Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Gyuri27 válasza bobalazs (#50) üzenetére


Gyuri27
félisten

Na de ha nem volt?
Amúgy meg nem is egy kategória.
Szerintem itt érdekesebb az, hogy hasonló árban mit tudnak a procik. Az meg látszik itt is más tesztekben is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#52) koko52


koko52
veterán

Köszi a tesztet!

Ezeket a procikat kis pénzű userek veszik majd játékra, ezért jó lett volna több és új játékokkal tesztelni, ahol már több magot kérnek a progik. Nekem ebből a táblázatból az jön le, hogy jobbak egy 2600-nál, ami igaz is meg nem is. Szépen látszik az IPC mennyire sokat dob, főleg a régebbi címeknél amik 4 magig mennek.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#53) zooliii


zooliii
tag

Ez a 3100 nagyon tetszik. Lehet, hogy nyáron erre kéne cserélnem a 6500-at? Megrángatnám kicsit 3300x szintre, aztán 1,5-2 év múlva, amikor már kellemes áron lesz kapható, vennék egy 3700X-et...

(#54) GreatL válasza Wombath (#10) üzenetére


GreatL
őstag

Jó a cikk amúgy nagyon. Köszi.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#55) Sanya válasza tibaimp (#30) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nyilván, de ez az 5 játék kb elég. Ez az eredmény csak azokra a kártyákra, azon windows beállitásra, verzióra, driverre, setupra érvényes. De ha te egy másik környezetben megismétled a tesztet nagyon meglepődnék, ha más jönne ki, ami szignifikánsanneltér ettől az eredménytől. p= 0,05

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#56) Trailblazer válasza zooliii (#53) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ezekben az egyre kellemesedő árakban egyre inkább nem kell reménykedni, ahogy romlik a pénzünk...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#57) zooliii válasza Grobby (#38) üzenetére


zooliii
tag

Szvsz nem megy le az áruk egyhamar. Sokan lusták lapot cserélni, rendszert újrarakni stb, ezért inkább kifizetik érte a fél vagyont...

(#58) paljani válasza Trailblazer (#56) üzenetére


paljani
aktív tag

Milyen “pénzromlásra” gondolsz?

(#59) koko52 válasza paljani (#58) üzenetére


koko52
veterán

Talán a 350-es euróra vagy a 324-es dollárra? Persze ez a közepe, erre még dobnak 4-5 Ft váltást.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#60) Trailblazer válasza paljani (#58) üzenetére


Trailblazer
addikt

A folyamatosan zajló inflációra. Nem egy országban élünk? :F

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#61) koko52 válasza Trailblazer (#60) üzenetére


koko52
veterán

Az mindig 3.5% alatt van, nem nézel híradót? Az, hogy a boltban minden 30%-al drágább az nem érdekes.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#62) paljani válasza Trailblazer (#60) üzenetére


paljani
aktív tag

Az elmúlt 10 éves időhorizontot tekintve az EURHUF ~29.20%-ot változott, miközben a kumulatív infláció ugyanerre az időtávra 27.65%. Az én értelmezésemben akkor lehet(ne) komoly “pénzromlásról” beszélni ha nagyobb ütemben értéktelenedne el a forint mint az infláció, de nagyjából a kettő ugyanott van (tényleges összehasonlítást inkább lezárt periódusokra lehetne végezni). Csak ezért kérdeztem, mert itt sok kommentben olvasom, hogy nagyon romlik a pénzünk csak gazdaságilag ezt nem látom alátámasztottnak. Ha magára az inflációra gondolsz mint pénzromlás, akkor is sokkal jobb a helyzet mint régen (2000-2010 között pl. a kumulált infláció 104%, 1990-2000 között meg valahol 1500% környékén).

(#63) Trailblazer válasza paljani (#62) üzenetére


Trailblazer
addikt

Te nem látod alátámasztottnak, viszont gyakorlatilag a bőrünkön érezhetjük. Erről ennyit.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#64) koko52 válasza paljani (#62) üzenetére


koko52
veterán

2008. 07. 21. euro 227,57 2020. 04. 01. euro 369,59
Kicsit távolabbra tekintve, mert ugye jött a válság. Így már 60+ %-ról beszélünk. Persze ez a 370 szélsőség, de aki napi áron veszi azt nem nagyon vigasztalja. Elemzők szerint lesz ez 400 is. És a kormány partner benne, mert ezzel leszünk versenyképesek.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#65) paljani válasza Trailblazer (#63) üzenetére


paljani
aktív tag

Azt azért halkan megjegyzem, hogy nem csak én nem látom alátámasztottnak, hanem nagyjából senki aki egy nagyon-nagyon kicsit is átlátja a világgazdasági folyamatokat, esetleg guglizik és olvasgat 2-3 órát a témában. Jómagam az idősebbek közé tartozom itt, a 90-es és 2000-es évek inflációt inkább a bőrömön éreztem, mint az elmúlt évtizedét. Valószínűsítem, hogy a viszonyítási pont lehet “rossz” azok buksijában akik a mostani helyzet miatt “sírnak”.

