Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mobil töltőállomás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sipi16


Sipi16
senior tag

Sok értelmét nem látom ennek a dolognak. Ha hosszabb időre utazol úgyis viszel töltőt. Maximum egy autóstöltőnek van értelme, de ennek szerintem nem.

Amúgy jó az írás. :D

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#2) Geffry


Geffry
aktív tag

Ilyen szinte mndegyik gyártónak van szerintem, de legalábis a motorolának fix... sőt a zöldpártiaknak is van alternatíva :)
Ettől függetlenül érdekes kis cikk, jó hogy valaki vette a fáradtságot és írt a dolog használhatóságáról.

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#3) Necc válasza Sipi16 (#1) üzenetére


Necc
addikt

És ha nincs semmi áramforrás a közelben? Én nap mint nap olyan körülmények között dolgozok, hogy nem tudom akármikor feltölteni a lemerülő telefonom, és a kapcsolattartás kulcsfontosságú, azaz egy lemerült telefon megengedhetetlen.

Hosszú utazásoknál meg mi van akkor ha a szivargyújtó helyét már valami használja? Pl. nálam apám GPS-e :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#4) sityak


sityak
tag

br 3800-ért kapsz egy új akkut a telefonhoz, tartaléknak az is elférne

http://legipanorama.hu

(#5) Necc válasza sityak (#4) üzenetére


Necc
addikt

Utángyártottat, vagy valami kínait amire rá van írva, hogy "700mAh" és jó ha 2-3 óráig bírja egy ilyen készülékben. Ráadásul aki drága (közép vagy felsőkategóriás) telefont vesz, ő biztos márkaazonos és gyári aksit rak a készülékébe.

Gondolom senki sem rak a közép/felsőkategóriás PC-jébe egy ócska tápot, ugyanez van a telefonnál is, szerintem, így eleve felejtős.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#6) tildy


tildy
nagyúr

Nekem mostanában 3 naponta lemerül a telóm (lehet turbosim miatt?) Midnenesetre néha jól jönne ilyen, igaz "lengyelpiacokon" , vagy ebayen már 1000 ft alatt is kapni ilyen mütyűrt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) Sipi16 válasza Necc (#3) üzenetére


Sipi16
senior tag

Nekem szerencsére eddig a munkahelyeimen a töltés nem volt probléma. Szivargyújtó elosztó? Nálunk bejött. ;)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#8) RandomGosu


RandomGosu
senior tag

szerintem hasznos kis kellék, pl mivan akkor ha mondjuk valaki motoron van vagy biciklin túrázik? akkor csak nem vissz magával autós töltőt feleslegbe, azért van ez kitalálva hogy minden extrém esetén tudjuk használni.

(#9) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Nekem két készülékem van, amelyekhez jártamban keltemben kizárólag aksit használok. Az egyik a telefonom, a másik a zenegépem. Mindkettőhöz ott a zsebben a feltöltött csereaku/akupakk.

Lehet, hogy az írásban említett berendezés hasznos, de akinek valóban fontos a non-stop rendelkezésre állás, az nem egy ilyen, gyakorlatilag csak vészmegoldásként használható és mindemellett elég drága ketyerét és pláne hozzá pótakkumulátort (elemet az ára és a környezetszennyezés miatt is rühellem, bár például az órák üzemeltetése az más kategória) rakosgat, hanem egy, eleve az alapkészülékhez tartozó cserepakkot vág zsebre vagy a táska fakkjába.

Bár huszonévnyi aksihasználat után lehet, hogy csak én látom rosszul... :)

Písz !

(#10) Sipi16 válasza RandomGosu (#8) üzenetére


Sipi16
senior tag

Bringázni vagy motorozni nem indulnék ilyen telóval. Motoron már sikerül kinyírni egy 6600-át. Kicsit pipa voltam amikor az 1hónapos telefon sz@rráment egy buzi autó miatt. Azóta ilyen helyzetekre mindig van egy strapamobil kéznél.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#11) iknight


iknight
senior tag

"alig vastagabb mint néhány termetesebb mobiltelefon, de lényegesen véknyabb nála" Most vastagabb vagy vékonyabb?:D

Egyébként szeritem szarse ér ez... De ilyen napelemes töltőkkel szemezek már egy ideje, valakinek van velük tapasztalata van értelem olyat veni?

