Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hát, ez érdekes volt. Mindenképp.
A videó meg egyszerűen fenomenális. :DDD

<-ƘƘ->

(#2) bartucc


bartucc
addikt

Nekem nagyon tetszett, bár gyorsan olvastam, nem volt rá sok időm most. 19 vagyok, még messze az apaságtól a mai világban. De elég sok mindent átéltem már, 10 évesen elveszítettük anyukánkat, itthon voltak utána problémák, most pedig épp gyógyuló félben vagyok egy 2 éve húzodó komolyabb betegségből. Szerintem sokkal többet tapasztaltam, mit az átlag, legalábbis mindig ezt látom. De nem bánom, jobban tudom értékelni az életet, reálisabban is látom talán. Amin keresztülmentem, rengeteg tapasztalatot, önállóságot adott, és ezt szeretném is továbbadni. Hogy értékeljék a gyerekeim azt, hogy van anyukájuk, aki lelkét kiteszi értük(nagyon sok helyen látom hogy rabszolgának nézik a gyerekek a szülőket, sajnálatos dolog), hogy a család értékes dolog, egy hely ahol mindig megértik, és ahova visszatérhet később is. Édesapám szinte egyedül nevelt minket, és mindent megtett azért hogy mindenünk meglegyen, és én is ezt szeretném később tenni. Lehetne még folytatni, de idő szűkében most ennyire futotta.

Tiszteletre méltó a hozzáállásod. :R

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#3) lapa


lapa
veterán

szerintem az a rész amikor híres vagy nem illik bele. ott ki nem mondottan átmegy olyanba, amilyennek látni szeretnéd magad. persze a hírnév ilyen, ennyi belefér. csak látványos a fordulat a szokásos stílushoz képest. bár lehet csak a hozzám hasonló nem-híresek fordulnak nagyot...

jó lenne már nekem is merni kimondani, hogy a gyerekekkel minden oké lesz. sok a kérdés, leginkább hogy akarom-e és ők akarnak-e az én bőrömbe bújni. és hogy lehet-e bizalmam egy serdülő gyermekkel, vagy a nagy igyekezet ellenére hasraesés lesz "a szüleim tök lazák, nem lesz gond." jeligére.

múlt héten asszonnyal együtt építettünk űrhajót, neki ez volt az első.

[ Szerkesztve ]

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Csak jelzem, ki nem hagytam volna. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) bartucc válasza lapa (#3) üzenetére


bartucc
addikt

Igyekezet szerintem nem elég, figyelmesnek is kell lenni, de nem vagyok szülő...

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6) guga válasza lapa (#3) üzenetére


guga
Közösségépítő

"szerintem az a rész amikor híres vagy nem illik bele"

Üdv! Annak az az oka, hogy az írás kb. 6 hónappal ezelőtt készült, és még nem tudtam eldönteni, hogy mi lesz a sorsa. Megy nyomtatásba, vagy free a neten. utóbbi mellett döntöttem, de rövidnek találtam, így mielőtt posztoltam, kiegészítettem :D
Ezért van benne az érzékelhető törésvonal.

"lehet-e bizalmam egy serdülő gyermekkel, vagy a nagy igyekezet ellenére hasraesés lesz "a szüleim tök lazák, nem lesz gond." jeligére."

Ajánlom a figyelmedbe a weblapomon a beparipa c. írást. Az előszóban pont erről van szó. Befutott hozzám egy apa, mondván a fiai (16 éves ikrek) hazarakták a gépet, tele lett vírussal. Miközben átnéztem, valamiért belement a magánéletébe, elkezdte sorolni a konfliktusait a gyerekeivel, hogy elég furán viselkednek. Nekem meg elkerekedett a szemem, hogy mit ért ezen? Nahhh, mindegy, nem untatlak vele, ha érdekel olvass bele :D

thx a türelmet, hogy végigolvastad :B

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#7) guga válasza bartucc (#2) üzenetére


guga
Közösségépítő

"De nem bánom, jobban tudom értékelni az életet, reálisabban is látom talán. Amin keresztülmentem, rengeteg tapasztalatot, önállóságot adott"

Ehhez csak gratulálni tudok, az átélt nehézségek ellenére. Ha valamiből úgy tudsz kijönni, hogy egyenesebb, erősebb, önálóbb leszel tőle, akkor mindegy milyen nehéz volt.
Persze ez így kívülállóként elég kommersz szöveg :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#8) guga


guga
Közösségépítő

A többieknek a szokásos :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#9) elithun


elithun
őstag

Amikor meglátom ezeket a wall of text-eket, mindig csak nagy nehezen kezdek beléjük. Szerencsére most is, mint máskor is, kellemesen csalódtam, és egy nagyon jó írást olvashattam. :R

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#10) mephi666


mephi666
nagyúr

nagyon jó írás ismét :K öröm volt olvasni...

