Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fo_di


fo_di
őstag

a francia autópályák (és szerintem az olaszok is) fizetőkapusak, így nem is túl olcsóak, de nem nagyon tudsz előre vásárolni
a franciáknál biztosan működik a kártya is, a kapuk fölé tett képeket látszik, hogy mivel lehet ott fizetni, kártyával vagy csak kpval

(#2) Zolás


Zolás
addikt

Nem tudom hogy hova mész, de lehet hogy olcsóbb lenne Ausztria-Németország-Franciaország vonalon közlekedni. A szlovén és az olasz pálya igen drága.
Olaszban fizetőkapu van, tudsz bankkártyával fizetni.
Szlovénban személyautóra matrica van ha jól tudom.
Franciába szintén fizetőkapu van, kártyával tudsz fizetni.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#3) ncc1701


ncc1701
veterán

Szlovén pálya matricára van egy web oldaluk, ahol meg tudod venni. Ugyanúgy időszakra terjed, abszolút nem vészes árban, pláne a horror drága magyarhoz képest.
De lehet jobban jársz minden országban a határ elötti utolsó kútnál megvenni a szomszéd országét.

(#4) HussarF válasza ncc1701 (#3) üzenetére

Szlovén pálya matricára van egy web oldaluk, ahol meg tudod venni. Ugyanúgy időszakra terjed, abszolút nem vészes árban, pláne a horror drága magyarhoz képest.

Akkor nézzük a tényeket: Szlovénoknál 7 napos matrica személyautóra 16 eur, ami 6300 ft környéke. Magyarországon a 10 napos 6200 ft. Ráadásul a magyarral jóval nagyobb úthálózatra kapsz jogosultságot... Szóval gonodljuk át még egyszer, mielőtt ilyesmit leírunk :)

(#5) ncc1701 válasza HussarF (#4) üzenetére


ncc1701
veterán

Osztrákokból indulok ki, és évesből. Ha az ember az itthonit már lenyelte, akkor onnan szinte minden más már olcsó lesz. Az ugyanannyi meg sztem a nem vészes kategória.
Nekem a szlovén 7 napos mindig elég volt, itthon is többnyire 1 naposokat fogok innentől venni, de ha lehet, és van értelmes kerülő, akkor inkább azt sem. A lehető legminimálisabbat jattolok ezeknek.
Másik. Onnan tudod meg, h átértél szlovéniából/osztrákoktól a magyar szakaszra, h elkezd rázni az út. Nekem semmi bajom azzal, ha a minőségért pénzt kérnek. Ami viszont itthon van, h szar is az út, meg drága is, ez a felháborító hungarikum.

[ Szerkesztve ]

(#6) HussarF válasza ncc1701 (#5) üzenetére

Onnan tudod meg, h átértél szlovéniából/osztrákoktól a magyar szakaszra, h elkezd rázni az út.

Voltam párszor, de nem éreztem, hogy rázna az autópálya a magyar oldalon. Az osztrákoknál meg szép dolog, hogy olcsóbb valamivel a matrica, cserébe jattolhatsz egy csomó alagútnál meg vannak még egyéb fizetős útszakaszok is. Mire végigérsz az országon jobban lehúznak, mint bárhol.
Felesleges idekeverni tehát a politikai frusztrációt, sztem a kérdező inkább a tényekre kíváncsi. Az éves árak sem túl relevánsak mikor lesz egyetlen útja.

[ Szerkesztve ]

(#7) ncc1701 válasza HussarF (#6) üzenetére


ncc1701
veterán

M7-M1, külső sáv, ráz mint állat. Csak szabálytalanul tudsz menni a belsőben.

(#8) zoo8800 válasza ncc1701 (#5) üzenetére


zoo8800
veterán

elkezd rázni az út
Kb. 1 éve elég jól megcsinálták az M1-est, már nem katasztrófa, egész jó lett.

rip and tear, until it is done

(#9) ncc1701 válasza zoo8800 (#8) üzenetére


ncc1701
veterán

Májusban tesztelem a vége felé, megyünk túrázni/nyaralni osztrák alpokba. :) De valóban, ott nagyon túrtak.

(#10) zoo8800


zoo8800
veterán

Olasz autópálya-díjak, sose volt olcsó, most se az.

rip and tear, until it is done

(#11) joghurt válasza HussarF (#6) üzenetére


joghurt
addikt

A nem túl öreg M30-at is biztosan azért zárták le teljesen Encsnél, mert olyan jól sikerült a minősége.

