Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hallador válasza borg25 (#47) üzenetére


hallador
addikt

Nem jól értelmezted amit írtam. Nem arról van szó, hogy Magyarországon ki mit gondol. Mondhatnám, hogy kerekítési hiba. Maga a Microsoft fedezte fel, hogy az Ő szempontjukból ez így van.
Az az én azt gondolom, hogy az általad felsorolt dolgok közül, egyik sem az amiért a Microsoft ezt meglépte.

A nagy cloud fenntartók saját nyelveket használnak, amiket vagy egy kisebb csapat, vagy maga a cloud szolgáltató csinál, hogy ezt min futtatod olyan mindegy, mert fut mindenen, de ha valaki ingyen tudja futtatni miért is vegye meg a Windows-t? És a fizetős vackait?

Magyarország Európa legjobban Microsoft csaholó országa, hát én ugyan miért használjak akár cloud, akár más DevOps, (Docker, OpenStack, vCenter, OneView, rdesktop, remmina, java stb) futtatására Windows-t ha Linux alól pont ugyanolyan jól megoldom, ingyen van, és jobban kézre áll?

Nem használok, photoshopot, cad-et, és excel-t is ha kell, azaz Calc-ot mert amire kell arra nekem elég. A writer is.

Köszöni szépen a VMware Workstation is tökéletesen működik Linuxon évek óta. De a virtualbox is, ha nagyon kell.

Szóval ha pl már tőlem idéztél, pont nem érdekel a Microsoft bármelyik cucca, de a rajta futó fizetős dolgai sem. De ha megnézed, na nem Magyarországon akkor bizony ezzel sokan így vannak mint én.

Ráadásul ahogy a wired is írja nem csak én, hanem elég sokan ahhoz, hogy a Microsoft is beletegye a Windows 10-be a bash-t, a powershell ismerje a Linuxos alapparancsokat, valamint a komplett Linux-os alrendszert készítsen hozzá. Ami sok embernek nem is fontos, de pont ugyanennyi embernek nem fontos a Photoshop, Cad, AdobeCC és a többi sem.

Tulajdonképpen mondhatnám azt is, hogy a firefox-hoz, meg az infra struktúra üzemeltetéshez pont nem kell Windowst venni, sem Office-t, sem Photoshopot, sem Cad-et, sem AdobeCC-t.

Mert ugye az azért elég nagy csúsztatás bármelyik átlag User otthon anélkül venne több millió Ft-ért szoftvert, hogy saját magát szórakoztassa, ha elkezded összeszámolgatni, hogy mennyi az amit összeírtál, akkor az kb magánszemély számára felesleges pénzkidobás lesz.

Sajnos otthon lusták az emberek arra, hogy tanuljanak, és lusták, arra is, hogy végiggondolják a saját érdekükben ingyen is pont ugyan olyan jól járnának, mint ha Windows-t de bármilyen fizetős szoftvert használnának, mert igazából nekik mindegy, és mint láthattuk a Microsoft reakciójából ,a fejlesztőknek is...

Ez nem tutiság, hanem a szörnyű tények. A Lustaság fél egészség. Ja nem... Már nem így van.

Ezt a saját példámon is elmondhatom... :)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#52) #40553216 válasza borg25 (#47) üzenetére


#40553216
törölt tag

-

[ Szerkesztve ]

(#53) Cathfaern válasza hallador (#51) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"De ha megnézed, na nem Magyarországon akkor bizony ezzel sokan így vannak mint én."
Jah, 2%.

Sok éven keresztül linux volt a fő oprendszerem, volt hogy nem is volt Win a gépemen. De az ingyenességen túl egyszerűen nem tudok egy indokot se mondani, hogy átlag usernek miért érné meg linuxot használnia Win helyett. Nem azt mondom, hogy nem használhatna azt is, mert persze listaszerűen minden igényét kielégítené. De miért tenné meg, mikor a Win elterjedtebb, nagyon eséllyel fogja tudni saját maga megoldani a problémáit rajta, és nagyobb eséllyel fog közeli ismerettségi körből találni valakit aki meg tudja oldani a problémát, ha ő mégis elakadna vele? (na meg Win-nél még mindig van hivatalos support, még ha ezt az emberek hajlamosak is elfelejteni és inkább szomszéd Pistikét hívni)

(#54) sh4d0w válasza Cathfaern (#53) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Most mellé lőttél.

