Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Falcon C.


Falcon C.
aktív tag

Köszönöm szépen a munkádat! :R

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#2) MrDerekas válasza Falcon C. (#1) üzenetére


MrDerekas
addikt

Örülök, ha ez így megfelel :)
Biztos lehetne kicsit csiszolgatni rajta, de így is úgy kellett ellopnom rá az időt. Azért kevesebb, mint egy nap alatt sikerült összehozni :D Ebben még én sem hittem :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#3) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Javítás történt! Csúnyán elkerülte a figyelmem a gyártói specifikáció: - 1 x PCI Express 2.0 x1 Slot
Ennek tükrében értelmetlen ajánlanom hozzá a dedikált videokártyát. Tehát ez a konfig/alaplap ennyire képes grafikailag!!! Kéretik vásárlás előtt ezt figyelembe venni ;) (Ugyanis slot hiányában később sem fejleszthető ebben az irányban)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#4) Polllen válasza MrDerekas (#3) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ettől még vga-t lehet mellé tenni. Szerintem a CPU nagyobb korlátot okoz.

Én pl Athlon 5350 mellé raktam 6850-t. Nem rossz, de egy Pentium G3220 is megeszi reggelire.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5) MrDerekas válasza Polllen (#4) üzenetére


MrDerekas
addikt

Én ezt értem, de a fizika szab határt. Nekem is itthon van egy Sapphire 6850, de a nyák fogazásából le kéne pár centit flexelni, hogy beleférjen az x1 slot-ba. Ha lenne x16 slot rajta, már izzasztanám is a játékokkal, csak hogy lássuk mi a proci vége.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#6) Viktor77 válasza MrDerekas (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Nem egészen. [link]. Vagy [link]. :)

Vagy..., de ezt inkább ne. :)

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) Polllen válasza MrDerekas (#5) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tévedtem, csak a hosszabb sínbe illeszthető a rövid kártya, fordítva nem.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8) Falcon C. válasza MrDerekas (#5) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Esetleg ilyennel? :)

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#9) Polllen válasza Falcon C. (#8) üzenetére


Polllen
nagyúr

10k- t nem ér. Eladod a lapot, hozzáteszed a 10k-t és van jobb lap+CPU.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10) F e Z o


F e Z o
veterán

Fogyasztási adatokra kíváncsi lettem volna. Ha van vagy tudsz szerezni egy fogyimérőt utólag beletehetnéd a cikkbe. Terhelés nélküli állapotban, filmnézés alatt, torrent alatt, maximális terhelésen mennyit eszik a konfig.
Csak azért érdekel, mert anno gondolkoztam, hogy routert vegyek vagy összedobjak egy ilyen konfigot, végül router mellett döntöttem.

H2O über alles!

(#11) Viktor77 válasza Polllen (#9) üzenetére


Viktor77
titán

Ez viszont létezik, 2-3 dollár per darab, viszont csak 100-asával lehet venni.
De szerintem kis keresgéléssel van darabra is.

Vagy ez.

Szóval vannak lehetőségek bővíteni, csak némi utánjárást igényel.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12) Falcon C. válasza Polllen (#9) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

ÉN nem adok el semmit. Volt egy kérdés a videokártyára, talán pont tőled(?), mi próbálunk ötletelni. Erre jössz azzal, hogy ez nem megoldás, az nem megoldás. Akkor adj olcsó, működő és kielégítő megoldást te, pls!

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#13) Polllen válasza Viktor77 (#11) üzenetére


Polllen
nagyúr

Aliexpressen kb 10 USD darabja.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14) Polllen válasza Falcon C. (#12) üzenetére


Polllen
nagyúr

A működő és gazdaságos megoldás az, h nem veszel 10k-ért ilyet, hanem konfigot cserélsz. Ezt volt az én ajánlatom. Minden más a képzeleted szüleménye.
Sikerült csalánra vizelni vagy mi?:D

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Csak nyugalom uraim :)
Persze van megoldás, alternatíva. A fűrészes vidit én is megcsodáltam :D Tehát összegezve, ahogy én látom, gagyi dvga-val bővíthető a rendszer. Nem pont a "megérős" fejlesztés formája ez szvsz.

(#10) sephi Igen, az jó lett volna. Ha a tdp-kel kalkulálok 11-14 wattal számolnám az idle működést, de fullon járatva sem lenne több 40 wattnál. FreeBSD alapú NAS-ként meg fullon is töredéke ennek. Persze szakmaiatlan tippként ;) Ha egyszer kezembe kerül fogyimérő, lesz újra teszt.
Router vs házi nas: Gondolkodtam én is. De éveken át ment a gépem non-stop és ez alatt az idő alatt lehet már két nas árát is odaadtam a démász-nak. Most inkább pc boltnak adtam egyben, oszt csönd legyen a szolgáltatónak :) Router meg így is, úgy is kellett. Gépek, telók, tabletek a saját hálón, ezzel megoldva a médiaszolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#16) Falcon C. válasza Polllen (#14) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Elnézést kérek, péntek este óta fáj és vérzik a fekélyem. Harapós vagyok, kissé... Ne haragudj!

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#17) Polllen válasza Falcon C. (#16) üzenetére


Polllen
nagyúr

Jobbulást!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18) gery2123


gery2123
őstag

Nekem is ilyen ilyen lapom van és már nagyon rég óta tökéletesen teszi a dolgát 24/7-be otthoni szerver+média lejátszóként!
Eddig nem volt olyan amire ne lett volna elég Linux alatt :))

-- PSN_ID: GerY2123

(#19) HookR válasza Polllen (#7) üzenetére


HookR
addikt

Olyat is lehet, csak nyitott végű PCI-E foglalattal: [kép]
Ha már buhera, akkor kevésbé destruktív az alaplapi foglalat végét óvatosan kivágni.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#20) Polllen válasza HookR (#19) üzenetére


Polllen
nagyúr

Elsőre azt hittem, ilyen foglalat van a lapon, de sajnos nem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#21) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Nekem Q1900DC-ITX van, htpc és mindennapi használatra. Teljesen passzív gépet akartam, ezért laptop tápos verziót vettem, hogy filmezésnél tökéletes csend legyen. 2x4GB Corsair Vengeance rammal és Intel 120GB SSD-vel. Adatoknak egy WD Green van benne. Mindennapi használatra több, mint elég és a fogyasztása nevetséges.

(#22) 8th válasza F e Z o (#10) üzenetére


8th
addikt

Itt ha lejjebb görgetsz (összes kérdés) írtam fogyasztási adatokat átlagos olcsó táppal, Rick4 pedig jó hatásfokú táppal. Fogyasztás szempontjából a mai napig zseniális egy cucc.

[ Szerkesztve ]

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#23) MrDerekas válasza 8th (#22) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez még nekem is jól jött :R Mondjuk én Dulee kollégától vettem 80+ bronz tápot hozzá, amit mára már 240W-os pico psu-ra cseréltem. Ebben a dög melegben, egy két tibes vinyóval 54°volt a max, úgy, hogy mocsokül fűt a kis pico táp is. Viszont moddoltam a faházat és kapott egy 120-as ventit. Jelenleg lvl3 szinten pörög, mert így már látszik, hogy led is van benne :D A 35 fokot nem is üti meg.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.