Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hodostamas


hodostamas
addikt

(Igen, elismerem, hivatalosan az Android megoldja magától a háttérben futó alkalmazások kipucolását, ha valami nem férne el, de valóságban sem SGS-en, Sem Spica-n, sem Blade-n, sem Galaxy 3-on nem lehetett Task killer nélkül létezni, ha voltak telepítve programok a gépen).

Akkor jó kis programokat rakhattál a telefonokra. Ha csak normálisak vannak rajta, amik nem hajlamosak a háttérben CPU-t enni, akkor egyáltalán nincs szükség a task killerekre. Nekem még voda845-ön is elég volt a 128 MB Ram, most meg a 256-al vígan elvagyok, átlag 15 alkalmazás van a háttérben, és nincs gond velük.

(#2) Z86 válasza hodostamas (#1) üzenetére


Z86
őstag

Hasznos írás, most csak átfutottam, de ha lesz időm rendesen elolvasom, mert nekem ezekről a dolgokról csak halvány ismereteim vannak.
Végre megtudtam, hogy a bada egy op. rendszer :D

(#3) ravebp


ravebp
senior tag

hasznos írás, bár néhány ponton szerintem félrevezető kicsit.
Pl androidnál a memória fogyás nálam talán utoljára a Samsung galaxy Spica 1.6 alatt volt tapasztalható.
Pedig rendszeresen tele van a telefonom mindennel.
A mostani telefonokban, amik megjelennek ez már nem akadály szerintem,így nem gondolom hogy szükség van task killerre.
Az általad említett telefonoknál meg azt gondolom, hogyha így is van(nem gondolom)
akkor is féláron kapható, mint egy Windows phone, az ios-t nem is érdemes leírni mennyivel olcsóbb.
Ezért egy Task killer alkalmankénti futtatása szerintem elfogadható alternatíva.De még egyszer mondom, szerintem nem kell
A másik, ami mondjuk elég friss de androidba mindenképp beleírnám az a frissités.
Valóban a gyártók hanyagok e tekintetben, de
1. Felhasználó számára nem mindig hoz nagy változást a dolog így egy stabilan jól működő 2.1 szerintem jó lehet.
Arról nem is beszélve, hogy pont ezért a Google sarokba szorította a gyártókat és aláíratott számos céggel hogy x ideig ki kell adni a frissítést.
Nem tudni, hogy működni fog-e a dolog, de említés szintjén mindenképp leírtam volna

Rave

(#4) Gercsa


Gercsa
senior tag

"Sajnos az iOS-t futtató eszközök is a géphez vannak kötve, akárcsak a WP7-esek, így az iTunes nevű szoftveren keresztül tudunk szoftvert frissíteni, zenét feltenni, képeket másolni, illetve videókat feltenni."

Azt is tedd hozzá, hogy csak egy adott gépről tudunk zenét feltenni, ha másik géppel szinkronizáljuk, akkor annyi a zenéinknek, amik korábban rajta voltak.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#5) danih


danih
addikt

Jó írás, és nem kell félni leírni, mert
- a téma egyáltalán nem életbevágóan fontos (csak a fanatikus idiótáknak), mint mondjuk a politika
- egyébként is szubjektív.
Nagyon sok mindenben egyetértek (bár Win7-et nem használtam). Bár jelenleg inkább 2.3-as Androidot használok, mint iOS-t, pont mert nincs gond a memóriával, és hihetetlenül gyors (pl. nagyobb oldalaknál, pl hosszabb fórumoknál betölti az egészet rögtön, nem kell néznem a fehér-szürke rácsot és várnom hogy kirajzolódjon, mint iP4-en)

(#6) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"illetve értelmetlen alkalmazások vannak (zseblámpa és társai)."

Aha, majd amikor nincs kéznél más zseblámpának, akkor milyen jól jön az... Az első dolgom volt a Symbianos telómra zseblámpát letölteni, mert kettővel előtte a D500-as Samsungban volt, a K800-as SE-ben meg csak az AF fényt lehetett világításra használni, ami elég béna dolog.

MSN meg FB klienst meg egy jó ideig nem akarok a telómon látni, pont elég, hogy számítógép előtt ülve ezeken zaklat mindenki. Szerencsére a telefonálás pénzbe kerül, és ritkán hívnak :D ;]

"és ez az egyetlen rendszer a tesztben, ami kikapcsolt állapotban is képes ébreszteni. Ez alapvetően elvárás lenne minden más rendszerrel szemben is, ennek ellenére mégis csak a bada képes erre."

