Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Jöhetnek az ötletek! :D

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#2) #79335424 válasza Mr Dini (#1) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem egy egyszerű vágyam lenne, amihez nem fejleszteni kellene, hanem rombolni, ami sztem sokkal könnyebb. ;] A NAS kezelőfelületéből kiírtani a nyomorult, használhatatlan mobil felületet. Jelenleg emiatt nem tudom frissíteni az Androidos Firefoxot, mert a v.43 -as verziótól már nem tudom rajta behozni a NAS PC -s admin felületét.

[ Szerkesztve ]

(#3) Mr Dini válasza #79335424 (#2) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv itt!

Valahogy éreztem, h ez lesz az első válasz. Ezek szerint elmehetek a szombati asztro só-ba Merlinnek! ;]

De hogy on is legyek... Már sokat gondolkodtam a problémán, de semmi nem jutott eszembe :D szóval rögtön 2 5letem támadt. Az egyik, hogy... Nemtudom észre vetted-e már, de a webes felületről telepített csomagok ha rendelkeznek webes tartalommal, akkora http://<nasip>/pkg/<csomagnév> -en keresztül érhetőek el. Namost ebbe a pkg mappába szabadon lehet bármit tenni. És ha átmásolnánk a gyári zyxel felületet kikommentelve a mobilos redirekteket, akkor még működne is. Ezzel csak az lenne a gond, h ha mobilról szeretnéd elérni, akkor nem csak az ip-t kéne beírnod... Meg nemtudom hogy hogyan reagáll az elérési út változásra a nas, de ezt majd úgyis meglátom.

A 2. ötletem, h csinálok Neked egy csomagot, ami feldob egy második apache webszervert, aminek a htdocs mappája mondjuk a /ffp-ben lenne és ebbe beletenném a nas webes felületének a "motorját". Ha az indítószkript kilövi először a gyári apacheot, majd utána behozná a 80-as porton a moddolt webszervert.

A 2.-ban így hirtelen több fantáziát látok, csak rengeteg munka lenne vele és jelenleg idő szűkében vagyok... Jövő hétvégén tudnék csak komolyabban utánanézni, addig is kérem szíves türelmed! :R

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#4) #79335424 válasza Mr Dini (#3) üzenetére


#79335424
törölt tag

Annyira ne erőltesd, mert van "B" tervem! Újraszignózom a mostani Firefoxot és az megmarad a NAS -nak és telepítek mellé egy másikat. Egyébként nálam a 92 -esen van a NAS admin, mert a 80 -ason a filmek streameléséhez használt webszerver fut. Így a stream -hez nem kell külön portot beírni a böngészőkbe, mivel a 80 -as az alapértelmezett.

[ Szerkesztve ]

(#5) Mr Dini válasza #79335424 (#4) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ok. De attól függetlenül lehet, h kitalálok vmit, mert nem biztos, h mindenki szereti, ha egy app 2x is megvan a telóján...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#6) #79335424 válasza Mr Dini (#5) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tulképp én sem örülnék neki, mert a Firefox nem egy lightos cucc.

(#7) tomi5244


tomi5244
őstag

Hűha!! ;] :D Akkor itt lehet kérni, kérdezni? :)

Nekem annyi lenne, hogy ha esetleg nas cseréjére adnám a fejem és maradnék zyxel vonalon, akkor egy 2 lemezes példánynál a nem használt HDD-t el lehet altatni külön? Természetesen nem RAIDben hanem külön kötetként formázva. Tehát lenne benne egy "fő" HDD az aktuális adatoknak és torrentnek, plusz mellé még egy a hosszútávú tárolásra. Kicsit feleslegesnek érzem, hogy a másodlagos HDD pörögjön, mikor 1-2 havonta lenne csak használva.

Érdeklődtem, és a Synology márkánál ez érdekes módon nem megoldható.

Köszi!
T

(#8) Mr Dini válasza tomi5244 (#7) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Szerintem alapból leállítja a HDD-t, ha nincsen használva, de ha nem így van, akkor a webes felületen lehet ilyesmit állítani. (ha jól rémlik)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#9) tomi5244 válasza Mr Dini (#8) üzenetére


tomi5244
őstag

Igen tudom, de én arra gondoltam, hogy az egyik megy a másik meg nem. Tehát külön felügyeli a lemezek hibernációját. De ha aktuális lesz, akkor felteszem majd kérdésként egy zyxeles topikban.

(#10) iday


iday
aktív tag

Hali.

Én usb-s webkamara kezelést hiányolok.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#11) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Rákötni egy ilyet, és kiprintelni a logokat.
Így legalább nincs az a veszély, hogy elveszik. :D

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#12) Mr Dini válasza tomi5244 (#9) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Rendben, megnézem, mit tehetek!

(#10) iday

Szia!

