Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Nem tudom, hogy melyik BANK, de én a zöldnek mutattam be tavaly ősszel egy orbitálisat. Nem volt éppen semmilyen hitelem, pont végtörlesztettem egyet náluk, de rá nem sokra kellett volna egy másik. Itt vagyok 17 éve (asszem), eddig az ilyesmi flottul ment. Emiatt se munkáltatói, se semmi soha nem kell. Plusz még weben is végignyomkodhattam volna, legutóbb is úgy ment és utólag csak egy pár perces telefonos adategyeztetés történt, rá két napra jött a pénz a számlámra. Azt gondoltam akkor, hogy ez igen, huszonegyedik század.
Na, most nem így ment. Először is, a webes rendszer kizárólag hibákat dob, amit bejelentettem, de nem javították ki, valamint nem is reagáltak rá egy hétig. Akkor bevágtam a durcást, hogy na, mi van? Válaszolták, hogy nem értik, még eltart egy darabig, majd jeleznek. Nem jeleztek azóta se semmit.
Semmi baj, hát jó, akkor 2. hullám tombolása közben menjünk be fiókba. Időpont foglalás meg minden, egész jól is ment, persze az ajtóban sorban álló tömeg azonnal felhördült, amikor a biztiőr beengedett, hogy hát miezkérem?! Internet, öcsém, foglalj te is, azt' mehetsz soron kívül.
Kis intermezzo után 35-40 perc alatt letudtuk a papírmunkát, ami a neten intézve negyedennyi idő lett volna nekem otthon. No comment. Válasz a végén: elutasítva. Mert csak. Megadnák, mert hitelképes vagyok, de mégsem adják meg "egyéb okok" miatt, amit nem kötnek az orromra. De miéééért? Mert nem kötelesek, ennyi. :F
Hja mondom, az derék, csak akkor azt mondja el nekem a T. Bank, hogy miért bombáznak negyedévente 6-8 milliós hitellehetőségekkel, ha 1-et sem adnak valójában. Mert, ha a szomszéd Pistához átmegyek, hogy adjon már kölcsön 1M-t és indoklás nélkül nem ad, az oké. De ez? Jaj, hát az csak általános blabla. Nekem eddig nem úgy tűnt, de majd megnézem legközelebb.
Három napra rá megpróbáltuk kicsit más kondíciókkal (ügyintéző ajánlására), pont ugyanez lett a kérelem eredménye. Akkor viszlát, ha ennyit ér a régi ügyfél.
Bementem a szomszéd kék bankba (eddigre már munkáltatói igazolásom is volt), mondták, interneten el lehet intézni. Jó akkor majd otthonról megcsinálom. Nem volt olyan hosszú, mint a zöld és nem is ültek rajta sokat. Három nap után hívtak, hogy itt az eredmény, nézzem meg (valamiért telefonba nem mondhatta el, pedig pozitív lett). Ráadásul nagyon sokkal olcsóbban kaptam meg ugyanazt a hitelt így, mert eleve kisebb a THM, meg a fizetésem is eléri azt a sávot, ami náluk további 1 százalékpont csökkenést jelentett. Ennyit erről.
Ja, nem.
Egy hónap sem telt el és újra jött a személyre szabott(!) ajánlat a zöldektől mailben, hogy ilyen és ilyen hitelt vehetek most fel, hűde mocskosul kedvezményesen. Á, nem küldtem el őket a halál f@szára... DE! :D

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#2) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Legközelebb te is próbálkozz a szomszéd Pista bácsinál, szerintem tőle hamarabb kapsz, jobb feltételekkel ;]

Annyi adatbázis, meg egymást átszövő cucc van már, miért kell még mindig papíron igazolásokat hordozni?

(#3) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Zöldekkel nekem is betelt mindenem. Drága, elfelejtettek szólni mindig, ha valami nekem kedvező lehetőség volt. Még anno mikor ingyenes lett a fizetésfelvétel atm-ből, de valami kellett hozzá, már nem emlékszem, akkor is b.sztak szólni. Otthagytam őket a fenébe, átmentem a BP bankhoz olyan egyszerű indokkal, hogy ha a cégnek jó, meg a főnökömnek, akkor nekem is. Sok éve elégedett vagyok minden téren velük. Mindig értesítenek minden kedvezményről, elérhetőek, segítőkészek. Ami nekem fontos, feleslegesen nem hívogatnak semmivel. Egyszer vettem fel személyi kölcsönt náluk, de még munkáltatói sem kellett, puszira. Igaz a beérkező összegeket nézték, az alapján számolták valahogy.