Hát... 1999-ben vettem az első 3210-emet, és az is tudta... Nem mondod, hogy 2011-ben pár tízezer Ft-os telefonok nem tudják :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) Polllen


Polllen
nagyúr

Bada
I]"alapból támogatja a Flash-t (nem csak a Youtube-ot és társait, hanem bármilyen Flash oldalt megjelenít)"

Csak flash lite van benne és nem tud megjeleníteni bármilyen flash oldalt. Youtube megy, reklámok mennek, a beágyazott videók nagy részét pedig felejtsd el, ha nem youtube...

Android
"Akiknek fontos az atomstabil működés, és akiknél nem elfogadható ha a telefon havonta 1-2 alkalommal újraindul, kb évente pedig újratelepítést igényel."

Azért ez nagyon kemény... Mint az agyon moddolt windows pisti, évente újra kell telepíteni, mert az jó... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8) er2es válasza Gercsa (#4) üzenetére


er2es
tag

iOS-nál csak őszig igaz:)

(#9) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"(bluetooth fileátvitel hiánya, pendrive-ként való funkcionálás hiánya), ugyanakkor különösebben nem használja az átlagember ezeket a funkciókat," (IOS-nál)

Hát, ha valaki ezeket nem használja, akkor mit...? Az én telóm rendszeresen játszik pendrájvot, haverok pedig BT-n elég sok zenét másolnak. Na meg képek felmásolása PC-re, nálam sokszor BT-n, az meg fileátvitel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) Polllen válasza hcl (#9) üzenetére


Polllen
nagyúr

Felesleges flame keltés, mert nem vagytok reprezentatív minta... BT file átvitelt kb évente 1x használom, ettől még persze elvárom, hogy tudja a rendszer.

Egyébként ez most hogy van? Rendszeresen játszik a telefon pendrive-t, de inkább bt-n másolod fel a gépre a képeket, mert az lassabb kényelmesebb? ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#11) feliks válasza hodostamas (#1) üzenetére


feliks
senior tag

Attól függ, hány app van telepítve(szerintem). A felső sávban nekem is max 2db alkalmazás volt a háttérben (kiírva), ugyanakkor a ram sokkal kevesebb volt szabadon, mint ha nem teszem tele a telefont. Ehhez hozzátartozik, hogy nekem jellemzően 40-50 app volt a telefonon telepítve, de ugyanez más rendszereknél nem okoz lassulást.

[Be Happy]

(#12) feliks válasza Z86 (#2) üzenetére


feliks
senior tag

ha elolvasod, kijön a leírásból is, hogy csak elméletben oprendszer, gyakorlatban közelebb áll egy fantasztikusan átgondolt zárt rendszerhez.. :) (vagyis én inkább oda sorolnám a telepítés megoldása miatt)

[Be Happy]

(#13) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Jó írás,annyit korrigálnék a dologban,hogy iOS-re megfelelő formátumba kell konvertálni egy dal max 30 másodperces részletét és simán áthúzható iTunes-on keresztül,híváshoz/ébresztéshez hasznápható!
:)

when the sun shines, we'll shine together

(#14) feliks válasza ravebp (#3) üzenetére


feliks
senior tag

Szerintem is simán elfogadható a task killer használata, de azért írtam bele, mert néhány nőnemű ismerősöm galaxy3-at vett, merthogy "okostelefon", és az lett a vége, hogy szenvedett vele, mert azt se tudta, mi az a task killer. Aztán feldobtam nekik rá, azóta imádja mind a galaxy3-at, de a fent leírtak miatt muszáj szót ejteni róla.

Elismerem, de benne is volt a cikkben, hogy jelentősen olcsóbb a vetélytársaknál a rendszer ingyenessége miatt.

2.1 szerintem borzalom volt, Spica esetében megette az iGO a belső memória nagyját, és ott ugye még memkártyára telepítés nem volt adott.