Ilyet nem is olyan régen csináltam. Már kész is van belőle a cikk, csak még a főszerkesztő nem nézte át. De itt írtam róla egy picit. Javaslom, hogy ne csak ezt a hsz-t olvasd el, hanem ezt is, mert a függőségekről nem írtam... :B

(#11) Honkydoo

Szia!

Tetszik az ötlet! (Bár ha csak logokat akarsz küldözgetni, akkor akár az e-mailos küldözgetés is elég szerintem) Felírtam a listára, bár azt még nem találtam meg, h milyen driver kéne hozzá.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#13) SutPet


SutPet
aktív tag

lehet hogy már van ilyen, de lusta vagyok most utána nézni :D Nekem olyan lenne a jó ha megoldható valahogy hogy a fránya ledek mondjuk este 8 és reggel 8 között ne világítsanak,

God must love stupid people, he made so many of them.

(#14) tomi5244 válasza Mr Dini (#12) üzenetére


tomi5244
őstag

Esetleg engem még érdekelne egy lépésről lépésre útmutató a külső elérésről :B , mondjuk nem lenne rossz a TM-et kezelni, állítgatni melóhelyről.

:R
T

(#15) Mr Dini válasza tomi5244 (#14) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az a vpn, ami Neked kell és már létezik ilyesmi a nasra. Asszem írtam is a softeterről. Illetve van még az openvpn, mint lehetőség, bár munkahelyről necces kliensprogramot feltenni hozzá...

Bár ezt inkább router és pptp-vel szokták ajánlani, mivel az ált. alapból benne van a kliensgép oprendszerében. Viszont kevésbé biztonságos.

Illetve van még a mezei port forward, amit ugyan nem preferálok, de 1xű a beállítása.

Ui.: viszont a legtöbb munkahely (nem ok nélkül) tiltja a vpn-ek alap portjait.

Ja igen és van még egy megoldás, amit a munkahelyek nem tudnak letiltani. Nos én ezt a módszert szeretem a legjobban, mert megy sima ffp-vel, csak ssh hozzáférés kell a nashoz. Ez biztonságos kapcsolat, de kicsit lassabb. Ha érdekel, keress rá az ssh tunnelingre (socks proxy).

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#16) Mr Dini válasza Honkydoo (#11) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Most látom, h ez GPIO-s. Akkor ez veszett ügy... :( Egy usb-s hőnyomtatóval megoldható lenne.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#17) Mr Dini válasza #79335424 (#2) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Megoldottam a dolgot. A zyxel utils nevű csomag (Mijzelftől) tud olyat, hogy felcsatol írhatónak egy mappát (akár a gyökeret is! :Y

Csak fel kell tenni:

slacker -a zyxel_utils

Ezután nyomj egy biztonsági mentést a nasról (a konfigról), illetve a /usr/local/apache az amit érdemes menteni, mert ha valami elszáll, akkor az ffpvel vissza lehet csinálni.

Ha a mentés megvan, akkor szerkeszd meg a /ffp/start/zyxel_utils.sh-t. (Vedd ki a kommentet és írd át a mappát /usr/local/-ra).

Ezután simán /ffp/start/zyxel_utils.sh start. És már írható is a mappa! Ezután kikommentelheted a mobilo redirecteket.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#18) #79335424 válasza Mr Dini (#17) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Nagyjából értem, amit írsz, de lehet, hogy a részleteknél fogok helpet kiáltani. :)

(#19) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Már egy ideje foglalkoztat a dolog, gondoltam most utána kérdezek, fórumban nem nagyon tudtak segíteni. TM GUI-ban ha a torrentnél rámegyek jobb egérrel a "tartalmazó mappa megnyitása" akkor a következő üzenet fogad. [link] Vannak esetek amikor jól jönne egyből az adott mappába ugrani. GUI-ból érdekes módon a "torrent törlése, adatokkal együtt" működik, de a mappába nem enged ugrani. :U

Van egy hasonló hibaüzenet is a torrent indításánál, amikor ki akarom választani az útvonalat. Ezt már úgy csinálom, hogy az előzőleg kézzel beírt útvonalat elfogadja, így azok előzményekből előhívhatók. De valami akkor se jó az tuti, gondolom a tallózásnak is hiba nélkül kéne működni. [link] Ez mondjuk kisebb probléma, de az elsőnek említett részt sokszor jó lenne alkalmazni.

Te hol állnál neki a hibakeresésnek?
Köszi!
T

(#20) Upo válasza tomi5244 (#19) üzenetére


Upo
addikt

Ez nem hiba. Be van állítva az összekapcsolás?
Nálam eszközök - alkalmazás beállításai - elérési utak alatt van, be van állítva, hogy
/i-data/md0/admin/download/Transmission=z:\Transmission
A Z: meghajtónak használt megosztásba meg tettem egy symlinket ami a /i-data/md0/admin/download/Transmission-ra mutat. Nekem a zyxeles transmission van fent módosított settings-el, nyilván az elérési utakat a sajátodhoz kell igazítani.