én is filóztam már sokat, hogy "milyen lesz, ha gyerekeink lesznek"

hát, ha fiam lesz, akkor remélem hasonlítani fog rám: csináljon hülyeségeket ő is, de tanuljon belőle aztán reálisan döntse el magában, hogy mi kell neki és mi nem :K nekem sem tiltottak igazából semmit, de bíztak benne, hogy tudom, mi a helyes és mi nem... csináltam azért hülyeségeket szép számmal, volt is pár év az életemben, amikor a kelleténél többet is, de utána helyre álltak a dolgok... ez a pár év alatt csak sodródtam az árral... pl. estefelé még nem is tudtam, hogy mi lesz aznap és laza pénznélküli kocsmázásból (amikor 1 doboz cigire meg 1-2 sörre futotta először) az lett, hogy utolsó 20forintomból több ezret nyertem, beb@sztam és reggel 2kor vadidegen csajjal estem haza, akit még nem is ismertem előtte 1-2 órával :B ez a pár év ilyen "carpe diem" stílusban telt, közben a suli sem úgy ment, mint kellett volna... aztán 2004 körül gondolkoztam el, hogy: "ez így nem mehet tovább, kezdenem kell valamit magammal, ha nem akarok úgy elzülleni, mint páran a haveri társaságból" ezalatt a pár év alatt ment a zöldség is nagyon, amire már annyira nem vagyok büszke, de már 6éve nem éltem vele és nem is hiányzik... egyedül a cigi maradt meg káros szokások között... pia meg időnként... hétközben nagyon ritkán, hétvégente meg pár sör meg tömény le szokott csúszni, ha olyan kedvem van... ennyi szerintem elmegy: tudom, hol a határ :K

ha lányom lesz: ez szerintem nehezebb helyzet... őt szerintem sokkal jobban fogom félteni... ha pedig idősebb lenne és fiúkkal járkálna haza, akkor nem tudom, mit tennék... szerintem hirtelen leültetném a srácot, fognék egy üveg pálinkát és elbeszélgetnék vele... legalább kiderülne, milyen az igazi énje... meg, hogy bírja-e a szeszt... nem szívesen engedném el a lányt az éjszakába, ha tudnám, hogy a fickója 2 felestől már kifekszik, amikor probléma esetén neki kellene megvédenie :B nehéz helyzet lenne, az biztos...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) Neil Watts válasza guga (#8) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia Guga!

Igen Te ott! :DDD (bocsi - kep :B)
Idaig meg nem olvastam az irasaid, de ezt bepotolom azt hiszem :D
Hat ez valami fantasztikus volt. :)

Respect! :R :

Udv. core2

(#12) guga


guga
Közösségépítő

maxi thx mindenkinek :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#13) lovilovi01 válasza guga (#12) üzenetére


lovilovi01
csendes tag

Kicsi és érdekes a világ.
Az én fiam is Levente és szintén figyelemzavarral küszködik, bár Ő még csak 3 éves, remélem hogy tudjuk kezelni fejlesztőben, meg sok-sok szeretettel...

(#14) guga válasza lovilovi01 (#13) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! Iskolában sok probléma lesz emiatt, mert eléggé újkeletű probléma, és a pedagógusok nincsenek felkészítve arra, hogy olyan gyerekeket oktassanak, akik 5 percenként nekiállnak babrálni a ceruzával, hogy milyen szép :D
A speciális iskolák megfizethetetlenek + szerintem csak lehúzás, mert valójában ők sem tudnak javítani a helyzetükön, ugyanis ez egy kémiai reakció, ami az agyban lezajlik.

Mindamellett sok sikert.