muszurkefal: Az a durva, hogy néha az uzsorás cégek jobb kondíciókkal adnak hitelt, mint a bankok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Én most valamelyik bordóhoz megyek, de már szorítom a zabszemet rendesen. Pláne, hogy EV vagyok.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#5) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

A zöldekben az tetszik, hogy kvázi bárkinek adnak kölcsön. Viszont megkérik az árát.
Máshol szigorúbban a feltételek, viszont jóval olcsóbb.
Akinek van bejelentett munkahelye és nem negatív KHR-es, a limitig simán kap személyi kölcsönt.
Ezzel mondjuk pont gondban vagyok, mert 40 évesen van eddig összesen vagy 3 év munkaviszonyom :)

(#6) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Az első pár sor után már sírva röhögtem :C :Y

olyan magyarosh

1.
Kedvezményes hitelkonstrukciót -> elutasítva, folyamodjon drága hitelkonstrukciót ...azt majd nyilván tudja fizetni, ha a kedvezményesre nem volt alkalmas.
:C

2.
"Viszem, nem jó, mert tulajdonképp a nettó összeg az nem jó sorban van írva.
Az átutalt összeg kellene oda."
-balfasz pénzügy HR
De ha a bruttót írod le és ott van hogy 2 gyerek akkor kb tudja mi az összeg, majd szépen kiszámolja magának.
Én fizetek és még én bizonygassam hogy hitelt akarok.
Értsd oda állok sz.pni bő nyállal, és még én bizonygassam, hogy biztos bő nyállal és nem fogazva.
De mondhatnám az éttermet is, hogy bemegyek az étterembe és nekem kell bizonygatni, hogy fizetni akarok meg enni, és szolgáljanak ki.
NONszensz.

Hát kimentek a tankok, bejöttek a bankok.
Nyugaton meg kb 0%-ra dobják utánad a pénz, itt meg 8-15 % tiszta röhej.

Egyébként meg ne akarjatok hitelt.
Lakásra még elmegy, de a többi avuló cikkre kocsira "luxus" cuccokra nem szabad, csak olyanra ami vissza is termeli a pénzt, kvázi befektetés.

[ Szerkesztve ]

(#7) Somatom válasza angyalpc2 (#6) üzenetére


Somatom
veterán

De, miért ne? Decemberben már ki tudtam volna fizetni a bringát, amit kinéztem, de én inkább nyáron akartam bringázni. Kaptam hitelt, megvettem a bringát, aztán jött a moratórium, amikor pedig újra törleszteni kell majd, akkor végtörlesztek és ennyi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8) Eastman


Eastman
őstag

bankráció

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9) Somatom válasza Eastman (#8) üzenetére


Somatom
veterán

10mp alatt elvéreztek. Gondoltam, egy bankszámlával tesztelem őket. Első kitöltendő a bankszámlára érkező összeg, aminél a Forint paraméter nem módosítható. Én viszont Euróban kapom a fizut és jelenleg is Euró számlára érkezik. Ennyit a szagértelmükről!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10) angyalpc2 válasza Somatom (#9) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Euroban kapod?
azt hogy?
Akkor nem itthon dolgozol?...de itthon laksz?

(#11) Somatom válasza angyalpc2 (#10) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, ingázok. Két hetet kamionozok egy német cégnél, aztán két hetet heverek itthon (vagy, ahol akarok :) ). Már hat éve. Hazai Erste Euró számlára utalják a fizumat.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12) Precorus


Precorus
tag

De dolgozhatna simán itthonról kintre is, IT ban teljesen mindegy honnan végzi a munkát egy fejlesztő, vagy egy grafikus.

[ Szerkesztve ]

Könyvtár == Old-school Netflix

(#13) bambano


bambano
titán

mikor vállalkozó lettem, kellett volna vállalkozói bankszámla.
bementem a k&h-ba. feltűnhetett volna, hogy töküres az ügyfélszolgálata, egy ablak mögött ült gizi.
elkezdte nyomni a szabvány dumát, alig lehetett megakasztani, hogy mi mindent nem kérek.
majd jött, hogy kötelező token. kösz, nem kérem évi 8 ezerért. de muszáj.
mondom nincs windows, nem tudom használni. erre az volt a válasza, hogy van kint az előtérben egy pc, dugjam bele a tokent, írjam be a netbankom összes adatát, jelentkezzek be, majd tiltsam le a token használatát.

visszakérdeztem, hogy ember, maga józan? érti is, amit beszél? felkaptam az összes általam beadott papírt, meg amiket lefénymásolt, és elindultam kifelé. hosszú percek alatt sem értette meg, hogy nem lesz szerződéskötés.