Ez a Maddy Oreilly egész csinos... :B :K :U

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#21) tomi5244 válasza Upo (#20) üzenetére


tomi5244
őstag

Nálam ez van csak beírva.

A letöltési könyvtáram pedig itt található: /i-data/md0/admin/nsa/torrent

Te, hogy írnád be? Mac-et használok, itt felcsatolt meghajtó betűjelölés nincs, csak ip

:R

(#22) Mr Dini válasza tomi5244 (#21) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Az md0 után írd be a teljes elérési utat! (admin/nsa/torrent)

Viszont kérlek az ilyen jellegű kérdéseket a nas topikban, vagy bittorrent topikban. Köszi! :R

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#23) s4tch


s4tch
veterán

Klassz kezdeményezés, köszi!

Nekem a minimserver jól jönne. Nem tudom, mennyire macerás; több más nasra létezik belőle telepíthető verzió, ffp alá nem találtam.

(#24) Mr Dini válasza s4tch (#23) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Sajnos a minimserver zárt forrású, így nem tudom Neked lefordítani... Alternatívaként a miniDLNA-t tudom ajánlani, mint nyílt forrású...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#25) s4tch válasza Mr Dini (#24) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi, minidlna-t használok. A minimserver okosabb, ezért nem lett volna rossz. Akkor marad a minidlna.

(#26) Mr Dini válasza s4tch (#25) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

No várjunk csak! Ez java alapú! :C (a szakterületem :DDD)

Akkor látok benne minimális esélyt, h ebből holnapra testing csomag lesz! :D

Kiváncsi vagyok, mennyire fogja szívni a procit.

Csak a minimserver kell?

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#27) s4tch válasza Mr Dini (#26) üzenetére


s4tch
veterán

:C

Viszont a java alapút meg lehet oldani, hogy automatikusan induljon? Milyen lehet majd a sebessége?

(Egy javás programot próbáltam pár hónapja, a jdownloadert, és nem sikerült működésre bírni...)

(#28) Mr Dini válasza s4tch (#27) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Természetesen meg lehet oldani. De ez még nagyon távol van. Egyenlőre még az auto java telepítésnél tartok csak... :B

Nos, a sebesség az, amiben én is kételkedem... Majd kiderül! :D

Jdownloaderről írtam a Hasznos eszközök […] 2. részében. Bár ha lesz időm, lehet, h összedobok belőle egy csomagot, ami felmegy pár paranccsal.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#29) Patice


Patice
nagyúr

Up a kezdeményezésnek!

Az én ötletem az mpd = music player daemon lenne, ami Debian repo-ban benne van. Ezzel egy távolról vezérelhető zene lejátszóvá, streamelő szerverré lehetne varázsolni a NAS-t, így könnyen lehet dlna-s, upnp-s, AirPlay-es eszközökre zenét küldeni. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30) Mr Dini válasza Patice (#29) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Wow! Hallod, pont ezen dolgozom és a külföldi fórumban pont most tárgyaljuk ki! :D

Jövőhétre már biztosan elérhető lesz a repómban, de ha kész lesz, úgyis beírom ide.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#31) Patice válasza Mr Dini (#30) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor beletenyereltem.:D

Ajánlom figyelmedbe a Zenelejátszós topikot. Ott sokat beszélgetünk erről.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32) Mr Dini válasza Patice (#31) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Rendben ránézek, köszi! Bár nem hiszem, hogy valaki megmondaná, hogy az ffmpeges avformatnál a macros.c miért nem fordul le... :D Sajnos semmi erre utaló jelet nem találok és ezért nincs még kész a dolog...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#33) Patice válasza Mr Dini (#32) üzenetére


Patice
nagyúr

Melyik verziójú ffmpeg? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34) Mr Dini válasza Patice (#33) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Jelenleg a 2.2.2-es. A 3.x-el sem megy... :(

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#35) Mr Dini válasza Mr Dini (#26) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Attól tartok mára már nem lesz kész a dolog...

Nem értem... Ha kicsomagolom a "kész" csomagot és úgy futtatom, akkor minden további nélkül elindul. Viszont ha csomagból telepítem, akkor "Script location error: /usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/bin/startd" -t dob... :/

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#36) Mr Dini válasza Patice (#29) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sajnos picit el kell, hogy szomorítsalak... Elég sokat szívtam az mpd-vel, mivel az egész ffmpeg csomagot át kellett néznem, illetve rengeteg más build probléma akadt. Ezeket viszonylag "könnyen" megoldottam kiküszöböltem és már csak pár lépés hiányzott, amikor megkaptam a kegyelemdöfést... Nevezetesen ezt:

/i-data/bf835951/build/mpd-0.19.13/src/system/fd_util.c:264: undefined reference to `accept4'