Köszi, jó hogy említetted, már olvastam róla én is valahol, de elfelejtődött a cikk írásakor. :R

[Be Happy]

(#15) feliks válasza mexicanraven (#13) üzenetére


feliks
senior tag

ezt a részét sajnos nem ismerem részletesen a dolognak, én UnlimTones-t használok közvetlenül a telefonon erre a feladatra, de JB-t szándékosan kihagytam, mert nem biztos, hogy megfelelt volna a Logout csapatának.. :)

[Be Happy]

(#16) TommyX_


TommyX_
őstag

Elolvastam, jó kis írás lett.
Kár azért, hogy a Symbian nem került bele. :U

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#17) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Szerintem korrekt, úgy alleszusammen. Bele lehetne kötni itt, vagy ott, de szőrszálhasogatni mindenki tud. Egész jól összeszedted.

mod:

Droidon nem kell taskkillert használni. Én htc-n nem használok, és rohadtul nem látom semmi hátrányát . Felesleges önizzasztás.

danih, #5:

(pl. nagyobb oldalaknál, pl hosszabb fórumoknál betölti az egészet rögtön, nem kell néznem a fehér-szürke rácsot és várnom hogy kirajzolódjon, mint iP4-en)

Ez korrekt, iPad is ezt csinálja, fullos wifi hálón, és a hajamat téptem tőle.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18) hodostamas válasza feliks (#11) üzenetére


hodostamas
addikt

jelenleg 54 app van a telomon jo par widgettel. Tudni kell mit szabad felrakni s mit nem. Nekem is kellett par honap mire azert mar tudom melyik progi okozhat galibat.

(#19) mexicanraven válasza feliks (#15) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Értem.Mellesleg az általam leírt módszerhez nem kell JB, az audiko.net képes saját fájlból vagy youtube videóból (link alapján) összehozni a dolgot,a kívánt részt te választod ki egy csúszkával és letöltés után mehet a telóra!:)

when the sun shines, we'll shine together

(#20) feliks válasza Gercsa (#4) üzenetére


feliks
senior tag

Köszi, kiegészítettem.

[Be Happy]

(#21) Polllen válasza mexicanraven (#19) üzenetére


Polllen
nagyúr

1 éve még az is működött (sztem most is), hogy simán itunes-zal kiválasztod a számrészletet, AAC-be konvertálod és átnevezed m4r-re az m4a-t.

[link]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22) feliks válasza hcl (#6) üzenetére


feliks
senior tag

Azért azt valld be, hogy egy iGO kicsit érdékesebb lenne(ha lenne) mint egy zseblámpa.. ;]

A pártízezresek tudják, de a felsorolt oprendszerek közül csak a bada.

[Be Happy]

(#23) WiZARD


WiZARD
addikt

azért ismerősnek szifont is rendszeresen "újra kell telepíteni" (restore), és olyan is akad aki androidot használ vígan újra-indulás, és újra telepítgetés nélkül...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#24) feliks válasza hodostamas (#18) üzenetére


feliks
senior tag

Ha valaki szán elég időt-energiát, és tudja hogy mitől lassulhat, akkor természetesen igazad lehet (bár én elég sokat vacakoltam a rendszerrel, de a Galaxy S kivételével mindegyiken feltétlenül szükség volt a Taskkiller-re, S-en kevésbé számított, de azért ott is érezhető volt előtte-utána.), de alapvetően ez bemutatónak volt címezve, aki meg szűz a rendszerhez, az elsőre nem fogja tudni hogy mi a gond, mivel orvosaolható, ha nem írom le.

[Be Happy]

(#25) feliks válasza WiZARD (#23) üzenetére


feliks
senior tag

nekem elég régen van iPhone-om, (és mivel leharcoltan(kinyílt oldallal) került hozzám, így nem éri meg eladni sem) de csak az első JB után kellett ujrarakni, mert nem tudtam, hogy nem okos mindent feltenni Cydia-ról.. :) Azóta semmi baja, fut rendesen, pedig mind a 16GB tele lett pakolva ezen is appokkal.. :)

Kíváncsivá tettél, milyen típusú Androidos teló az, ami nem indul újra?

[Be Happy]

(#26) rizso


rizso
addikt

Éppen csak elkezdtem olvasni, de már az elején feltűnt valami: bada és a teljes flash támogatottság? Én úgy emlékszem a wave-es korszakomból, hogy nincs teljes flash támogatottság a badaban...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#27) feliks válasza rizso (#26) üzenetére


feliks
senior tag

lehet csak az 1.2-ben? (az ha jól tudom eddig csak Wave2-n volt, Wave1-re csak portolt volt, de sztem már frissíthető azóta S850ra hivatalosan is) én a Kis Tirol étterem honlapját próbálta, ill a Sugár mozit, de azok mentek vele. Ettől függetlenül javítom, ha nektek nem ment.