átmentem az első bankba, ott kifogtam egy frissen felvett, gyakorlatlan munkaerőt. nem tudom, mennyi idő ott egy bankszámla nyitás, az enyém olyan hosszú volt, hogy miattam másfél órával később zárt a bankfiók :P

de legalább ők nem zavartak el azért, mert az ő emberük nem értett hozzá, hanem fapofával haptákoltak, mire kiszenvedte a történetet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) radi8tor válasza bambano (#13) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mikor is volt ez? 15 éve?
Akkor még lehet, hogy egy jelentéktelen bank volt K&H, de most már piacvezető lett.
Én átvettem egy céget, aki Ersténél volt. Botrányos Erstének a vállalkozói számla elektronikus supportja. Mobil app egy hulladék (tulajdonképpen egy weboldalt nyit meg). K&H ezzel szemben fényévekkel jobb.

⭐ Stella

(#15) #81556480 válasza radi8tor (#14) üzenetére


#81556480
törölt tag

most lett új appja a george. arról beszélsz?

(#16) radi8tor válasza #81556480 (#15) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, a magánszemélyeknek szánt termékek szuperek(nek mondhatóak), de a vállalkozói számlához tartozók kőkorszakiak.
(App Store-ban jelenleg 1,8 csillagra értékelt Erste Business MobilBank - érdemes elolvasni a véleményeket) [link] [link]

"A mobil applikáció a felsorolt főbb funkcionalitását tekintve megegyezik a számítógépen elérhető Vállalati NetBank funkcionalitásával, kinézetében pedig a mobilra optimalizált, böngészőből indítható Vállalati MobilBankéval."

Szakadooook. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#17) bambano válasza radi8tor (#14) üzenetére


bambano
titán

néhány éve volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) radi8tor válasza bambano (#17) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nálam 4 éve ilyen tokenes dolog nem volt. Mobilra kellett appot telepíteni (free), az beolvasta a QR kódot amikor szükség volt rá.

⭐ Stella

(#19) And válasza radi8tor (#14) üzenetére


And
veterán

"K&H ezzel szemben fényévekkel jobb."
(Nyilván minden bankról lehet és szoktak is szép történeteket mesélni, nekem is van tapasztalatom már néhánnyal. A K&H érdekességei: "készpénzmentes fiók", ez biztos nagyon trendi meg 21. századi, ők legalábbis úgy adták elő. Csakhogy örökösként egy rohadt számlazárást így nem lehetett elintézni, csak egy másik városban, olyan fiókban, ahol véletlenül volt pénztár. Másik: takarékszámláról képtelenek voltak utalást indítani. A megoldás? Nyissak egy folyószámlát, arra átvezetik a takarékszámla egyenlegét, onnan továbbutalják másik bankba, majd bezárják mindkét számlát /ez máshol is így van?/.. Inkább kifizettettem kp-ban. A csúcs viszont, hogy náluk a bank pénztárában nem lehetett bankkártyával befizetni a számlavezetési díjakból keletkezett hátralékot. Kizárólag készpénzzel. Mindezt olyan irtózatosan lassan, körülményesen, több alkalommal és többszöri nekifutással, sok-sok belső telefonálással intézve, hogy ilyet máshol - OTP, CIB, Unicredit - az életben nem tapasztaltam, pedig azért erős a mezőny. :U )
Mod: ez egy másfél évvel ezelőtti történet.

[ Szerkesztve ]

(#20) radi8tor válasza And (#19) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha már idéztél egy félmondatot tőlem, akkor ismét jelezném, hogy én az ERSTE-K&H mobilappra reflektáltam ÜZLETI folyószámla esetén. ;)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#21) And válasza radi8tor (#20) üzenetére


And
veterán

Igaz. Csak az ember földi halandóként nem gondolná, hogy ha üzleti / lakossági számlákról van szó, akkor majdhogynem két különböző képességű bankkal találkozik ugyanazon név alatt.

(#22) UnA válasza angyalpc2 (#6) üzenetére


UnA
Korrektor

+1, feleslegesen függő helyzetbe kerülni egy bankkal nem jó ötlet. ;)

(#23) ncc1701


ncc1701
veterán

Hitelt soha nem veszünk fel.

(#24) Somatom válasza ncc1701 (#23) üzenetére


Somatom
veterán

Gratulálok! Ez ám a matek!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25) Csabroncka válasza ncc1701 (#23) üzenetére


Csabroncka
addikt

Pontosan! De bevásárolni és főzni sem kell, mert anyuci és apuci megoldja a mamahotel nevezetű ingyenes szociális intézményben!

moongoose: az első kör, hitel esetén soha nem a saját bankod!