Mi lassan végzünk az általános sulival, most megy 8. osztályba, utána már nem lesz probléma, mert zenész lesz belőle, s a hangszert jól tudja kezelni, kifinomult érzéke van hozzá, meg szereti is.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#15) lovilovi01 válasza guga (#14) üzenetére


lovilovi01
csendes tag

Kösz a bíztatást! A zene nálunk is nagyon menő :R

(#16) capulet75


capulet75
addikt

Fenomenális volt. :R

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#17) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Hello!
Jó írás :C A gyerek(ek) nem voltak véletlenül a rétsági katonai táborban, és nem lecsó a nagyobbik fiú beceneve? Mert akkor személyes ismerettség :))

[ Szerkesztve ]

(#18) VIBO


VIBO
őstag

állat ;)
nagyon életszagu. tisztára ott voltam veletek amikor olvastam :)

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#19) acc200


acc200
tag

nem is tudom mit írjak erre.. :U Késő este nem volt jobb dolgom, ilyenkor olvasgatok mindent, aztán idetévedtem és elolvastam.. nekem nagyon tetszett és el is gondolkoztatott.
Szép írás, gratula hozzá.:C

(#20) guga válasza molnarpeter (#17) üzenetére


guga
Közösségépítő

Ha már így rákérdeztél de :DDD nagyon csipázza a katonai tábort, amikor hazahoztuk aludt egy teljes napot :D

Csak a nagyobbik fiam volt.

A többieknek:

[ Szerkesztve ]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#21) JanFe


JanFe
aktív tag

tetszett :)

"There is nothing permanent except change"

(#22) pilsner


pilsner
aktív tag

Hát üdvözlet, kedves Guga!

Először is hadd köszönjem meg még egyszer a hajszárítót amit Bánkon kölcsönadtál, rendes volt tőled. Másodszor pedig engedd meg, hogy postoljak egy képet fiadról, akivel együtt sétáltam ki a tóhoz, közben kicsit beszélgettünk, és újból nagyon sajnálom, hogy nem adódott lehetőségem hosszabban elbeszélgetni veletek, hát, így alakult. Remélem, még lesz lehetőségem bepótolni!

[ Szerkesztve ]

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#23) guga válasza pilsner (#22) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv pilsner! :DDD a nickedből adódóan van mit bepótolnunk, a bánkito fesztiválon elég elfoglalt voltam, volt saját melóm is, meg a fesztiválon is volt teendő, nem jutott rátok elég idő. Én is gondoltam rá, hogy bebaszcsizni kéne, lazulni, de a rám hárult teendők közbeszóltak :D

Jöhetsz még Bánkra, vagy ha megadod a zelérhetőségedet, hogy hol dekkolsz, lerohanlak egy láda sörrel :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#24) guga


guga
Közösségépítő

Hja, a képen ott van Élő Józsi is, a bánki pánki basszgitárosa :DDD

piros póló ;]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#25) guga


guga
Közösségépítő

Szerintem a hátizsákjában van sör is :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#26) guga


guga
Közösségépítő

Az index kiemelt egy posztomat címlapra. Erre megkérdezték, hogy ki a faszom az a guga :F

Íme a válasz Bachterman-tól :DDD
guga egyébként nem nick, hanem családnév. így hívják, nagy logout.hu-s, számítástechnikai bt-je van és macskaleveseket főz.

[ Szerkesztve ]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#27) molnarpeter válasza guga (#20) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ezúton is köszönöm neki a rajparódiás segítségét :R :R :R

(#28) pilsner válasza guga (#23) üzenetére


pilsner
aktív tag

:) Hát elég messze vagyok én Bánktól, most otthon, felvidéken, teljesen keleten, szeptembertől meg Szegeden, az se egy köpés na. Viszont Bp.-re majd gyakrabban járok fel, mert most már van miért. Lesz bánkitó afterparty a staffnak, ha tudok, majd megjelenek ott is, mert most még az is kérdéses, hol fogok lakni, meg tornyosul a szar a fejemen, annyi most a dolog. Bánkra meg nagyon szívesen mennék, be se jártam a vidéket, olyan hullafáradt voltam állandóan. Megoldjuk.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#29) talmida


talmida
Közösségépítő

Szoksos kabaré. :DDD A családi videó is nagyon vicces. :D Gratulálok!