[Be Happy]

(#28) kissgiigy válasza hcl (#6) üzenetére


kissgiigy
csendes tag

én még írtam volna a blackberry os-ről is mert az is egy roppant jó oprendszer szerintem :)

Két informatikus beszélget: -Te, múltkor lementem a diszkóba, olyan nőt fogtam -Na! Mesélj! -Felvittem magamhoz -És, mi volt? -elkezdtük vetkőzni, és felült az asztalra az új laptopom mellé... -Gya! Vettél új laptopot? Milyen procival? :D

(#29) feliks válasza kissgiigy (#28) üzenetére


feliks
senior tag

Viszont kevésbé tömegtermék, illetve BB-os-ből csak az 5-0-t(?) láttam, mert BB-ből 9700-asom volt csak. Ha többen is igénylik, bővíthetem BB OS 5-tel.

[Be Happy]

(#30) padika11


padika11
tag

Most "megijedtem"... Akkor is belassul, ha ésszel használja az ember az androidot? (mert sehol se hallottam róla, h ilyen gond lenne vele) Meg komolyan újra kell telepíteni?Csak mert most akartam venni androidos telót:S

[ Szerkesztve ]

Art is the affirmation of life. - Alfred Stieglitz

(#31) hcl válasza Polllen (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Melóhelyen a gépemhez nem feltétlen van BT, ott kábelen dugom rá a telót, ha kell. Otthon meg valszeg BT-n másolok, ha kisebb mennyidségű adatról van szó (képek), ha nagyobb, akkor kábel.

@feliks #22 : Na igen, de az nyilván azért nincs, mert nem egyeztek meg a gyártóval. Amúgy az nem érdekesebb lenne, hanem sokkal hasznosabb, én sem értem, miért nincs.
Na persze, a navikat is el kell valahogy adni :D

A zseblámpa, meg az iGO összehasonlítása meg felesleges, mert nem ugyanarra valók. Adott helyzetben mind a kettő nagyon hasznos... Amikoraz erdőben tévedtünk el éjjel : [link] akkor mind a kettő nagyon jól jött volna, de csak zseblámpa volt. Egyikünk telójában. Na anélkül még ma is ott keringenénk :D
Ha amellé van GPS-es telónk, akkor még könnyebb lett volna hazajutni :) De a GPS-sel zseblámpa nélkül ugyanúgy meg lettünk volna lőve.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

gratulálok, nem kis munka lehetett összeszedegetni, és az ajánlásokkal is egyetértek (bár hogy a wp7-et jelenleg senkinek nem ajánlod, azt egy icipicit túlzásnak érzem, de ez még belefér :P )
szóval le a kalappal :C

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#33) feliks válasza padika11 (#30) üzenetére


feliks
senior tag

Ha "ésszel használod", azaz kevés programot teszel rá, tartasz rajta (~20), és persze ezek biztos forrásból származnak, akkor nem lassul be. Viszont egy androidos teló milliónyi jó lehetőséget kínál, és ha mindet ki akarod használni, az több mint 20program.. :)
Ezen felül persze nem mindegy, mennyire régi a telefon procija(mennyi appot bír el), és mennyi szabad ram van benne alapból)
Milyet akarsz venni?

[Be Happy]

(#34) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a cikket, nagyon jól bemutatja a mobil op. rendszereket :R

Dave666

(#35) hodostamas válasza padika11 (#30) üzenetére


hodostamas
addikt

ha kicsit is odafigyelsz rá, akkor gond nem lehet. erről írtam is régebben egy kis összefoglalást, mire érdemes ügyelni első körben egy app telepítése előtt.

(#36) feliks válasza FireKeeper (#32) üzenetére


feliks
senior tag

Nem mertem WP7-et másnak ajánlani, mert akiknek mutattam, mind bétásnak találták (és egy-két dologban én is), viszont én teljesen belezúgtam a rendszer kezelésébe, sebességébe, viszont nem akartam azt, hogy valakit az én cikkem győz meg, aztán elégedetlen vele. Te milyen célcsoportnak ajánlanád?

[Be Happy]

(#37) Tim82 válasza feliks (#29) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem volna rossz. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38) feliks válasza hodostamas (#35) üzenetére


feliks
senior tag

belinkelhetem a cikkbe a cikkedet..? Jót tenne az érdeklődőknek ez is.

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#39) padika11 válasza feliks (#33) üzenetére


padika11
tag

HTC Wildfire S-re esett a választásom.