[ Szerkesztve ]

(#66) paljani válasza koko52 (#64) üzenetére


paljani
aktív tag

Igen sikeresen összehasonlítottad a két recesszió mélypontjait, az ezekből levont következtetések bizonyosan megállják a helyüket hosszabbtávon is, lecsorogva a reálgazdaságba. Szép munka! :C :C :C :C :C :C

(#67) koko52 válasza paljani (#66) üzenetére


koko52
veterán

Természetesen senki nem érzi a bőrén aki felvette pl a lakáshitelét 228-as euróval, majd forintosították és még ma is többel tartozik mint amennyit felvett. Ilyet nem is hallottál gondolom. :C

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#68) CPT.Pirk válasza koko52 (#67) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A lakáshitel jobban teljesít.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69) paljani


paljani
aktív tag

Kevered és összemosod a témákat. Most éppen miről van szó? A devizahitelek árfolyamkockázatáról (és azok gyakorlati következményeiről) vagy az inflációról? És ha válaszolok valamelyikre - az asszony bedőlt devizahiteles, sajnos elsőkezes a tapasztalat ebben a témában is - mi lesz a következő? Engedjem el inkább?

(#70) koko52 válasza paljani (#69) üzenetére


koko52
veterán

Csak összemosva van értelme kezelni mindent. És ide kell venni, hogy az export cuccok is inflálódtak külhonniában. Pl egy a 12 évvel ezelőtti 1 eurós termék ma 1.3 euró akkor megint másképp fest minden. 250 ft vs 456 ft

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#71) gaborw


gaborw
tag

Szuper procik lettek. Gratula az Amd-nek. Így tovàbb.

(#72) gbors


gbors
nagyúr

Jók ezek a kicsi Zen 2-es procik, bár nekem a játéktesztek erősen gyanúsak. Különösen az F1 2019 - a 3300X 50-60%-kal gyorsabb az összes régebbi CPU-nál, és a 3100 is fölényesen veri mindet? Sztem ott valami nem stimmel.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#73) nemszabad


nemszabad
tag

Jó kis CPU-k, köszi a tesztet!

OFF:
Sokan panaszkodnak, ennek ellenére, amit én látok, tapasztalok:
- Gyerekként hetente egyszer volt csoki, az akkori legolcsóbb, pl. Lottó vagy Szamba szelet. Majd' kiugrottam a bőrömből, úgy örültem neki, akkora értéke volt.
A kislányom 2 éves. Abszolút értéktelenek számára a szekrényeinkben millió számra fellelhető édességek: Haribo, Milka, Kinder, stb.
- A festőnk és segédmunkása minősíthetetlen munkát végzett, be sem fejezték a festést, új 'szakikat' kellett keresni. Néhány hét múlva mutatja a feleségem az általam 'imádott' facebookon, hogy az előző festő segédmunkásunk Svájcban síel.
- Évente cserélik az emberek a telefonjukat. Számomra több okból is erős ez, még akkor is, ha 'csak' 100 e alatti kütyükről beszélünk. De van, aki a 3-400 ezres telóját is cserélgeti évente (az más kérdés, hogy ebben a torz értékrend is vastagon benne van).
- Néhány száz méteres útnál is autózunk.
- Dobálunk ki mindent, vesszük az újat.
- Állandóan húst eszünk, napjában többször. Hányszor volt hús az asztalon pár évtizede? Hetente egyszer, volt, akinek szinte sosem.

Sorolhatnám még a példákat. Nem vagyok viktoriánus, messze nem, de ma jólét van, ez tény. Divat köpködni az aktuális vezetést, meg sokkal könnyebb panaszkodni és a körülmények áldozatának kikiáltani magam, de belátható, hogy aki ma beleteszi az energiát a dolgaiba, az boldogul és jól él.

(#74) Trailblazer válasza nemszabad (#73) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ez nagyon messzire vezet a kezdeti felvetéstől (azaz elszabadultak a hardverárak idehaza az egyébként természetesnek vehető dráguláson túl is). Szerintem ennyire ne menjünk bele, a viszonylagos nívóemelkedést senki nem kérdőjelezte meg.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#75) bobalazs válasza gbors (#72) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Meg még sokan mások szerint nem, csak nem fikázzuk. Szerencsére ott vannak más oldalak összehasonlító tesztjei. Vagy hogy a 2600 a 8700Knak odaver azon akadtam fenn. A tesztelést szerintem felejteni kéne,elég lenne specif. meg összegzés azt jóvan. :O