Ha nem hallottál még róla, dióhéjban annyi, h a nas nagyon régi linux kernellel rendelkezik (2.6.31.8) és ezt a ZyXEL valószínűleg nem is fogja új fwben frissíteni. Viszont a ppol, az accept4 stb syscallos nyalánkság csak a 2.6.32-es kerneltől van meg! :W (1 alverzió választ el!!! :Y)

A helyzet az, hogy meg lehetne oldani, h az accept4-eket átírogatom egyenként, de erre pillanatnyilag nincs kapacításom. Viszont! Minden eddigi cuccot ezzel kapcsolatban megosztottam barmalej2-vel, aki elméletileg megcsinálja rendesen a kódot (hatalmas respect itt is Neki :R) és elméletileg a napokban már fent lesz a stabil mpd a slacker repó(já)ban.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#37) Patice válasza Mr Dini (#36) üzenetére


Patice
nagyúr

Kemények vagytok, hogy erre időt és energiát pazaroltok. :)) Respect. :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38) Mr Dini válasza Patice (#37) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Kész a testing csomag! Barmalej2 repójában meg lehet találni. (A slackerben még nincs benne, így csak funpkg -vel lehet feltenni)

Direkt link a csomaghoz.

Kipróbáltam, nálam tökéletes.

Ha még nem csatlakoztattál hangkártyát a nashoz, akkor néz rá a blogomra. Ott le van írva a driverbetöltés.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#39) Patice válasza Mr Dini (#38) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszi! :C :R

Bár nekem nincs Zyxel NAS-om, Synology-val nyomom már 3,5 éve. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40) Mr Dini válasza Patice (#39) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Akkor jó, h ennyit kínlódtunk vele! Mind1, legalább nekem lett távoli lejátszóm. :P

A Syno sem rossz, de pl egy mpd-t hogy varázsolsz fel rá? Igen, tudom, h már próbálkoztak ilyesmivel, de én még nem találtam működőt...

De én nem tudnék elképzelni itthon egy syno nast. Túl egyszerű a konfigolása... :DDD

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#41) Patice válasza Mr Dini (#40) üzenetére


Patice
nagyúr

Az MPD jelenleg nagyon jó megoldás zenélésre, és ti megcsináltátok azt, hogy Zyxelen NAS-on is fusson, amiért respect tényleg.

Synology NAS-ra találtam már leírást, de még nem volt időm megcsinálni, egy virtuális XPenology-ra akartam felrakni probaképpen, hogy működik-e vagy mennyire cseszi szét a rendszert.

Amúgy a Synology beépített Audio Station alklamazása és a hozzá tartozó DS Audio app többféle platformra elég széleskörűen működő megoldás. Én innen indultam el, és most ott tartok, hogy egy Cubox-i2eX-t használok streamernek Voyage MuBox-szal, realtime kernellel.. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42) s4tch


s4tch
veterán

Srácok, jól értem, ez az mpd + a hangkártya csatolás konkrétan hálózati lejátszót csinál a nasból? :Y

Van itthon egy Denon USB-s DAC, hétvégén muszáj leszek kipróbálni, működik-e.

(#43) Patice válasza s4tch (#42) üzenetére


Patice
nagyúr

Jól érted. :D :K

Denon USB DAC-ot hallottam, jó cucc. Hajrá!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44) s4tch válasza Patice (#43) üzenetére


s4tch
veterán

Banyek, az király lenne. Ha webrádiót is tud az mpd, akkor a CD kivételével akár ki is válthatná a Marantz MCR-610-et itthon... Na megyek okosodni.

[ Szerkesztve ]

(#45) Mr Dini válasza s4tch (#44) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Cd-t is tud, csak nem az mpd, hanem az mplayer. Nekem egy külső dvd íróval ha berakok egy cd-t már játsza is le. :)

Illetve lehet neki adni stream url-t, így szerintem megoldható a webrádió is.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#46) s4tch válasza Mr Dini (#45) üzenetére


s4tch
veterán

USB hubon keresztül csatlakoztatsz két eszközt egyszerre?

(#47) Mr Dini válasza s4tch (#46) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

:F Pontosan mire gondolsz?

Nekem a nyomtató és a dvd író van aktív hubban, a hangkártya pedig a nasra kötve csak mert a nas közelebb van az erősítőhöz, mint a hub. De megy hubról is.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#48) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

@s4tch

Szia!

Ne haragudj, de csak nemrég válaszolt a fejlesztő a kérdésemre, ezért rengeteget késett a csomag, de most végre volt időm letesztelni! :D

Itt a csomag: minimserver-0.8.3-arm-1.txz

Ha felrakod, akkor a végén (elvileg) figyelmeztet, h ha még nincs fent java, akkor add ki az oraclejava install parancsot.

