépnek... :)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#7) TaS1kaaa válasza MaxxDamage (#6) üzenetére


TaS1kaaa
aktív tag

Ez az ár amit ki kell fizetnem és másnap már a kezemben van, mondjuk az ország másik ez tény :D

(#8) AusWolf válasza TaS1kaaa (#5) üzenetére


AusWolf
őstag

+1
Sajnos kb. az összes gamer notebook ugyanezt a gagyi fekete-piros műanyag sémát követi, csak tudnám, miért. Talán azt feltételezik, hogy aki játszik, annak nincs ízlése? :(

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#9) Lacok


Lacok
őstag

Mintha.... de lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#10) Sipike19


Sipike19
tag

Én nagyon megvagyok elégedve az MSI lapjaival, a laposgépei sem lehetnek rosszak.
Nekem jelenleg lenowo-m van és azzal is teljesen meg vagyok elégedve.

Sipi

(#11) Cs1csó válasza Sipike19 (#10) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem volt (még megvan de már csak netes gép 2007nyári modell 2008 tavaszán vettem) Nem volt rossz, de a hűtése zajos, és nem jól kalibrált, tehát idle módban mikor hozzá sem nyúltam órákig is elég hangos volt a hőfokok pedig rendben végül sikerült találnom egy ventiszabályzó progit és jobb lett a dolog. A másik probléma az volt hogy túltolták a felbontást 1680x1050 17"-ra kevesebb is elég lett volna és legalább a játékok többsége natívon futhatott volna.
De ennek a nagy 4k mizériának köszönhetően 3 max 5 év és eljön a tényleg gamer notik ideje ugyanis az asztali legújabb generáció legkisebb tagjának is bírnia kell majd a 4k-t (nyílván nem minden cím és nem ultrán) és ebből következően a FHD-ban a leggyengébb asztalinak is pengének kell, tehát ennek a generációnak a notikba szánt verziójának is sokkal könnyebben kell elbánnia az FHD tartalmakka és ugye 15,6-17 colon bőven elég az FHD.

(#12) Sárpac


Sárpac
nagyúr

420K lesz az ára tippem szerint a belépő 1060-asnak. 1070-es 500 180-as 650K körül debütálhat.

Oh közben egy másik oldalon 1399Eurot írnak.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#13) AusWolf válasza Lacok (#9) üzenetére


AusWolf
őstag

Nem tévedsz. Ugyanaz a kínai piacos műanyag játékrepülő stílus. :(

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#14) XuChi válasza AusWolf (#13) üzenetére


XuChi
addikt

Kb az összes gamer ilyen szutyok dizájnt kap :W

Jó lenne egy totál csicsamentes, full fém, jó árú, "gamer" lapos. Anno a Dell Latitude 7737 volt a legszebb. Azóta sincs párja számomra :(

A másik kedvencem a HP Envy 17 3d. Anno ilyenem is volt. Imádtam.

[ Szerkesztve ]

(#15) DithenS


DithenS
senior tag

Picit tényleg bazári már.Mért nem lehet valami szép letisztult formát lerakni? Hátul tiszta piros elől meg karácsony van,kinek kell ez? Nem vonja el a figyelmet egy ilyen billenytűzet sokaknál vagy mi?

(#16) Duree válasza DithenS (#15) üzenetére


Duree
veterán

Továbbra is az MSI a gamerkirály notebookban.

duree54

(#17) Sonja válasza eldiablo (#2) üzenetére


Sonja
veterán

Nem csodálkozom, hogy tetszik a Sager, mivel az egy OEM Clevo, ami szvsz a legjobb. ;) Én biztos, hogy Clevo-t vennék, ha játékos laptop kell. :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#18) TaS1kaaa válasza Sonja (#17) üzenetére


TaS1kaaa
aktív tag

Nagyon korrektek gépek azok is igen, eszembe sem jutott. Illetve még ami eszembe jut az az XMG, bár ott nem vagyok tisztában a minőséggel csak néhány notebookcheck tesztet olvastam.