Art is the affirmation of life. - Alfred Stieglitz

(#40) feliks válasza Tim82 (#37) üzenetére


feliks
senior tag

Oké, megpróbálkozom vele, de ahhoz még kelleni fog egy-két nap, hogy legyenek screenshotok is.

[Be Happy]

(#41) huncut123


huncut123
tag

Jó kis cikk kerekedett belőle, bár szerintem az android-ot nem kell újra telepíteni, és újra sem indul havonta, eddig volt HTC Magic 32A, HTC Legend, és most egy Nexus One androidos telefonom, és eddig egyik sem indult újra. Minőségit kell venni, és akkor nem lesz lassú /akadozó és stabil lesz. Az foglalkozik vele aki akar, mert ha meg vagyok elégedve az app-okkal és nem kell új, akkor a marketet sem kell megnyitni.

--- Üdv: huncut123 ---

(#42) FireKeeper válasza feliks (#36) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mondjuk azoknak, akiknek nincs gondjuk az angollal, nem akarják "hekkelni" a telefonjukat de azért annyira értenek hozzá hogy a mangót fel tudják rakni maguknak.
mod: egyébként van igazság a te érvelésedben is.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#43) feliks válasza padika11 (#39) üzenetére


feliks
senior tag

Proci, ram elég, HTC nem szokott rosszul összetákolt telefonokat gyártani, ha nem akarod "szokatlanul" telepakolni, akkor ez jó választás szerintem.

[Be Happy]

(#44) hodostamas válasza feliks (#38) üzenetére


hodostamas
addikt

nyugodtan :)

(#45) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Tud valaki ajánlani olyan app-ot amit elérek a marketből és tudok avi filmetek nézni a telefonomon android alatt?

(#46) rainmen


rainmen
aktív tag

Jó a cikk, köszi érte! :R

(#47) ABal


ABal
őstag

A Badával kapcsolatban:

„bármilyen Flash Lite oldalt megjelenít”
Erre Pollen már kitért, de azért hadd írjam le én is: nincs így. Sajnos.

„zavaró, hogy nincs módunkban megadni, hogy hány oldalas legyen a kezdőlapunk,…”
Dehogy nincs. 10 oldalig bővítheted.

"A beépített böngészője talán a legjobb az összes rendszer közül,"
Hááát… inkább csak oké, de nem a legjobb. Mint feljebb írtam hiányos a böngészőbeli Flash támogatás, és nincs szövegtördelés. Szerintem ez semmiképpen nem jó.

„Filmnézés szempontjából ismét nagyot alakít a masina, mivel DivX, XviD fileok lejátszására is képes (de nem úgy, mint a régi telefonok, ahol adtak mellé egy konvertáló programot, és azzal lehetett megfelelőre pofozni a videóinkat), a random összeválogatott videópakkom mindegyikét röccenésmentesen vitte, így kijelenthető, hogy aki egérmozizni akar a telefonján, annak mindenképpen számításba kell vennie a bada létezését is.”

Igen, képes rá, de nem mindegy, hogy milyen kódolásúak, mert van, ami gond nélkül hasít, és van, ami nem.

„Lehet csak az 1.2-ben? (az ha jól tudom eddig csak Wave2-n volt, Wave1-re csak portolt volt, de sztem már frissíthető azóta S850ra hivatalosan is)”

Igen, hónapok óta hivatalosan elérhető az 1.2 az S8500-ra is.

A memóriaelfogyásról meg szó sem esett a cikkben, ami a szerintem a legtöbb bosszúságot okozza nekünk, tulajoknak.

Az összefoglaló viszont korrekt. Köszi.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#48) padika11 válasza hodostamas (#35) üzenetére


padika11
tag

Köszi a linket, mindenképp elolvasom:)

[ Szerkesztve ]

Art is the affirmation of life. - Alfred Stieglitz

(#49) padika11 válasza feliks (#43) üzenetére


padika11
tag

Jó, akkor maradok az "ütemtervnél" :D Köszi!

[ Szerkesztve ]

Art is the affirmation of life. - Alfred Stieglitz

(#50) Varszegig válasza ABal (#47) üzenetére


Varszegig
veterán

+1 hiba: Badában az üres oldalak eltüntethetőek kemény 2 katt. és egy fordítás.
A böngésző meg a legjobb? Akkor milyen jelzőt kasszunk az SGS2 böngészőjére? A galaxy legjobbja?:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.