Először indítsd a startc paranccsal és fogadd el az eulát, illetve célszerű a propokat is állítani, majd ha kész vagy, akkor exit -tel lépj ki a startcből és add ki ezt:

chmod a+x /ffp/start/minimserver.sh; /ffp/start/minimserver.sh start

Ezután már megy is a cucc.

Content directory-t a startc -ből lehet beállítani pl így:

prop contentDir=/i-data/md0/music/

Vagy a status lapján is lehet, ami a http://nasip:9790/ -n található.

Procit csak médiatárfrissítéskor eszik sokat, viszont gondolom a java miatt a ramból eszik...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#49) s4tch válasza Mr Dini (#48) üzenetére


s4tch
veterán

:R :R :R

Köszi, a héten valamelyik este próbálok rá időt szakítani.

(#50) Upo


Upo
addikt

Gondolkodtam rajta, hogy meg kéne oldani, hogy a kamerás cuccot lehessen gép nélkül is ki-be kapcsolni. Gondoltam, hátha a power gombbal meg lehet csinálni. Most rákerestem, és tudatosult, hogy van egy copy gomb amit a firmware tweaks csomaggal felül lehet bírálni. Nem is jutott hirtelen eszembe, mert nem használom a gombot. Most kell egy toggle scriptet legyártani, és mehet is. Persze a lilák speedport routere ma éjjel is úgy gondolta, hogy el kell tüntetni a portforward listát, úgyhogy nem tudok hozzáférni, és az internet felől nem lehet elérni a web felületét (legalábbis én nem tudok róla, nem konfigurálható a beállításaiban), mert akkor visszaírnám, de így majd estére tudom.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#51) Mr Dini válasza Upo (#50) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, ismerem ezt a módszert, én zene lejátszásra/megállításra használom. Arra figyelj, hogy nem elég neki a motion parancs, hanem /ffp/bin/motion -ként kell neki megadni. Mert ugye nem az ffp terminálját használja...

Amúgy arra kiváncsi lennék, hogy Neked megy-e a long press. Nekem nem működik... Ezért én egy olyan "toggle" szkriptet tudtam kreálni, hogy ha megnyomod, akkor létrehoz egy fájlt és utána indítja a zenét, majd ha még1x megnyomom, akkor ellenőrzi, hogy van-e ilyen fájl és ha van, akkor kitörli, majd leállítja a zenét.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#52) Upo válasza Mr Dini (#51) üzenetére


Upo
addikt

Ezzel a fájl létrehozóssal az a gond, ha nem a gombbal indítod el akkor elbukott. Én arra gondoltam, hogy a motion.pid-et ellenőrzöm, ha van akkor fut, ha nincs akkor nem, és ennek megfelelően a start vagy stop paraméterrel hívom meg a /ffp/start/motion.sh-t. Long press-t meg majd kipróbálom.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#53) Mr Dini válasza Upo (#52) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ja igen, a motionnel van pid... Csak az meg aramszunetnel okozhat meglepeteseket. :D

Ui.: Sorry az ekezetek miatt, live linuxrol vagyok...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#54) Upo válasza Mr Dini (#53) üzenetére


Upo
addikt

Automatikusan indul nálam a motion, úgyhogy áramszünet után mindenképp csinál pidet, ha volt, ha nem volt. Belegondolva inkább az a gond, hogy utána mindenképp bekapcsol a kamera. Fájl kreálással meg lehet azt is csinálni, 1-est vagy 0-t echozok a fájlba a gombos scripttel, a motion.sh meg attól függően indul vagy nem.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#55) Mr Dini válasza Upo (#54) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igaz! Az autostart szkriptem. :DDD

Na, hát akkor kombináld össze a 2-t! ;)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#56) Upo válasza Mr Dini (#55) üzenetére


Upo
addikt

Az lesz, csak most nem érem el, mert az a sz@r f0s T-s router megint eldobta magát. Mindig olyankor jut eszébe, mikor lenne egy kis üres időm foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#57) Mr Dini válasza Upo (#56) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ismerős a dolog. :D Nálunk is tréhom van, lassan 4 éve. Amíg a zte hgw volt, addig egész tűrhető volt, de miután megkaptuk a speedport csodát, azóta Passthroughon van és egy asus router csücsül mögötte tomatoval. :D

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#58) Upo válasza Mr Dini (#57) üzenetére


Upo
addikt

Én is azt csinálnám legszívesebben, de ha csak modemnek használom, akkor leveszi a sávszélességet 30 / 5-ről kb. 4 / 0,25-re (ezt írták a telekomos topikban is). Nem azért fizettem elő gyorsabbra januárban, hogy lassabb legyen mint előtte... A legszebb, hogy most sem működik, pedig reggel megnéztem... :((

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#59) Mr Dini válasza Upo (#58) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Tudom, nálam is hasonló a felállás. Ráadásul modem módban a voip sem megy...

De én nem a modemről, hanem a pppoe passthroughról beszéltem. Ez egy az egybe átad mindent az asus routernek.