- első körben - legkényelmesebb online keresőben - fel kell mérni a piacot (bankráció)

- második körben - biztos kell hozzá "új" helyen számlát nyitni - itt van, hogy jobb opciót kapsz mint a jelenlegi saját bankodnál!
(én is így jártam, az összes csoportos beszedésemet átvittem és a havi 7-800 forintos költségem nulla lett ezzel)

Összességében az, hogy 17-20 éve ott vagy Banknál- senkit nem érdekel :( új ügyfelek előnyben!

"in medias res"

(#26) ncc1701 válasza Csabroncka (#25) üzenetére


ncc1701
veterán

Részemről 24 éves korom óta nem lakok otthon, 46 múltam. Nekem ez egy fő szabály, hitelt sosem. Ha valamire hitelt kell felvenni, az azt jelenti, h nem engedhetem meg magadnak.

(#27) Somatom válasza ncc1701 (#26) üzenetére


Somatom
veterán

Példa.
Van befektetve 10 millád, ami kamatozik 10% -ot. Vennél vmit 10 milláért. Hogyan jársz jobban?
A: Kiveszed a befektetett pénzed, bukod a 10% -ot és megveszed.
B: Felveszel hitelt 7% -ra, megveszed belőle amit szeretnél és kapsz még 3% -ot a pénzed után?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#28) Fred23


Fred23
nagyúr

Zöldektől jöttem el a MagNet Bankhoz, eddig elégedett vagyok. Az appjukat is kedvelem, kézre áll benne minden.

Anno az a néhány személyes bemenetel se volt kedvemre soha a zöldeknél, csupa citromba harapott ügyintéző, lassúság, meg ha jól tudom, a bank háttere se olyan, amit támogatni szeretnék. A MagNet-nél viszont tudtommal ellenzéki pártok is bankolnak, mintha az LMP-t és a Párbeszédet említette volna nekem valaki, illetve azt, hogy ennek (még) nem NER-lovagos a háttere.

(#29) muszurkefal válasza ncc1701 (#26) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Kiegészíteném azzal, hogy fogyasztási célból nem veszünk fel hitelt.

(#30) ncc1701 válasza Somatom (#27) üzenetére


ncc1701
veterán

A matekot ismerem. Részemről én megveszem kp, és nem függök senkitől. Tudom, hülye vagyok, de én így vagyok bekötve.

De ha tudsz biztonságos, évi 10% kamatra tippet, azt ne tartsd magadban, érdekelne.

(#31) dabadab válasza angyalpc2 (#6) üzenetére


dabadab
titán

Nyugaton meg kb 0%-ra dobják utánad a pénz

Konkrétan hol? Mert én mondjuk osztrákoknál 5% fölötti kamatokat látok nem jelzáloghiteleknél, ráadásul ez euroban van, ami nem inflálódik úgy el, mint a forint, amit meg itthon olyan 7%-tól adnak.

DRM is theft

(#32) Somatom válasza ncc1701 (#30) üzenetére


Somatom
veterán

Minek kéne neked a 10% -os kamat? Azzal csak függővé válnál a befektetésedtől, hiszen oda kell adnod a pénzedet. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#33) adrian360 válasza Somatom (#27) üzenetére


adrian360
őstag

7% hitelkamat mellett te sehol nem fogsz találni lekötésre 10% kamatot, ez gazdasági paradoxon. max magas kockázatú befektetés, de ott meg nem garantált a 10%.

(#34) Somatom válasza adrian360 (#33) üzenetére


Somatom
veterán

De, ugye azért 10 millával lehetek csendestárs egy vállalkozásban, ami hoz 10% -ot? Sztem egyértelmű, hogy egy 10 millás vásárláshoz nem a tejelő vállalkozásból veszem ki a pénzemet, hanem hitelt veszek fel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35) adrian360 válasza Somatom (#34) üzenetére


adrian360
őstag

lehet hogy hoz 10% a vállalkozás, aztán jön egy covid 19 és földbe áll a cég, és pisloghatsz :)
ezért mondtam hogy magas kockázatú befektetésnél persze hogy találsz 10%-ot, de garantáltnál sose lesz ekkora kamatod 7% hitelnél.