Egyet nem értek. Ha a fiad órákig tud figyelni a felhőkre, vagy, ami neki tetszik, akkor miért nevezik figyelmetlennek?? :F Szerintem az orvosok tévednek. Ráadásul ezt te is alátámasztottad itt: Nagyon jó tanára lett, Mátyásföldre vittük őt minden nap, ..Levente lelkileg helyrejött, megszűnt a krákogás, jól érezte magát

Szóval szerintem egy kis fegyelmezés hiányzik a srácnak. :B Kitartóan tud ő figyelni arra, AMIRE Ő AKAR. :K Ezt bizonyítja a fenti példa is. Viszont, ha azt mondják rá, hogy hát, ő ilyen, így született, akkor ne is várjatok tőle sok változást, :DDD hiszen megelégesztek azzal, ami van. Ő lett a kiskirály és majd ő "megmondja" (megmutatja), hogy mire tud és mire nem tud figyelni. :DD ;] diagnózis failed. :U

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#30) guga válasza talmida (#29) üzenetére


guga
Közösségépítő

"Szóval szerintem egy kis fegyelmezés hiányzik a srácnak."

Ha valakinek hiányzik a fél lába, mert úgy született, lehet figyelmeztetni bármire, nem fogja megnyerni a gátfutást :D

Ha valaki oxigénhiányos állapotban bentragad a szülőcsatornában, majd percekig lamentálnak, hogy mi legyen, s végül a császár mellett döntenek, az császár lesz ;]

A fiam is császár :DDD

Figyelmeztették már eleget, ezért is voltak kiskolában éjszakai rémálmai, hogy rászakad az iskola.
Lehet, hogy Isten szempontjából kéne megközelítened, s esetleg ráébrednél arra, hogy te milyen hiányosságokkal jöttél a világra, s Isten nem azzal kezdte, hogy megfegyelmezett, hanem megkegyelmezett.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#31) Omega81


Omega81
senior tag

Nagy élvezettel olvastam! Imádom az írásaidat. :))

Köszi.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#32) YunaAngyal válasza bartucc (#2) üzenetére


YunaAngyal
tag

Szia segitenél én is irtam logout-ot ma és hátnem tudom mi tovább a tehendö segitenél ?

nem vok kocka csak egy kicsit =)™

(#33) CalebDiGriz válasza guga (#26) üzenetére


CalebDiGriz
csendes tag

Méghogy nagy logouthus, ejj. Én még forumponthwswponthusnak ismertem, nekem már az is marad. ez a tök már akkor is blogolt, mikor még nem is tudta, hogy így hívják. :U

maradok hű tisztelettel, és most már szintén két (noha ifjabb) gyermekkel olvasód :R

Jim DiGriz

(#34) talmida válasza guga (#30) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Kedves Guga, Te mondtad, hogy a fiad órákig tud figyelni a felhőkre. Azt is írtad, hogy maga a szülész is csodálkozott, hogy miért vitték át a különleges kórházba. Ha ez mind valóban igaz, és, hogy Mátyásföldön rendbejött, stb, ezért gondoltam, hogy nem lehet olyan nagyon komoly gond. :U

Egy gyereknek általában az tesz jót, ha normálisként kezelik, :K még akkor, is, ha nem teljesen (vagyis kicsit nem) normális! "A szerető szigorral való nevelés olyan, mint az "átprogramozás", valóságos csodákat művel, mert a megfelelő elvárások által nő a gyerek önbizalma és az önmagában való hite, ami később képessé teszi a küzdésre, a nagyobb teljesítmények elérésére. Szóval a kihívások és az egészséges fegyelmezés mindennél jobban segítik a fejlődést. :K

Vannak viszont valóban súlyosan hátrányos esetek, nagyon visszamaradott emberek is :(( , nem róluk beszélek. :( A filmedből ítélve a te fiad viszont (remélhetőleg nem csak) látszólag normális, ezért bátorkodtam az ő érdekében szólni. :B Jogod van persze elutasítani az észrevételemet, ill. a javaslatomat, elvégre tied a gyerek. :K :R