Csak azt nehéz kiharcolni, h ilyen hgw-t hozzanak... :D

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#60) Geripapa


Geripapa
aktív tag

téves

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#61) @Jocó@


@Jocó@
tag

Sziasztok!

Gondoltam belekontárkodok én is a topicba. Előre szólok, a kód nem szép, de legalább működik. :)

Alap probléma, hogy néha force frissíteni kell a miniDLNA adatbázis.

Adott egy 325v1-es NAS, Torrenttel darálja belele egy folderbe a fileokat, és ez a folder meg van adva 'video' mappának a miniDLNA-nak. Előfordult már, hogy egy áramszünet után az addig a miniDLNA adatbázisban lévő filmek közül 1-2 eltűnt. A file a helyén volt, SAMBA-n láttam is PC-vel, de a TV-n (LG LB671V) DLNA-n sehogy sem. Ilyenkor két dolog segített, a piócás ember, és a '/ffp/start/minidlna.sh rescan'

Van viszont a NAS elején egy copy/sync button, amit akár fel is használhatnánk erre. :)

Szükség van egy programra, ami feliratkozik erre az eseményre. Mivel csak messziről ugatom a Mijzelf féle Tweaks csomag felépítését, így inkább csak azt szedtem ki belőle, ami nekem kell.
4.80-as firmware van a NAS-on, ahhoz ezt a file-t használtam:
[link]
A letöltött file-t 7-zip-el megnyitva itt meg is találtam ezt a binárist:
Tweaks_20160515_arm_023.zpkg\Tweaks_20160515_arm_023\data.tar.gz\data.tar\sbin\btncpyctl

Ezt felmásoltam a NAS-ra egy olyan mappába, ami nem törlődik újraindítás után.
Futtatási jogot is adtam a file-nak, majd teszteltem.

Kell egy script, ami reagál a billentyű lenyomásra. (10-es szignált küld, ha röviden nyomod a gombot, 12-es,t ha hosszan kb 6 másodpercig. Ilyenkor hallassz is egy sípolást a gyári watchertől ami reagált a gombnyomásra. Azt hiszem ilyenkor egy telnet recovery backdoor nyílik a NAS-on. Bővebben itt).

cat /mnt/HD_a1/custom_scripts/btncpy_watcher.sh
#!/ffp/bin/sh

# Get PID of the watcher script
echo $$ > /tmp/btncpywatcher.pid

# Attach a watcher for copy button
/mnt/HD_a1/custom_scripts/btncpyctl BTNCPY_IOC_SET_NUM `echo $$`

# Create handlers for btn press
btncpy_short()
{
/sbin/buzzerc -t 2
/ffp/start/minidlna.sh rescan
}

btncpy_long()
{
#Not used, but working
}

# Trap signals
trap "btncpy_short" 10

trap "btncpy_long" 12

# Force script to run forever
while true; do sleep 10; done

Majd létrehoztam egy starter scriptet (először cron bejegyzéssel próbálkoztam e.g.: @reboot full_path_of_script.sh de ezt valamiért nem ette meg.)

Íme:

cat /ffp/start/ffp/start/btncpy_watcher.sh
#!/ffp/bin/sh

# PROVIDE: btncpy_watcher
# REQUIRE: LOGIN

. /tmp/.ffpstick/helper.inc
. /ffp/etc/ffp.subr

name="btncpy_watcher"
start_cmd="btncpy_watcher_start"
stop_cmd="btncpy_watcher_stop"
status_cmd="btncpy_watcher_status"

btncpy_watcher_start()
{
/mnt/HD_a1/custom_scripts/btncpy_watcher.sh
}

btncpy_watcher_stop(){
echo "stop not available"
}

btncpy_watcher_status()
{
echo "status not available"
}

run_rc_command "$1"

(#62) Mr Dini válasza @Jocó@ (#61) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Köszönjük az infót! :R :)

Azt hiszem ilyenkor egy telnet recovery backdoor nyílik a NAS-on.

Az a reset gomb (hátul tűvel benyomható) 1 csippanásig való nyomásakor nyílik meg 2 percre.

Ui.: Neked a long-press-re működőképes? Nekem nem sikerült annó beüzemelni a Tweaks csomagon keresztül...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#63) Upo válasza Mr Dini (#62) üzenetére


Upo
addikt

Nekem működik a long press. Igaz, most csak egy reboot van benne, de megcsinálja.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#64) @Jocó@ válasza Mr Dini (#62) üzenetére


@Jocó@
tag

Működik long pressre is.

Van egy hiba a fenti kódba, mégpedig, hogy a long press függvénynek legalább egy utasítást tartalmaznia kell, különben érvénytelen a blokk. :)

(#65) @Jocó@


@Jocó@
tag

SMART adatokat akartam lekérdezni a HDD-imről.
Fel is telepítettem a gyári csomagot, meg is találtam a rendszerre felkerült smartctl programot.