Például azért ne szivassa magát a user Windows-szal, mert minek fizesse ki az árát, ha mindent meg tud csinálni Linuxon. Eddig amire nem láttam megoldást Linuxon, azok olyan hardcore mélységek voltak, amivel a user nem találkozik. A support meg mint olyan, Windows alatt sincs, mert az előtelepített gépek OEM-ek, tehát legfeljebb a gyártóktól kaphatsz, ha értenek hozzá - de általában zsákutca.

https://www.coreinfinity.tech

(#55) borg25 válasza hallador (#51) üzenetére


borg25
senior tag

A felsorolásommal nem azt akartam mondani, hogy cloudra, DevOpsra tessék Windowst használni, mert arra tényleg felesleges és értelmetlen
Viszont vannak más olyan területek, ahol a Windows az erősebb, ezt el kell fogadni. Az emberek is különböznek és másban jók, a platformok is, ezért idéztelek téged.
Az ide író fórumozok 99%-a olyan szoftvereket használ amiben a Linux az erősebb, s csak elvétve használnak Photoshopot, CAD-et, C#-ot vagy olyan nagyon-nagy méretű táblázatokat. De ez nem jelenti azt, hogy ilyen dolgokkal nem foglalkoznak emberek.

Szerintem anno 2000-ben az Ms nagyot alkotott az AD-val, Windows 2000 Szerver ökoszisztémával. Ki is nyírta a Novellt, igaz, hogy ehhez felhasználta azt is, hogy a Novell-Windows 2000 integráció nagyon pocsék volt, a Windows 2000 jó dolgait Novell szerverrel nem lehetett kihasználni.
Fordult a világ, az emberek és a vállalatok is elkezdenek menni a felhőbe, egyre kevésbé van szükség vállalati környezetben a Windows ökoszisztémára, nem csodálom, hogy beijedt az Ms. AD-hez, hogy HA-ban menjen már két gép is elég, fájlszerverben meg drágán lehet azt kihozni, amit a felhő tud, illetve a Storage szerverek és virtuális gépek korában eljárt az idő a HA-ba kötött windows fájlszerverek felett.
Ami még erősen tudná tartani magát, az az Exchange, de az is elérhető felhős változatban.Talán maradt még a SharePoint mint vállalati eszköz, de az meg annyira nem elterjedt.

Amiben a Windows még erős, az az otthoni felhasználás. Tény, az átlag otthoni felhasználónak a Linux bőven elég, sőt, még biztonságosabb is, hogy kevesebb vírus van rajta. Viszont amíg otthoni felhasználásra és játékra egy gépet vesznek, addig biztosan marad a Windows. Jó kérdés, hogy a magad VGA árak miatt mennyire terjednek el a konzolok, és térnek át az emberek arra játszani, mert az nagy szög lenne az otthoni felhasználásban. Akkor tényleg inkább Linuxot, még inkább Androidot (Egybegép) használnának otthon is.
A hazai magas kalózkodásnak is van előnye az Ms számára: Mivel Pistike lopott Windowson, Phostohopon, AutoCad-en nőt fel, és ahogy írtad lusta, mikor elmegy majd céghez dolgozni, akkor majd ódzkodni fog a Linuxtól, GIMP-től, LibreOfficetól, pedig lehet, hogy elég lenne az is a munkájához. Szerintem ezért többszörösen megtérül az Ms-nek az olcsó Windowst és Officet az egyetemeknek, hallgatóknak program.

(#56) bambano válasza borg25 (#55) üzenetére


bambano
titán

"az Ms nagyot alkotott az AD-val": egy normális világban, ahol a döntéshozók zöme nincs lefizetve, az ad-ért az ms-t tönkreperelték volna. az informatikai bűnözés egyik mintapéldája lenne.