A tej élet, erő, egészség.

(#12) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Franciáknál a kapuk vannak, szinte minden szakaszt más-más üzemeltet így az árakban is eltérés van, van ahol a szakasz épp ingyenes.

Tavaly nekünk volt szakasz ami 10km ha volt és annyit fizettünk mint előtte 100 km-en.

És a fizetési mód is eléggé vegyes. Van ahol csak a kapun áthajtasz de semmit kártyát nem ad és a végén fizetsz, van ahol ad egy kártyát is ami alapján fizetsz kihajtáskor, meg ha jól rémlik volt ahol behajtáskor kért pár EUR-t és mentem ameddig mentem.

Kártyával tudsz fizetni, de azért valamennyi kp. legyen nálad ha úgy alakul, hogy elnézed a kaput és rossz helyre állsz be.

Simple helyi app, így a többit nem tudod megvenni, csak hazait, de a magyart sem ott venném meg feltétlenül a kényelmi díj miatt.

Szlovént meg tudod venni neten, olasz pedig kapus ugyanúgy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#13) szabonagyur válasza ncc1701 (#5) üzenetére


szabonagyur
félisten

Onnan tudod meg, h átértél szlovéniából/osztrákoktól a magyar szakaszra, h elkezd rázni az út.

Meg onnan is, hogy az osztrák szakaszon 110el vánszorgó autós aki mellett elmész, a magyar szakaszon már 150es utazónál már úgy húz el melletted mintha nem lenne holnap :P

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#14) razorbenke92

Az eredeti kérdéshez kapcsolódóan:

Vannak olyan oldalak, ahol meg tudod venni több ország matricáját, és egy helyen kezelni, kb. mint a simpleben, de amikkel én találkoztam nagyon nem megérősek.

Egyszer a csehekhez akartam matricát venni, és nem figyeltem, hogy a google nem a honos eDalnice.cz-re küldött, hanem valami ilyen (véleményem szerint pofátlan) oldalra.

Megvettem az éves matricát - szerencsére PayPal fizetéssel - majd elkezdtem számolni, hogy valami nagyon nem kerek. Kb. 30 Eur kezelési díjat raktak az éves matrica árára. Úgy voltam vele, megérdemlem, hülye vagyok. A második gond akkor volt, amikor a matricáról a visszaigazolást még akkor sem kaptam meg, mire a csehekhez értem pár órával később, merthogy "manual processing" miatt 24 órával kell számolni. Ott a pálya mellett megvettem a hivatalos oldalon újra a matricát, azonnal jött a visszaigazolás, hogy érvényes is. Eztán írtam a kókler cégnek, hogy mostmár ne processzeljék manuálisan a matricámat, mert megvettem magamnak. (Cseheknél nem is tudsz semmilyen platformon újra e-matricát venni, ha már van érvényes matrica arra az intervallumra). Valamint jeleztem nekik, hogy a matrica árát legalább hoci vissza, ha már a 30Eur kezelést rátették maguknak.
Többször írták, hogy igen, máris küldik, de nem küldték, így a PayPal-on jeleztem a dolgot. 10 percen belül a teljes kifizetett árat visszakaptam, matricástól, kezelésestől.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#15) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az autópálya mellett érdemes ellenőrizni lesz alagútszakasz a tervezett útvonalon. Mennyit kell fizetni a használatáért.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16) sonar válasza HussarF (#6) üzenetére


sonar
addikt

+ sógoréknál sok a környezetvédelmis limit (IGL), gyakorlatilag hiába autópálya akkor is 100-110-zel tudsz menni. Csak annyi, hogy nincsen lakott település.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#17) Hieronymus válasza sonar (#16) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Kettős pozitív hatása van a sógoroknál.
Egyrészt csökkenti az erdők környezeti terhelését.
Másrészt a dupla bírság. Jelentős többletbevétel az osztrák államkasszának.

Egyszer fáradtan belefutottam egy fixen telepített mérőpontba. Anonim büntetést kaptam. Mindegy ki vezetett, csak legyen kifizetve az összeg.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm mindenkinek az ajánlásokat. Találtam így egy oldalt, ami segít tervezni.

But who is watching the guardians?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.