/usr/local/zy-pkgs/bin/smartctl -i /dev/sdb

Erre viszont ezt dobta a program:

SMART support is: Unavailable - device lacks SMART capability.

A webfelület viszont le tudta kérni a nekem szükséges adatokat.
Miután széttúrtam a forráskódját, kiderült, hogy van egy háttérben futó process (/sbin/zyshd) ami képes pár parancsot lefuttatni. Van is neki parancssorból futtatható kliense.

Egy szó, mint száz, ez a parancs hozzá:

/sbin/zyshclient -p 150 -e "configure terminal smart showAttribute /dev/sda"

A "-p 150"-et nem tudom micsoda. A /sbin/zysh.sh file-ban találtam. Láttam már helyette 100-at, illetve 130-at is.

Ajánlom továbbá az alábbi file-t átnézésre a lehetséges parancsokért:

/usr/local/apache/htdocs/adv/commands.js

(#66) Mr Dini válasza @Jocó@ (#65) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Helló!

Fura, hogy nem ment a smartctl.... Root alól futtattad? Ha igen, akkor van egy olyan sejtésem, h az LD_LIBRARY_PATH-t kell neki megadni...

Egyébként a -p és egy szám a jogot adja meg. Ha nincs ott, akkor gondolom azért nem megy, mert az alap privilege nem elég a hdd-hez való hozzáféréshez.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#67) @Jocó@ válasza Mr Dini (#66) üzenetére


@Jocó@
tag

root alól próbáltam.
A -p a jogosultság, ahogy mondod. De a mögötte lévő szám nem világos számomra. Miért pont 150. Vagy 130.

(#68) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Ezt a duplicati nevü programot rá lehet valahogy hegeszteni?
http://www.duplicati.com/

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#69) Mr Dini válasza Geripapa (#68) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Össze lehet hozni, de szerintem nincs sok értelme, mivel belenézve a forrásba csupa mono és python cuccból áll, amit a nas igen lassan tud futtatni.

Így valami más alternatíva után kéne nézned...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#70) Geripapa válasza Mr Dini (#69) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Az nem lenne olyan baj, vagy mit jelent az hogy lassú? De ez legalább tud felhőtárhelyekre menteni, inkrementálisan tömörítve kódolva :)

Meg elvileg el lehet érni távolról a démont és szép grafikus felülete is van ami számomra jobban érthető.

De ha ismersz olyan adatmentő programot. ami a nas megadott tartalmát, letudja menteni (és feltehető a 320 asomra) egy vagy több felhőbe és ezt még kezelni is lehet mint pl a transmission remote guival. akkor vevő vagyok rá. Ha még az is meg lehetne neki mondani hogy melyik felhőtárhelyen mennyi helyet foglalhat az lenne a tuti :)

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#71) Mr Dini válasza Geripapa (#70) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Kis mókolás árán összedobtam egy mono csomagot, amivel sikerült működésre bírnom ezt a duplicati-t. A cucc gyorsan fut, de a nas procija 98%-on van, amíg fut... Mivel egy dotnetes windows program eredetileg... Én a duplicity-t ismerem még, ő python alapú és tud rengeteg tárhelyre menteni. Viszont nincs GUI-ja.

Ha szükséged lenne valamelyikre, akkor szívesen felraknám a mono-t és a python-t, amit direkt Neked gyártottam, csak az a gond, h az atw-s webtárhelyem jelenleg 500 megát enged max, a nagyobb (tárhely)csomagok picit drágák.... :( Ez a mono pedig kb 70 megás csomag lett, a python 2.7, meg a 3.5 meg 12 és 27 mega lett azt hiszem... Szóval még felférne, de nem tudom sokáig tárolni... :B

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#72) Geripapa válasza Mr Dini (#71) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Köszi.

Megnézem mit tud ez a duplicity. Meg hogy én hogy tudnám bekonfigurálni. Aztán jelzek, ok?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#73) Mr Dini válasza Geripapa (#72) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Rendben!

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#74) san2000


san2000
tag

Szia!

Igazán remek kezdeményezés ez a fórum.
Én most csak egy nagyon régi problémára kérnék megoldást.

Már a 3-dik Zyxelemet nyüstölöm,de mindegyiknél probléma volt,hogy folyamatosan 100% pörög a proci.

Igazából csak a TM fut ,de ez nem indokolná ezt a nagy terhelést.

Mi lehet a gond?

Köszi előre is.

san2000

[ Szerkesztve ]

(#75) Geripapa válasza san2000 (#74) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Nézd meg hogy mi pörgeti.

Klikk a cpu usage melletti ikonra.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#76) Mr Dini válasza san2000 (#74) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

A nasnak van külön topikja is, ahová szívesen várunk, de ha már így feltetted, megpróbálok itt választ adni!