DE mondok egy elgondolkodtató igaz történetet. Egy ember, aki az élelmiszer-fagyasztónál dolgozott, egyszer véletlenül magára húzta a fagyasztó-terem ajtaját. A zár rácsattant kívülről, nála meg nem volt kulcs. Senki nem tartózkodott már a gyárban, így emberünk nagy pánikba esett és vacogni kezdett. Biztosra vette, hogy reggelre meg fog fagyni, ha senki nem jön a segítségére. Írt is egy búcsúlevelet, amiben a szörnyű halálát ecsetelte. Úgyis lett. :((( Az ember valóban "megfagyott". Az orvos kihülésre utaló jeleket fedezett fel a testén. PEDIG, mint az kiderült, az a fagyasztó üzemen kívül volt már egy jó ideje, úgyhogy normális szobahőmérséklet uralkodott benne. Emberünk viszont nem tudott erről, ő csak azt tudta, hogy milyennek kell lennie egy fagyasztó belső hőmérsékletének. A tév-hite szerint reagált a teste, mínusznak érzékelve a plusz valóságot. :(((

Remélem, hogy érted a példát. :B Arra akartam csak kilyukadni, hogyha valakinek a szülei vagy tanárai (tekintéllyel) kitartóan mondogatják, hogy ő visszamaradott, akkor az a gyerek az is lesz, és szinte mindenkitől elvárja majd, hogy őt különleges bánásmódban részesítsék. :(( Így lehet belebetonozni valakit a figyelmetlenségbe, vagy bármilyen más rossz tulajdonságba. :(( Véleményem szerint ezt művelik a homosexuális emberekkel is. Ahelyett, hogy az önfegyelem hiányára hívnák fel a figyelmüket, azt erősítik bennük, hogy ők erről nem tehetnek. :(((

Ennyit akartam csak mondani, tisztelettel. ;) :B Ennek pedig vajmi kevés köze van Istenhez, és a kegyelemhez. ;] Szerintem most ne keverjük Őt bele. :N De, ha nagyon akarod, akkor ám legyen: elismerem, hogy nagyon sok hiányossággal jöttem a világra én is. :B A kegyelmezettséget is átéltem, de küzdés nélkül még maga Pál apostol se sokra vitte volna. .Erről beszél élete végén is : "Ama nemes harczot megharczoltam, futásomat elvégeztem, a hitet megtartottam" Vagy egy másik helyen "Harczold meg a hitnek szép harczát, nyerd el az örök életet, a melyre hívattattál", vagy megint máshol ezt mondja:
"Nem tudjátok-é, hogy a kik versenypályán futnak, mindnyájan futnak
ugyan, de egy veszi el a jutalmat? ùgy fussatok, hogy elvegyétek.

Mindaz pedig aki pályafutásban tusakodik, mindenben magatûrtetô;
azok ugyan, hogy romlandó koszorút nyerjenek, mi pedig
romolhatatlant.

Én azért úgy futok, mint nem bizonytalanra; úgy viaskodom, mint a
ki nem levegôt vagdos;"

(OFF)Pál itt a ker. életet a futópályához hasonlítja, ami nagyonis azt sejteti, hogy nem úgy röpül a szánkba a sült galamb.(/OFF) :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#35) guga válasza talmida (#34) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv!

Koncentrációs problémákkal küszködik, általában 15 perc után megtörténik vele és utána azért bámul ki az ablakon, mert az nem terheli meg az agyat. Viszont közben is vannak gondolatai.

Maga a szülész elcsodálkozása már nem Levente esetében volt, Benjamin született meg úgy, hogy kapkodta a levegőt, és szapora szívverése volt. Nem tudták ellátni, mentővel vitték át egy speciális helyre. Én mentem utána kerékpáron, a nejemnek még maradnia kellett, de közben azért imádkozott, hogy mire átérnek a másik kórházba, nyoma se legyen a problémának.
Benjámin születésénél már ismertük Istent, nem voltunk hajlandóak egy forintot sem adni senkinek, mondván ez a munkájuk. Azt is csak a születés pillanatában szerettük volna megtudni, hogy fiú lesz, vagy lány. A szülésznő egyébként elárulta, hogy ha ebben a kórházban össze lehet szedni a legjobb csapatot, akkor nekünk az jutott. Persze kardoskodtak amellett, hogy császár legyen, de nem engedtünk nekik. Mi tudtuk, hogy ha Isten úgy tervezte meg az embert, hogy tud szülni, akkor a nejem szülni fog. Utána mondogatták, hogy hosszú vajúdásra számíthatunk, lehet 24 óra is. Én meg mondtam a nejemnek, hogy ne figyeljen arra, amit mondanak, csak velem törődjön. Leültem mellé, hatalmas fájdalmai voltak, egyszer olyan kínban volt, hogy fel akart ugrani, hazamegy, nem csinálja tovább :D na utána megszületett a kisebbik fiam, a hosszú vajúdás 3 óra volt.