(#19) AusWolf válasza XuChi (#14) üzenetére


AusWolf
őstag

Teljesen egyetértek.
Ez a Dell tényleg szép darab. Nagyon hasonlít az én ASUS K501LX-emre, amit szintén imádok. :)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#20) boeing


boeing
senior tag

Nagyon jó gépek lesznek ezzek,a müanyagot én sem értem egy ilyen gépben már,a én Lenovo z51-70 több a fém. :K

(#21) WildSeven


WildSeven
tag

1070-el szerelt lapos 1080p monitorral 850e forint? Na ne viccelgessünk 😂 jók a kártyák, de árban egy kicsit elszálltak. 1080al szerelve (mondjuk ott már egy normális összkép mellett) majdnem másfél misi :D

[ Szerkesztve ]

EVGA 3080 Ti FTW3 Ultra / R5 5600X / Arctic Liquid Freezer II 240 / Corsair Vengeance LPX 32GB DDR4 3600Mhz / Gigabyte B550M AORUS PRO-P / 870 EVO 2TB + 1 TB / MP510 1TB / ADATA SX8200 2TB / Alienware 34" 21:9 / Corsair K70 / Logitech G Pro Wireless / iPhone 12 Pro / Apple Watch Series 6 44mm

(#22) eldiablo válasza Sonja (#17) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem nem tetszik, nem is kéne diszkrét GPU-s laptop, mert bármelyik bekapcsolás lehet az "utolsó". A Laptop nem játékra való szerintem, de lehet más az én aspektusom.
A megvalósítása jónak tűnt, volt vagy 5-5,5 Kg a cucc, amiből a réz heatsink is egész sokat kitett.

(#23) AusWolf válasza eldiablo (#22) üzenetére


AusWolf
őstag

nem is kéne diszkrét GPU-s laptop, mert bármelyik bekapcsolás lehet az "utolsó".

Ebben mi az összefüggés? :F

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#24) eldiablo válasza AusWolf (#23) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

"Este kikapcsoltam, reggel nem adott képet" hibajelenség. BGA hiba. Az összes nV és ATi/AMD GPU-s laptopnál jelentkező probléma. Megjósolhatatlan, hogy mikor jelentkezik. Gar idő alatt, után, olyannak is aki csak "irodázik" laptopon, még a W7 Aero sincs neki bekapcsolva.

(#25) AusWolf válasza eldiablo (#24) üzenetére


AusWolf
őstag

Velem még egyszer sem fordult elő ilyen. *kopp-kopp*

BGA hiba bármilyen laptoppal megeshet, nem? A mobil procik nagyrésze is BGA tokozású. Ráadásul a mai (rendszerint több GPU-t használó) rendszereknél nem tudom, mekkora problémát okozna egy ilyen. Nvidia Optimus esetén pl. a monitor alapból az integrált Intel chipre van kötve. A dGPU csak a 3D-s számításoknál kapcsol be, így gondolom Windows asztalnál észre sem venné az ember hogy gáz van. Persze lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#26) eldiablo válasza AusWolf (#25) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Az én Thinkpad T400-amis úgy van megoldva, hogy az Inteles az első és ha tiltom a hibás ATI vezérlőt akkor működik rossz GPU-val is, de nagyon sok laptop nem ilyen. Ha nem válaszol POST alatt a GPU akkor nem indul el, hiába nem az a fő vezérlő.

Sajnos a procik is BGA hibásak tudnak lenni. Egyre többel találkozom.

(#27) ludi85


ludi85
tag

Itt vannak az áraik a 1060-asoknak.
A UK szerintem egyik legjobb online boltja. Nem a UK-ban élek, de már rendeltem tőlük és nem volt semmi gond....

Szerintem a GE62VR egész jó kis masina. Ha lesz róla valahol teszt később és tényleg erősnek bizonyul, lehet beruházok rá. Igazából az érdekelne valojában mennyire VR Ready....

[ Szerkesztve ]

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

(#28) Leigazoka válasza MaxxDamage (#1) üzenetére


Leigazoka
tag

Jóhogy drága. Elvileg ezek már nem lebutított laptop gpu-k + a billentyűzet és a többi egyéb sem olcsó. Az meg, hogy Dynaudió van benne jóhogy sokkal megnöveli az árát.. nézd meg milyen high-end hangfalaik vannak.

(#29) MaxxDamage válasza Leigazoka (#28) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, amire gondoltam (1milla vagy felette) :P [link]

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.