Tehát... Valószínűleg a python processz terheli a nas-t, a twonky médiaszerver egyik szkriptje által. Sajnos ez egy ismert jelenség a ZyXEL NAS-oknál... Így azt tudom ajánlani, hogy a webes felületen tiltsd le a twonky médiaszervert és ha kell dlna, akkor tedd fel az FFp-t (ez MetaRepóból telepíthető, amiről pedig a linkelt topik összefoglalója tud felvilágosítani) és rá a miniDLNA-t. Vagy ha nem szeretnél FFp-vel mókolni, van nekem egy testing minidlna programcsomagom is, mely szintén metarepóból telepíthető.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#77) san2000 válasza Mr Dini (#76) üzenetére


san2000
tag

Szia.

Köszi a választ,
Igen a pyton az .
Le van tíltva,de mégis fútt a háttérben.Nagyon zavaró.
Megpróbálok vele valamit csinálni.

Köszi a segítségedet.

san2000

(#78) Mr Dini válasza san2000 (#77) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Bocs, azt kihagytam, hogy szintén a MetaRepóból telepíthető egy Tweaks nevű csomag, aminek segítségével le tudod tiltani teljesen a szkriptet.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#79) Nono0000


Nono0000
tag

Szia Dini!

Hát akkor a feladat: "csak nem tudok leszállni a témáról"
Minden nap lefut a WebGrab nevű szoftver, amint tudod a mono csomagot használja. Ez ugyebár eléggé leterheli a processzort. Mivel UHD-ra léptem a HTPC oldalon, így a Transmission-nal 50 Gb méretű anyagokat kezdtem el letölteni, na ez sem áll meg 10%-on. Így arra gondoltam, hogyha a mono elindul addig állítsa le a Transmissiont addig, amíg nem végez. Ha a mono végzett, akkor indítsa el a TM letöltéseit.
Természetesen az igazi az volna, csak hogy tovább fokozzam és univerzális legyen, hogy ha bármely programot kiválasztva egy másik futása szabályszerűen megállítható volna.

Köszönöm!

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#80) Mr Dini válasza Nono0000 (#79) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ha jól értem, egy olyan daemonra lenne szükséged, ami folyamatosan fut a háttérben és figyeli, hogy milyen processzek aktívak. Majd, ha "érzékeli", hogy elindult egy bizonyos program, akkor lefuttat egy parancsot. Nos, sajnos ilyen daemonról nem tudok, ettől függetlenül lehet, hogy létezik ilyesmi. Ha tudsz ilyet, írd meg a nevét és gyártunk belőle egy csomagot.

Egyébként megpróbáltam írni egy ilyesmit, de a probléma az, hogy pl esetedben a transmission-daemon-t kéne kilőni, míg a Grabber fut, majd újra elindítani. Namost, az oké, hogy leáll, hiszen simán kilőjük a processz-t. Viszont a start macerás, mert a legtöbb csomag esetében van külön start szkript. Ezeket nem azért írják a csomaggyártók, mert olyan elegáns, hanem mert sok esetben ez a start szkript kezeli le a fájllétrehozásokat, rebootkor a userek legyártását stb... Namost, valahogy ennek a daemonnak is ezeket a start szkripteket kéne lefuttatnia restartkor, tehát mindenképp mondjuk a daemon konfigjában kéne megadni, hogy mi az a parancs/sh szkript, amivel újraindítja az adott binárist.... Ezzel pedig lenne egy kis munka és nekem egyenlőre sajnos nincs időm befejezni. :O

Ui.:Elnézést a késői válaszért...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#81) Nono0000 válasza Mr Dini (#80) üzenetére


Nono0000
tag

Szia!

Értem, egy próbát megért. Azért nézelődök, hátha találok valamit.

Köszönöm!

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#82) encory


encory
tag

Hello Mr Dini,

Van valami tapasztalatod esetleg NAS-on futo VoIP programok mukodeserol?
Pl gondolok itt egy Mumble server futtatasara. ( open source ).

Udv,
encah :))

(#83) Mr Dini válasza encory (#82) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia,

Persze, van egy umurmur nevű mumble szerverprogram a repóban. Itt egy kis infó róla, plusz telepítési leírás: [link].

Egyébként az asterisk volt még tervben, de érdeklődés hiánya miatt nem szenvedtem vele...

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#84) Upo válasza Mr Dini (#83) üzenetére


Upo
addikt

Elvileg entware-ng-ben van asterisk, de én nem próbáltam.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#85) Mr Dini válasza Upo (#84) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Van igen, de a NAS alatt bugosnak bizonyult...

Szerettem volna egy teljes értékű asterisk szervert összehozni.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#86) Upo


Upo
addikt

A cikkben szereplő aria2 és YAAW bedrótozható a nasba? Esetleg az utoló szürke keretes részben említett session save-continue dolgot is be lehetne építeni a start-stop scriptbe.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.