De most nem ez a lényeg. Leventét már első osztályos korában "megfegyelmezte" az osztályfőnöke. Egy ostoba, félkegyelmű tanárnő volt. Mivel Leventének alacsonyabb volt a teljesítménye, nehezen ment neki a tanulás, így terrorizálni kezdte. Nem engedte ki szünetben, a teremben kellett maradnia tanulni, stb. Folyamatosan kiabált vele, lehordta mindennek. Na ennek lett az eredménye az, hogy állandóan rémálmai voltak, s én ébredtem arra, hogy sikoltozik éjjel.
Ezért vettem ki a suliból, és vittük át Mátyásföldre. Ott azért jött helyre, mert a tanárnő türelmes volt vele, és szerette őt.

Terveztük, hogy oda költözünk, kapóra jött, hogy oda jár iskolába.
De az egészből nem lett semmi, mert egyrészt volt egy balesete a nejemnek az autóval, minden reggel hatalmas dugóban kellett kimennie, vissza ugyanaz.
Nem is bírtuk, mert tényleg messze volt. Átvittük a VI. kerületbe, amit a városligeti részben olvashattál. Ott sajnos megint kifogtunk egy félőrült, nagy debella tanárnőt. Szó szerint megbélyegezte a fiamat, azt mondta, ha ilyen rossz gyereke lenne, akkor megfojtaná.
Már akkor el kellett volna kapnom a torkát, de hülye fejjel befogtam a szám, mondván nem mehetünk el mindenhonnan. Lekezelte a fiamat, s megvádolta, hogy lopott telefonja van, holott tőlünk kapta, megvolt számla, doboz, stb, sorozatszám. Hiába mutattuk meg, az egész osztály úgy kezelte, hogy telefontolvaj. Utólag belátom, hogy azonnal ott kellett volna hagynunk azt az ostoba ribancot, a baszatlanságát Leventén vezette le.
A mai napig pulyka mérges vagyok rá, mert Levente már nem volt kicsi, nagyon mély lelki sebeket hagyott benne, hogy kiútálták ok nélkül.

Na de rá se rántottunk, végre elköltöztünk Bánkra. Most olyan iskolában tanul, ahol a saját tempójában, s ösztönözve dfolgozhat, vannak haverjai is, meg már rendszeresen jár katonai táborba. A gyülekezetünkkel pl. nyáron angliába repült egy egy hetes táborba, nagyon sugárzott, hogy 14 évesen kijuthatott külföldre szülői felügyelet nélkül.

Ha nem haragszol bátorkodom megemlíteni, hogy ezt a fagyasztós történetet pár éve én meséltem neked egy hittel kapcsolatos topikban :DDD
Sosem mondtam a gyerekemnek, hogy visszamaradott, a tanáraival, s áttételesen az osztálytársaival volt a gond. Némelyik elkényeztetett kis picsa olyan szinten kezelte, mint egy szardarabot, főleg a telefontéma után.
Semmiféle különleges bánásmódot nem igényel, csak figyelmet, nincs is rá igénye. Általában elég keményen fogom, s látszik is a különbség, mert udvaria, tisztelettudó, persze a haverjaival ő sem különb, de ha egyedül van felnőttek között, akkor mindig mondják, hogy milyen talpraesett és hogy 14 éves létére úgy beszél, mint egy felnőtt ember.

Istennel kapcsolatban még annyit, hogy aki Istenhez tartozik (valójában) s nem csak külsőleg, az pontosan tisztában van vele, hogy miután üdvözült, igaz ember lett, az nem egy wellness szalon :D
Mi naponta átéljük a feleségemmel azt a bizonyos sivatagi mannát, mert lelkileg még abban az állapotban vagyunk.
Minden üdvözült ember életében lezajlik lélekben az egyiptomi rabszolgaság, onnan a szabadulás, a sivatagi vándorlás, Isten feltétel nélküli gondoskodásának a megtapasztalása, s a végén az ígéret földje.
Nem véletlenül kevertem bele Istent.
Történt, ami történt, minden ügyből haszonnal keveredünk ki. Levente számára is kemény jellemet eredményezett, hogy elbántak vele és megvetették. Sokkal nagyobb a tűrőképessége, mint a korosztályának. Később fogja ennek "nagy" hasznát látni az életben, főleg, ha olyan párt talál magának, aki szintén hasonló dolgokon ment át, és vágyik, ragaszkodik olyan emberhez, aki megbecsüli őt, stb.