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#12) Necc válasza iknight (#11) üzenetére


Necc
addikt

Gondolkozz 3D-ben és menni fog, a mellékelt ábrák segítenek :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#13) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Egy lényeges dolog kimaradt a leírásból: használaton kívül ki kell venni belőle az akkut / elemet, mert lemeríti !!!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#14) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

"egy hosszabb kirándulás vagy hosszabb utazás alkalmával pedig a helyzetünk könnyen az lehet, hogy lemerül a telefonunk és hoppon maradunk, és bámulhatjuk a tájat"

Igen, ha kirándulni mész, akkor a tájban gyönyörködj, ne a telefonodat bámuld, és dumálj rajta az erdő közepén. Ez az igazi geek-ség...

És az NiMh akksinak is viszel majd egy töltőt? Nem rossz ez a kütyü, de inkább egy pótakksira szavazok.

Jó és érdekes írás, gratulálok!

[ Szerkesztve ]

(#15) *Ropi* válasza ^Clown (#14) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem figyelmesen olvastad el az írást: az eszköz tölti a benne lévő NiMH akkut, ha a megfelelő Nokia töltőt csatlakoztatod hozzá.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#16) ^Clown válasza *Ropi* (#15) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

"Leegyszerűsítve a Nokia DC-8 hordozható töltő nem más, mint hogy ezzel a kütyüvel a benne lévő energiát (némi veszteséggel) átpumpáljuk telefonunk akksijába, ezzel hosszabbítván meg az üzemidőt bárhol, bármikor!"

Most akkor én lenni hülye? :)

(#17) speedyx86 válasza Geffry (#2) üzenetére


speedyx86
tag

"Ettől függetlenül érdekes kis cikk, jó hogy valaki vette a fáradtságot és írt a dolog használhatóságáról."

Fáradságot!!!
A fáradtság egy állapot, azt nem tudod venni...

(#18) Geffry válasza speedyx86 (#17) üzenetére


Geffry
aktív tag

Oups... my bad...

Amúgy, ahogy látom a többség azon a véleményen van hogy ez inkább a star trek mániások cucca :) " Reserve batteries online, ahead only on impulse speed Mr. Sulu! "

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#19) DarkByte válasza ^Clown (#16) üzenetére


DarkByte
addikt

Ha jól értem: ha a hálózati töltőt dugot ebbe a mobil akksiba (és nem a telefonnal kötöd össze) akkor a mobil akksiban lévő újratölthető elemet is fel tudod tölteni vele.

(#20) Necc válasza ^Clown (#14) üzenetére


Necc
addikt

Egy kempingezés során az erdőben viszont jól jöhet a GPS, hogy ha elvándorolsz, akkor visszatalálj. Lemerült aksival persze ez is érdekes lesz, hagyatkozhatsz az ösvényekre és az ösztöneidre.
Az erdő közepén amúgy sincs térerő, és mellékesen mint az írás is említi a DC-8 tudja visszatölteni az aksit is egy közönséges Nokia töltővel. (így a #19-re a válaszom: igen jól értetted)

Még egy kérdésem lenne a hozzászólókhoz: olyan emberek írnak, akiknek komolyabb telefonjuk is van, vagy valami kis kerekített sarkú téglatest, amivel lehet telefonálni, és jó esetben SMS-t fogadni? :D Továbbá olyan emberek írnak, akiknek telefonra nap mint nap állandóan szükségük van, netán egyszerű telefonáláson is túlmutató dolgokra?

Csak mert látom mindenki ír mindent, hogy így nem kellene nekem meg úgy nem kellene neki és helyette ez jobb meg az jobb, de ahogy elnézem az senkinek sem tűnt fel, hogy egy ilyen eszköz és az írás nem az olyan emberekhez szól akik átlagos módon használják telefonjukat, vagy átlagos "telefonnal" rendelkeznek.

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#21) PazsitZ válasza sityak (#4) üzenetére


PazsitZ
addikt

Látom már megelőztek. Ezt akartam írni, hogy egy plusz aksi is kijön már szvsz ebből az árból...