(#76) andy19770128 válasza #25954560 (#47) üzenetére


andy19770128
aktív tag

NnNem tudom hány évesek vagytok.... Én 43. Rég nem hiszek a mesében. Az utolsó illúzióm anno 2003 körü szállt el amikor a digital reality ben dolgoztam. Független.. Pártatlan. Lol. Mindenkinek van főnöke. Ui ezért van itthon 2 gépem. Egy inteles és egy AMD s.. Magamnak tesztelek...... Ez megbizhato

(#77) szelim74 válasza paljani (#65) üzenetére


szelim74
csendes tag

...vagy "hiányzik" az a bizonyos viszonyítási pont. Az itt kommentelők jelentős része gyerekként nem sokat fogott fel a 2008-as válságból. ;)

(#78) andy19770128 válasza paljani (#62) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Beindult az agitprop.... 4 gyerekem van. Házhitel. Autó hitel. Minden blokkot elteszek. Ami tény hogy 10 év alatt minden drágább lett. Tankolni a határ túloldalán tankolok.....ha csak tehetem

[ Szerkesztve ]

(#79) rumkola válasza koko52 (#70) üzenetére


rumkola
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#80) rumkola válasza nemszabad (#73) üzenetére


rumkola
veterán

Ez így van. :R

(#81) lemusz


lemusz
addikt

Mikor megláttam youtube-on a különböző vidiket ezekről a procikról le volt esve az állam. Főleg a 3300X tetszetős, mert only-játszós gépbe tökéletes választásnak tűnik, még ha cikáznak is a gondolatok az ember fejében, hogy a 4 magot már 3 éve is sokan temették, de most meg sok 6 magost lehagy a francba. Kíváncsi vagyok only-multiplayerben 1%-os adatokban hogyan szerepelne, de van egy olyan érzésem nem lenne rossz ott sem.

(#82) koko52 válasza nemszabad (#73) üzenetére


koko52
veterán

Én kb 90-es évek közepétől fogom fel a gazdasági dolgokat. És jobb volt az élet mint ma. Azt hogy mit tudsz most megcsinálni az nem releváns, mert királyoknak se volt vezetékes vizük, most meg alap ugye? Sőt autójuk se volt, mégis jobban éltek nem?
Vajon miért mondja 100/99 idős, hogy minden jobb volt?
Én végeztem az off-al :R

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#83) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Nem rossz, de azért tegyük hozzá, aki multizni akar annak a 4 mag kevés lesz, mindegy milyen grafikán tolod.
Most trendi a battleroyal gammák , na ott kell a sok szál, a jövőben pedig már a 4 mag tényleg kevés lehet. Most még el lehet vele vegetálni az tény, de nem véletlen fejlődik a CPU a mainstreambe ennyire sok magokra.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#84) satz18


satz18
őstag

Csak felületesen futottam át a cikket. Jó láttam hogy sikerült úgy lemérni a dolgokat, hogy az i7 8700K a leglassabb játékok alatt?

Itt pl a 119 az cukokrát jelent, és a kevesebb a jobb? Vagy mit takarnak azok a számok. Nem értem.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#85) s.bala31 válasza satz18 (#84) üzenetére


s.bala31
őstag

Jól láttad, csak a szokásos PH-s "mérések" :)

(#86) s.bala31 válasza kovsol (#15) üzenetére


s.bala31
őstag

Ram ennyit nem dob rajta, 4xAA nincs, 4xAf van a ph-s tesztben ami ugye Anisotrope filteringet takar ami egy 2080Ti-nél kb semmit nem jelent hogy 4x vagy 16x.

(#87) A.Winston


A.Winston
tag

Oldschool 1 szálas game-ek alá lehet jobb a nagyobb tuning potenciál miatt a 3100?
Lasso-val hozzá lehet kötni adott maghoz terhelést, csak sajna single core max-OC-t nem nagyon csinálnak tesztekben. :D

nincs

(#88) gbors válasza bobalazs (#75) üzenetére


gbors
nagyúr

Egy ilyen ordító anomáliára a tesztben is ki kellene térni...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#89) Tomoty válasza satz18 (#84) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Én is kíváncsi lettem, és megnéztem cirka 10 db youtube tesztvideót.
A 3300x a 7700k - 9400F "ligában játszik".
A 8700K játékok alatt rendre megközelítőleg 15%-os előnyt hoz össze ezekkel szemben.

Számomra is érthetetlen ez az 50%-os lemaradás. Vicces :DDD

Ha valaki el szeretné adni a 8700K-ját, 40000Ft-ért átveszem :R

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#90) joshua7 válasza Wombath (#10) üzenetére


joshua7
veterán

Ez a sokadik teszt, ahol teljesen abnormális játékteszt-eredményeket publikáltok bármi megjegyzés nélkül. A 8700K lassabb, mint a 3300X, 20-30-70 (!)%-kal? Ez hogyan mehet így ki? Érthetetlen.

