Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mobil töltőállomás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25) Necc válasza FPéter (#24) üzenetére


Necc
addikt

Persze sőt van fánk is 5Ft-ért meg van 5L-es "üdítő" is 30Ft-ért! Minek vegyünk akkor drágát? Totál felesleges, a kutyát se érdekli, hogy a porból készített fánktól, meg az aroma+víz keverékéből készített ételektől a talpunkat dobjuk fel hamarabb a kelleténél.
Sőt vagy vegyünk Mercury PC-ket/alkatrészeket! Az ám a király! Milyen olcsó! Főleg a tápjuk a legjobb!

És ha már az elektromos tápoknál tartunk (csak hogy legyünk egy kicsit "műszakiabbak" is ezért külön odaírtam, hogy elektromos), akkor leszögezném, hogy én inkább kiadok több pénzt egy olyan bevizsgált, minőségibb alkatrészekből összeállított töltőért, mint egy 50Ft-os valamiért, ahol baj esetén még biztosíték sincs az eszközben mert biztos nem fért bele abba az 50Ft-ba egy kis biztosíték sem, meg a fene se tudja, hogy milyen stabil inverter van abban az olcsó fenében.
Tény ugyan, hogy abszolút nem tudom, hogy mennyi egy elektromos alkatrész ára (najó egy ellenállás 10Ft környékén kapható, egy LED 30Ft, még amikor magam építettem egyszerű dolgokat, bár az már nagyon régen volt), de hogy abból az 50Ft-os gyártási költségből mégis milyen hulladékot ütöttek össze azt el nem tudom képzelni.

Lehet, hogy a Nokia töltőjének a gyártási költsége kijönne talán egy ezresből, és ennek ellenére pofátlanul drágán adják, de azért ennyire szánalmasan olcsó hulladékot belinkelni egy olyan eszközről, ami akár a telefonunk vesztét is okozhatja, és lefikázni a drágább, de legalább megbízható(bb) eszközt, szerintem nemes egyszerűséggel bunkóság.

Ha valaki olcsóbbat akar venni, akkor úgyis körülnéz a piacon, és egy olyan eszközt vesz, ami az ipari hulladék, és a drága közötti árrésben található, és biztosan nem fog azzal törődni, hogy rá van-e írva, hogy "Nokia".

Én azok közé tartozok aki a kulcsfontosságú alkatrészekre a legtöbbet költi, és tudom, hogy ezek gyártási költsége jóval alacsonyabb, mint amit az árcédulára feltűntetnek, de sajnos minőségi dolgokat ma csak így kaphat az ember (értettem a párhuzamot jelen esetben a PC-mben található tápegységre), mert én nem fogok egy akár többszázezer forintot érő akármit egy ipari hulladék kegyeire bízni.

Topicot zároltatom, akinek nem tetszik, ne jöjjön priviben sem reklamálni hozzám, lehet szépen irogatni logoutra saját leírásokat is a témával kapcsolatban. Az eddigi hozzászólásokat köszöntem, de én nem kérek többet.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mobil töltőállomás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.