- http://pazsitz.hu -

(#22) iknight válasza Necc (#20) üzenetére


iknight
senior tag

Nemtudom ki hogy van vele, de én gyalogosan ahogy próbáltam egyik gpses teló sem tudott igazán eredményt felmutatni, csak forgott meg nem találta az irányt amerre megyek meg stbstb... Meg egyébként sincsenek igazán offroad térképsoftwarek, azzal meg hogy a gps koordinátát tudja nem sokra megy, ha olyan jó térképe van amin azok alapján beazonositja a pontos helyét akkor enm fog eltévedni :D

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#23) Necc válasza iknight (#22) üzenetére


Necc
addikt

De létezik ilyen program, bbtrack a neve, és 7-8 műhold alatti jeleket egyszerűen figyelmen kívül hagyja így mindig méterre pontosan belő. A progi egyetlen hátránya, hogy felhős időben amikor nem fogható 8-9 műhold, akkor nem hajlandó működni.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#24) FPéter


FPéter
aktív tag

Ennél nagyobb vakítást keresve sem lehetne találni. Én évek óta így használom vészhelyzetben a kommunikátoromat. Töltőcsatlakozó 100 Ft, két drót ingyen, két elem... ráadásul így félig feltölt 2 óra alatt. Legyünk már kreatívak egy kicsit, legalább szükség esetén.

6000 Ft ezért...istenem. Nekem nincsenek anyagi gondjaim, sőt, de rettentő sznobság ezért ennyi pénzt adni. Ha nem vagyunk műszaki emberek, legalább nézzük meg mit veszünk. Pl. itt van teljesen ugyanez szállítással 1000 forintért.
Már várom a DVD-visszatekerő tesztet is! Persze csak 45.000-ért a médiamárktból, ne dőljünk be a gagyinak! :R

(#25) Necc válasza FPéter (#24) üzenetére


Necc
addikt

Persze sőt van fánk is 5Ft-ért meg van 5L-es "üdítő" is 30Ft-ért! Minek vegyünk akkor drágát? Totál felesleges, a kutyát se érdekli, hogy a porból készített fánktól, meg az aroma+víz keverékéből készített ételektől a talpunkat dobjuk fel hamarabb a kelleténél.
Sőt vagy vegyünk Mercury PC-ket/alkatrészeket! Az ám a király! Milyen olcsó! Főleg a tápjuk a legjobb!

És ha már az elektromos tápoknál tartunk (csak hogy legyünk egy kicsit "műszakiabbak" is ezért külön odaírtam, hogy elektromos), akkor leszögezném, hogy én inkább kiadok több pénzt egy olyan bevizsgált, minőségibb alkatrészekből összeállított töltőért, mint egy 50Ft-os valamiért, ahol baj esetén még biztosíték sincs az eszközben mert biztos nem fért bele abba az 50Ft-ba egy kis biztosíték sem, meg a fene se tudja, hogy milyen stabil inverter van abban az olcsó fenében.
Tény ugyan, hogy abszolút nem tudom, hogy mennyi egy elektromos alkatrész ára (najó egy ellenállás 10Ft környékén kapható, egy LED 30Ft, még amikor magam építettem egyszerű dolgokat, bár az már nagyon régen volt), de hogy abból az 50Ft-os gyártási költségből mégis milyen hulladékot ütöttek össze azt el nem tudom képzelni.

Lehet, hogy a Nokia töltőjének a gyártási költsége kijönne talán egy ezresből, és ennek ellenére pofátlanul drágán adják, de azért ennyire szánalmasan olcsó hulladékot belinkelni egy olyan eszközről, ami akár a telefonunk vesztét is okozhatja, és lefikázni a drágább, de legalább megbízható(bb) eszközt, szerintem nemes egyszerűséggel bunkóság.

Ha valaki olcsóbbat akar venni, akkor úgyis körülnéz a piacon, és egy olyan eszközt vesz, ami az ipari hulladék, és a drága közötti árrésben található, és biztosan nem fog azzal törődni, hogy rá van-e írva, hogy "Nokia".

Én azok közé tartozok aki a kulcsfontosságú alkatrészekre a legtöbbet költi, és tudom, hogy ezek gyártási költsége jóval alacsonyabb, mint amit az árcédulára feltűntetnek, de sajnos minőségi dolgokat ma csak így kaphat az ember (értettem a párhuzamot jelen esetben a PC-mben található tápegységre), mert én nem fogok egy akár többszázezer forintot érő akármit egy ipari hulladék kegyeire bízni.

Topicot zároltatom, akinek nem tetszik, ne jöjjön priviben sem reklamálni hozzám, lehet szépen irogatni logoutra saját leírásokat is a témával kapcsolatban. Az eddigi hozzászólásokat köszöntem, de én nem kérek többet.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Mobil töltőállomás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.