(#36) Somatom válasza adrian360 (#35) üzenetére


Somatom
veterán

Nem feltétlenül. Nem mindenkit érintett negatívan. A melóhelyemet sem érintette a Covid. Sőt, még bónuszt is kaptam. Jobban kerestem, mint Covid előtt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#37) Tikakukac válasza Somatom (#36) üzenetére


Tikakukac
titán

Én is tudok pár ilyet. Legyen az arány 1/10 és akkor piszkosul fölélőttem. Ilyen alapon lehet uzsorázni is, a lebukás esélye hasonló és még jobban tejel :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38) Somatom válasza Tikakukac (#37) üzenetére


Somatom
veterán

Tuti biztos befektetés nem létezik. Lehet Covid, földrengés, forradalom, stb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39) Csabroncka válasza ncc1701 (#26) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ez a hitelt sohasem = baromság!, egyrészt a mai napig nem lenne saját lakásom, másrészt nem észnélküliségre kell gondolni egyből! Sehol nem lennék, ha 6 évvel ezelőtt nem megyek be a bankba.

Szerinted mi a lakáshitel konstrukcióm - meg úgy általában a normálisoknak, akik felelősen veszik fel (?) 12 millát akkor hozzám vágott a bank 20 évre 4 millióért, most 12 millát 1,5 millióért megkapsz 20 évre.

Nem gondolnám, hogy ezért sírnom kellene, ráadásul előtörlesztesz - a lakásom ára meg megháromszorozódott közben....

Az általánosítással van a bajom, nem az, hogy bizonyos termékek kerülendők!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#40) Tikakukac válasza Somatom (#38) üzenetére


Tikakukac
titán

Jep, remekül látod. Akkor már azt is tudod miért nagyon rossz felhozni azt, mint tuti példa, hogy neked bejött ez a covid dolog gazdaságilag.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41) Somatom válasza Tikakukac (#40) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor csak egy tuti megoldás van. Gyorsan felélni mindent, amíg fiatal az ember, mert egyrészt ki tudja, hogy mikor dől be minden, másrészt öregen hiába telik majd bulikra, kurvákra.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#42) UnA válasza Fred23 (#28) üzenetére


UnA
Korrektor

+1 a Magnet Bankra: átláthatóság, közösségi felelősség, stb. És persze emellett magyar cég.

(#43) Tikakukac válasza Somatom (#41) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyertél, teljesen elvesztem abban, amit írsz :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44) Somatom válasza Tikakukac (#43) üzenetére


Somatom
veterán

Pedig, egyszerű. Ha a Covid lehet kockázata egy befektetésnek, akkor bármi más is, tehát semmibe sem érdemes befektetni. Ergo fel kell élni mindent, mert egyedül a megélt élmény az, ami biztosan megmarad.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#45) Tikakukac válasza Somatom (#44) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem kicsit mást tanítottak, de mondom, a pálya a tied:R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46) dabadab válasza Tikakukac (#43) üzenetére


dabadab
titán

Azt írja, hogy a "kockázat" egy bináris tényező, vagyis ami kockázatos, az mind egészen pontosan ugyanannyira kockázatos, az állampapír pont ugyanannyira, mint feltenni a komplett vagyonát ruletten a nullára.

Szerintem te nem értesz ezzel egyet :)

DRM is theft

(#47) Somatom válasza dabadab (#46) üzenetére


Somatom
veterán

Egyáltalán nem ezt írtam. A kockázat természetesen nem bináris, vannak fokozatai. Én azt írtam, hogy 100% -os biztonság nem létezik. Vajon pár évvel ezelőtt mekkora kockázatot láttunk abban, hogy jöhet egy világméretű vírus, ami tönkreteheti a befektetésünket? Nagyjából annyi esélye volt, mint egy forradalomnak, vagy államcsődnek. Vagy, szted létezik 100% -osan biztos befektetés?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#48) Tikakukac válasza Somatom (#47) üzenetére


Tikakukac
titán

Én elolvasnám azért amit írtam, mert sajnos pont úgy sikerült reflektálni, hogy egy nagyjából zero esélyes eseményt hoztál fel, mint kemény ellenpélda :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49) Somatom válasza Tikakukac (#48) üzenetére


Somatom
veterán

A Covid előtt a Covid is ugyanilyen zéró esélyes volt. Mellesleg eddig nagyon könnyen megúsztuk. Ugyanez a betegség lehetett volna akár 100 -szor nagyobb mortalitású, milliárdos nagyságrendű áldozattal. Ilyen példát fölösleges felhozni, mert annyira lehet figyelembe venni, mint egy földrengés hatását az ingatlanbefektetésre, a klímaváltozásét a mezőgazdaságra, vagy egy atomkatasztrófát. Pedig bármelyik megtörténhet. Anno Csernobilnál is mákunk volt, hogy épp nem erre fújt a szél. Ezekkel annyira lehet számolni, mint azzal, hogy WC papír lesz az államkötvényekből.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#50) Tikakukac válasza Somatom (#49) üzenetére


Tikakukac
titán

Mostanra hullott már tényleg szanaszét amit írsz.