Semper Fi

(#91) siposz válasza koko52 (#82) üzenetére


siposz
aktív tag

"Vajon miért mondja 100/99 idős, hogy minden jobb volt?"

Mert fiatalnak lenni sokkal jobb mint öregnek.

(#92) Sanya válasza joshua7 (#90) üzenetére


Sanya
nagyúr

Át kell írni az eredményeket, hogy hihetőbb legyen! Milyen kommunizmus ez, hogy nincsennek átírva a mért eredmények? Főbe lőni mindet, mert nem olyan jött ki, mint amit én hiszek!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#93) joshua7 válasza Sanya (#92) üzenetére


joshua7
veterán

Te miről beszélsz?

Semper Fi

(#94) Ceeeeeeeeeb válasza Sanya (#92) üzenetére


Ceeeeeeeeeb
kezdő

elvtárs:C

[ Szerkesztve ]

Legyen tánc! Univerzális balhé! Zárcsökkentés! Ki lehessen érdemes lenni menni a parkba!

(#95) Chosen


Chosen
addikt

Erősen megkérdőjelezhető egyébként, hogy a Strange Brigade miért van még a tesztelt játékok között. Lassan 2 éves játék, 68-as metascore-ral és mindössze 51 játékossal az elmúlt 24 órában.

Hol van egy AC: Odyssey, amit 18 915 ember játszott (!) az elmúlt napban? Hol van Red Dead Redemption 2, amit 17 388 ember játszott és még évekig fog is játszani? Ilyen kaliberű játékoknál fontosabb egy Strange Brigade teszt?

(#96) Cassi


Cassi
senior tag

Jók lettek a procik, de csak technikai értelemben, gyakorlatilag nem sok értelme van a 3300x-nek, túl kicsi az árkülönbség felfelé (30-40 dollár). Inkább az X570 olcsításába kellett volna energiát feccelni.

(#97) bobalazs válasza Chosen (#95) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát de azt hogyan vesse össze más eredményekkel mikor hébe-hóba tesztelnek?

(#98) koko52 válasza Cassi (#96) üzenetére


koko52
veterán

Az az alapgyártók dolga lenne.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#99) strogov válasza paljani (#65) üzenetére


strogov
senior tag

"Jómagam az idősebbek közé tartozom itt, a 90-es és 2000-es évek inflációt inkább a bőrömön éreztem, mint az elmúlt évtizedét."

Valószínű mert te akkor voltál fiatal, kevés megtakarítással. Nekem is van most kb. 24 hónap megtakarításom, akkor meg nem volt. A karantén alatt még több is lett a pénzem, mert jóval kevesebbet költünk (nincs utazás, színház, mozi).
Aki fiatal, esetleg humán területen van annak ez a válság nagy szívás.

(#100) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Jó a teszt de lássuk, hogyan mennek a dolgok magyarisztánban a boltban vásárolt darabbal :D
Egyelőre a zöld űrlényes boltban kaphatóak csak a cpuk, a 3100 40 ezer jó magyar forintért a 3300x 8 ezerrel többe kerül. Szerintem annyiért már inkább a 3600 jobb vétel, én rápróbáltam a kisebbik 3masra és vettem egyet tegnap felbuzdulva a sok helyen látott óriási órajel tuningok lehetőségén.

Saját eredmények:

A proci 4200mhz-en alkalmatlan Cinebench R15 kör futtatására 1.40v bios set vcore mellett (loadline calibration level3 - közepes érték) egy gyári Ryzen 9 hűtővel. (Ami meglepett, hogy ugyan terhelve is 70 fok alatt marad, de igazából nem sokkal hűvösebb a 3900X-től.)
A 3900X-em ugyanezt, ugyanilyen hűtővel és teszt körülmények között primestabilan tudja 1.18vcore mellett. Ez mondjuk egy kiemelkedően jó darab, de jól látható, hogy a Ryzen 3 csoda bin milyen jól működött a sajtó példányoknál. Nem csak a PHra gondolok, mindenhol hasonló eredményeket látni a realitás pedig fent látható. 39.75x szorzó fölé nem tudtam boostoltatni még Impact-ban sem (ami valljuk be nem a kezdő tuningos lap kategória).
Viszont meg kell hagyni, hogy ha a másik oldalról nézzük, a tuning mindig is szerencse kérdése volt, az alap boost-os teljesitményére semmi panasz nem lehet, hozza amit kell, játékokban nem igen tapasztaltam mérhető fps droppot a 3900X után betéve azokban a játékokban amikkel én játszom.
Szóval összegezve, szerintem ennyiért is megéri, de senkinek ne legyenek illúziói.

Szerk. pls ne kérjetek teszteket privátban, nem azért irtam ezt le.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.