Én is így jártam a nejemmel.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#36) guga válasza CalebDiGriz (#33) üzenetére


guga
Közösségépítő

Hőőőjjj Jim Digriz :DDD
[Ezt lesd meg] :DDD

Gratu a két porontyhoz, ki se néztem volna belőled, hogy nemzőképes vagy ;] :DDD

Merre melózol?
Én még mindig ugyanazt aplikálom, itthon, saját műhely (bungi). Pestre szerencsére nullaszor kell bemennem, vagy nagyon ritkán, akkor is motorral, hogy se dugó, se parkolás, stb.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#37) talmida válasza guga (#35) üzenetére


talmida
Közösségépítő

OK, gyerknevelés túltárgyalva :P

A fagyasztós sztorit én Joel Osteen könyvében olvastam elôször (angolul), de nagyon kíváncsi lennék a te ezzel kapcsolatos hsz-odra! Ha megtalálod belinkelhetnéd, mert nem emlékszem rá. :DDD

Istent nem a ti történetekkel kapcsolatban mondtam, hogy ne keverjük bele, hanem a fegyelmezéssel kapcsolatban. :D Olvasd el mégegyszer, hogy mit írtál nekem. Arra válaszoltam, nem arra, hogy ti hogyan bíztatok Istenben. Tudod, hogy egyáltalán nem vagyok ellene annak, ha valaki bízik Benne. :B Ennyire ne érts félre. :N

IN GOD WE TRUST!

(#38) guga válasza talmida (#37) üzenetére


guga
Közösségépítő

Sajnos én képtelen vagyok használni a ph keresőjét :D de hiszek neked, nem vagyok tévedhetetlen, az a sztori egy alap kiinduló téma szokott lenni, sok helyen felhasználtam már.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#39) talmida válasza guga (#38) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Sokan használják, nem mai történet. ;) Joel Osteen Your Best Life Now című könyvében a 72 oldalon (9., Become What You Believe, fejezetében) található, azaz ott kezdődik annak a sztorinak a leírása..Régen olvastam már, sok évvel ezelőtt, így történhetett, hogy egy kicsit pontatlanul fogalmaztam most, de a lényeg ugyanaz.. Egyébként köszönöm, hogy szóbahoztad, mert most legalább újból előszedtem, és újra elolvasom. Nagyon jó! :K Neked is ajánlom, ;) úgy tudom, hogy már magyarul is megjelent.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#40) CalebDiGriz válasza guga (#36) üzenetére


CalebDiGriz
csendes tag

Hah, jó borként öregedtem, úgy látom, bár még van meló az alakommal :D Még mindig a médiafigyelésben dolgozom, Pestet megszoktam, de a kertvárosban lakom, biztos, ami biztos :DDD Még mindig találok gugamatricás hardvert itt-ott, szóval fejben vagy tartva :W

(#41) ReJim


ReJim
őstag

"csapott egy orrtörlőt"
Elnézést, hogy tudatlan vagyok, de mit jelent ez? :B

</end.?>

(#42) Anubiss


Anubiss
tag

"legjobban a rockzenét szereti...Rammstein...de szereti a mai bandákat is, mint a Prodigy"

Nem egy rossz gyerek! Nálam kivívta a szimpátiát! :R :K :)

(#43) guga válasza CalebDiGriz (#40) üzenetére


guga
Közösségépítő

"gugamatricás" leszoktam a hardware értékesítésről, nem kívánok garanciáztatni semmit :DDD csak szervizelek, alkatrészeket berendelem egy rétsági üzletbe, szarakodjanak ők bagóért a 3 éves garikkal :DDD

Médiafigyelés az mi az? Újságot olvasol, vagy gugablogot, és fizetnek érte :F vagy te vagy a renccergazdátus :DDD

Ha jót akarsz magadnak, költözz Bánkra, és legyél paraszt :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#44) guga válasza ReJim (#41) üzenetére


guga
Közösségépítő

Kicsi korától kezdve ez a menü, nem szoktunk puszilkodni, tenyérbecsapással köszöntjük egymást.