"Ki is nyírta a Novell": jaja, annyira kinyírta a novellt, hogy az máig létező, működő cég. tájékozódj, mielőtt félrebeszélsz.

az exchange-nek sincs semmi értelme kis cégnél. szerintem nagyobbaknál se :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#57) borg25 válasza bambano (#56) üzenetére


borg25
senior tag

Boccs, de én úgy tudom, hogy a Novell Netwaret beszántották. Az tény, hogy a Novell átnyergelt más területre pl megvette a Suse Linuxot, és a cég még létezik, viszont a Novell Netware ma már nem létezik.

Novell Netware
Igaz, van utódja

[ Szerkesztve ]

(#58) bambano válasza borg25 (#57) üzenetére


bambano
titán

tehát akkor ha azt akarom majd mondani, hogy a windows phone-t beszántották, írjam azt, hogy az ms-t beszántották és te érteni fogod?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#59) bambano válasza Cathfaern (#53) üzenetére


bambano
titán

[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#60) Cathfaern válasza bambano (#59) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Oké, de ez az átlag usert nem fogja érdekelni :)

sh4d0w
Azzal kezdtem, hogy az ingyenességen kívül. Amibe egy Windows került, annyit nyugaton egy hónapban kifizetnek kávéra, nem tétel.

(#61) sh4d0w válasza Cathfaern (#60) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem akarnám részletezni, mennyire nem kezes bárány egy Windows 10, megteszik helyettem akár az itteni topicok is. Hozzá képest egy kimondottan usereknek készült Linux telepítése kb egyenértékű egy Androidos telefon első bekapcsolásával.

https://www.coreinfinity.tech

(#62) hallador válasza Cathfaern (#53) üzenetére


hallador
addikt

Nem akarlak megbántani, de nem nagyon érted a szitut. Ilyen magyarosan valamit beírsz de nagyon tudod mi miért van, ami nem baj, mert nem kell a legtöbb embernek tudni ezt, de legalább ne lenne otthon annyi polihisztor. (Kós Károly a fasorban sincs)

A Microsoft, mint ahogyan ez nyilvánvaló volt az eddigi hozzászólásaimból, nem az átlag userek miatt kezdte a Linuxot "istáponli", hanem mert elkezdte elveszíteni a DevOps, és a Cloud fejlesztőket. Lassan az Üzemeltetőket is. Ezért van ez. Ha elolvastad volna, amikről szó volt azokban a posztokban amikről írtam, akkor egyértelmű, hogy nem az átlag Marika néniről van szó. Bár ugye Magyarországon, ha kötözködésről van szól, akkor hirtelen megjelennek, az értetlenkedő fontoskodó, szerepelni akaró emberek, akik már csak azért is magyaráznak, mert nemzeti sport...

Ez sem baj, csak ne az én időmet húzd az értetlenkedéssel, mert sem kedvem, sem időm Helyes Ügyes "J"óravaló Emberekkel foglalkozni...

Köszi előre is... :)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#63) Cathfaern válasza hallador (#62) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"hanem mert elkezdte elveszíteni a DevOps, és a Cloud fejlesztőke"
Ha holnaptól az összes DevOps meg Could fejlesztő átállna linux desktopra, az se hatná meg különösebben a Microsoftot :) A fejlesztőknél eddig is drasztikusan nagyobb volt a linuxot használók aránya, de az összes fejlesztő létszáma elhanyagolható az összes user létszámához képest.
A probléma sokkal inkább az, hogy a szerver oldal kezd kicsúszni a kezükből, illetve hogy az átlaguserek kezdenek kicsúszni a kezükből az okostelefonok / tabletek térnyerése miatt. Előbbi miatt nyomja annyira az Azure-t, ami miatt viszont muszáj nyomnia a linux / open-source friendlységet is. Utóbbi miatt állítja át a fő szolgáltatásait / applikációit webes platformra. Az, hogy az elhanyagolható mennyiségű devops fejlesztő milyen oprendszert használ, nem sokat oszt-szoroz.