Döntsd el akkor, hogy valszámon anno mit tanultál megtűzve mikro és makrogazdsággal. Mert ez így eddig egy nagy bográcsgulyás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#51) Somatom válasza Tikakukac (#50) üzenetére


Somatom
veterán

Nemtom számodra mi van ezen széthullva. De, ha te az első padban ültél azokon az órákon, akkor biztos meghallottad, amikor a tanár a 100% -ig biztos befektetésről beszélt. Mi volt az?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#52) Tikakukac válasza Somatom (#51) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem látod, hogy miért kegyetlen borzasztóan fájdalmas igazolásként/cáfolatként bedobni, hogy te most épp többet is keresel, mikor ez a képzeletbeli torta habjának a cseresznyéjén lévő apró porcukorszem akkor para van.

Amúgy ja, de ez még gimiben volt. Az állító kérdés, mint érvelési hiba, mindig 100%-ban topik törlésre és távozásra kényszerít.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53) bambano válasza Somatom (#51) üzenetére


bambano
titán

a sírhely megváltás...

:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#54) Somatom válasza Tikakukac (#52) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem az esetleges veszteség okaként a Covidot bedobni a szánalmas. Ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy valóban veszteséget okoz. Ha vendéglátózol, akkor bukta, ha biciklikereskedő vagy, akkor meg kasza.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#55) Somatom válasza bambano (#53) üzenetére


Somatom
veterán

Az aztán csak a fölösleges beruházás. Semmilyen bizonyíték sincs arra, hogy egy megvásárolt sírhelyben kényelmesebb lenne a fekvés. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56) adrian360 válasza Somatom (#54) üzenetére


adrian360
őstag

Mennyien dolgoznak a vendéglátó szektorban, és mennyien árulnak kerékpárt?

(#57) Somatom válasza adrian360 (#56) üzenetére


Somatom
veterán

Nem erről van szó. Akik vendéglátóznak, azoknak pechük van, akik bringát árulnak, azoknak szerencséjük. Az ingatlan állítólag jó befektetés. De, csak amíg nem jön egy földrengés. Viszont, ha az az ingatlan egy telek, akkor megúsztad. Ha mellette épül az M0, akkor nem. Érted már? Ilyenekkel nem lehet előre kalkulálni. Ha lehetne, akkor a vírus előtt mindenki menekült volna a vendéglátóiparból. De, nem tették. Akkor ők vakok lettek volna?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#58) Tikakukac válasza Somatom (#57) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyenekkel nem lehet előre kalkulálni.

Próbáljuk meg azért, mert ezt kevered konstans még mindig attól függően, hogy akkor neked most igazolásra vagy cáfolatra van szükséged, pedig csak 1 választható :B
Mondjuk vegyük a szerény országunkat és bolygónkat és a most felhozott 2-3 példát. Milyen gyakran látsz világjárványokat így tombolni és mennyi ház pusztul meg felénk földrengésben vagy építenek a kertbe autópályát? Hogyan látod az esélyeket? Inkább kalkulálnál ezekkel brutálisan magas esélyekkel és ezzel igazolnád pölö a te fizutöbbletedet vagy inkább nulla felé tartana ez a szám és elfogadnád, hogy igen, vannak nem várt események és ezeknek szorzói, ilyen alapon viszont tényleg költsd kokóra a pénzed, mert holnap jön a 40 méteres cunami a Balatonból :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#59) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Fel lehet venni okosan is hitelt, meg hülyén.
Sok fiatal még mindig ragaszkodik a saját lakáshoz, mert a szülők ezt verték belé.

Aztán vett szolnokon egy lakást, budapesten meg bérel egy szobácskát, ahol hétközben van, hétvégén meg a szolnoki saját lakásában. Most jobb?

(#60) Somatom válasza Tikakukac (#58) üzenetére


Somatom
veterán

Pár éve én sehol sem hallottam, olvastam egy esetleges világjárvány befektetésekre gyakorolt hatásáról. De, úgy tűnik, hogy a vendéglátósokat, sőt, a kormányokat is eléggé váratlanul érte a járvány. Most meg azt írjátok, hogy egy vállalkozásba fektetni kockázatos, mert lásd, itt a Covid. Nemááá, srácok!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#61) Tikakukac válasza Krugszvele (#59) üzenetére


Tikakukac
titán

Sok fiatal még mindig ragaszkodik a saját lakáshoz, mert a szülők ezt verték belé.