Eleinte mondogattam neki, hogy csapd bele az orrtörlőd! Hatalmas, csattanósra sikeredett, ennek ellenére megkérdeztem tőle, hogy mi van, ellágyultál :F toljál előtte erős pistát :DDD aztán olyat csapott bele, hogy mindkettőnknek fájt :Y :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#45) guga válasza Anubiss (#42) üzenetére


guga
Közösségépítő

Te! A nicked alapján, mint ha ismernénk egymást. Nem egy tagbaszakadt metálos gyerek vagy :F ;] :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#46) guga válasza Anubiss (#42) üzenetére


guga
Közösségépítő

Van kb. 50 gugányi mp3 elmentve (12 év szervizelés :DDD ) behoznak egy masinát, és első dolgom válogatás nélkül lehúzni róla az mp3 és avi kiterjesztéseket.
Néha meglepődök utólag, amikor nézem, hogy ja ez nem film, hanem házi videó :DDD

Levente órákig válogat a zenék között, rátölti az mp3 lejáccójára, és start, megy kerékpározni.
Onnan tudom, hogy Exploited-et hallgat, hogy sűrűn bólogat hozzá :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#47) guga válasza talmida (#39) üzenetére


guga
Közösségépítő

10 éve nem olvastam el egyetlen egy könyvet sem, én inkább írom :DDD
Hatalmas gyűjteményem volt könyvekből, mert melóztam könyvkiadóknak, meg könyvterjesztőknek, rengeteget olvastam. Miután megismerkedtem a lelkészünkkel, s megismertem a Bibliát, nem olvastam semmit.
Az összes könyvemtől megszabadultam. Nem vagyok fanatikus, de nem bántam meg, nagyon fontos döntés volt az életemben.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#48) talmida válasza guga (#47) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Bocs, guga, MEG NE SÉRTŐDJ!!, :DDD de ez szerintem nem olyan nagy dicsőség. :B Tudod, hogy én is szeretem Istent és a Bibliát is, de amíg a földön élünk, nem csak Istennel kommunikálunk, hanem az emberekkel is. :B És szerintem szükségünk van egymásra, egymás alkotásaira, legyen az próza, vagy kézzelfogható dolog. Meg aztán tisztelet és szerénység is létezik (?):DDD, aminek az egyik jele, ha mások műveibe is belepillantunk, :B Az más kérdés, hogy sokszor szinte semmire sincs idő. :W

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#49) guga válasza talmida (#48) üzenetére


guga
Közösségépítő

Mit tiszteljek szerényen olyan emberen, aki rossz térképet ad a kezembe?
Nem mennék bele hitbéli dolgokba, de elég komoly döntés volt kivágni az ablakon Kurt Vonnegut összesét, miközben abban hittem, hogy a halála után én veszem át a helyét a világban :DDD persze akkor még nem találkoztam a lelkésszel, s Vonnegut is vígan élt :D

De sorolhatnám a többi írót is, akiért odavoltam, faltam a könyveit, és gyűjtöttem, mint a szorgos méh.
A világban való tájékozódásra nekem már elég a Biblia, abban minden benne van.

Vonnegut egyik könyvében leírta, hogy mit kér Istentől, mi legyen az emberekkel a haláluk után. Nagyon sokat foglalkozott Istennel, nyilván nem véletlenül, hisz a kezébe adatott, hogy megfogalmazhassa a gondolatait, és az nyilvánosságot kapjon, de baromi nagyot tévedett, és az is, aki hallgatott rá, egyetértett vele. Tévútra vezette/vezeti az embereket.
Mivel soha nem ismerte meg Istent, így nem is adhatott senki elébe használható térképet. Isten igazsága helyett a saját gondolatait követve élt.
S, hogy honnan tudom nem ismerte meg Istent?
Az lett volna az első dolga, hogy közölje a világgal, ha megtörtént volna, s Ő lett volna az első, aki kidobja a saját könyveit.

Sajnos a fórum eléggé alkalmatlan ennek a megvitatására :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#50) Anubiss válasza guga (#45) üzenetére


Anubiss
tag

Ööö, nem hiszem. Nézd meg itt a képemet. Szvsz nem sír le rólam a metálság. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.