Amúgy attól nem lesz igazad, hogy magas lóról adod elő.

(#64) borg25 válasza Cathfaern (#63) üzenetére


borg25
senior tag

Szerintem félreértetted. Nem az a gond, hogy a DevOps fejlesztő Linuxot használ, hanem, hogy Linuxra fejleszt, Windowsra meg alig fejlesztenek.

(#65) Cathfaern válasza borg25 (#64) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Desktop alkalmazások fejlesztése manapság már minimális, ha nem 3D igényes alkalmazásról van szó. Innentől kezdve a devops fejlesztők szerverre / webre fejlesztenek, onnantól megint mindegy a végfelhasználó milyen oprendszert használ. 3D terén meg még mindig a Windows dominál, és nem látok ilyen téren érdemi gyakorlati elmozdulást, pedig elvileg lett volna mostanság lehetőség rá. De ilyen téren tényleg nem vagyok képben, szóval ebben tévedhetek. De nem igazán látom a linuxra érkező tömeges mennyiségű végfelhasználóknak szánt programokat, amik nem jönnek ki windowsra.

(#66) borg25 válasza bambano (#58) üzenetére


borg25
senior tag

Igazad van, félreérthetően fogalmaztam.
A lényeg, hogy ahogy anno a Win2k ökoszisztémát kinyírta Novell Netwaret, ugyanúgy nyírja most ki a felhő és a mobiltelefon a Windows ökoszisztémát. Evolúció.Csak kár, hogy az evolúció versenyében, nem a legfejlettebb, hanem a legéletképesebb marad életben. Tudom, most a windowst temetjük, ami linuxosnak öröm, viszont ezzel teszünk egy nagy lépést afelé, hogy mindent a felhőben tároljunk, ott osszunk meg, tőle és az elérhetőségétől függjünk. Hurrá. :O

(#67) hallador válasza Cathfaern (#63) üzenetére


hallador
addikt

Amúgy attól nem lesz igazad, hogy magas lóról adod elő.

Rosszul gondolod, nem én beszélek magas lóról, hanem Te nem látod az összefüggéseket, nem értetted meg a lényeget. Mint mondtam ezzel nincs baj, azzal van baj, hogy neked áll ennek ellenére feljebb. Van egy rossz hírem, ezzel semmit nem érsz el... , már egy nem mesterségesen a képmutatásra kihegyezett országban, mondjuk MO pont ilyen szóval még sikeres is lehetsz... :)

(#65) Cathfaern

Az, hogy az elhanyagolható mennyiségű devops fejlesztő milyen oprendszert használ, nem sokat oszt-szoroz.

Legalábbis Magyarországon, máshol kinevetnének...

Azért nem haragszol meg, ha Mark Russinovich -nak előbb elhiszem mint neked.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#68) Cathfaern válasza hallador (#67) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szövegkörnyezetből való szándékos kiragadás, vagy nem érted mit írtam. Nem azt mondtam, hogy a devops fejlesztők kis aránya használ linuxot, hanem hogy a devops fejlesztők száma kicsi az összes userek számához képest.

(#69) hallador válasza Cathfaern (#68) üzenetére


hallador
addikt

Csak, kár, hogy ebben az esetben pont a DevOps-ról, és a fejlesztésről van szó. Ez van a háttérben nem az átlag user.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#70) kpityu2


kpityu2
őstag

A tanulni akaró informatikusok használjanak Linuxot, a tanulni nem akaró userek pedig Macet, Windowst, Androidot. Ennyi. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#71) #40553216 válasza borg25 (#55) üzenetére


#40553216
törölt tag

„Amiben a Windows még erős, az az otthoni felhasználás.”
Hát, ezt a bótot éppen az okoskütyük ütötték szét. Ami az otthoni júzerek többségének tömegével kell, azt már a telók és a tabletek rég tudják. Évek óta csökken a pc eladás, leginkább éppen az otthoni felhasználók között.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.