Most vagyok ebben nyakig, ha szeretnéd csak 2-3 eszetlen jó sztorit mondok el, amiért most és itt telt be nálam a pohár és igen, hitel lesz felvéve és igen, nekiállok egy saját lakásnak. A szülők részben ezt jól tették, hogy hányszor vertem a fejem a falba, mert anno nem pusholtam őket, hogy segítsenek már egy kis alappal és ne béreljek 10 éven át úgy, hogy mostanra kb. enyém lenne a lakás amiben vagyok :DDD

Aztán vett szolnokon egy lakást, budapesten meg bérel egy szobácskát, ahol hétközben van, hétvégén meg a szolnoki saját lakásában. Most jobb?

Mert ez így működik? Komolyan kérdezem, nekem aki tulaj és emelett albizik, az a sajátját közben kiadja. Amiről megint beszélünk az a fehér holló esete lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62) Tikakukac válasza Somatom (#60) üzenetére


Tikakukac
titán

Pár éve én sehol sem hallottam, olvastam egy esetleges világjárvány befektetésekre gyakorolt hatásáról.

Pedig meteorbecsapódástól kezdve a sáskajárásig mindenre van egy szorzó :K

De, úgy tűnik, hogy a vendéglátósokat, sőt, a kormányokat is eléggé váratlanul érte a járvány.

Lezuhan a kertedbe egy Jumbo. Váratlanul fog érni az is, hidd el.

Most meg azt írjátok, hogy egy vállalkozásba fektetni kockázatos, mert lásd, itt a Covid. Nemááá, srácok!

Döntsd el akkor, hogy ki és mit ír, főleg mivel érvel mert már megint fordultunk :DDD Akkor most bármibe lehet ész nélkül tolni a pénzt, mert hát úgyis jöhet a békaeső vagy mégis vannak kevésbé kockázatos és jobb befektetések, amiket hopp, telibe tud verni egy piszok ritkán előforduló esemény, de ez bármikor bármire bejövősen? Gondoltam már rá Tokajt nézegetve, hogy ha elpukkanna, akkor a kertben a paradicsom megkotlik, de úgy voltam vele, figyu, szerintem erre kicsi a sansz. Na pont ezzel a "kicsi sansz" résszel érvelsz úgy, hogy hádde néccsak, még több is lett a fizum, azt' covid, szóval mehet bármi. Wut?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#63) stickermajom


stickermajom
addikt

"ahol a kétezres évek eleje óta tartok fenn folyószámlát."

Kell keresni másik bankot, hacsak nem köt oda hitel. :K Pár évente amúgy is kiraknak az akciós számlákból, olyankor érdemes körbenézni.

(#64) Somatom válasza Tikakukac (#62) üzenetére


Somatom
veterán

Pont annyira taksálom azt a sanszot, mint pár éve a Covidot. Bocs, de nem hiszem el, ha vki most azt mondja, hogy pár évvel ezelőtt egy befektetésénél figyelembe vett egy világjárványt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#65) nemlehet válasza Tikakukac (#61) üzenetére


nemlehet
őstag

Minden szar bérlős sztorira jut egy szar vásárlós. Pl barátom járt úgy hogy megvette az áhított lakást majd 3 hét múlva beköltözött egy alkoholista balhés család a szomszédos kiadó lakásba. 3 hónap múlva minden normális lakó lelépett a házból és hasonszőrű bérlők érkeztek...
Nem olyan egyszerű kérdés ám a venni vs bérelni mint azt sokan hiszik főleg annak akinek 20-30 éves hitelekbe kell beleugrani.Még itthon sem ahol relatíve olcsó az ingatlan (nyugati szinthez képest).

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#66) Tikakukac válasza nemlehet (#65) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt ilyen nálunk is. 1 hónap múlva ki lettek rakva az alattunk lévők. Mert majd 10 elköltözik mert valaki hülye megjött :DDD Ezt a sztorit úgy egyben elolvasnám, mert ez így valljuk be erősen kamu.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#67) nemlehet válasza Tikakukac (#66) üzenetére


nemlehet
őstag

Ott főleg bérlők voltak a házban, jellemzően fiatalok, tehát dobbantottak gyorsan, főleg így HO mellett nagyon nem mindegy hogy szól a füstifecskék egész nap és megy az ordítás avagy sem.
Én úgy látom eddig elég szerencsés voltál, 1 idióta meg tudja mérgezni egy egész lépcsőház életét. Főleg amikor ez valamilyen szerhasználattal párosul ott nagyon komoly bajok tudnak lenni ami elől aki csak tud megszökik.
Kirakni sem egyszerű ám itthon valakit, főleg amikor moratórium van.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#68) Tikakukac válasza nemlehet (#67) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyolcban lakom, itt is főleg bérlés van. Beb@szna ha így mennének elfele az emberek, főleg ahogy szorítják ki a szemetet a belváros iránya felől. Mivel a kiadók érdeke, hogy ki legyen adva a lakásuk ezért az igen nyomorult egy bagázs lehetett.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69) dabadab válasza nemlehet (#65) üzenetére


dabadab
titán

főleg annak akinek 20-30 éves hitelekbe kell beleugrani

30 éves hitelnek semmi értelme (gyakorlatilag semennyivel sem kevesebb a törlesztő), a bérléssel meg élethosszig tartó bérlésbe ugrasz bele, ami azért jó esetbena húsz évnek a többszöröse.

DRM is theft

(#70) Eastman válasza nemlehet (#65) üzenetére


Eastman
őstag

True.

Pláza épült a helyén. A bontás előtt a lenyomott lakásárakat fizette ki az új "tulajoknak" a befektető. A régiek egyenként dobbantottak mert sok volt az Árá-nyeső. Lásd: Elem nélkül nem megy Corvin Pláza.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#71) nemlehet válasza dabadab (#69) üzenetére


nemlehet
őstag

Igen, de mondjuk ott van az, hogy az albérletemet tudom olcsóbbra/kisebbre/szarabbra cserélni a hitelemet nem... Kurva nagy baj lesz a moratóriumból még én több embert is ismerek akik a covid miatt munkanélküliek lettek vagy sokkal kevesebbet keresnek és nem tudják hogy fogják megoldani a hiteleket. Pedig van köztük aki még csak felelőtlen sem volt, normális hitelt vett fel amit alapesetben röhögve tudott fizetni.

Az ingatlan ha lakni veszed nem annyira tuti befektetés mint sokan hiszik, de erről itthon nagyon ellentétes a vélemény. Nem is csoda itthon nagyon magas azok aránya akik saját tulajdonban laknak, tehát alapvetően része a társadalmi gondolkodásnak.

Amivel egyébként nincs is bajom, csak sokan mindenáron minél hamarabb venni akarnak mégha egyébként rosszul is járnak vele, plusz egy csomó ember úgy van vele, hogyha megvan a saját pecó akkor ők már kész vannak egy életre, megvan a nagyfalat, pedig rengeteg minden történhet úgy is.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#72) Tikakukac válasza nemlehet (#71) üzenetére


Tikakukac
titán

És minden költözés előtt jön több hét keresgélés, cuccolás, mindig eltörik és eltűnik valami, úgyse fér be, a tulajnak mindenféle hülyeségei vannak stb.

Oh igen. Igazándiból ha lenne kultúra kiadás szinten is, nem lenne ez gond. De ebben sincs sajnos. Voltam most köztes albérleteket nézni vásárlás és innen költözés miatt, ugye most épp az egyik konvektorból volt gázszivárgás, mert egy 60 éves retekhalmaz az egész, a tulaj meg nem költött semmire. Nem kertelek: otthon vidéken van egy garázs garázsunk. Ezt úgy értve, hogy ebben a garázsban valódi acél és fa megmunkálások vannak, akna és autószerelés, tehát nem ez a 2 kocsival beállok és bent van a bicikli jellegű. Szerintem az a garázs 10 éve nem volt belülről csesztetve és különbül néz ki, mint egy-két igen sokra tartott ingatlan amit megnéztem nem kevés pénzért. Ideértve minden részt. Legyen az mosdó, falak, bármi.

A klímás, full-full felújított frissen rendberakott lakásra úgy mentem el, hogy az előszoba fali kapcsolója bakelit volt. Bakelit. Hagyok időt arra, hogy eldöntsd vajon miért ragaszkodnak a parasztok ahhoz, hogy saját pecóban legyenek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#73) dabadab válasza nemlehet (#71) üzenetére


dabadab
titán

Igen, de mondjuk ott van az, hogy az albérletemet tudom olcsóbbra/kisebbre/szarabbra cserélni a hitelemet nem...

De, azt is, bár kétségtelenül macerásabb és lassabb folyamat.

Az ingatlan ha lakni veszed nem annyira tuti befektetés mint sokan hiszik

A saját lakóingatlan, mint befektetés, valóban problémás tud lenni. Viszont a bérlés az egyáltalán nem befektetés, az csak a pénz lapátolása egy feneketlen zsákba.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.